Závod SP v Puursu - Ondra bronzový

Autor: Veronika Jandíková <introstein(zavináč)volny.cz>, Zdroj: Veronika Jandíková, Vydáno dne: 25. 09. 2010

Lezení na obtížnost

24. 9. - 25.9. se koná závod světového poháru v obtížnosti v Puursu. Z našich závodníků se tradičně představí Adam Ondra. Aktuálně: Adam Ondra bronzový, vyhrál Ramón Julian Puigblanque, stříbro ukořistil Jakob Schubert.

3. Agela Eiter (RAK)
4. Mina Marković (SLO)
5. Alizée Dufraisse (F)

Ramón Julian Puigblanque - Ramonet, Španělsko
Ramón Julian Puigblanque - Ramonet, Španělsko, foto: Petr Jandík

Sobota:

Večerní finále bylo ve znamení Španěla Ramóna Juliana Puigblanque, který se dostal skoro k topu, výsledek 52-. Stříbro získal Rakušan Jakob Schubert, který dosáhl téhož výsledku, ale horším semifinále byl odsunuit na driuhé místo. O tři chyty níž snočil Adam Ondra (49) a neudržel druhé místo ze semifinále. O sedm chytů níže skončil Franzouz Gautier Supper, pátý je Patxi Usobiaga (41+). Další pořadí je  David Lama, Sači Amma a Klemen Bečan.

SP Brno, finále, Jakob Schubert
SP Brno, finále, Jakob Schubert, foto: Petr Jandík

Adam Ondra
Adam Ondra, foto: Petr Jandík

Finále žen vyhrála Korejka Jain Kim, překvapením je druhé místo jednadvacetileté Belgičanky Mathilde Brumagne, bronz je pro Rakušanku Angelu Eiter

5. Sači Amma 214 bodů
Do konce seriálu jsou ještě dva závody. Na kalkulace jak do dopadne je ještě brzy, ale pokud Ramón neudělá chybu, je na nejlepší cestě vyhrát celý seriál.

Semifinálovou cestu topoval jako jediný Ramón Julian Pugblanque (ESP). Adam Ondra je druhý. Třetí je Jakob Schubert (AUT), který skončil na stejném chytu jako čtvrtý David Lama (AUT), rozřadilo je lepší umístění Schuberta v kvalifikaci. Pátý skončil Sači Amma(JPN).

U žen zvítězila Jain Kim (KOR), druhá je Alizée Dufraisse (F), třetí Mina Markovič (SLO), čtvrtá Angela Eiter (AUT) a pátá Maja Vidmar (SLO).

Pátek: kvalifikace: Adam Ondra topoval obě kvalifikační cesty. Při druhé cestě netradičně často vyklepával, že by změna taktiky? O první místo se po kvalifikaci děli Sači Amma, Ramón Julian Puigblanque, Adam Ondra a Jakob Schubert, kteří dali oba topy. Pátý ja David Lama, kterému vyšel až druhý top.

U dam se o první místo se dělí Angela Eiter a Jain Kim. Třetí je Mina Markovič, která dala top teprve při druhé cestě. Čtvrtá Maja Vidmar naproti tomu dala ten první. Pátá je opět s jedním topem Alexandra Eyer.

Závod světového poháru IFSC Puurs

Pořadatel: Klimax Goldfinger Team - BergsportVereniging Klein Brabant, člen Klim en Bergsportfederatie Vlaanderen, IFSC

Přímý přenos: Na stránkách IFSC - zde

Výsledky online: Na stránkách IFSC - zde