Závod Světového poháru v boulderingu a rychlosti v Miláně.

Autor: Veronika Jandíková <introstein(zavináč)volny.cz>, Zdroj: Veronika Jandíková, Vydáno dne: 17. 04. 2011

Ve dnech 14. - 17. 4. 2011 se uskuteční závod Světového poháru v boulderingu a rychlosti v Miláně. Naše barvy budou hájit Libor Hroza, Martin Micka a Anna Wágnerová v rychlosti a Ondřej Nevělík v boulderingu. Aktuálně: Libor Hroza třetí, Wágnerová na 25. a Nevělík na 47. místě.

Neděle 17.4.2011: Ve finále rychlosti zvítězil Rus Sergej Sinicyn, který vyřadil s časem 6.65 s ve finále spadnuvšího krajana Jevgenije Vajčekovského. O třetí a čtvrté místo se utkali Libor Hroza (6.93 s) a Polák Lukasz Swirk (10.38 s) poté, co oba měli v semifinále pád. Jak je vidět z časů, Libor byl tentokrát lepší. Náš druhý zástupce v rychlosti, Martin Micka, zaplatil nováčkovskou daň. Skončil časem 14.9 s na předposledním místě.

U žen se ve finále nepadalo. Ruska Ksenija Aleksejeva vyřadila s časem 9.96 s svoji krajanku, druhou Marii Krasavinu (10.35). Třetí místo vybojovala Polka Edyta Ropek (9.97 s), když vyřadila rovněž svou krajanku, čtvrtou Klaudii Buczek. Naše Anna Wágnerová skončila na 25. místě s časem 15.05 s.

Sobota 16.4. 2011: Ve finále boulderingu mužů zvítězil fenomén předadamovských let, Rakušan Kilian Fischhuber výsledkem 4t9 4b5, před dalším Rakušanem Jakobem Schubertem zajímavým výsledkem 3t3 3b3, který říká, že tři bouldery smahnul na první pokus a na jednom si neštrtl ani zónu. Třetí místo obsadil Rus Rustam Gelmanov, který dal taky jen tři bouldery. Ostatně tři bouldery dali i všichni zbylí kromě Japonce Tsukuri Horiho, který dal jen jeden. Kilian přitom nedal ani jeden boulder na první pokus, ale jako jediný dal všechny.

Ženské finále vyhrála Korejka Jain Kimová výsledkem 3t5 3b4, stříbro má Rakušanka Anna Stöhr 2t4 4b7, bronzová skončila Francouzka Melissa Le Neve rozdílem dvou bonusových pokusů navíc.

Pátek 15.4. 2011:Ondřej Nevělík startuje v první kvalifikační skupině jako 21. v pořadí, startovní číslo má 8. Další naši závodníci - rychlosti zasáhnou do bojů až v neděli. Přímý přenos Přímý přenos zde. Nevělík skončil výsledkem 1t3 4b12, tedy jeden top na tři pokusy a 4 bonusy na 12 pokusů na 47. místě z 55 bodovaných závodníků. Zatímco jeden závodník nedal ani bod, všechny kvalifikační bouldery absolvovali Kilian Fischhuber, Tsukuru Hori a Gabriele Moroni.

Mezi našimi tentokrát bude chybět Adam Ondra, který se letos bude více věnovat výstupům ve skalách a na závodech se příliš objevovat nebude. Libor Hroza má šance na přední umístění, loni byl třetí ve Světovém poháru. Mezi jeho hlavní konkurenty patří Rusové - vítěz loňského Světového poháru Stanislav Kokorin, druhý Jevgenij Vajčekovskij a čtvrtý Sergej Sinicyn. Mezi ženami patří mezi favoritky vítězka světového poháru Ruska Julia Levočkina,  další Ruska Ksenija Alexejeva nebo Polka Edyta Ropek. Naše Anna Wágnerová se loni umístila 14. mezi mládeží v Edinburghu a jejím největším úspěchem bylo druhé místo předloni ve Valence.

V boulderingu nás bude reprezentovat Ondřej Nevělík, který loni skončil 43. v Imstu a 37. ve Vídni. Dostat se do semifinále by pro něj bylo velkým úspěchem. V závodě jsou přihlášeni Rakušan Kilian Fischhuber - loni druhý ve Světovém poháru za Ondrou, Japonec Tsukuru Hori a Rusové Dimitrij Šarafutdinov Rustam Gelmanov.

Mezi ženami v boulderingu můžeme očekávat úspěch u Akyio Noguči, Anny Stöhr nebo Alex Johnson. Zajímavostí je, že startuje i vítězka světového poháru v ledolezení Anna Galljamova.