SP Baku: druhé kolo

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 04. 05. 2014

Bouldering a rychlost

Libor Hroza bude reprezentovat českou republiku ve druhém kole Světového poháru, které se koná 3. a 4.května v azerbajdžánském Baku. Aktuálně: Vyhráli rychlost Boldyrev a Krasavina, bouldery Šarafutdinov a Stöhrová. Libor Hroza 5. místo.

Finále rychlosti:

Libor Hroza vyhrál kvalifikaci časem 6:35, dá sse řící, že jako obvykle. Ve finále v prvním kole - posledních 16 porazil Iránce Reza Alipoushenu časem 6:83, na záznamu v čase 25:35. Ve čtvrtfinále sice porazil Rusa Vajčekovského, ale nevypnula mu časomíra a čas běžel dál. Na záznamu je v čase 47:39 zcela jasně vidět, že byl Libor rychlejší a že zcela evidentně na vypínač sáhl. Důraz kontaktu vypadá stejný, jako u Vajčekovského. Liborovy protesty byly uznány, ale při opakovaném čtvrtfinále udělal chybu a s Vajčekovským prohrál (v čase 55:00) . Výsledkem je 5. místo. Hůře dopadl dosud vedoucí závodník SP Stanislav Kokorin - 6. místo. Celkovou tabulku Sp v rychlosti průběžně vede Ukrajinec Danylo Blodyrev před Kokorinem, Vajčekovským a Liborem Hrozou

Finále boulderu:

V napínavém finále žen se držely na špici Anna Stöhr a Shauna Coxsey, když daly na flash první tři bouldery. Anna Stöhr poté dala na flash i poslední boulder a Shauna Coxsey byla rozhodčími ve svém prvním pokusu zastavenba pro kontakt s matrací při prvním pohybu. Prvním, pokusem poté již boulder dala, ale bylo to uznáno až jako druhý pokus a Shauna spadla na třetí místo kvůli horšímu semifinále. Vyhrála Anna Stöhr před Akiyo Noguči a Shaunou Coxsey.

Mužské finále mělo kroky zvýhodňující dlouhé lezce, i kroky, kde excelovali menší. Nikdo nedal všechny bouldery. Zvítězil Rus Dmitrij Šarafutdinov před němcem Janem Hojerem a dalším reprezentantem Ruska Rustamem Gelmanovem. na fenoména minulých let Kiliana Fischhubera zbylo až čtvrté místo.

Online přenos: zde.

Aktuální výsledky: zde, průběh můžete sledovat také na chytrých telefonech a tabletech systému iOS a Android. Sledujte Twitter #IFSCwc!