SP v boulderingu a rychlosti Haiyang

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 28. 06. 2015

IFSC HaiyangBez přímého přenosu

Po minulém závodě v Chongquingu, kde získal Libor Hroza bronz a Adam Ondra zůstal před branami finále, se v pátek a sobotu mohou oba naši pokusit o zlepšení výsledků v Haiyangu. Aktuálně: Oba naši pátí, videozáznam

Ve finále se našim už nevedlo tak dobře, oba obsadili páté místo. V boulderingu dal Adam jeden top na flash a jednu zónu na 4 pokusy. Po prvním boulderu byl se čtyřmi pokusy na zónu poslední, vedl Němec Jan Hojer. Druhý boulder dali na flash Adam, Francouz Levier a Jongwon Chon, který se ujal vedení. Adam se posunul na páté místo. Na třetím boulderu topnul jen Rustam Gelmanov a posunul se na druhé místo. Adamovi se nepodařilo dobýt ani zónu. Další úspěch na trojce měl Japonec Minoru Nakano, dal zónu, ale Adama nepřeskočil. Čtvrtým bouderem se trápili všichni a nikdo si na něm neškrtl, takže pořadí zůslalo.

Podívejte se na video, zde jsou časy jednotlivých pokusů.

Levier/Nonaka - Hojer/Le Nevé - Nakano/Coxsey - Gelmanov/Klinger - Ondra/Noguchi - Chon/Saurwein

5. Adam Ondra (CZE) 1t1 2b5
6. Minoru Nakano (JPN) 0t 3b4

V celkovém pořadí Světového poháru se Adam posunul na druhé místo stabilními výkony, i když letos ještě nemá žádné vítězství. Za vedoucím Chonem zaostává o pouhých 8 bodů, ale s odstupem 8 bodů mu dýczá na záda Jan Hojer. Martin Stráník s 23 body je na 31. místě. Celkově bodovalo 53 závodníků.

Ženský bouder vyhrála Švýcarka Petra Klingler před Japonkou Akijo Noguči a Britkou Shaunou Coxsey.

V rychlosti dokázal Libor Hroza posoupit mezi posledních 8 do čtvrtfinále, kde ale dál už nepostoupil a dosaženým časem se zařadil na páté místo. Celkově zvítězil Číňan Čuisin Čong (anlický přepis Quixin Zhong) časem 5.79 sekundy.

Po tomto závodě je Libor Hroza na 5. místě Světového poháru. Suverénem je letos Čong, který vyhrál všechny tři závody.

Ranní zprávy z Haiyangu jsou příznivé. Adam Ondra postupuje do finále z 2. místa výsledkem 3t4 4b5, když o jeden pokus zaostal za Korejcem Jongwon Chonem, třetí místo má v semifinále Rustam Gelmanov z Ruska.

Semifinálové výsledky

Jak vidno z podrobného rozpisu výsledků, byl na jednu stranu Adam jediný, kdo dal boulder 3, ale zase nedal jedničku, kde topovala většina ostatních. Je to jen semifinále a ve finále se začíná znovu, takže to může dopadnout jakkoliv. Bude záležet na momentální formě a charakteru boulderů.

Do finále postoupil také Libor Hroza a v prvním kole zvítězil. Nyní je mezi podledními osmi.

Areál Haiyang

Na boulderech vytvořených Polákem Tomaszem Oleksym a  Korejcem Kim Dong Hyunem pod vedením šéfstavěče Laurenta Laporta z Francie se odehrává závod, kde Adam Odra postoupil do semifinále na děleném 2. a 3. místě výsledkem 5b6 5t6. Semifinále a finále se koná v sobotu 27. 6. a výsledky budou známy ve 13 hodin našeho času. Kvůli technickým potížím v Číně nebude tentokrát přímý přenos, ale jakmile bude uveřejněn záznam, najdete ho tady. Držme oběma palce.

Kromě boulderingu se koná také závod v rychlosti, kde nás reprezentuje Libor Hroza. Kvalifikace i finále se odehrává také v sobotu.

V neděli se pak koná dobrovolný závod v obtížnosti, kd jsou prize money stejné, jako u Světovéh poháru.