MS Innsbruck 2018: rychlost - Jan Kříž 8.

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 12. 09. 2018

Rychlý čtvrtek

Čtvrtek 13.9. probíhá kvalifikace a finále rychlosti mužů i žen. V rychlosti uvidíme nejen Libora Hrozu, ale i Adama Ondru. Čtvrteční program doplňuje finále paraclimbingu.

Rychost finále: Vyhráli Iránec Mohammadreza Alipourshena časem 5,630 s a Polka Alexanda Rudzinska čase 7,560 s. Jan Kříž postoupil mezi posledních 8 přes Itala Ludovico Fossaliho, který ulil start. Tam vyfasoval druhého v kvalifikaci Francouze Bassu Mawema. Zpočátku s ním Honza držel krok, ale uprostřed netrefil přesně stup, zadrhl se a na Mawema nestačil. Celkovým časem 6,466 se zařadil na 8. místo.

Čtvrtek 13. 9.
10:00 - 12:00 Rychlost ženy - kvalifikace, výsledky zde, Startují Hana Křížová, Denisa Mercová. Kvalifikaci vyhrála Polka Rudzinská, Hana Křížová 42. místo, 10,447 s. 72. Denisa Mercová, 14,414. Ze specialistek na jiné disciplíny byla nejrychlejší Japonka Akiyo Noguči s časem 10,548, Mistryně světa v obtížnosti Rakušanka Jessica Pliz měla 11,998 a vicemistryně Slovinka Janja Garnbret 10,624. Čili na rozdíl od finále obtížnosti byla rychlejší.

14:00 - 17:00 Rychlost muži – kvalifikace, výsledky zde. Startují Petr Burian, Adam Ondra, Jan Kříž a Matěj Burian.

Vyhrál Iránec Mohammadreza Alipurshena časem 5,726. Do finále postoupil také náš Jan Kříž na 10. místě časem 6,726, o sekundu za vítězem. Další umístění našich: 81. Adam Ondra (9,316), 91. Petr Burian (9,920). Matěj Burian byl diskvalifikován kvůli ulitému startu.

Zajímavé je podívat se, jak si vedou Adamovi potenciální soupeři v kombinaci. Nejrychlejší byl blouderista Japonec Toma Narasaki (21, čas 6,769), pro zajímavost, Kazachstánec z Brna Rišat Chaibullin byl 22, čas 6,718. Ale pojďme dále po kandidátech finále kombinace. Boulderista Mickael Mawem (24, čas 6,769), boulderista Jan Hojer (33, čas 7,079), Manuel Cornu (35, čas 7,710), Kokoro Fujii (35, čas 7,283), Meichi Narasaki (42, čas 7,620), Kai Harada, Rei Sugimoto, Sascha Lehmann, Alexej Rubcov, Michael Piccolruaz,  Jernej Kruder, Sean Mc Coll, Marcello Bombardi, ti všichni jsou rychlejší, než Adam Ondra. Ve výsledcích není čas Jakoba Schuberta, který ulil start.

Pomalejší než Adam byli Loic Timmermans, Tomoaki Takata, Domen Škofic, Alex Megos, Jongwon Chon.

Adam byl se svým časem spokojen, jak píše na Instagramu:

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Yesterday's premiere in speed ended with time 9.316 s. Got quite close to training PB, so pretty happy. Side note: I have been of course dreaming of wearing this national speed climbing "t-shirt" for years. A month ago I realized to my horror that this dream would come true. I successfully forgot about it until 3 days ago when I was reminded by the national coach. I successfully forgot about it again until 15 minutes before the comp when I was given it to put it on. Unfortunately, the miracle of reducing at least 2 seconds off my PB with this t-shirt did not happen. Anyway - #stylefirst is what really counts, right @alexandermegos ?