SP rychlost-bouldering Wujiang: Ondra 14.

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 05. 05. 2019

Další čínské kolo Světového poháru

V čínském Wujiangu je druhá čínská zastávka Světového poháru. Z našich reprezentantů se účastní Jan Kříž. a Adam Ondra. Aktuálně: Ondra nepostoupil do finále. Vyhráli Tomoa Narasaki a Janja Garnbret.

Kvalifikace boulderingu se konala ráno v sobotu našeho času. Adam Ondra dal 5+5, 7 pokusů na top a 6 pokusů na zónu a postupuje do semifinále na 4. místě. Jan Kříž startoval kvůli možnost účasti v kvalifikaci kombinace, podobně jako jiní specialisté na rychlost. Pozoruhodných výsledků dosáhli v kvalifikaci bratři Mawemové z Francie. Specialista na bouldering Mickael Mawem dal jeden top a čtyři zóny a dosáhl 36. místo ve skupině. Jeho bratr Bassa, specialista na rychlost a držitel stříbrné medail ze včerejška dal také jeden top a 4 zóny a jen kvůli dvěma pokusům na zónu navíc spončil na 37. místě ve skupoině za svým bratrem. Dobře si v boulderingu vedl i v rychlosti bronzový Lodovico Fossali. Bývalý rekordman v rychlosti Číňan Quixin Zhong (Čuisin Čong) dosáhl jedné zóny  a s nulou skončili rychlostníci Jan Kříž, Marcin Dzienski, Alfian Muhammad

Semifinále boulderingu vyhráli Japonci -  Kokoro Fujii , Tomoa Narasaki a Kai Harada. Semifinále znamená hořkou pilulku pro Adama Ondru. Bouldery mu tentokrát nesedly, dal jen tři zóny na tři pokusy a skončil na 14. místě. Podobně se vedlo i vítězi z Moskvy Kruderovi a dalším, zatímco více sedly bouldery Jakubu Schubertovi, nebo Janu Hojerovi, kteří se v přechozích závodech do finále nedostali. Podívejte se na to v záznamu, Adam začíná v 1:31.

Finále bouderingu přineslo vítěze. Zlatí jsou Slovinka Janja Garnbret (4+4) a Japonec  Tomoa Narasaki (3+4), stříbrní Japonci Akijo Noguči a Kai Hadara, bronzoví Japonka Al Mori a Rakušan Jakob Schubert.

Ve Světovém poháru se ujal vedení Tomoa Narasaki s 260 body a odsunul Adama Ondru s 204 body na druhé místo. Světový pohár žen vede pochopitelně janja Garnbret s plným ziskem 400 bodů.

Finále boulderingu:

V kvalifikaci rychlosti se Janu Křížovi dařilo, časem 6.059 postoupil do finále na 13. místě. V 1/8 finále porazil Indonésana Alfiana Muhammada časem, 6.034. Ve čtvrtfinále svůj čas ještě zlepšil na 5,926 sekundy, ale na Francouze Bassu Mawema to nestačilo, byl o 71 tisícin sekundy rychlejší. Pro Jana Kříže je tak skvělé 7. místo. Celkově vyhrál Rus Timofeev a Polka Alexandra Rudzinska. Přemožitel Jana Kříže Bassa Mawem ulovil stříbro a stejnou medaili má Indonésanka Aries Susanti Rahantu. Bronz vydobyli Ital Ludovico Fossali a Francouzka Anouk Jaubert.