SP Vail bouldering: Ondra 5., celkově 2.

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 09. 06. 2019

Napínavé finále

Závěrečným závodem Světového poháru v boulderingu je finále v americkém Vailu, kde se rozhodne o celkovém vítězi. Průběžně vede Adam Ondra před Tomoa Narasakim.

Kvalifikaci zvládl Adam na jedničku, tedy vyhrál svou skupinua víc už se udělat nedalo. V semifinále už se mu dedařilo tolik. Dal sice plný počet topů i zón, ale potřeboval na to nejvíc pokusů a bylo z toho páté místo. Do finále postoupil, takže dobře. Ze zadních popzis se ve finále nakonec lépe útočí. jenže to dopadlo na pořqdí stejně, jako v semifinále 5. místo. Protože jeho hlavní soupeř Tomoa Narasaki získal stříbro, v celkovém hodnocení Adama předčil a odsunul ho v celkovém pořadí na 2. místo.

Na prvním boulderu s dynamickým přeběhem dal Adam zónu o top na 2. pokus. Jan Hojer a Tomoa Narasaki dali jedničku na flash, takže Adam byl třetí. Dvojku dal Adam na flash ( a moc pěkně) a spolu s Narasakim se ujal průběžného vedení. Pak se od něj štěstěna odvrátila. Na trojce nedal ani zónu, na čtyřce jenom zónu.

Závod vyhrál (1) Jošijuki Ogata se čtyřmi topy. Tři topy dali Tomoa Narasaki (2) a Jongwon Chon (3). Dva topy dali Jan Hojer (4) s jednou zónou navíc oproti Adamu Ondrovi (5). Finále doplnil Sean McColl, ktečrý se dostal do finále po dlouhé době a s jedním topem uzavřel finálové pořadí.

V celkovém skóre SP v boulderingu obsadil Adam Ondra 2. místo s 335 body, předběhl ho Tomoa Narasasaki o 5 bodů. Kdyby Kdyby dal Adam ještě jeden top, první místo by býval udržel.

Adam má na kontě 284 bodů a vede před Tomoa Narasakim o 24 bodů, právě těch, které získal za ne zrovna šťastné 14. místo ve WuJiangu. Jenže Tomoa tam nebodoval vůbec. Do hry o celkové prvenství může celkem zasáhnout prvních pět. Ještě i pátý Korejec Jongwon Chon by v případě svého vítězství a nulových bodů Adama z Vailu mohl Áďu přeskočit o bod. To je ale jen spekulace z říše fantazie. Držme Adamovi palce a ať mu bouldery sednou.