MS Hachioji: Kříž vicemistrem v rychlosti

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 17. 08. 2019

Životní úspěch

Rychlostní specialista Jan Kříž se stal vicemistrem světa, když ve finálovém souboji podlehl Italovi Ludovico Fossalimu. Ženské finále vyhrála Polka Aleksandra Miroslaw.

V dnešním finále rychlosti se parádně dařilo Janu Křížovi, který se postupně propracoval až do finále proti Italovi Ludovico Fossalinu, kde spadl a obsadil tak nádherné druhé místo. Nejlepší čas měl 5,986 sekundy. V 1/8 finále porazil Číňana jménem Long Cao, který sice po většinu tratě vedl, ale na konci udělal chybu, minul stup  a vedení ztratil (čas ve videu 28:42). v 1/4 finále porazil světového rekordmana Iránce Alipourshenu Zandifara, který udělal chybu hned na začátku a už to nedohonil.

V 1/2 finále porazil Rusa Stanislava Kokorina (čas 59:58 ve videu). I v tomto kole Honzův soupeř vedl, ale udělal chybičku a prohrál.

Ve druhém semifinále ulil start Ukrajinec Danylo Boldyrev a do finále tím pádem postoupili Jan Kříž a Ludovico Fossali.  Ve velkém fináíle v čase 1:12:30 se Jan Kříž i Ludovico Fossali ve vyrovnaném souboji oba dopustili chybiček, nakonec byl o kousíček rychlejší Fossali.

Pavouk finále MS v rychlosti

Ze zájemců o kombinaci se nejlépe umístil Adam Ondra na 58. místě časem 7,867 s (jeho osobní rekord), Martin Stráník 85. s časem 9,912 s, Jakub Konečný 88, s časem 10,386. Adam ze svých největších konkurentů porazil Jakova Schuberta, ale jen o jedno místo. Zato Tomoa Narasaki byl 22. s časem 6.292, takže jeho kombinační koeficient je 1x4x22=88, zatímco Adamův je 6x1x56=336.

Každopádně Adam potoupil do kvalifikace samostatného závodu v kombinaci, ze kterého se může kvalifikovat na olympiádu.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

So all three "single" disciplines are finished at the World Championships. Today, the last one was speed. I did my personal best at 7.86 which feels pretty good for my standards (even though fairly slow put into the perspective). Massive congrats to fellow countryman Jan Kriz @macklecross for getting the silver in speed!!! These three disciplines (bouldering, lead, speed) were qualification for the combined discipline, where top 20 climbers proceed. I am currently at the 2nd place in the combined after @tomoa_narasaki as I have the second lowest multiplication score from boulder (6th place), lead (1st place) and speed (47th out of combined athletes). Yet it does not really mean much. On Monday, it all starts at zero. These 20 athletes will compete in "combined qualifications", top 8 will proceed into the "combined finals" on Wednesday. Top 7 will have a guaranteed ticket for the Olympic Games. (Women will be fighting for their spots on Sunday and Tuesday). Pics by @lukasbiba from todays speed. @blackdiamond @montura_official @lasportivagram @gardatrentino @mazagrande