Aplikace Zlagboard: co nového?

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 22. 04. 2020

Světový contest online a vlastní trénink

U Vertical Life se konečně dostali k práci na vylepšování aplikace Zlagboard, která vloni po inovaci vzhledu ztratila některé funkce a uživatele to moc nepotěšilo i kvůli přechodu na předplatné.

 

Novinka poslední verze - animace správného shybování.
Novinka poslední verze - animace správného shybování.

 

Včera vyšla  nová verze, která přinesla kromě animací správného shybování dvě vylepšení. Jednak se dá podstatně líp si definovat vlastmí složení tréninků, jednak se otevřela možnost si porovnat své výkony s celým světem v rámci koronavirové izolace pěkně on line z domova.

Zlagboard Contest v izolaci

Poměřte se s celým světem ze svého tréninkového kutlochu. Potřebujete k tomu Zlagboard, telefon s aplikací, silné prsty a internet. V aplikaci si ťuknete na spodní záložku Contest. V ní máte možnost si udělat závod globální, nebo lokální. Globální závod je přes internet s celým světem, lokální je s lidmi, kteří jsou momentálně na místě. V obou případech je možné volit mezi shyby, visy nebo fixacemi a vybrat si libovolný chyt na typ desky, který máte přihlášený. Největším lákadlem je samozřejmě vis na 2cm liště, zvané Contest Edges, na které ses závodí od začátku fungovíání Zlagboardu. Světový žebříček v téhle disciplíně vede Španěl Ramón Julian Puigblanque s časem 2:44,3, český rekord má Honza Štípúek časem 2:05,22, což by mu v současném žebříčku stačilo na 12. Místo za Markuse Bendlera a před Niku Potapovou. Tyhle výsledky ale nebyly  ofociálním závodě, takže se do světového žebříčku nedostaly. zato tam je výsledek Rišata Kchajbulina na 28. místě s časem 01:53,7. Teď si může zapsat svůj čas každý, kdo se dostane někam na Zlagboard.

Jak to proběhne?

Pustíte aplikaci, pokud nemáte účet, uděláte si ho. Nakalibrujete telefon na Zlagboardu a v dolní liště si ťuknete na Contest. Vyberete Global, vyberete hang a prostřední lišty.

Po výběru chytů a cviku naskočí světový žebříček
Po výběru chytů a cviku naskočí světový žebříček

 

Dáte telefon na Zlagboard, ťuknete na "JOIN CONTEST" a jak se objeví GO, můžete se pověsit.

Připraveno k pokusu o rekord. Pověsit se a jedem
Připraveno k pokusu o rekord. Pověsit se a jedem

 

Na obrazovce vám běží momentální čas a umístění v rámci žebříčku. 

Aktuální čas a pořadí
Aktuální čas a pořadí, foto: Petr Jandík

 

Když z toho spadnete, aplikace se zeptá, jestli chcete svůj výsledek publikovat a pokud ano, zařadí se do žebříčku.  

Výsledený čas a pořadí
Výsledný čas a pořadí

 

Výsledek soutěže. Když si vyberu správnou disciplínu, můžu být i se čtyřmi shyby na lištách, co jsem byl ještě schopný po hodinovém tréninku udělat, na chvíli první i na celém světě :-)  

Výsledek shybování na lištách 3 cm - Edges.
Výsledek shybování na lištách 3 cm - Edges.

 

Vlastní tréninky

V záložce Training s ikonkou bicepsu si ťuknete na CUSTOM.

Část výběru hotových trénikových plánů. Ťuknu nahoře na Custom a můžu tvořit vlastní
Část výběru hotových trénikových plánů. Ťuknu nahoře na Custom a můžu tvořit vlastní

 

Dole ťuknout na modré plus.

Modré plus dole a můžeme začít
Modré plus dole a můžeme začít

 

Zadáte název tréninku, obtížnost a můžete přidávat cviky. Určíte druh cvičení - vis, shyby nebo fixaci, chyty, podle typu cvičení čas visu nebo fixace, nebo počet shybů. Případně můžete nastavit maximum. U shybů se nastavuje jestli jsou s dopomocí. Pak počet opakování v sérii, délku odpočinku mezi jednotlvými cviky a můžeme přidat cvičení.

Rozdělaný trénink
Rozdělaný trénink

Oproti staré verzi je tvorba vlastních tréninků velký pokrok, protože série lze kdykoliv změnit a k tréninku se následně vracet, případne série mazat. Jediné, co chybí je možnost série přesunovat mezi ssebou, ale s tím se dá žít. Prostě se stávající série přepíše.

Za každou sérií se automaticky přidá minutový odpočinek, který můžete následně změnit.

Co dál?

V aplikaci Zlagboard je ještě dost co vylepšovat. Na to, aby se do tréninkové statistiky při maximálním počtu shybů ukládal místo jejich počtu čas shybování, v téhle verzi ještě nedošlo, ani na český překlad, který je hotový a čeká na zařazení do aplikace. Taky třeba nejde moc dobře si tréninkový plán udělat třeba od půlky, nebo špatně začaté cvičení zrušit a začít znovu. Nebo si vyzkoušet jiný tréninkový plán aby se nezrušil jiný už částečně odcvičený a dalo se v něm pokračovat. Doufejme, že se to pohne nějak kupředu, když se teď konečně začalo na aplikaci zase pracovat.