ME Moskva kombinace: Rubcov a Meškova, Adamovská třetí

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 26. 11. 2020

Bronz pro Adamovskou

V pátek a v sobotu proběhla na ME v Moskvě kombinace. Mistry v kombinaci jsou Viktoria Meškova a Alexej Rubcov a kvalifikovali se tím na Olympiádu.

Ve finále kombinace vyhrála Viktoria Meškova (R2, B6, O1) z Ruska, takže má z tohoto mistrovství tři medile, všechno kromě rychlosti. Stříbrnou medaili kombinace má Srbka Staša Gejo (R2,B1,O5) a bronzová je Eliška Adamovská (R8, B4, O2). Rychlost vyhrála Polka Patrycja Chudziak (R1, B8, O8) a dostala se se stejným násobkem umístění 64 jako ELiška Adamovská na 4. místo.

Mezi muži vyhrál Alexej Rubcov (R5,B1,O4), když Inzraelec Yuval Shemla (R8, B6, O1) topoval nejry\chleji z trojice topařů Shemla - Lehmann - Lužeckij a tím, že odsunul Švýcara Saschu Lehmanna na druhé místo obtížnosti, odsunulo ho také na druhé místo celkově a vyhrál Rus Rubcov rozdílem pouhých čtyř bodů.

Jak to šlo s Eliškou:

Eliška v rychlosti

V rychlosti skončila Eliška poslední.
Eliška Adamovská rychlost v oblibě asi nemá

V boulderu začala svítat naděje. První boulder dala na flash.

Radost po flashi prvního boulderu

Ve druhém už to tak dobře nešlo, na top potřebovala více 4 pokusy.
Roulder na rovnováhu

Třetí boiulder nedala (nedala ho žádná), ale i na zónu spotřebovala tři pousy. V boulderu obsadila 4. místo, celkokvě se posunula na 7. příčku.

Pak přišla její parádní disciplína - obtížnost.

Lezla opatrně, vyklepávala, i když věděla, že Meškova dala top, a mohla by ji porazit jen lepším časem. Nakonec jí top přinesl druhé místo a celkovou bronzovou medaili.
Eliška Adamovská v obtížnosti

Eliška Adamovská v obtížnosti - ještě krok do topu.

Přímý přenos finále v sobotu ve 13:35.

Kvalifikace

Rychlost: Kvalifikaci rychlosti vyhráli Poláci Patricia Chudziak časem 7,90 s a Marci Dzienski časem 5,84 s. Z děvčat byla nejrychlejší Markéta Janošová - 15. místo (12,12 s), Michaela Smetanová 17. (13,29 s) a nejpomalejší na 18. místě Eliška Adamovská (14,54 s), jejíž jméno se komentátor přímého přenost s velkým úsilím konečně naučil.

Jan Kříž dosáhl v rychlosti na 2. příčku s časem 6,08, Martin Stráník to jistil zespodu 19. místem a časem 10,12

Bouldering: Eliška Adamovská dala všechny čtyři bouldery na flash a sdílí první místo v boulderingu s Němkou Hanah Meul a Srbkou Stašou Gejo.V celkovém pořadí je Eliška na průběžném 6. místě, takže pokud se jí mude dařit v obtížnosti podle očekávání, měla by se dostat do sobotního finále. Dvojí šampionka boulderingu a rychlosti Vikoria Meškova nedala jeden boulder a skončila sedmá v boulderingu, ale dobrým výsledkem rychlosti (5. místo) je celkově před Eliškou Adamovskou. Michaela Smetanová se dvěma topy skončila v boulderu na 14. místě, celkově je 18. a šanci na finále už nemá, stejně jako Markéta Janošová s jedním topem - 18. místo v boulderu a průběžně 20. celkově.

Muže vyhráli společně Brit Wiliam Bosi a Alex Chazanov z Izraele čtyřmi topy na flash. Martin Stráník se třemi topy a čtyřmi zónami dosáhl na 15. příčku v boulderu, což ho celkově řadí na průběžné poslední místo bez šance na postup do finále. Jan Kříž dal jen jednu zónu. 20. místo v boulderu násobené druhým v rychlosti ho řadí na průběžné 7. místo. Vzhledem k jeho specializaci na rychlost se nedá očekávat, že by v obtížnosti měl nějaký převratný výsledek a finále kombinace pro něj zřejmě také nebude dostupné.

Obtížnost: Eliška Adamovská nezaváhala a jako jediná topovala. Tím vymazala deficit z rychlosti. Dělené první místo v boulderu a nedělené v obtížnosti znamená superskvostné vítězství v kvalifikaci kombinace a do finále postupuje z prvního místa. Michaela Smetanová obsadila 16. místo (R17,B14,O8) a Markéta Janošová 18. místo (R15,B18,O11).

Jan Kříž (R2, B20, O19) po 19. místě v obtížnosti klesl na celkové pěkné 11. místo a Martin Stráník (R19, B15, O5) se pátým místem v obtížnosti zvedl z průběžného posledního místa na patnácté.

Do sobotního finále postoupila jen Eliška Adamovská.

Z výsledků se dá vysledovat trend postupného vyrovnávání výsledků u původně specialistů. Boulderisté a obtížnostníci se hodně zlepšili i v ry\chlosti, méně je tu vidět zlepšení rychlostníků v boulderingu a obtížnosti.

V kombinaci budou stratovat Martin Stráník, Jan Kříž, Eliška Adamovská, Markéta Janošová, Michaela Smetanová. Startuje dvacet mužů a dvacet žen, kteří jsou vybráni podle výsledků samostatných dosciplín.