Světový pohár IFSC v Soulu: Grossmanová a Fujii

Autor: redakce <redakce(at)horyinfo.cz>, Zdroj: redakce, IFSC, Vydáno dne: 08. 05. 2022

Soul 2022Bouldering

První Světový pohár Mezinárodní federace sportovního lezení (IFSC), který od října 2019 hostí asijské město, byl dnes večer ukončen na stadionu sportovního lezení Jungnang v parku Yongma Waterfall v Soulu.

SP Soul, vitězky
SP Soul, vitězky, foto: © Dimitris Tosidis/IFSC

Natalia Grossman ze Spojených států amerických završila fantastický výkon hladkým tope, na flash na problému číslo čtyři a zakončial závod se zlatou medailí na krku a působivou bilancí třinácti vyřešených boulderových problémů ze třinácti mezi kvalifikací, semifinále a finále.

Jeden top chyběl ke zlaté medailové pozici francouzce Oriane Bertone. Uklouzla, když ji od topu třetího boulderu, který se nakonec ukázal jako rozhodující, dělily centimetry. Sedmnáctiletá dívka skončila druhá a získala svou třetí medaili ze Světového poháru v kariéře.

Natalia Grossman
Natalia Grossman, foto: © Dimitris Tosidis/IFSC

Stupně vítězů doplnila olympionička z Tokia 2020 Brooke Raboutou, rovněž ze Spojených států amerických, která si zapsala tři topy a tři zóny, a získala bronzovou medaili.

Těsně za medailovými pozicemi se umístila Staša Gejo ze Srbska na čtvrtém místě se dvěma topy a čtyřmi zónami, Camilla Moroni z Itálie obsadila páté místo s jedním topem a dvěma zónami a Japonka Mia Aoyagiová uzavřela šestou příčku se třemi zónami.

Kompletní výsledky finále ženského boulderingu naleznete zde.

Když se na místo konání závodu spustil mírný déšť, tým Japonska uzavřel svou nadvládu v mužském boulderu. Po umístění osmi závodníků v semifinálovém kole a pěti ve finále totiž japonská reprezentace obsadila stupně vítězů v mužské soutěži.

SP Soul, vitězové
SP Soul, vitězové, foto: © Dimitris Tosidis/IFSC

Úřadující mistr světa v boulderingu Kokoro Fujii vystoupil na nejvyšší stupínek pódia díky strhujícímu topu na problému číslo 4, který dosáhl v době, kdy už vypršel čas. Tomoa Narasaki - zlatý medailista z úvodního závodu Světového poháru této sezóny ve švýcarském Meiringenu - získal stříbro díky třem topům a čtyřem zónám.

Bronzovou medaili získal Yoshiyuki Ogata se třemi topy a třemi zónami.

Jediný nejaponský finalista - Francouz Paul Jenft - skončil se dvěma topy a čtyřmi zónami na čtvrtém místě, pátý byl Meichi Narasaki a šestý Keita Dohi z Japonska.

Kompletní výsledky mužského finále v boulderingu najdete zde.

Kokoro Fujii
Kokoro Fujii, foto: © Dimitris Tosidis/IFSC

Seriál Světového poháru IFSC 2022 se nyní přesune do Salt Lake City v americkém Utahu, kde jsou od 20. do 22. a od 27. do 29. května na programu závody v boulderu a rychlosti.