Světový pohár Jakarta: Yurikusa a Garnbretová

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 25. 09. 2022

Obtížnost a rychlost

Poslední letošní Světový pohár se koná v hlavním městě Indonésie Jakartě. Závodu se účastní i naše závodnice Michaela Smetanová a Eliška Adamovská. Aktuálně: Ao Jurikusa a Janja Garnbret.

V pondělním finále se v posledním závodě sezóny vrátila na zlatý stupeň Slovinka Janja Garnbret, která jako jediná topovala finálovou cestu. Druhá Korejka Chaehyun Seo ulezla 40 chytů, třetí Slovinka Mia Krampl 35+. Mezi muži je zlatý Japonec Ao Jurikusa. Cesta byla těžká, ulezl jen 29 chytů. Stříbrný Japonec Masahiro Higuči, stejně jako stříbrný Němec Sebastian Halenke dali 28 chytů.

Semifinále topovala Korejka Chaehyun Seo a Němka Hannah Meul, Janja Garnbret se stále nevyrovnala s poklesem formy a skončila třetí. Michaela Smetanová podala skvostný výkon a dosáhla 17. místa, Eliška Adamovská sužovaná rostoucími osmičkami moudrosti ji překonala o jden chyt a získala konečné 16. místo. Podle zprávy ČHS, "Míša Smetanová i Eliška Adamovská udělaly stejnou chybu, když při lezení přehlédly expresku, jejíž cvakání bylo později velmi komplikované. Obě tak svůj pokus ukončily předčasně a byly tak dost zklamané, jelikož se dnes cítily dobře a rozhodně měly na to, dolézt dál.
Eliška, která udělala o krok víc, než Míša končí na 16. místě, což po nepříjemných zdravotních komplikacích není špatným výsledkem. U Míši 17. místo znamená její zatím nejlepší výsledek na dospělém poli a my už se těšíme, co nám předvede příští rok.
"

Mužskou polovinu semifinále vyhrál Japonec Hidemasa Nishida 40+ a za ním jsou další tři Japonci.

V kvalifikaci se o první místo dělí Slovinka Janja Garnbret a Korejka Chaehyun Seo, které obě topovaly obě dvě kvalifikační cesty. Velmi solidně vstoupila do kvalifikace Michaela Smetanová s výkony 35+ a 38+ a dostala se na 11. místo. Eliška Adamovská, hendikepovaná bolestí zubů není v dobré kondici, ale přesto zalezla na jedné cestě 36+, na druhé 22 a dalo to na postupové 14. místo. Kvalifikaci mužů vyhrál topem Japonec Taisei Homma. druhý byl Japonec Ao Jurikusa.

Pondělní semifinále proběhne ve 12:15 místního času, tedy v 7:15 našeho času. S VPN bude možné sledovat záznam na youtube, jinak na placeném Eurosportu a se zpožděním 24 hodin na Olympic Channel.