Ouray Ice Festival

Autor: redakce <redakce(at)horyinfo.cz>, Zdroj: redakce, Vydáno dne: 22. 01. 2023

Elite mixed Ice Climbing competition

Aneta Loužecká se v Čechách po stříbrném korejském Cheongsongu ani moc neohřála. Nakrmila zvířátka v ZOO a už pelášila na letadlo do Ameriky, aby se zúčastnila otevřeného závodu v rámci známého Ouray Ice Climbing festivalu. V obtížnosti sedmá, rychlost vyhrála.

Aneta Loužecká vyhrála rychlost:  "1. místo v rychlosti na Ouray Ice festival! Vombat v kapse pro štěstí evidentně pomáhá. Vzhledem k délce cest a nadmořské výšce budu bez dechu ještě minimálně týden!"

Soutěž v ledolezení na obtížnost Elite Mixed Climbing Competition je otevřená pro veřejnost. Kvalifikace začaly v pátek. Finále začíná v sobotu v 10 hodin místního času, to je v 18 hodin SEČ. Tři nejlepší finalisté z mužské i ženské kategorie obdrží peněžní ceny.

Soutěž v lezení na rychlost je rovněž otevřená veřejnosti a koná se v neděli. Tato soutěž začíná v 8:30 hodin místního času, tedy 16:30 SEČ. První tři finalisté z mužské i ženské kategorie obdrží peněžní ceny.

V minulosti měla v Ouray pěkné výsledky Lucka Hrozová a vloni vyhrála Aneta rychlost a byla třetí v obtížnosti.

Letos byla v kvalifikaci obtížnosti pátá a těší se na sobotní finále. Tam dosáhla sedmé místo

Letos se v rámci festivalu nekoná žádný závod pod hlavičkou UIAA, protože ve stejnou dobu se koná závod Světového poháru v Champany in Vanois. Proč dala Aneta přednost závodu v Ouray by bylo zajímavé vědět. Možná proto, že v Champany by se těžko povedlo být první na světě, kdo založil cepín do skály tak, že nešel vyndat :-)

Blíže o tom Aneta píše: "No takhle, normálně bych byla ze 7. místa extrémně zklamaná, ale ZASEKNOUT si cepín ve skále takovým způsobem, že prostě nejde vyndat, to chce prostě fakticky velkou dávku tzv. Anet štěstí. Hrot byl v chytu, zatížila jsem spodní úchop a cepín se dostal do flexe. Spodní ručka se zrovna v ten moment naprosto nepochopitelně dostala pod skalní výběžek a v momentě, co jsem váhu na cepínu uvolnila, flexe zmizela a spodní úchop se kousl o onen výběžek. Nikdy jsem to neviděla já, ani nikdo z místních. Prý šance tak jedna k milionu.