Přijel jsem tam dřív, tak jsem ještě zašel naproti do Masaryčky, a koho tam u plzničky nevídím, jako Algenu s Petrem Spilkou. Za chvíli přišli na jedničku Kóďa a Čubísek no a jak jsme došli do už plinící se haly v Rock pintu, hned mne zaujal tenhle prostřený stolík plný toho, co už po devítí měsících práce u skoro ani nemůžu vidět :-) Rychlé prolistování říká, že tiskárna dh media udělala co udělat měla a průvodce vypadá tak, jak jsem chtěl. Jen oblálka je kvůli matnému laminu o chloupek tmavší
Obložený stůl s průvodci, kde si v Rock Pointu vybrali pro prezentaci zrovna moji fotku Tomáše Rakoviče tak leze na Baště Kocoura v botách.
Klára Vaňková měla na starosti korektury a organizaci věcí ze strany ČHS tak, abych měl dostatek podkladů k vytvoření nových částí knihy. Celkově proběhlo 275 kol korektur na 42 souborech, nevíc jich bylo u Roviště - 15. Korektura je když.... pošku Kláře PDF soubor s momentálním stavem příslušné části knihy. Ona to přečte a vyznačí co všechno se má opravit, od zakreslení chybějícího borháku v topu skály, přes chybějící čárky po nevím co. Ze začátku je na každé stránce několik oprav, v prvním kole i dost. Opravím požadované, pošlu zpátky a jede se další kolo.
Plný sál v Rock Pointu sleduje Adama Ondru při přelézání nejtěžší cesty nejen vltavské žuly, ale celých Čech. Rešík si jako moderátor zve jednotlivé aktéry.
Honza Bloudek jako duchovní otec projektu
Jirka Sika jako autor průvodce z roku 2015, jehož obsah je základem toho současného.
Marťan, bez jehož terénní práce bych topa k novým skalám nemohl nakreslit.
Mikuláš Heger lezl většinu těžkých cest na Vltavské žule, taky tam něco těžkého sám udělal. Pomohl s opravani obtížností a napsal kapitolu novodobé historie
Kdo jiný by měl průvodce polít bublinkama,než Algena? Z 1136 popsaných cest se zúčastnil prvovýstupů skoro poloviny z nich. A na Vltavě to není jen přijít, navrtat a vylézt. Musí se hlavně čistit, zprůchodňovat, vykopávat, odlamovat, zpřístupňovat.
Pokřtěno. Algena byl zahrnut do autorského týmu. Nebýt jeho úsilí, nebylo by p čem psát průvodce.
Mladá krev na Vltavě.
Nový průvodce obsahuje 111 skal a 1316 cest, to je oproti staršímu průvodci o 34 skal a 251 cest víc. K novým skalám jsou doplněná topa z mé dílny, intenzivně podporované Marťanem, nové cesty jsou doplněné do starších schémat. Zvírotice město - pravá část Nákupní zóny a Hrad a pravá část Letohrádku na Velké má kompletně nově zakreslené schéma.
Průvodce má barevný orientační systém. Každý sektor má svou barvu, která je i v obsahu a již po straně průvodce podle barvy víte, kde jste. Pro zlepšení orientace je ve schématech u každé cesty kromě čísla ještě klasifikace.
Nově nakreslené a korigované je schéma kombinací na skále Yosemite na Rovišti. Na obálce je Adam Ondra na nejtěžší cestě - kombinaci Bohemian Rhapsody na stěně Yosemite a musíme mu poděkovat za kontakt na Martina Pelikána, který ho tam fotil.
Kdo se na tom všem podílel: Průvodce v roce 2015 napsal Jirka Sika. Nápad jak zajistit nové vydání měl Honza Bloudek. Já jsem realizoval knihu od převzetí a rozmotání starých dat přes jejich nové zpracování po nakreslení nových a doplnění starých schémat o nové cesty a klasifikace. Většinu podkladů pro nová schémata a mapky dodával Martin Tučka, něco Franta Mezera, Martin Spilka a Mikuláš Heger, Ondra Sobotka. Na korekturách výrazně zapracovala Klára Vaňková, která taky sháněla informace a tipy na opravy a korektury cest a jejich klasifikací a neváhala zajet situaci zkontrolovat na místě, když bylo třeba, nebo úkolovala kamarády z HO Humanita. Na ovětřování se ještě podíleli lezci z KHS Hobrdy Příbram, Lezci Kladno.
Zajímovastí je i to, že je to jednak první průvodce vydávaný ČHS, a jednak první průvodce dělaný v součinnosti a spoluprací s databází skal ČHS.