kolmá, velmi často převislá cesta, bez držení ocelového lana je to 6 UIAA
Jsou dvě varianty sestupu. Buď sestoupíte do jeskyně s křížem a pak dále stejnou cestou jako nahoru (makačka), nebo pěšinou kolem. Směr je jasný z náčrtku.
čas:
1 h 20 min
Z Innsbrucku po silnici B171 směr Zirl. Stěna je západně (respektive vpravo) od aktivního kamenolomu.
Je to jedna z nejtěžších ferrat. Tři docela dlouhé úseky jsou obtížnosti E (čtvrtý je traverz). Od nástupu jdete B,C terénem přibližně 200m ke skalní jeskyni Kaiser-Maximilians-Grotte. V úseku, kde ocelová lana tvoří křižovatku máte dvě možnosti. Buď uniknout doleva do jeskyně a vyhnout se tak Ečkovým úsekům, nebo jít doprava a namasírovat si pořádně bicepsy. 360 metrů dalšího lezení v nádherné expozici, vytvořeného od roku 1987 si určitě užijete. Převýšení této kolmé, velmi často i převislé části je 110m. Z velké části nenacházíte ani chyty, madla či stupy, proto jste odkázáni jen na oceloné lano.
fotka tabule na parkovišti před nástupem Zvláště když si to někdo šlape bez jištění, pomyšlení, že každý chybný krok může znamenat pár set metrů letu, nenechá nikoho chladným. Vřele doporučuji kožené rukavice, bez nich mi to klouzalo a i když lano není otřepené, bývá docela kluzké.
Náčrtek cesty, fotka cedule Lezte bez batohu, cesta naní tak dlouhá, abyste museli hynout hlady a výrazně vám to ulehčí pohyb zvláště v převislém terénu. Než jsme nastoupili, na parkovišti nás předběhl asi 55letý týpek, který šel k nástupu jen s lezečkami v ruce. Byl to kuriózní pohled, na jedné straně "stařík" v lezečkách, na druhé straně "mladí hoši" s přilbama, ferratovýma setama, pořádnýma trekovýma botama a báglem se svačinou. Nedalo mi to a batoh jsem i s foťákem nechal v autě. Proto jsou jen fotky cedulí u nástupu.
Celkový pohled na stěnuCesta je určena jen zkušeným a trénovaným horolezcům bez absolutních zábram z výšek. K jeskyni lze dojít i normální turistickou cestou v levé části stěny.