Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
redakce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najdete nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání CookiesMS 2009 v Xiningu - Adam Ondra vicemistrem světa


česká želízka v ohni

V úterý bylo zahájeno Mistrovství světa, které se letos koná v čínském Xiningu a trvá do 5. července. Přes 400 závodníků z 46 zemí světa bude závodit v lezení na obtížnost, na rychlost, boulderingu a v kombinaci. V rámci odpočinkového dne se uskuteční soutěž dvojic na rychlost. AKTUALIZACE: Máme vícemistra světa. Ostatní bez medailí.


5. 7. 13:15 Nádherné a divácky atraktivní finále přineslo odpověď na otázku kdo bude Mistrem světa 2009. Uniklo nám to o fous. První místo obsadil Patxi Usobiaga následovaný naším Adamem Ondrou! Bronz si odnesl David Lama. Gratulace Adamovi za perfektní výsledek. V rychlosti na 15 metrů obsadil náš Libor Hroza 6. místo, když v kvalifikaci byl časem 7,18s druhý za pozdějším vítězem Qixin Zhongem (CHN 6,77s) a před dalším Číňanem Chen Xiaojie (7,30 s).

5. 7. 07:30 Velmi těžká semifinálová cesta zastavila mnoho favoritů. Bohužel včetně Tomáše Mrázka (18. místo). Česká naděje však neumírá. Adam Ondra dosáhl na TOP jako jedinný v semifinále a postupuje z prvního místa!! Za ním jsou Patxi Usobiaga (SPA) a Valerij Kryukov z Ukrajiny. Máme dobře našlápnuto. Budeme mít nového mistra světa v lezení?? Držte palce. Finále začíná okolo 11. hodiny.

5. 7. 01:00 Ženské lezení na rychlost zcela v čínské režii. Rychlostní lezení na 15 metrů přineslo nový světový rekord a totální nadvládu čínských závodnic. Cuilian He získala již svou druhou zlatou medaili za přelez v rekordním čase 9:04! Druhé místo patří její sestře Cuifang He (9:30) a bronzová skončila Chunhua Li s časem 9:38 s. Naše Lucka Hrozová skončila na 14. místě a polepšila si tak o dvě místa oproti rychlosti na 10 metrů.

4. 7. 12:45 Finálovou cestu z oblin, dírek a stiskáčů zvládla nejlepe rakouská závodnice Johanna Ernst. Společně s Korejkou Jain Kim dala TOP. K vítězství ji však pomohl lepší semifinálový výsledek. Třetí místo obsadila Maja Vidmar ze Slovinska. Vyšší umístění ji překazily lišty, které technicky nezvládla. Rakušanky zcela ovládly tuto disciplínu. V první sedmičce nejlépe umístěných jsou tři rakouské závodnice.

4. 7. 11:15 Stupně vítězů v boulderingu ovládli ruští závodníci. Překvapením je hlavně vítězství outsidera Alexeje Rubcova (RUS), který postupoval z kvalifikace na posledním šestém místě. Stříbrný post obsadil další ruský závodník Rustam Gelmanov a třetí místo získal David Barrans z Velké Británie. Překvapením bylo vypadnutí vítěze klasifikace Salavata Rachmetova, který nepostoupil do finálových bojů.

2. 7. 1200 Oficiální výsledky lze vidět na stránkách IFSC. Libor Hroza ml. neobsadil šesté místo, jak jsme podle informací od jeho trenéra psali včera, ale 8. místo. Z výsledků vyplývá, že jeden Číňan, držitel světového rekordu na 15m, byl nasazen rovnou do finále. Dnes probíhala kvalifikace obtížnosti. Adam Ondra topoval obě kvalifikační cesty bez problému, Tomáš Mrázek, který nemá po zánětu šlach tolik natrénováno jako jindy, top druhé cesty pouze tečoval, ale oba postupují. Postupu do finále se nedočkala Lucka Hrozová, která byla v obou kvalifikačních cestách na 26. místě a nakonec to dalo celkově 27., první nepostupové místo. I když Lucka nepostoupila, oproti loňskému ME si v obtížnosti polepšila. Adam a Tomáš si věří na semifinále a finále, mají velkou motivaci. Krátké video s Liborem, kde ho malá chyba připravila možná i o titul.

1. 7. 18:00 Libor Hroza ml. měl pěkně našlápnuto, v prvních třech kolech vyhrával, ale pak znamenalo uklouznutí šesté místo, které je určitě v konkurenci Rusů, Ukrajinců a Číňanů úspěchem, i když on sám s tím spokojen nebyl. Ve finále žen "běžely" vždy čtyři závodnice spolu a Lucka Hrozová, ačkoliv skončila na 16. místě, byla se svým časem spokojená. Zítra startuje Lucka v obtížnosti a na svoje vystoupení se chystají Tomáš Mrázek a Adam Ondra, ve které vkládáme velké naděje.

Čtvrteční program: kvalifikace obtížnosti, 2 cesty stylem flash - ženy a muži, startují Mrázek, Ondra a Hrozová. Pátek: restday, závod v rychlosti dvojic, startují Hrozovi.
Sobota: Semifinále boulderů muži, obtížnost semifinále ženy, kvalifikace rychlost na 15 metrů ženy, finále bouderů muži, finále obtížnosti žen, finále rychlosti žen na 15 metrů. Jestli bude Lucka Hrozová skutečně startovat jak v obtížnosti, tak v rychlosti na 15m, bude se mít v sobotu co ohánět.
Neděle: Semifinále boulderů ženy, obtížnost semifinále muži, kvalifikace rychlost na 15 metrů muži, finále bouderů ženy, finále obtížnosti mužů, finále rychlosti mužů na 15 metrů.
Je vidět, že Číňané berou rychlost jako nejprestižnější discipínu, která uzavírá celý šampionát.

1. 7. 9:40 Libor Hroza ml. vyhrál kvalifikaci rychlosti na 10m trati časem 4:33 sekundy a postoupil do finále. Lucie Hrozová postoupila také do finále z 15. místa v kvalifikaci a ve finále bude mít velmi těžkou soupeřku, Polku Edytu Ropekovou. Pokud nad ní nezvítězí, bude o konečném umístění rozhodovat čas z kvalifikace. Podle zprávy Libora Hrozy staršího jsou časy velmi natěsnané a o úspěchu nebo neúspěchu může rozhodnout jediný pohyb. Stránka MS, kde by měl být videopřenos je zde, ale moc to nefunguje.

Českou republiku reprezentují Tomáš Mrázek (obtížnost), Adam Ondra (obtížnost), Libor Hroza mladší (rychlost) a Lucie Hrozová (rychlost a obtížnost). Podívejme se blíže na vyhlídky těchto sportovců.

MČR 2008 - Libor Hroza
MČR 2008 - Libor Hroza, foto: Jan Polák


Libor Hroza mladší je zkušený závodník, který se více než čtyřicetkrát zúčastnil různých mezinárodních soutěží. Rychlostní lezení zažívá v současné době velké změny. Cesta, na které se závodí, se standardizuje a Libor má díky svému otci, Českému horolezeckému svazu (ČHS) a umělé stěně v Holešovicích, možnost trénovat na speciálních chytech. Jeho trénink doma i v italském Arcu se vyplatil a na soutěži světového poháru v Trentu letos v dubnu skončil šestý. V Xiningu původně chtěl startovat v rychlosti i v kombinaci, ale když bylo organizátory rozhodnuto, že kombinace bude hodnocena jako výsledek všech tří disciplin (tedy včetně obtížnosti), rozhodl se, že se plně soustředí pouze na rychlost. Pořadatelé soutěže zařadili závod na cestách dlouhých 10 a 15 metrů. Budou tedy uděleny dva tituly mistra světa. Libor bude startovat i v soutěži dvojic se svojí sestrou Lucií.

Libor Hroza je momentálně 12. v rankingu SP 2009 v rychlosti, nejlepší výsledek v SP měl v roce 2007 - 7. místo. Nejlepší umístění v závodech SP - 6. v Trentu 2009, 5. na Rock Master Arco 2007, 4. na Rock Master Arco 2006, vše v rychlosti.

Lucka Hrozová v závodě SP na rychlost v Chamonix
Lucka Hrozová v závodě SP na rychlost v Chamonix, foto: Libor Hroza


Lucie Hrozová je Mistryní České republiky v lezení na obtížnost a rychlost z roku 2008. Lucka má výborné výsledky i v drytoolingu. Její účast na mistrovství světa je přesto paradoxně poznamenána spory o nominaci ze strany ČHS. Stejně jako její bratr, změnila původní plány a rozhodla se nestartovat v boulderingu. Ušetří tak síly na další dvě disciplíny, sníží riziko zranění a zvýší své šance na dobré umístění, které je podmínkou pro proplacení nákladů na její účast ze strany ČHS na rozdíl od ostatních nominovaných, kteří mají náklady na účast placené bez ohledu na výsledek.

Letos 2x třetí místo a celkově 4. v Sp v drytoolingu, v závodech SP na rychlost a obtížnost letos ještě nestartovala. Vloni 4. na ME v rychlosti, 12. ve Val Daone (rychlost), 6. ve Val Daone 2006 (rychlost), 7. Lipsko 2006 (rychlost).

MČR 2008 - Tomáš Mrázek
MČR 2008 - Tomáš Mrázek, foto: Petr Jandík


Vyjmenování všech úspěchů Tomáše Mrázka na soutěžním poli by z tohoto článku udělalo román, za který by se nemusel stydět ani Dostojevský. Zmiňme jenom dva tituly mistra světa v lezení na obtížnost a titul mistra České republiky, který byl až do roku 2008 pro Tomáše jakoby jenom samozřejmostí. Vloni Tomáš vyhrál soutěž světového poháru právě v Xiningu, celkově byl druhý v SP na obtížnost. Bohužel se v poslední době potýká se zraněním prstu, takže jeho forma v závodu je poněkud nejistá.Adam Ondra může závodit za dospěláky až od této sezóny. Jako junior vyhrál všechno co mohl a skvělou formu potvrdil v poslední době i na skalách. Původně měl závodit i v boulderingu, ale možná jeho jedenácté místo ze světového poháru v boulderingu ve Vídni ho přimělo zaměřit se jenom na obtížnost.

Dosavadní výsledky: 3. místo v Hall 2009 (bouldering), juniorský mistr světa 2008, vede neoficiální světový žebříček skalních lezců na 8a.nu.Adam Ondra
Adam Ondra, foto: Petr Jandík


To jsou tedy česká želízka v ohni. Pokud chcete sledovat vývoj jejich výsledků a držet jim palce, je to možné na stránkách IFSC.

[Akt. bodový průměr: 0,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5

| Autor: Petr Kodytek | Vydáno dne 04. 07. 2009 | Počet komentářů: 13 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj: lezec.cz, ifsc-climbing.org, horydoly.cz

Našli jste ve článku chybu, nebo překlep? Budeme vděční za upozornění. Napište nám. Děkujeme

Související články:
Světový pohár v Chamonix: Ai Mori a Colin Duffy (13.07.2024)
SP Innsbruck obtížnost: Jakob Schubert a Janja Garnbret (01.07.2024)
Adam Ondra se chystá na Budapešť (19.06.2024)
Mistry ČR Stráník a Smetanová (05.06.2024)
Olympijská kvalifikační série Šanghaj: Ondra bronzový (18.05.2024)
Zítra začíná olympijská kvalifikace (15.05.2024)
SP Wujiang (13.04.2024)
SP v obtížnosti WuJiang: Ai Mori a Sorato Anraku (24.09.2023)
Jan Štípek zlatý na MEM v obtížností i v EPM v boulderingu (20.09.2023)
SP Koper (obtížnost): Janja Garnbret a Sorato Anraku (09.09.2023)
Rockmasters duel: Adam Ondra a Janja Garnbret (01.09.2023)
MS Bern - kombinace muži: Jakob Schubert (12.08.2023)
MS Bern - kombinace ženy: Janja Garnbret (11.08.2023)
MS Bern - rychlost (11.08.2023)
MS Bern - kombinace (08.08.2023)
MS Bern - obtížnost muži (06.08.2023)
MS Bern - obtížnost ženy: Ai Mori (06.08.2023)
MS Bern - bouldering ženy:Janja Garnbret (05.08.2023)
MS Bern - bouldering muži: Mickael Mawem (04.08.2023)
Rozhovor s Eliškou Adamovskou (16.07.2023)
SP Briancon: Vika Lukan a Sorato Anraku, Adamovská stříbrná (16.07.2023)
SP Chamonix obtížnost: Jain Kim a Toby Roberts (09.07.2023)
Rychlost na SP v Chamonix (08.07.2023)
SP Chamonix (07.07.2023)
SP v obtížnosti Villars: Schubert a Garnbretová (01.07.2023)
SP v obtížnosti a rychlosti Vilars: Kvalifikace (30.06.2023)
Širůčková bronzová na Evropských hrách (24.06.2023)
SP Innsbruck (bouldering, obtížnost): Janja bere všechno (16.06.2023)
SP bouldering Brixen (08.06.2023)
SP bouldering Praha, neděle, ženy: Oriane Bertone (04.06.2023)
SP v boulderingu Praha, sobota: Adam stříbrný (03.06.2023)
SP v boulderingu Praha: Adam v semifinále (01.06.2023)
Kdo nás bude reprezentovat na SP (ženy)? (30.05.2023)
Kdo nás bude reprezentovat na SP (muži)? (29.05.2023)
SP Salt Lake City - bouldering, rychlost (22.05.2023)
Štípek zlatý v Grazu, Mokroluský stříbrný (09.05.2023)
SP v rychlosti Jakarta: Nursamsa a Miroslawová (05.05.2023)
SP Soul, bouldering: Miho Nonaka a Mejdi Schalck (29.04.2023)
SP Soul rychlost: Leonardo a Miroslaw, světové rekordy (27.04.2023)
SP v boulderingu Hachioji: Brooke Raboutou a Mejdi Schalck (20.04.2023)
Světový pohár v boulderu - zvýhodněné vstupenky pro členy ČHS (10.03.2023)
MČR v obtížnosti Big Wall: Adamovská a Stráník (04.11.2022)
Světový pohár Jakarta: Yurikusa a Garnbretová (25.09.2022)
Světový pohár Edinburgh: Ai Mori a Jesse Grupper (09.09.2022)
Světový pohár Koper: Potočar a Mori (02.09.2022)
Finále ME mládeže v boulderingu (05.08.2022)
35. RockMaster Arco: Jakob Schubert, Chaehyun Seo a Jessica Pilz (30.07.2022)
SP Briancon pošestnácté: Jesse Grupper a Janja Garnbret (21.07.2022)
Marek Jeliga celkovým vítězem EP mládeže (20.07.2022)
SP Chamonix: Adam Ondra a Janja Garnbret (08.07.2022)
SP Villars - obtížnost: Garnbretová a Homma (03.07.2022)
SP v obtížnosti Innsbruck:Duffy a Garnbretová (25.06.2022)
SP Innsbruck bouldering: Duffy a Grossmanová (23.06.2022)
Akademické MS Innsbruck (16.06.2022)
SP v boulderingu Brixen: Flohé a Grossmanová (10.06.2022)
Evropský pohár v Arcu (05.06.2022)
Bouldering v Salt Lake City podruhé: Grossmanová a Ogata (30.05.2022)
SP boulderingu v Salt Lake City: Grossmanová a Schalck (23.05.2022)
SP v lezení na rychlost v Salt Lake City (23.05.2022)
Evropský pohár v boulderingu Klagenfurt (22.05.2022)
Kvalifikace na Olympiádu Paříž 2024 (17.05.2022)
Světový pohár IFSC v Soulu: Grossmanová a Fujii (08.05.2022)
Dva světové rekordy v Soulu (06.05.2022)
Světový pohár v Soulu (06.05.2022)
Evropský pohár v boulderu: Eva Maria Hammelmüller a Adam Ondra (01.05.2022)
Evropský pohár v boulderingu semifinále (01.05.2022)
Kvalifikace EP boulderu muži (30.04.2022)
EP v boulderingu v Praze (27.04.2022)
SP Meiringen, finále (10.04.2022)
SP bouldring Meiringen (08.04.2022)
SP v boulderingu přeložen (24.03.2022)
Test v Barceloně: López a Almendrosová (05.03.2022)
EB MOV: Zrušte nebo přesuňte akce v Rusku a Bělorusku. (26.02.2022)
Světový pohár v Moskvě zrušen (26.02.2022)
Nový závod Světového poháru v Číně bude ve formátu Paříž 2022 (22.12.2021)
Sportovní lezení doporučeno na LOH Los Angeles 2028 (11.12.2021)
MČR v obtížnosti Brno: Ondra a Adamovská (24.10.2021)
Kalendář závodů IFSC 2022 (05.10.2021)
MS Moskva 2021: Obtížnost: Schubert a Seo (21.09.2021)
MS Moskva 2021: Bouldering muži - Kokoro Fujii zlatý (18.09.2021)
MS Moskva 2021: Bouldering ženy pro Grosmanovou (18.09.2021)
Moskva 2021: Rychlost Boldyrev a Kalucká (16.09.2021)
MS v lezení Moskva 2021 (16.09.2021)
SP v obtížnosti Kranj: Janja Garnbret a Masahiro Higuči (06.09.2021)
Olympijská kombinace: zlato pro fenomenální Janju Garnbret (06.08.2021)
Adamovská a Ghisolfi našli zlato na konci duhy v Brianconu (19.07.2021)
SP v obtížnosti Briancon: Adamovská zlatá, Stráník bronzový (18.07.2021)
Laura Rogora a Sean Bailey zvítězili v Chamonix (14.07.2021)
SP Chamonix - obtížnost, Stráník bronzový (11.07.2021)
Multisportovní Mistrovství EVROPY 2022 (06.07.2021)
SP Villars - finále obtížnosti (04.07.2021)
SP Villars - obtížnost a rychlost (02.07.2021)
SP Innsbruck - obtížnost, bouldering: Janja Garnbret a Jakob Schubert (25.06.2021)
Tři medaile z EPM Imst (14.06.2021)
SP Salt Lake City: americký koncert (31.05.2021)
SP v boulderingu Salt Lake City: Adam zlatý! (23.05.2021)
ME mládeže Perm: Bernardová mistryní Evropy (06.05.2021)
Marco Scolaris a Debra Gawrych vedou IFSC do roku 2025 (26.04.2021)
SP v boulderingu Meiringen: Adam Ondra a Janja Garnbret (15.04.2021)
Nominace na Olympiádu jsou komplet (09.03.2021)
Zprávy z IFSC (19.02.2021)
Loužecká a Vrtík mistry ČR. (14.12.2020)
ME Moskva kombinace: Rubcov a Meškova, Adamovská třetí (26.11.2020)
ME Moskva 2000 - Obtížnost: Adamovská stříbrná. (24.11.2020)
ME Moskva: Mistry v boulderingu jsou Meškova a Kruder (23.11.2020)
ME Moskva: kvalifikace boulderingu (22.11.2020)
Baraščuková a Boldyrev mistry Evropy v rychlosti (21.11.2020)
Naši profesionální závodníci (04.11.2020)
MČR 2020 finále mužů (04.10.2020)
Kalendář závodů IFSC 2021 (03.09.2020)
Adam Ondra zaslouženě zlatý v Brianconu (23.08.2020)
SP v obtížnosti Briancon: Ondra a Rogora (21.08.2020)
Zahajuje Světový pohár v lezení ma obtížnost (19.08.2020)
Upravený kalendář závodů Světového poháru (28.06.2020)
IFSC odkládá červencové závody a MEmládeže (24.04.2020)
Akční plán IFSC (07.04.2020)
SP v ledolezení Cheongsong: M. Tomilov a Tolokonina (12.01.2020)
Aneta Loužecká 5. na Mistrovství Ruska (15.12.2019)
MČR v lezení na rychlost (08.12.2019)
Adam Ondra si z Toulouse odváží stříbro z kombinace a zaslouženou vstupenku do Tokia (01.12.2019)
Kvalifikační závod kombinace v Toulouse, finále ženy (01.12.2019)
Kvalifikační závod kombinace v Toulouse, Adam Ondra 2. (30.11.2019)
Kombinace v Toulouse, kvalifikace na OH - ženy (29.11.2019)
Olympijská kvalifikace kombinace v Toulouse (28.11.2019)
Světový pohár Xiamen: Adam Ondra zlatý (20.10.2019)
SP v obtížnosti Kranj: Adam Ondra TOP (29.09.2019)
HUDY DĚTSKÉ ZÁVODY 2019 (22.09.2019)
Záznam: 3. kolo Rock Point Českého poháru (13.09.2019)
Absolutní Horák 2019 (10.09.2019)
ME v boulderingu Zakopane: Mickael Mawem a Urska Repušič (07.09.2019)
Mistrovství světa v soutěžním lezení 2019 (27.08.2019)
MS Hachioji: Finále kombinace mužů - Tomoa Narasaki (21.08.2019)
MS Hachioji: Finále kombinace žen (20.08.2019)
MS Hachioji: Kombinace mužů, kvalifikace (18.08.2019)
MS Hachioji: Kvalifikace kombinace žen (18.08.2019)
MS Hachioji: Kříž vicemistrem v rychlosti (17.08.2019)
Adam Ondra potřetí mistrem světa (15.08.2019)
MS Hachioji - Obtížnost: Ondra a Garnbret (15.08.2019)
MS Hachioji - Bouldering:Tomoa Narasaki a Janja Garnbret (15.08.2019)
SP Briancon: obtížnost (21.07.2019)
SP Villars: Janja Garnbret a Sascha Lehmann, (06.07.2019)
Úspěch na EPM: Dvě medaile (01.07.2019)
SP Vail bouldering: Ondra 5., celkově 2. (09.06.2019)
SP boulderig Mnichov: Ondra stříbrný (19.05.2019)
SP rychlost-bouldering Wujiang: Ondra 14. (05.05.2019)
SP Chongqing - bouldering a rychlost (28.04.2019)
SP Moskva, rychlost a bouldering: Adam Ondra stříbrný (14.04.2019)
LOH Paříž 2024: Dvě sady medailí pro závodní lezení o krok blíž (29.03.2019)
Finále ČP na SMíchOFFě (23.03.2019)
Kdo pojede na olympiádu? (06.11.2018)
ING MČR 2018 v lezení na obtížnost - finále (28.10.2018)
MČR 2018 v lezení na obtížnost Zličín kvalifikace a semifinále (27.10.2018)
SP v lezení na obtížnost Kranj: Stefano Ghisolfi a Jain Kim (29.09.2018)
Adam Ondra: Cesta do Tokya (30.08.2018)
SP Arco: Jacob Schubert a Janja Garnbret (28.07.2018)
SP Briancon: Konečný v semifináíle (20.07.2018)
SP Chamonix (L,S): Stefano Ghisolfi a Jessica Pilz, Konečný 9. (14.07.2018)
Jan Kříž akademickým mistrem světa (22.06.2018)
EYC: čtyři finále a jedno zlato (18.06.2018)
SP v boulderingu Vail: Puccio a Sugimoto (10.06.2018)
Čeští lezci excelovali na ME mládeže, Konečný obhájil zlato (29.05.2018)
MEJ Imst: Jakub Konečný mistrem Evropy (27.05.2018)
SP bouldering a rychlost Moskva (22.04.2018)
Pravidla nominace na Olympiádu (20.03.2018)
SP v ledolezení Saas Fee: Děngin a Song (19.01.2018)
MČR na rychlost (17.12.2017)
Mistrovství Slovenska v lezení na obtížnost (13.12.2017)
Finále SP v obtížnosti Kranj (11.11.2017)
DataTrust MČR 2017 (29.10.2017)
MEJ Slaný (16.09.2017)
MEJ v boulderingu Slaný - videopřenosy (14.09.2017)
Adam Ondra vyhrál Duel (27.08.2017)
SP Arco, rychlost a obtížnost (26.08.2017)
SP a ME v boulderingu Mnichov:Stráník 15. (21.08.2017)
SP Briancon: Obtížnost (28.07.2017)
Světové hry: Libor Hroza 8. (22.07.2017)
Světový pohár v Chamonix (13.07.2017)
SP Villars, obtížnost a rychlost (08.07.2017)
ME v lezení na rychlost a obtížnost: Adam stríbrný (01.07.2017)
SP v boulderingu Navi Mumbai (25.06.2017)
SP Tokyo, bouldering: Garnbret a Rubcov (06.05.2017)
SP Nanjing: Watabe a Coxsey (30.04.2017)
SP Chongquing, rychlost a bouldering (22.04.2017)
SP Meiringen:Kokoro Fuji a Shauna Coxey (08.04.2017)
Jak to bude na Olympiádě (14.03.2017)
SP v lezení na obtížnost Kranj (27.11.2016)
Mistrovství světa mládeže Guangžou (13.11.2016)
Adventure Race 2005 (05.11.2016)
AdrenalinCup (05.11.2016)
Poděbradka Bike Adventure (05.11.2016)
Jickovická 24, model 2016 (10.10.2016)
Ftime Mistrovství České republiky v lezení na obtížnost 2016 (10.10.2016)
O stavění MS s Honzou Zbrankem (06.10.2016)
MČR v boulderingu (25.09.2016)
Adam Ondra o MS v Paříži (23.09.2016)
MS v lezení Paříži v neděli: Adam Ondra mistrem stvěta (18.09.2016)
MS v lezení Paříži v sobotu:Ondra stříbrný v boulderingu, Hroza sedmý (17.09.2016)
MS v lezení Paříži v pátek: Ondra, Hroza a Kříž ve finále (16.09.2016)
MS v Paříži ve čtvrtek: Ondra a Konečný v semifinále obtížnosti (15.09.2016)
MS Paříž ve středu: Adam v semifinále (14.09.2016)
MS v lezení Paříži začalo (14.09.2016)
Konečný mistrem Evropy mládeže (04.09.2016)
Rockmaster Arco: SP v obtížnosti a rychlosti (28.08.2016)
SP v obtížnosti IMST: Škofic a Röcková (18.08.2016)
SP Briancon, obtížnost (23.07.2016)
SP Villers - obtížnost,rychlost (15.07.2016)
SP Chamonix. obtížnost a rychlost: Hroza stříbrný (10.07.2016)
SP bouldering Innsbruck: Stráník šestý (21.05.2016)
SP bouldering Navi Mumbai (15.05.2016)
SP Nanjing: Hroza opět druhý a celkově vede (08.05.2016)
SP Chongqing - boulder a rychlost: Hroza zahájil stříbrem (02.05.2016)
Kalendář závodního lezení (03.03.2016)
Momentky z Kranje (16.11.2015)
Finále Světového poháru Kranj: Ondra dvojité zlato (14.11.2015)
SP Wujiang: Ondra zlatý, Hroza stříbrný (26.10.2015)
SP Stavanger: Ondra stříbrný (22.08.2015)
IFSC Worldcup 2015 výsledky bouldering (16.08.2015)
SP v boulderingu Mnichov: Stráník stříbrný! (15.08.2015)
Startovka v Imstu (27.07.2015)
SP v lezení na obtížnost Briancon (18.07.2015)
Adam Ondra vicemistrem Evropy (13.07.2015)
Libor Hroza zlatý v Chamonix (12.07.2015)
SP v lezení na rychlost a obtížnost, Chamonix (10.07.2015)
SP v boulderingu a rychlosti Haiyang (28.06.2015)
Finále SP v obtížnosti Kranj:Adam zlatý a bronzový (16.11.2014)
SP Inzai: Adam Ondra zlato (26.10.2014)
SP Wujiang, rychlost, obtížnost: Hroza opět stříbrný (19.10.2014)
Světový pohár Mokpo - Libor Hroza stříbrný (12.10.2014)
Mistrovství ČR v lezení na rychlost SAMBARSPEED (10.10.2014)
MS mládeže Noumea: Jan Kříž juniorským mistrem světa! (22.09.2014)
MS Gijón: Adam Ondra dvojitým místrem světa! (14.09.2014)
MS Gijón: semifinále obtížnosti - Adam topuje (13.09.2014)
MS Gijón: Finále rychlosti (12.09.2014)
MS v rychlosti a obtížnosti Gijon (12.09.2014)
adidas Continental Beskydskou sedmičku vyhráli Žákovský a Najvert (10.09.2014)
Krumlovský Doják 2014 (04.09.2014)
SP na rychlost, Arco: Hroza zlatý se světovým rekordem (31.08.2014)
SP v obtížnosti Imst: Zlato pro Adama Ondru. (03.08.2014)
SP Briancon: Ondra osmý (21.07.2014)
SP Chamonix, obtížnost a rychlost (18.07.2014)
SP Haijang: Rychlost, obtížnost i boulder (20.06.2014)
SP v boulderingu Innsbruck: Ondra stříbrný (17.05.2014)
iRCC Wolfsberg (12.05.2014)
SP Baku: druhé kolo (04.05.2014)
Světový pohár v Chongquingu: Hroza bronzový (02.05.2014)
iRCC Zagreb: medaile pro české děti (08.04.2014)
iRCC Tarvisio (ITA) (26.03.2014)
Kalendář závodů IFSC 2014 (03.02.2014)
MČR v Kladně: Rychle a zběsile (04.12.2013)
Světový pohár v obtížnosti Kranj: Adam Ondra stříbrný (17.11.2013)
Adam Ondra: zlato ve Valence (02.11.2013)
Světový pohár Wujiang: Hroza 7., celkově stříbrný (21.10.2013)
Hroza stříbrný v Mokpu (13.10.2013)
Adidas Outdoor Prague 2013 (01.10.2013)
Světový pohár Perm: Hroza stříbrný (29.09.2013)
SP v lezení na obtížnost Puurs (22.09.2013)
GRAND PRIX Holešovice (11.09.2013)
Libor Hroza zlatý v Arcu (07.09.2013)
Bouldering: SP Mnichov a ME Eindhoven (05.09.2013)
SP v obtížnosti Imst (09.08.2013)
Mistrovství Evropy Chamonix: Hroza mistrem Evropy (07.08.2013)
World Games: Hroza pátý (04.08.2013)
Světový pohár IFSC v obtížnosti Briançon (21.07.2013)
Speed project (18.07.2013)
SP na rychlost v Baku (23.06.2013)
Lezení na olympiádě nebude (29.05.2013)
Světový pohár Chongquing: Hroza stříbrný (31.03.2013)
Světový pohár v ledolezení 2013 (13.12.2012)
Světový pohár v obtížnosti v Kranji (19.11.2012)
Světový pohár v Puursu (23.09.2012)
MS Paříž 2012: Bouldering žen, obtížnost a rychlost mužů. Hroza stříbro, Ondra bronz (16.09.2012)
MS 2012 Paříž: Bouldering mužů a obtížnost a rychlost žen (16.09.2012)
MS lezení v Paříži (15.09.2012)
Francouzi ukradli Hrozovi světový rekord (15.09.2012)
Neoficiální světový rekord Libora Hrozy (09.09.2012)
Arco Rock Master (02.09.2012)
Hroza bronzový v Arcu (01.09.2012)
Světový pohár v boulderingu, Mnichov (25.08.2012)
Závod Světového poháru v Imstu (11.08.2012)
Světový pohár v lezení na rychlost (30.07.2012)
Závod Světového poháru v Brianconu (26.07.2012)
Chamonix: Světový pohár se rozbíhá (13.07.2012)
Světový pohár v boulderingu Log Dragomer (21.04.2012)
Světový pohár v boulderingu a rychlosti Chongquing: Hroza stříbrný (17.04.2012)
Světový pohár v lezení na obtížnost (28.11.2011)
Finále SP v obtížnosti Barcelona (27.11.2011)
Světový pohár v obtížnosti Kranj (20.11.2011)
Svěťák v roce 1989 (11.11.2011)
Světový pohár v obtížnosti je na Blízkém východě (22.10.2011)
SP v rychlosti a obtížnosti v Čangži (08.09.2011)
SP Si-Ning, rychlost, obtížnost (03.09.2011)
Mistrovství světa mládeže v Imstu (29.08.2011)
SP ve Val Daone: Zrušeno finále (09.08.2011)
Světový pohár v Brianconu:Schubert a Vidmar (31.07.2011)
Světový pohár v Chamonix: Hroza stříbrný, Ondra nepostoupil (13.07.2011)
Závod Světového poháru v boulderingu Sheffield (03.07.2011)
Závod Světového poháru v boulderingu v Barceloně (26.06.2011)
24 hodin na koloběžce (29.05.2011)
Závod Světového poháru v boulderingu a rychlosti v Miláně. (17.04.2011)
MČR 2010 Brno (31.12.2010)
Jak lezou Mistři v obtížnosti (18.12.2010)
Mistrovství ČR v rychlolezení doménou Hrozových (12.12.2010)
Světový pohár v obtížnosti v Kranji, Slovinsko (14.11.2010)
Horyinfo na Jickovické 24 (15.10.2010)
Závod SP v Puursu - Ondra bronzový (25.09.2010)
Mistrovství Evropy: Ondra vicemistrem Evropy v obtížnosti i v boulderu (18.09.2010)
ME 2010 IMST: Hroza bronzový (16.09.2010)
SPECIALIZED RALLYE SUDETY 2010 (14.09.2010)
Závod světového poháru v korejském Chuncheonu - obtížnost, rychlost (30.08.2010)
Závod světového poháru v čínském Siningu: Ondra vítězí (21.08.2010)
Rock Master 2010 Arco: Hroza vyhrál rychlost, Ondra duel. (18.07.2010)
SP Chamonix: Hroza vyhrál rychlost (13.07.2010)
Noc a den v sedle koloběžky (21.05.2010)
Bergans Český pohár ve skialpinismu 2010 (29.01.2010)
Horolezecká čtyřiadvacetihodinovka (06.01.2010)
MČR 2009 (04.01.2010)
Akce Kulový blesk (08.12.2009)
Aupeak Drytooling Cup `09 (05.12.2009)
Mistrovství ČR v lezení na obtížnost 2009 (02.12.2009)
Patxi Usobiaga, nebo Adam Ondra? ONDRA! (15.11.2009)
SP Brno finále: Jakob Schubert a Jain Kimová (07.11.2009)
Semifinále SP v Brně: Mrázkův návrat (07.11.2009)
Kvalifikace v Brně skončila úspěchem českých barev (06.11.2009)
Elita se sjíždí do Brna (05.11.2009)
Světový pohár v Brně (22.10.2009)
Adam Ondra vyhrál v Puursu (29.09.2009)
Ferrata Race Dachstein (23.09.2009)
Rock Master, Arco (08.09.2009)
SP v obtížnosti IMST - druhé zlato! (26.08.2009)
SP Barcelona - Adam zlatý! (12.08.2009)
Hroza vítězem závodu Světového poháru (04.08.2009)
Outdoor Speedcup Friedrichshafen (19.07.2009)
Ondra proti Sharmovi (16.07.2009)
SAMBAR Steel 09 (14.05.2009)
SAMBAR Steel 09 (31.03.2009)
Slovácké OUPN 2009 (16.03.2009)
Mistrovství Evropy ve skialpinismu 2009 (25.02.2009)
BERGANS - Český pohár ve skialpinismu 2009 (08.02.2009)
Držte mi palce do Saas Fee (20.01.2009)
LOAP ČSP, MČR v indoor drytoolingu (08.12.2008)
MČR 2008 v lezení na rychlost a obtížnost (30.11.2008)
Mrázek v SP druhý v obtížnosti a třetí v kombinaci (16.11.2008)
LOAP-ČSP v drytoolingu vyhráli Švingál a Hrozová (08.11.2008)
Mistrovství Evropy v Paříži (28.10.2008)
LOAP Česko-slovenský pohár v indoor drytoolingu začíná! (23.10.2008)
Chamonix a Val di Daone (25.07.2008)
SAMBAR STEEL 2008 (28.05.2008)
24 hodin le Stromovka (16.05.2008)
Pozvánka na 2. ročník Sambar Steel (13.05.2008)
Stříbrná radost Karolíny Grohové (03.03.2008)
CCCP - neobvyklé závody (02.02.2008)
ČHS zbrojí na Světový pohár v ledolezení (26.12.2007)
Sobota plná sportu na Cibulce (14.12.2007)
Mistrovství České republiky 2007 (06.12.2007)
Hrozová leze za Turky (27.11.2007)
Tradičně netradiční závody (22.11.2007)
Mrázkova poslední šance (17.11.2007)
Mistrovství ČR v indoor drytoolingu (14.11.2007)
ČESKÝ POHÁR VE SPORTOVNÍM LEZENÍ (14.11.2007)
Edita Vopatová (22.10.2007)
MS v lezení Aviles (28.09.2007)
Rychlolezecké závody na Kladně (06.09.2007)
Mistovství světa mládeže (30.08.2007)
Mrázek vyhrál v Šanghaji (12.08.2007)
Sambar Steel 2007 (01.06.2007)
Pozvánka na závody -PR- (27.04.2007)
Mrázek 3. na ME v boulderingu (19.03.2007)
Závody v Otrokovicích (21.02.2007)
IWC Busteni - poslední závod SP (11.02.2007)
IWC Valle di Daone a Saas-Fee (07.02.2007)
Pelikán 16. v Saas Fee (04.02.2007)
Závody v Otrokovicích (01.02.2007)
Příborský Pavuk (09.01.2007)
Mistrovství ČR na obtížnost (18.12.2006)
Sherpa Rallye 2006 (01.11.2006)
Nescafé Boulder Projekt 2006 (26.09.2006)
Rock Master (02.09.2006)
Čerťákovský satan (30.08.2006)
SP ve Val Daone: Zrušeno finále (00.00.0000)Komentář ze dne: 01.07.2009 10:23:42     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Gratulace k postupu
Liborovi a Lucce gratulujem k postupu. Udržet nervy i ve finále! Supr
0 0

Komentář ze dne: 01.07.2009 10:41:04     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Martin (@)
Titulek: Re: Gratulace k postupu
Taky moc gratuluji k postupu. Přeji hlavně pevné nervy, poněvadž ty můžou rozhodnout o vítězi. Jinak co se týče výsledků Libora, tak měl ještě lepší umístění na SP v r. 2006 v Chamonix 5.místo a ve Val Daone taky 5.místo. Pak také 3. místo na MS juniorů v Edinburghu 2004. Lucka má z mistrovství světa jun. z V. Tarnova 4. místo z r. 2003.
0 0

Komentář ze dne: 01.07.2009 11:41:25     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Alena (alena@netsystem.cz)
Titulek: Re: Gratulace k postupu
Připojuji se ke gratulaci, díky taky Horyinfu za zpravodajství. Držím palce všem reprošům a obdivuju jejich nervy, v tomto případě zvlášť Hrozovců :-)
0 0

Komentář ze dne: 01.07.2009 11:52:41     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Sysel (michalsylla@seznam.cz)
Titulek: přímý přenos
Přímý přenos ze soutěže lze najít na http://zt.blog.sohu.com/s2009/2009ifsc/

Mně to bohužel nefunguje.:-(
0 0

Komentář ze dne: 01.07.2009 12:54:30     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Resch (resch@filmix.cz)
Titulek:
Jenom malinko upřesním tu spekulaci s vynecháním závodu v boulderingu Adamem Ondrou. Nechci moc komentovat jedenácté místo na závodu bez absolutního odpočinku, ale tady Adam jasně volí jenom obtížnost, protože lezec, který chce zalézt dobře (nemluvím o semifinále, mluvím o bedně), musí jednu disciplínu vynechat. Ve světové špičce dnes není možné se odvařit jeden den na boulderingu a druhý jít do obtížnosti. Jasně to ukázalo i ME v Paříži, kde Verhoeven po sobotním boulderingu skončil hluboko v poli poražených v obtížnosti. Nikdo z favoritů si netroufne tyto disciplíny kombinovat. Je to jistě dobře, protože jedině tak má smysl kombinace - zůstávají zde tedy závodníci, kteří chtějí uspět právě v ní.
0 0

Komentář ze dne: 01.07.2009 13:14:27     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr jandik (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re:
To co píšeš je určitě pravda a asi i z toho důvodu stornovali bouldering i oba Hrozovi. Ale jsou závodníci kteří jdou přesto do všech dicsiplín jako třeba Jenny Lavarda a přitom má velmi slušnou formu na obtížnost viz jeji 8c/c+.
0 0

Komentář ze dne: 01.07.2009 13:39:11     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Sysel (michalsylla@seznam.cz)
Titulek: Re: Re:
Závodníci mají možnost volby. Vyhrát v obou disciplínách a zároveň v kombinaci by byla frajeina, která je ovšem trochu unreal. Jenny to zkusí a uvidíme výsledek...
0 0

Komentář ze dne: 02.07.2009 07:24:41     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re:
...a to, že na kombinaci nemají zjistili až v Číně?
0 0

Komentář ze dne: 02.07.2009 08:25:22     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Sysel (michalsylla@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re:
Jestli jsem to dobře pochopil, došlo k tomu, že až před závodem bylo rozhodnuto, že kombinace budou součtem výsledků všech disciplín (tedy 2xrychlost, boulder, obtížnost). Takže tak.
0 0

Komentář ze dne: 02.07.2009 08:42:15     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Resch (resch@filmix.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re:
Do kombinace se započítává pouze rychlost na deset metrů. Ta patnáctimetrová má finále ve stejný den, jako je finále ještě jiného závodu a to by ti závodníky už opravdu odnášeli.
0 0

Komentář ze dne: 01.07.2009 17:58:31     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek:
Máte někdo zprávy jak dopadli naši? Díky za info
0 0

Komentář ze dne: 02.07.2009 17:30:52     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Zatracená smůla
Při pohledu na to video je fakt zatracená smůla, že Libor uklouzl. Odstartoval perfektně, vyrazil jako první a nebýt toho blbého šlápnutí, tohle kolo by vyhrál.
Ještě je oprava na patnáctce tak snad to vyjde. Odkaz na video je ve článku.
0 0

Komentář ze dne: 07.07.2009 10:05:34     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Gratulace Adamovi
Adam Ondra potvrdil své vedoucí postavení v žebříčku skalních lezců ještě i titulem vicemistra světa a to při svém prvním startu mezi dospělými v obtížnosti. Velká gratulace od redakce Horyinfo.
0 0

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

hledej
Horoškola
HI shop
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
nejbližsí akce
20.07.2024
ŽOFKA Žlebská outdoorová filmová kulturní akce, 17 ročník. Hospoda U Kosti

Oznámení o akcích posílejte redakci