Komentáře
ke článku: Centrální vrcholová komise k magnéziu
ze dne 18.09.2006, autor článku: Petr Jandík
Přidat nový komentář
Komentář ze dne: 20.09.2006 12:07:07
Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: stanovisko
U tohoto stanoviska vidím jako nepříliš šťastné, že nereflektuje dostatečně stávající realitu.
Existují oblasti, jako třeba centrální stěna Panteonu, kde už je magnézia tolik, že by se mohlo uvažovat o zřízení jakési mágové rezervace. Nutno říci, že estetika tam sice dostává trochu na frak, ale realita je, že už to tam zamágované je, d'éšť to nesmyje a lezou tam rakticky výhradně jen ti, kdo mágo používají.
Klasik odmítající mágo nemá v těchto klasifikacích šanci. Podobně je to v Labáku, kde ale turisté nechodí a zespoda a z dálky není mágo vidět (myslím levý břeh).
Bylo by asi rozumnější pokusit se dojednat několik výjimečných oblastí, kde by bylo MG povoleno, protože plošný zákaz bude jen na papíře a militantní příznivci mága budeou mít jen další důvod k nerespektování s ochranou řírody dohodnutých pravidel s možnými následnými dopady na lezení všech.
Komentář ze dne: 20.09.2006 14:33:22
Reagovat
Autor: neregistrovaný - Miki (@)
Titulek: Re: stanovisko
Ano, souhlasím. Rozhodně to je rozumnejsi reseni nez od urciteho klas. stupne. Proste by mohly byt oblasti modernisticke (napr. Labak) a klasicke(treba Hrubice).
Komentář ze dne: 15.07.2011 14:20:07
Reagovat
Autor: neregistrovaný - stomil (standa.martan@email.cz)
Titulek:
Asi před 80ti lety bylo za nesportovní považováno použití karabin při lezení, není to tak dávno, co mělo stejnou nálepku použití lezeček s "lepičkou". Magnesium na písku je tabu asi stejného charakteru. Ochrana přírody je v tomto případě nesmyslný argument. Už před 20ti lety se jednoznačně prokázalo, že magnesium naopak skálu chrání před agresivním potem lezců. Argument, že to vadí turistům, kteří si tak nevychutnají pohled skály (které ale už dávno ztratily svou původní barvu a jsou v oblastech průmyslově zatíženějších černé od kouře) - je snad logičtější, v tom případě, by se ale již určitě někdo ozval v oblastech, kde se magnesium běžně používá - na vápenci, či žule. Což se neděje. Nehledě na to, že přes argumenty pana Hozy magnesium po lehčím letním deštíku mizí... (pokud to není převis) a pomáhá tím snížit dopad kyselých dešťů...
Vložení nového komentáře
Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat
Zobrazit článek Centrální vrcholová komise k magnéziu