Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
redakce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najdete nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání Cookies

Jak vložit článek


Pokud jste se rozhodli podělit se s ostatními o své zážitky z hor, skalních oblastí, případně z jiných míst, která jste navštívili, v tomto článku naleznete podrobný návod, jak vložit článek na Horyinfo.cz.


Dříve než se dáte do samotného vkládání textu na web, je nutné udělat několik věcí. Jednak si připravte samotný text článku, rozmyslete jeho název, podtitul a text perexu (Podtitul je ta řádka kurzívou, perex je krátký text, který je vidět v zobrazení hlavní stránky pod názvem článku). Také připravte fotografie, které se použijí pro ilustraci textu. Je třeba ke každému snímku napsat autora a hlavně popisek, který bude u fotografie uveřejněn a říká, co na ní je. Veškeré obrazové materiály k článku pak pošlete samostatně e-mailem na adresu redakce: redakce@horyinfo.cz a papírové materiály, diapozitivy, filmy, případně negativy poštou na adresu Computer design studio, Pivovarnická 6, 180 00 Praha 8. A nezapomeňte na zpáteční adresu, abychom mohli vše po zpracování vrátit!

Tak, všechno máme připraveno a můžeme se pustit do vlastního vkládání článku.

Do formuláře pro zadávání článku vstoupíte kliknutím na šedý odkaz “Vložit nový článek“ nahoře vlevo nad sloupcem článků.Vstup do zadávání článku
Vstup do zadávání článku


Tím se otevře formulář, který slouží k zadávání článků pro publikování na Horyinfo.cz. Obsahuje jenom několik málo polí a tak to jistě každý hravě zvládne. Pro jistotu si projdeme postupně jednotlivá pole a upozorníme vás na případná úskalí.Formulář pro zadání článku
Formulář pro zadání článku


Titulek článku: Tak tady se snad nedá nic moc zkazit. Snad jen je třeba se zamyslet a vytvořit název ne příliš dlouhý, aby se v okně zobrazoval celý a svou úderností strhnul ostatní k přečtení celého textu. Na hlavní stránce nevypadá víceřádkový titulek moc dobře. Jestli už musí být titulek dlouhý, rozdělte jej a druhou část dejte do podtitulku v úvodu, který může už být delší.

Úvod: To je ta část textu a případně nahled obrázku, který se zobrazuje na hlavní stránce pod titulkem a je zakončen textem: ... více., kterým se zobrazí celý článek. Jak vypadají vyplněná pole pro článek o Bergellu použitý jako příklad v záhlaví tohoto textu je vidět na následujícím obrázku.

Příklad vyplnění polí Titulek článku a Úvod
Příklad vyplnění polí Titulek článku a Úvod


Všimněme si blíže pole Úvod.
Nad polem je šablona, kterou je nejlépe celou zkopírovat do pole úvod a příslušné části nahradit konkrétním textem. První dvě řádky obsahují definici obrázku v podtitulu článku.
Řádek první určuje odkaz na obrázek. S ním si nedělejte starosti, protože ten je možno specifikovat až ve chvíli, kdy je uložen obrázek v databázi webu a tudíž bude na nás, napsat tam, co tam patří. Vaším úkolem je přesně definovat, který ze zaslaných obrázků to bude a napsat popisku, instrukce a autora do druhé řádky místo slov "název titulního obrázku, popiska, instrukce pro redakci" (viz též zaslání obrázků samostatně).
Řádek třetí: text mezi znaky po kurzívu (v našem případě "Jak nám počasí nedopřálo Cassina") je podtitul, kterým u čtenáře zvýšíte zvědavost a který by měl doplňovat titul článku.
Čtvrtý řádek obsahuje perex, čili jednu až dvě počáteční věty článku, které čtenáře definitivně přesvědčí, aby na váš článek kliknul a přečetl si ho, případně i ohodnotil a pochvalně okomentoval. Je to text, který bude zobrazen na hlavní stránce v upoutávce na článek.

Hlavní text článku. Do tohoto pole přijde umístit samotný text článku. Pro jeho formátování je možno opět použít HTML syntaxi obdobně jako v poli Úvod.

Nad polem pro hlavní text jsou šablony nejdůležitějších formátovacích příkazů, hlavně je dobré sem zkopírovat šablonu:
<br /><br />
<obrazek id="5" zarovnani="nastred" nahled="ne">
<center><i><!--název obrázku, popiska, instrukce pro redakci--></i></center><br /><br /> a mezi pomlčky napište jaký obrázek chete na tohle místo textu, jak se jmenuje, kdo ho fotila co na něm je k vidění.

Tak a to nejsložitější už máme úspěšně za sebou. Nyní už zbývá jen přiřadit článek k odpovídajícímu tématu, pod celé dílko se podepsat a určit klíčová slova, podle kterých si myslíte, že by bylo možno článek při vyhledávání identifikovat. Pro to jsou ve spodní části formuláře ještě tři samostatná pole.

Tématické přiřazení článku
Tématické přiřazení článku


Téma. Rozbalovací pole, které vám při poklepání na šipku v pravé části nabídne možnosti, ke kterému tématu článek přiřadit. Vyberte to, které je podle vás nejbližší obsahu článku.

Nabídky rozbaleného menu
Nabídky rozbaleného menu


Zdroj článku: Zde napište své jméno a e-mail, aby vás mohla redakce případně kontaktovat.

Pole pro zadání jména autora a případně mailové adresy
Pole pro zadání jména autora a případně mailové adresy


Slovní spojení k vyhledání cesty - KLÍČOVÁ SLOVA: Zde napište klíčová slova, které článek podle vašeho názoru charakterizují. (Například místní názvy vlastní jména osob atd.)

Pole pro zadávání klíčových slov pro vyhledávání
Pole pro zadávání klíčových slov pro vyhledávání


A to je vše, přátelé!!

Teď už stačí si po sobě napsané přečíst a odeslat kliknutím na tlačítko "Přidat článek":

Tlačítko pro přidání článku
Tlačítko pro přidání článku


Článek se uloží do databáze a redakci se automaticky odešla zpráva o jeho vložení. Jakmile obdržíme i všechen obrazový materiál, doplníme jím váš text a bez zbytečných odkladů článek zveřejníme. Jěště jednou tedy připomínáme!!! Veškeré obrazové materiály k článku v elektronické podobě pošlete e-mailem na adresu redakce redakce@horyinfo.cz a papírové materiály, diapozitivy, filmy nebo negativy poštou na adresu Computer design studio, Pivvoarnická 6, 180 00 Praha 8 a nezapomeňte na zpáteční adresu, abychom mohli vše po zpracování vrátit.

No a kdyby to pro vás bylo i po tom vysvětlení příliš složité, prostě nám pošlete do redakce s obrázky i text a my už se o váš článek postaráme, jak nejlíp umíme.


Související články:
Postel do auta – Škoda Roomster (02.07.2015)
Postel do auta - Partner/Berlingo (18.06.2013)
Návod na redakční systém (20.04.2012)
Postel v autě - Ford Tranzit (28.09.2010)
PF 2010 (19.12.2009)
Broušení šroubů (30.01.2009)
Jak odebírat novinky z Horyinfo.cz (17.06.2008)
Jak komentovat článek (03.08.2007)
Jak hledat cestu (07.12.2006)
Jak vložit cestu (04.09.2006)
FAQ (30.07.2006)
| Autor: Jan Polák | Vydáno dne 10. 09. 2006 | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: redakce

K tomtu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

hledej
Horoškola
HI shop
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
Oznámení o akcích posílejte redakci