ke článku: Lezení bude na olympiádě 2020
ze dne 04.08.2016, autor článku: redakce

Autor: Petr Melichar (@)
Titulek: Proč se nedívat na Olympiádu?
Z rozhovoru L. Pollerta pro E15:

Proč pro vás není olympiáda důležitá?

Je to jen jeden závod. A závodů je mnoho, vždyť mistrovství světa je každý rok. Olympiáda je téměř totéž. Vlastně není – je tam menší konkurence. Na olympiádu nejezdí mnoho z těch nejlepších, protože v našem sportu může jet jen jedna loď za stát. Přitom jeho druhá by mohla klidně vyhrát také.

Olympijská soutěž je tak výrazně hendikepovaná. Nejede tam dvacet nejlepších ze světa, ale jen deset. A těch dalších deset nepatří do top 20 a jedou tam jen proto, aby měl zastoupení nějaký další stát a soutěž byla co nejvíce mezinárodní.

Co by za to někteří sportovci dali, kdyby jim ubyla konkurence…

Sportovec by měl chtít vyhrát nade všemi. Když se budu s někým poměřovat, tak přece s těmi nejlepšími. To je, jako kdyby boxer vyhrál nad někým, kdo má horečku a rýmu, a pak se bil do prsou, že jej porazil.

Mě vždy štvalo, když byl můj velký soupeř nemocný nebo se neúčastnil. Takové vítězství pro mne pak pozbylo smyslu. Když je závod naplněný dvaceti třiceti, prostě všemi nejlepšími na světě – takového vítězství si budu považovat. To je pro mne grandslam, Wimbledon, titul na mistrovství světa ve fotbale. Ale rozhodně to není olympiáda.

Více na: http://zpravy.e15.cz/zahranicni/udalosti/lukas-pollert-olympijsk a-soutez-je-vyrazne-hendikepovana-nejsou-tam-ti-nejlepsi-1311990 #utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copyli nk