Rukojeť je komfortní, i se zarážkou na malíkovou hranu, která zároveň zabraňuje otloukání ruky při zaseknutí. Horní část rukojeti umožňuje pracovat obouručně. Na konci rukojeti je několik protiskluzových zoubků.
Taky zbroušení spodní části zobáku do kónického tvaru pomůže, aby to celé lépe drželo třeba jen lehce položené na ledu, pokud je položení v oblasti zoubků. Koneček špičky je ale kvůli lepšímu klínění do spár zespodu zakulacený a bez zubů, což způsobuje, že dobrou stabilitu při zaseknutí do ledu X-monster má až když je zaseknutý minimálně po první zoubek. Při menším zaseknutí může za určitých okolností vyskočit.
X-monster jsme testovali v Maltatalu, kde jsme jej porovnávali s Petzl Quarkem a Raveltiky Mountain a Demon super cup. Na rozdíl od cepínů má X-monster znatelně lehčí hlavu a nemá při úderu takový "švuňk". Zpočátku to překvapí. Člověk si musí nají správný způsob zaseknutí a zvyknout si na určitý pocit vratkosti při mělčím zaseknutí. Nejlepší způsob zasekávání X-monsteru do ledu je úder podobný tenisovému servisu nebo smeči, kdy se těsně před dopadem špičky rukojeť zastaví a podtrhne směrem dolů. Díky menší váze se s ním dobře pracuje nad hlavou, i když je člověk unavený. Když si člověk na specialty X-monster zvykne, nemá s ním na ledu problémy. Ve srovnání s Quarkem i Raveltiky se lépe a snadněji z ledu po zaseknutí vyndává. Za cenu okolo 3500 korun je to docela dobrý přístroj nejen na drytooling, pro který je původně určen, ale i pro čistý led.
Našli jste ve článku chybu, nebo překlep? Budeme vděční za upozornění. Napište nám. Děkujeme
Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat