O iPhonu samotném a jeho ovládání psát nebudu, toho najdete dost jinde, namátkou třeba na
iPhonemanii. Podstatné je, že mezi základními aplikacemi najdete věci pro outdoor méně důležité, třeba kurzy akcií na amerických burzách, ale taky googlovské mapy a předpověď počasí od Yahoo.
Ťuknutím prstem na ikonku se sluníčkem se vám objeví jednoduchá předpověď počasí na pět dní dopředu v prvním místě seznamu.
Jak je v Arcu?
Nepochybně budete chtít vědět, jak je i jinde. Ťuknutím na malé i v koužku vpravo dole se dostanete do seznamu lokalit, kde se dají přidávat a odebírat sledovaná místa a volit mezi stupni Celsia a Fahrenheita.
Seznam míst, pro které se ukazuje počasí
Chceme-li nějaké místo přidat, ťukneme na plus a na klávesnici napíšeme název. Je-li více možností, narolujeme si ze seznamu tu správnou.
Vyhledávání místa, pro které chceme počasí zobrazit
Tahle předpověď není moc přesná a nedostanete se takhle třeba k satelitním snímkům, nebo radaru, ale pro rychlý přehled to asi stačí. Podmínkou použití je samozřejmě datový přístup k internetu. To není problém u nás, protože datový paušál je součástí nabídky iPhonu u všech operátorů, ale v cizině je potřeba buď najít otevřenou Wifinu, nebo mít aktivovaný datový roaming. U Vodafonu stojí 80 Kč za 24 hodin, nebo 1600 za měsíc, což není sice úplně málo, ale dá se to přežít. Wifiny se obvykle dají najít v údolí v hospodách a hotelích. Někdy příště se podíváme na jiné a lepší možnosti předpovědi počasí, kterou nám může iPhone poskytnout.