Úspěch přišel 18 dní po sóle na Šiša Pangmu. Nestabilní počasí dalo Ülimu a Dopnovi dost času se přesunout pod Cho Oyu a připravit si cestu do výšky 6800 meterů. Díky zlepšení počasí se mohli pustit do vrcholového útoku. Vrchol dosáhli podle telefonátu Dona Bowieho 5. 5. a nyní sestupují do základního tábora.
Steck tak úspěšně přenesl svou myšlenku rychlovýstupů z Alp do Himálaje: moci lézt velké obtížnosti ve velké výšce a to pokud možno rychle. Ueli Steck se aklimatizoval po dobu jednoho měsíce v údolí Khumbu na jižní straně Mount Everestu (Nepal) a 10. dubna se přesunul z Nepálu na Shisha Pangmu, která je jedinou osmitisícovkou, ležící kompletně v Tibetu.
Další dva dny trval pochod do základního tábora (5250 m), po dalších dvou dnes se Üli dostal se svým kanadským partnerem Donem Bowiem do předsunutého základního tábora (5800 m) na úpatí stěny. Bowie se necíl dost dobře aklimatizovaný a ani zdravotně nebyl úplně v pořádku a svůj pokus vzdal. Kvůli přicházejícímu oknu pěkného počasí se dohodli, že Steck se o vrchol pokusí sám. Üli vystartoval v soboru ve 22:30 a za deset a půl hodiny vystoupil 2000 metrů jihovýchodní stěny a brzy ráno stál na své třetí osmitisícovce. Za méně než 20 hodin se vrátil opět do základního tábora.
Ueli Steck a Don Bowie nyní pokračují ve své expedici a pokusí se spolu vystoupit na šestou nejvyšší osmitisícovku Cho Oyu ze severu. Cho Oyu má 8201 m a je šestou nejvyšší horou světa.
Našli jste ve článku chybu, nebo překlep? Budeme vděční za upozornění. Napište nám. Děkujeme
Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat