Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
redakce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najdete nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání Cookies



Španělský slepenec


Riglos a Montserrat

Doma je krásně teplo, proč nevyrazit na pár dní do Španělska. A proč si cestou zpět nepřečíst v denním tisku, že jsem asi neměla jíst tu tamní okurku bez umytí? Nicméně, od hrozné smrti mne patrně uchránil slib daný redaktorovi Horyinfa, že tentokrát zplodím na tyto stránky něco aktuálního.


Jistému závanu minulosti se však neubráním, důvodem mé cesty byl vzpomínkový optimismus na památečný zájezd roku 1985, měsíc trvajícího mejdanu mezi stáčírnami vína, proloženého grandiózními výstupy v Montserratu, Riglos, Ordese a Picos de Europa, corridou v Pamploně a vůbec neobyčejnými zážitky. Olda Kopal mi tehdy utkvěl v paměti tím, že vylézal ze spacáku v pyžamu, učil nás sjíždět dravé řeky po zadku a hlavně neobyčejnou vitalitou na to, jaký je to stařec (jak jsem si spočítala, byl tehdy o čtyři roky mladší než já teď).

Jako kukaččí stáře ze severu jsem se infiltrovala do skupinky sportovců ze Zlína, což mělo tu výhodu, že kromě ranního doušku slivovice dodali své know-how jakožto znalci Riglos – oblasti, kterou jsme my tenkrát, namlsaní z Montserratu, minuli téměř bez povšimnutí jakožto podezřelý kamenolom. K seznamu svých mladických omylů jsem tedy přihodila další, jelikož ač jsou zde kameny zabudované do konglomerátu větší a vyhlížející méně důvěryhodně, drží celkem spolehlivě. Také výstupy na největší zdejší věže mají vzdušnost, hloubku a sílu, kterou v Monserratu nenajdeš. (No a taky se tu líp hledají nýty. Na věžích Montserratu to tehdy bylo a stále zůstalo dobrodružstvím, v šedé spleti mozaiky z kamínků mají dobré mimikry a v místní lezecké komunitě evidentně neřádí žádná skalní fréza se slabostí pro oranžovou barvu). Nicméně, lezení tady je zajímavé zase jiným způsobem, jako bys několikrát znásobil věže nebo okrajovky našich skalních měst a rozhodil je tu v několika vrstvách. Spousta z nich svým tvarem také něco připomíná – dokonalé Mumii či Slonovi dominuje varovně vztyčený Prst boží, který mi ovšem svatokrádežně připomínal cosi jiného vztyčeného. Jak je tedy komu libo či nelibo.

 Riglos - odtud to vypadá jako skalní rukavice
Riglos - odtud to vypadá jako skalní rukavice, foto: Alena Čepelková


RIGLOS

Mallos de Riglos jsou slepencové věže v provincii Huesca (asi 45 km za Huescou cestou z Barcelony do Pamplony. Hlavní věže (La Visera a Del Pisón) vyrostly pěkně hned skoro za kostelem ve vesničce Riglos, a to do úctyhodné výšky cca 300 metrů. Třetí a nejimpozantnější z nich, Fire, což jsou doslova tři zkamenělé plameny, leží kousek za nimi. V okolí jsou poházeny menší a přátelštější věže (Colorado, Aguja Roja a další). Dojmy z lezení umocňují poletující dravci (orlosupi bradatí). Jejich vzornou symbiózu s horolezci vyzdvihuje informační tabule, jestlipak by to šlo i jinde.

Co doporučuji

Na lezení si nasadit helmu a vzít dvě šedesátky, sadu depresek a nějaké prodlužky. Dojištění asi někde možné je, ale my ho nevyužily. Se spolulezkyní Janou jsme se vyškrábaly na El Pisón i La Viseru nejlehčími cestami (Espolón del Adamelo 5c a Moskitos 6b). Obě cesty mají cca osm délek a jsou to impozantní zážitky (u Moskitos umocněné skalní kazatelnou zvanou Trůn s lahůdkovým dolezem a zejména dalšími dvěma délkami nad ním). Rády bychom byly bývaly vylezly něco těžšího, ovšem, nenarostly nám dostatečně Los Bicepsos na Fiestu Bicepsů a přece nebudeme lézt Zulu Demente?Jen na Fire nám nezbyl čas a morál, tak snad někdy příště.

V klidu se vyspat: Lezci tu jsou, zdá se, vítaní. Mají tu velké parkoviště, hospodu a ideální možnost přespání na dosah od ní, v blízkosti stinného plácku s několika stoly. Ovšem, zajisté, všeho s mírou...

Smýt pot: Ke koupeli v řece vedou dvě cesty, trnitá a snadná. I těm, kteří rádi vyhledávají životní obtíže, však doporučuji tentokrát slevit a zvolit snadný přístup zpod mostu kousek dál na hlavní cestě směrem na Pamplonu. Přímou cestu sestupem kolem háje překrásných starých olivovníků ukončete radši u něj, koncovka sestupu k řece odporuje účelu koupele.


Zobrazit místo Riglos na větší mapě


I turistiku: okolo Riglos vede okružní trasa a vůbec příroda je pěkná.

 Skalní hrad Monserrat
Skalní hrad Monserrat, foto: Alena Čepelková


MONTSERRAT

znamená v překladu Zubatá hora, což dokonale na tohle pohoří sedí. Zuby nejrůznějších velikostí jsou malebně poházeny po hřebenu; nejvyšší hora má něco přes 1200 metrů. Na severním úbočí masivu stojí od 11. století benediktinský klášter s tzv. černou Madonnou a hrobkami aragonských králů, nyní dokonale zkomercializované poutní místo. Klášter je přístupný z údolí pomocí dvou lanovek a další pak vyveze pohodlného návštěvníka ještě výš (Sant Joan). Odtud vede skalami několik okruhů pro turisty, kteří se pak už pohybují po příjemně zvlněném terénu. Horolezecký průvodce popisuje celkem sedm oblastí; při prvním pokusu o proniknutí od jihu (lezecká hospoda Bar Anna v El Bruc) jsme se okamžitě otočili a zamířili kvůli nesnesitelnému vedru na sever. Za základny vytvořené na odpočívadle těsně pod křižovatkou u vjezdu na placené parkoviště ke klášteru jsme pak expandovali do dvou hlavních zdejších oblastí, St. Bennet a Gorros. Moc jsme toho ale vzhledem k nástupům a vícedélkovým cestám nestihli.

Co doporučuji

Z lezení klasiky v oblasti Gorros – cestu Badalona nebo její přímější variantu Magic Line , nebo některou z cest na jednu z Magdalen. Mumii a Slona v oblasti St. Bennet (L´Elefant: The Wall 5c, Boy-Roca 6a+). A určitě spoustau dalších vybraných podle hvězdiček.

Z kultury galerii v klášterním muzeu - El Greco, Picaso, Caravaggio, Dalí (tento ovšem přítomný pouze skicami evidentně vzniklými během pobytu v hostinci), francouzští impresionisté. Jako bonus jsme se mohly pokochat aktuální výstavou asi dvacítky obrazů mnichů v životní velikosti, zalíbili se nám ale asi jenom dva.

Co se týká možností pro spaní a vaření, je tu inzerován kemping, ale byl zavřený. Míst pro volné přespání není moc, ale určitě se dají najít, když jen přespíte a ráno zabalíte a zmizíte. Voda (asi dokonce svatá) se dá pohodlně nabrat asi v polovině cesty z Montserratu – kláštera do vesnice Monistrol de Monserrat pod ním. Na tomto místě je ale kempování zakazáno. Logistika: Auto se dá v klidu odstavit před branami parkoviště. Jelikož to je ale ke vstupu do skal odtud ještě skoro kilometr, zkuste někoho přemluvit, ať vás tam odveze a vrátí se (do půl hodiny je parkovné zdarma).

Co nedoporučuji
Dávat si tu kafe. Nemá to chuť ani atmosféru.
A uvěřit pomluvám o španělských okurkách.


Adios, amigos!


Zobrazit místo Montserrat na větší mapě


 Riglos - věž El Pison, nejsnažší cesta vede po levém úzkém pilíři a pak zprava na vrchol
Riglos - věž El Pison, nejsnažší cesta vede po levém úzkém pilíři a pak zprava na vrchol, foto: Alena Čepelková


Pohled na hlavní věže Riglos od hřbitova
Pohled na hlavní věže Riglos od hřbitova, foto: Alena Čepelková


 Vesnička Riglos z ptačí perspektivy
Vesnička Riglos z ptačí perspektivy, foto: Alena Čepelková


 Bližší pohled na slepenec
Bližší pohled na slepenec, foto: Alena Čepelková


 Fire
Fire, foto: Alena Čepelková


 Řeka - pohled z nového mostu na starý
Řeka - pohled z nového mostu na starý, foto: Alena Čepelková


 Riglos - něco pro turisty
Riglos - něco pro turisty, foto: Alena Čepelková


 Staré olivovníky
Staré olivovníky, foto: Alena Čepelková


 Gorro Frigi a pravá z Magdalén
Gorro Frigi a pravá z Magdalén, foto: Alena Čepelková


 Jana nad klášterem
Jana nad klášterem, foto: Alena Čepelková


 Jana medituje na vrcholu Gorro Frigi
Jana medituje na vrcholu Gorro Frigi, foto: Alena Čepelková


 Výhled na seřazené Magdaleny
Výhled na seřazené Magdaleny , foto: Alena Čepelková


 L´Elefant - jako živý
L´Elefant - jako živý, foto: Alena Čepelková


 Pohled z turistické trasy na Magdaleny a Gorro Frigi - dál přesekává jejich úbočí
Pohled z turistické trasy na Magdaleny a Gorro Frigi - dál přesekává jejich úbočí, foto: Alena Čepelková


 Nahoře Slon, vpravo Mumie
Nahoře Slon, vpravo Mumie, foto: Alena Čepelková


 A ještě jeden pohled na oblast Gorros
A ještě jeden pohled na oblast Gorros, foto: Alena Čepelková


 Jana na zdvihajícím se chobotu Slona
Jana na zdvihajícím se chobotu Slona, foto: Alena Čepelková


 Cesta "Boy-Roca" vede po chobotu a je krajinově opravdu vděčná.
Cesta "Boy-Roca" vede po chobotu a je krajinově opravdu vděčná., foto: Jana Končáková


 Jana s Mumií v pozadí
Jana s Mumií v pozadí, foto: Alena Čepelková







[Akt. bodový průměr: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

| Autor: Alena Čepelková | Vydáno dne 03. 06. 2011 | Počet komentářů: 11 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj: Alena Čepelková

Našli jste ve článku chybu, nebo překlep? Budeme vděční za upozornění. Napište nám. Děkujeme

Související články:
Výlet do C.A.M.P u - Lago Iseo (20.10.2024)
Katzensteingebiet (20.08.2024)
Topa z Mařenky (27.04.2024)
Ermionida - nová lezecká oblast (21.12.2023)
Bošické skály (23.11.2022)
Kvarteto do Malé zmrzlé (18.09.2022)
Burgstallwand (24.06.2022)
Železná jehla je jinde (18.05.2022)
Geyikbayiri pro softmovery? (05.04.2022)
Databáze ČHS a mapové polygony povoleného lezení (23.02.2022)
Bavorské žulové bochánky (12.01.2022)
Nassereith: Tieftal (22.10.2021)
Ewige Wand (23.07.2021)
Dárek pro moravské pískaře (05.01.2021)
Pražské kvaky: Vinořské písky (03.11.2020)
Hostivařská skalka (27.10.2020)
Plombergstein (24.09.2020)
Geniální únik z Alcatrazu, ale bacha na bachaře! (04.06.2020)
Barunka, nová skála v Řeži (27.04.2020)
Leonidio (17.04.2020)
Skály u Židovy strouhy (17.03.2020)
Údolí Kačáku (18.02.2020)
Hornorakouské Quacky (07.08.2019)
Nové cesty na severu (16.01.2019)
Světla odjinud (02.08.2018)
Je libo Houstičku? (21.06.2018)
Tetínské skály zahájily v sobotu (13.05.2018)
Podzim (09.01.2018)
Celva (20.11.2017)
Dojištění v Sasku (13.10.2017)
Il Bersaglio (05.10.2017)
Nové cesty v Banátu (15.08.2017)
Nová cesta v Černolicích (31.07.2017)
Čedičová skála u Arnultovic (28.06.2017)
Císařské údolí (03.05.2017)
Skalka u přívozu (05.04.2017)
Mařenka (18.03.2017)
Chulilla medium (28.02.2017)
Red Rocks I. (11.01.2017)
Val Rosandra – Gliščica (06.01.2017)
Meteora (30.11.2016)
Broumovsko očima občasného návštěvníka (16.09.2016)
Cesty ve stínu (24.06.2016)
Konstein (01.06.2016)
Krkavčí skály - odtajněno (05.04.2016)
Štědrodenní pilíř? Zapomeňte! (23.12.2015)
Stopy historie Výřích skal (28.11.2015)
Bavorské Alpy - nejméně hnusné oblasti (22.11.2015)
Alpspitze pro pokročilé (02.10.2015)
Žďár u Rokycan (15.09.2015)
Nečín - lepší koupačka než lezení? (20.07.2015)
100+1 důvodů proč nejezdit na Poustevnu (16.07.2015)
Sobota na Velké s hudbou pil (01.03.2015)
Zadní skály Držková mění "vzhled" (03.12.2014)
Kašparák (22.09.2014)
Výří skály (18.09.2014)
Kreutzberk – Křížová hora (07.09.2014)
Il re del lago (29.08.2014)
Stav Kočičích kamenů po dokončení ferraty (16.08.2014)
Tak trochu jiný písek - Vosges II (17.07.2014)
Už jste byli na Velké? (11.06.2014)
Costa Brava díl 3 (13.03.2014)
Costa Brava díl 2 (26.02.2014)
Costa Brava (07.02.2014)
Prvovýstupy v Ostrově jen se souhlasem OVK (03.12.2013)
S dětmi na skále III. (24.11.2013)
Arco - Muro dell Asino (20.09.2013)
Nové věže a cesty v Ostrově (04.09.2013)
Jak jsme objevili Klobouček (02.08.2013)
Sanace v Hlubočepích (30.06.2013)
Skály U mamuta (21.06.2013)
Ubrieux a Lou Passo d´Hannibal v Haute Provence. (16.01.2013)
Baume Rousse - lezení v Haute Provence (21.12.2012)
Rocher de Saint Julien (07.12.2012)
Lezení v Bellecombe - Tarendol (28.11.2012)
Monumentální útes CAP CANAILLE v Calanques (20.11.2012)
Odtajněný Hetov (14.10.2012)
Končiny, možná méně známé (09.10.2012)
Sardinie (08.10.2012)
Vykopaný skvost (05.10.2012)
Östlicher Schoberkopf (23.08.2012)
Kdo platí železo v Labáku? (28.06.2012)
Oblast Hohburger Berge - SPIELBERG (27.06.2012)
Dolomity - Lastoni di Formin & Lagazuoi (17.06.2012)
Oblast Hohburger Berge - HOLZBERG (15.06.2012)
Pašinka koupena, děkujeme (12.06.2012)
Melchtal (16.05.2012)
Vánoce na jehle (25.12.2011)
Spaní na Hohe Wandu (08.11.2011)
Zlaté Jizerky (07.11.2011)
Hummelstein u Lockwitz (13.10.2011)
Parné léto v Údolí a na Loukách (31.08.2011)
Chceš-li šťastnou dívku míti, na Hoher Nock ji musíš vzíti (19.07.2011)
V Českém Krumlově by chtěl žít každý (20.06.2011)
Velikonoce v Arcu (22.04.2011)
Kam v létě na lezení ? …. do Japonska (28.01.2011)
Přehrada Diga di Luzzone (04.11.2010)
Königshainer Berge u Görlitz (12.08.2010)
Klettergarten Liebethaler Grund (09.08.2010)
Simplon pass a Gole di Gondo (19.07.2010)
Tak trochu jiný písek - Vosges (30.06.2010)
Písek je mokrý? Zkus Mravence! (17.06.2010)
Lezení v Praze: Holý vrch (18.04.2010)
Fixní jištění na Srbsku (16.04.2010)
Na Dunaji u Beurouna (26.10.2009)
Jižní Frankenjura (20.10.2009)
Obrvégry (30.05.2009)
Silvestrovská feérie (12.01.2009)
Havraní skály u Velké Javorské (23.12.2008)
Proč jsou Greifensteine Greifensteine? (04.11.2008)
Tak trochu jiný písek (26.06.2008)
V Číně stoupají poplatky za vrcholy (23.06.2008)
Bezingi - návod k použití (06.06.2008)
Lezecké možnosti Moskvy a okolí (15.05.2008)
Tajemný Vrabinec (02.05.2008)
Národní park Terelj (07.04.2008)
Jarní víkend (31.03.2008)
Tašovské dilema (08.02.2008)
Horský informační systém v Tatrách (07.02.2008)
Rozštípenka (27.12.2007)
V zajetí středověké legendy (07.11.2007)
Ďábelský vápenec Col Du Pillon (15.10.2007)
Zase někdy někde (25.09.2007)
Sahara na Sahaře (19.07.2007)
Vápenec - Engelhörner (01.07.2007)
Strach a pot nad jezerem (05.06.2007)
Vodní svět u Hříměždic (11.05.2007)
Perštejn (27.11.2006)
Nový svět (24.10.2006)
Kácovské ozvěny (09.08.2006)
Kvakerské posázaví (11.07.2006)
Aosta - není rula jako rula (06.03.2006)
Pár cest hledá autora (06.05.2004)
Best of extrem (06.04.2003)
Zdalipak touhy dojdou naplnění… (06.02.2002)



Komentář ze dne: 03.06.2011 23:02:34     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Martin (@)
Titulek: moc fajn článek
Díky moc za článek! Moc hezky se to četlo, tak nějak lehce a vesele, čím to bude? :) Docela mě nalákal, abych se tam někdy vypravil, bude-li příležitost. Jak se po tom slepenci leze? Sám jsem ještě neměl tu čest, ale vypadá to ... nevim, dost překvapivě. Z fotek bych tomu možná ani nevěřil, že co chytnu mi nezůstane v ruce, ale zase komplet ty věže vypadaj docela pevně, navíc píšeš, že tam jsou osazený nýty, tak to musí něco vydržet. Ještě jednou díky moc.
0 0

Komentář ze dne: 06.06.2011 12:51:15     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Alena (@)
Titulek: Re: moc fajn článek
Ahoj, tak to jsem ráda. Asi mám lehký život :-) Lezení po slepenci je něco, co si představuju pod pojmem "have fun". Určitě doporučuji vyzkoušet, prapodivně to jenom vypadá. A čím těžší cesta, tím víc nýtů...Taky dík severskému ptáku Zobáku dík za upozornění na jeho článek, na rozdíl ode mne tam má užitečný odkaz na průvodce ke stažení.
0 0

Komentář ze dne: 06.06.2011 10:13:05     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Papouš (f.krivinka@gmail.com)
Titulek: Supr článek,
díky za něj. Viz také zde: http://goo.gl/tGvB3
0 0

Komentář ze dne: 06.06.2011 10:42:00     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Supr článek,
Papouši, dobrý doplnění. Nevím, jak dalece je košer oprásknout mapky a schémata z průvodce, je to trošku chlubení cizím peřím, ale jsou tam pro celkový dojem užitečné.

Fajn fotky z kláštera.
0 0

Komentář ze dne: 07.06.2011 09:29:12     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Papouš (f.krivinka@gmail.com)
Titulek: Re: Re: Supr článek,
Chacha, vod Tebe, kterej imrvére vopisuješ z planetmountainu, navíc kostrbatě a občas bez udání zdroje, to sedí :-) Řek bych, že ten vopis je u mě evidentní, neschovávám to, naopak přiznávám, zdrojuju, odkazuju. Navíc z matrošů, který volně visej na netu, a v míře, která je v český kotlině obvyklá...
0 0

Komentář ze dne: 07.06.2011 11:01:39     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Supr článek,
Papouši, průvodce Coronn jsou sice na netu ke stažení, ale ne zadarmo a mají uvedený copyright. Míra přebírání, která je v české kotlině obyklá, obvykle dost přesahuje míru povolenou autorským právem. Doporučuji si přečíst články k tomuto tématu ne serveru pravoit.cz.

Můžeš mi konkrétně uvést, kde jsem něco opsal z Planetmountainu bez uvedení zdroje?

Pokud máš na mysli svou mylnou domněnku ohledně polské princezny, ten článek jsem já nepsal a myslím, že ti to autorka Jana snad jasně vysvětlila, že dostala článek od toho Poláka, který jej mezitím ve stejné podobně poslal i na Planetmountain, takže byly články logicky podobné, protože Janin byl překladem ze stejného zdroje. Viz diskuse pod článkem.

Pokud se týká přebírání zpráv ze světa a jiných médií, připomínám, že na fakta a zprávy není copyright. Kostrbaté psaní se ti nemusí jako bývalému novináři líbit, to chápu, ale není to porušení ničích práv, na rozdíl od oprásknutí copyrightovaného průvodce, pokud na to od nich nemáš svolení, ať už to přiznáš, nebo ne. Ke všem obrazovým materiálům a fotkám, které se na HI publikují máme svolení jejich autorů.

Taky by ses mohl podívat, kdo je autorem jakého článku a řešit problémy s tím, kdo to napsal. Autora najdeš vždycky na konci článku.
0 0

Komentář ze dne: 07.06.2011 15:46:25     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Papouš (f.krivinka@gmail.com)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Supr článek,
Jestli jsem si všimnul dobře, tak na HI je mnohem víc voprásklejch věcí než na bezvýznamném PWN (je tam pár věcí z Plší produkce, ale pro ty mám zvláštní slabost, přiznávám) :-)

Na reprinty celejch článků i s chlupama máš dokonce i Švédku - odbornici :-) Takže kdo se tu vlastně chlubí cizím peřím?
0 0

Komentář ze dne: 07.06.2011 16:41:06     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Supr článek,
Papouši jseš nějak vedle, jak jedle. J
ana si vybírá zajímavosti ze světa a připravuje je tak, aby to bylo v souladu s autorským právem. Tam, kde dostane povolení převzít vše, převezme vše. Tam, kde povolení nedostane, převypráví události po svém a to je v souladu s autorským zákonem. Vždycky je pod tím podepsaná včeně zdroje, ze kterého čerpala. Znovu opakuji, že na všechny obrazové materiály, které HI uveřejňují má taky svolení autora k použití. Taky už se stalo několikrát, že jsme svolení nedostali. pak článek vyšel holt bez fotek, nebo vůbec.

Možná si trochu pleteš uvedení zdroje a souhlas autora. Tím, že dáš do svého článku obrázek, fotku, schéma a uvedeš původ, není to souhlas autora, pokud předpokládáme publikování pod copyrightem. Jiná věc je třeba když něco vyjde pod Creative Commons. Tam to lze převzít, pokud uvedeš autora a další souhlas nepotřebuješ.

Někdy se stane, že autor pošle stejný článek Janě, jako všem ostatním, pak je ovšem zdrojem autor a nikoliv další web, dva, tři, který tento článek mezitím také převzal.
Pro lepší názornost případu vezměme Máru Holečka. Ten něco sepíše a v jednom okamžiku to pošle všem. No a všude to taky víceméně stejně vyjde. Budeš pak říkat, že se HI chlubí cizím peřím, a že článek reprintovalo z Lezce?
0 0

Komentář ze dne: 07.06.2011 19:32:25     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Papouš (f.krivinka@gmail.com)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Supr článek,
Jasně, chápu. Předjímáš, že k použití těch pikčrů nemam souhlas :-) Aby ses neplet :-) Napsali mi: "...despite we understand no words on your blog, we have no objections about the divulgation of this scheme. Some good publicity is always well appreciated..." Ale moc tomu nerozumim :-)
0 0

Komentář ze dne: 07.06.2011 19:59:03     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Supr článek,
Pak je vše v pořádku a chlubení cizím peřím je povoleno :-).
0 0

Komentář ze dne: 07.06.2011 23:21:50     Reagovat
Autor: neregistrovaný - marka (@)
Titulek: espolon de adamelo
no tak, děti!
díky, pěkný článek, hned jsem si vzpomněla jak jsme se s výše jmenovanou opisovatelkou na Espolón de Adamelo seznamovaly se slepencem. Ve druhé délce jsme dopily čtyři litry vody a pak sledovaly jak se nad námi slítají supi, při brutálním slanění prostorem jsem se asi 200 krát otočila dokola a dole nám začlo solidně hrabat - prostě epic s úpalem navrch :)
0 0

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

hledej
Horoškola
HI shop
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
nejbližsí akce
30.11.2024 - 30.11.2024
Sherpafest

Oznámení o akcích posílejte redakci