Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
redakce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najdete nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání Cookies



Parné léto v Údolí a na Loukách


(Rozuměj TO v Yosemitech a TY u řeky Tuolumne)

Parádní Hlínovo reportík o letní návštěvě legendárních míst lezeckého nebe.


Po týdnu v Údolí byla už vedra opravdu nepříjemná a lezecký morál a bojovnost klesly k nule.

Na začátek července všechny vodopády v Údolí neobvykle vodnaté
Na začátek července všechny vodopády v Údolí neobvykle vodnaté, foto: Hlína


Měli jsme za sebou mimo jiné totální výsmah v Louskáčku, kde jsme byli třetí dvojka ze čtyř. Nad námi to moc neodsejpalo. Přiučil jsem se jednu anglickou větu („Coudy, you are out of rope“- což jsem volně přeložil jako „ty vole, konec lana“) a zcela vysmažení jsme se dobelhali k batohům (měli jsme pouze 1,5l vody na osobu).

Poslední délka v Louskáčku, úplně vysmažený, nemohu ani pořádně mluvit
Poslední délka v Louskáčku, úplně vysmažený, nemohu ani pořádně mluvit, foto: Hlínová


Údolní klasika a povinnost v podobě Snake Dike na Half Dome naštěstí proběhla v jednom z mála dnů, kdy bylo pod mrakem a trochu foukalo.

Snake Dike – klasika na Half Dome, lehké, ale nutno být nad věcí a zachovat chladnou hlavu
Snake Dike – klasika na Half Dome, lehké, ale nutno být nad věcí a zachovat chladnou hlavu, foto: Hlínová




Stěna  je prostoupena nádhernou a téměř nikde nepřerušovanou žílou
Stěna je prostoupena nádhernou a téměř nikde nepřerušovanou žílou, foto: Hlínová


A tak jsme plánovaně, byť o trochu dříve, zdrhli na Louky. Při přejezdu jsme doplnili benzín u pumpy v Crane Flat (za 40 dnů pobytu v USA zcela bezkonkurenčně nejlepší pumpový kafe) a věnovali dvě hodiny prohlídce Tuolumne Grove. To je plošně menší porost sekvojovců obrovských (Sequoiadendron giganteum) než v Maripose, ale není tak profláklý a je tam řádově méně lidí. A už jsme to valili na Louky.

Tuolumne Grove- s tím se musíš smířit, tyhle stromy věrohodně vyfotit nejde, musíš ten zážitek vstřebat a vypálit do paměti
Tuolumne Grove- s tím se musíš smířit, tyhle stromy věrohodně vyfotit nejde, musíš ten zážitek vstřebat a vypálit do paměti, foto: Hlína


Louky nás uvítaly nádhernou krajinou, zcela odlišnou od Údolí, rozsáhlými sněhovými poli na obzoru (svahy Mount Dana byly ještě koncem června údajně sjízdné na lyžích), příjemně menším počtem lidí, zavřenou pumpou, zavřeným viziťákem a zavřenými kempy. Zima 2010/2011 tu byla totiž extrémně silná, výška sněhové pokrývky byla i na zdejší poměry neobvyklá a Tioga Pass (S vjezd do parku) byl zprovozněn někdy počátkem června. Výsledkem rychlejšího tání sněhu byly povodně a škody právě v kempech a v zázemí viziťáku - vše se otvíralo až v druhé půlce července, z čehož měli pravděpodobně největší radost ti, kteří si místo v kempech včas zabukovali na začátek prázdnin a propadlo jim.

Louky- jaro, sníh a nikde komáři
Louky- jaro, sníh a nikde komáři, foto: Hlína


S trochou štěstí jsme našli poslední místo v Junction kempu s nádhernou horskou scenérií, dvě míle pod vstupem do parku. Vedle stanu ještě hromada sněhu (výborné na chlazení Corony) a každé ráno mráz- prostě hory. Na Loukách bylo ještě jaro, voda v řece studená, protože dosud živená tajícím sněhem, louky na Loukách zelené (na rozdíl od Údolí), kytky v počínajícím rozkvětu, ale HLAVNĚ - žádní komáři.

Lembert Dome – symbol Tuolumne Meadows
Lembert Dome – symbol Tuolumne Meadows, foto: Hlína


Na Loukách jsme byli prvně, a tak jsme se pustili hned druhý den do objevování. Kdo má v úmyslu si na Loukách dát na rozlezení cestu Bachar-Yerian a pak už jenom obtížnost cest zvyšovat, nemusí číst zbytek článku - nenajde zde pro sebe žádné použitelné informace. Kdo neví o co se jedná, pravděpodobně na tento web zabloudil omylem. Při výběru cest jsme se řídili několika zásadami:
- jak nemá cesta minimálně tři hvězdy, listujeme v průvodci dál
- v sandálech se nechceme brodit sněhem (vypadly cesty na Cathedral Peak - škoda, ale aspoň je o důvod více se sem vrátit)
- lezeme na totální pohodu, čísla obtížnosti nás nezajímají, neaspirujeme na ocenění výstup roku.

Samí turisti a nad nimi Vodní „spára“
Samí turisti a nad nimi Vodní „spára“, foto: Hlína


První volba padla na cestu od klasika všech klasiků Warrena Hardinga na Lembert Dome - čtyřhvězdová Left Water Crack (jenom 5.7). Nabral jsem si nějaké friendy, byť již z parkoviště bylo jasné, že to nebude žádná spára, ale žlab, a čile jsme vyrazili. Lembert Dome začíná postupně zvedat svoji plotnu přímo nad parkovištěm a turisté chodí kam až si troufnou. Pochopitelně jsme se nenavázali včas, žádná police se nekonala a batoh jsme vybalovali, do úvazů se navlékali a na lano navazovali již v dosti delikátní plotně. Jištění žádné a tak lezu plotnou až do míst těsně pod vlastní spáru a na hrotu zřizuji štand. Pár lezeckých kroků v traverzu a jsem konečně v cestě. Jsem z toho dost vyděšený - není to pochopitelně žádná spára, jen vodou vymletý a patřičně lesklý žlab, nebo spíše řada schodů. Po každém stupni vždy počítám, kolikrát to drncne, až budu padat. Naštěstí se vždy včas ukáže nýt. Cestou potkávám asi 2-3 výtluky po skobách - zjevně jediná místa, kde měl Harding jištění. Nakonec přeci jen najdu způsob, jak ty schody stoupat a cestu dolézám. Tak tohle jsou ty vyhlášené Louky se svými knoby (cestou jsem nepotkal ani jeden)? To opravdu nevím, co tu budeme dělat. Za celou dobu pobytu jsme už v cestě nikoho neviděli a kdykoliv jsme se o ní s někým bavili, vždy se významně usmíval. Je však třeba říci, že to bylo jediné šáhnutí do špatného regálu, zbytek výběru byl už excelentní.

Divný schody - pohled teleobjektivem mě měl varovat
Divný schody - pohled teleobjektivem mě měl varovat, foto: Hlína




Jak jsem starej, pořád stejná chyba, vybalování matroše v místě, kde bych už chtěl bejt dávno navázanej
Jak jsem starej, pořád stejná chyba, vybalování matroše v místě, kde bych už chtěl bejt dávno navázanej, foto: Hlínová




Druholezec vychutnává, prvolezec se na štandu  probírá z „Lučního“ šoku
Druholezec vychutnává, prvolezec se na štandu probírá z „Lučního“ šoku, foto: Hlína




Vypadá to lehce  a asi i je, jen to asi není to pravé na rozlejzání. Kouzlo  cesty spočívá v jejím vylezení na měkkým
Vypadá to lehce a asi i je, jen to asi není to pravé na rozlejzání. Kouzlo cesty spočívá v jejím vylezení na měkkým, foto: Hlína


V sestupu jsem se trochu uklidnil a večer to vyspravil Coronou.

Slunce, hory, žula prvotřídní kvality a sníh
Slunce, hory, žula prvotřídní kvality a sníh, foto: Hlína




a taky sníh v kempu – jsme tu stejně jediní, kteří nemají cooler, takže se to hodí
a taky sníh v kempu – jsme tu stejně jediní, kteří nemají cooler, takže se to hodí, foto: Hlína


Jednoznačně dobrá volba byla linie West Crack na Daff Dome. Pětihvězdičková 5.9 absolutně bez chyby. Dole jeden těžší krok přes trochu oblýskaný knob (mírně mi to připomenulo Jizerky), ale potom 200 metrů spáry, skoro pořád žáby a stát se dalo ve spáře i vedle. Friendama jsem spíše šetřil, aby mi zbyly na zbudování štandu, ale sázení po cca 15 metrech rozhodně žádný nervák nebyl. Určitě je dobrý, když cestu nevyvádí slepec, na štandu se pak neodehrává dialog začínající hláškou: “Tati, proč štandujeme ve friendech, když je tři metry pod námi dvojice tutovejch borháků?“

Westcrack -  něco zcela bezchybného, snad jen, že by toho mohlo být klidně o pár délek více
Westcrack - něco zcela bezchybného, snad jen, že by toho mohlo být klidně o pár délek více, foto: Hlína




Kibic se najde všude
Kibic se najde všude, foto: Hlína


Z většiny cest, které jsme lezli lze slanit podél linie, ale sestupy často nabízí srovnatelný zážitek jako lezení.

Když to tady Stvořitel dokončil, moc po sobě neuklidil
Když to tady Stvořitel dokončil, moc po sobě neuklidil, foto: Hlína




Chtěli jsme mu s tím malinko píchnout, ale asi to má přilepený
Chtěli jsme mu s tím malinko píchnout, ale asi to má přilepený, foto: Hlínová


Z úplně jiného soudku je plotnová Zee Tree, čtyřhvězdová 5.7 na Pywiack Dome. Nenechte se zmást slovem „slab“ v průvodci, je to čistá plotna, plně odjištěná borháky ve velmi přijatelných vzdálenostech. Kvůli horní délce (lieback 5.7.) jsem s sebou zbytečně táhnul několik friendů, nakonec jsem dal jenom jeden spíše z nudy a kvůli vedení lana. Celý závěrečný kout je možno lézt volně (odhaduji tak za III). Nástup je z parkoviště několik minut, bývá to hodně obsazeno, ale pokud tam před vámi nevleze někdo, kdo je opravdu hodně mimo (jak se nám poštěstilo), většinou to upaluje. Vlevo je trochu těžší a hlavně odvážnější Dike Route, tam bývá dost volno.

Z cesty Zee Tree se  dá sice slanit, ale sestup tímhle „lesem“ je zase jiný zážitek
Z cesty Zee Tree se dá sice slanit, ale sestup tímhle „lesem“ je zase jiný zážitek, foto: Hlína


Jako poslední tip bych doporučil cestu, kterou jsme si dali na rozloučenou. Čtyřhvězdový Holdless Horror na Dozier Dome. Název je výsměch nebo recese, jedná se o lehkou spáru s množstvím chytů a stupů v podobě knobů nejrůznějších velikostí. Nejtěžší bylo překročit v EBíčkách ze sněhové plotny přes trhlinu do vlastní stěny.

Sněhová trhlina překonána, dole už se připravuje další mančaft, Slunce svítí, pohodové rozloučení s lezením na Loukách (Holdless Horror na Dozier Dome)
Sněhová trhlina překonána, dole už se připravuje další mančaft, Slunce svítí, pohodové rozloučení s lezením na Loukách (Holdless Horror na Dozier Dome), foto: Hlína




Tak takovejhle Horor bez chytů kdykoliv, cesta vede spárou, ale množství knobů umožňuje víceméně stěnové lezení
Tak takovejhle Horor bez chytů kdykoliv, cesta vede spárou, ale množství knobů umožňuje víceméně stěnové lezení, foto: Hlína


Louky jsou království Dómů a knobů. U nás v Sudetech je nazýváme Feldspateinsprenglinge a jsou to opravdu živcové vyrostlice často nebývalých rozměrů s výbornými třecími vlastnostmi. Snad něco podobného je v Jizerkách nad druhým kruhem Melty. A pokud nejsou knoby, má žula nečekaně dobré tření. Přesvědčil jsem se o tom v závěru na nejištěné plotně v cestě Great White Book, kde jsem od posledního štandu (1 friend a dva malé vklíněnce) s rozvahou, ale bázní absolvoval k dalšímu štandu 35 metrů. Terén byl jen o málo lehčí než spodek Kohouťáku.

Pochopitelně je v oblasti spousta extrémních výstupů, vybere si zde lezec každé výkonnosti. Kromě multipitchek jsou zde i sportovky a nepřeberně bouldrů. První návštěva je spíše pro seznámení, je třeba se vracet a vracet.

I v bouldrech je nabídka pro staré a sešlé lezce
I v bouldrech je nabídka pro staré a sešlé lezce , foto: Hlínová


„Hororem bez chytů“ skončila sportovně-rekreační část našeho pobytu v USA, po zbytek doby jsme už nelezli, ale věnovali se klasickému okruhu po utažských národních parcích. S jedinou výjimkou zastávky v “Indickým krýku“, kde jsme za ranního kuropění střihli „mámu všech spár“ a rychle zdrhli před vedrem. Ale to už je jiná kapitola.

Máma všech spár, co jich je na světě
Máma všech spár, co jich je na světě, foto: Hlína




Bacha, v dálce začínají kokrhat kohouti, za chvilku vyjde Slunce a brzo bude zle, za pár hodin budu v Mesa Verde, kde si mě u kasy bude paní starostlivě prohlížet a upozorňovat, že na okruhu je úsek se strmým žebříkem
Bacha, v dálce začínají kokrhat kohouti, za chvilku vyjde Slunce a brzo bude zle, za pár hodin budu v Mesa Verde, kde si mě u kasy bude paní starostlivě prohlížet a upozorňovat, že na okruhu je úsek se strmým žebříkem, foto: Hlínová




Že tu ale zbylo práce
Že tu ale zbylo práce, foto: Hlína


Takže tak - rozhodně doporučuji - vyražte na Louky – budete nadšeni.

Rozhodně vyražte na Louky
Rozhodně vyražte na Louky, foto: Hlína




Je to království knobů, které jsou vždy (skoro) kde je jich třeba
Je to království knobů, které jsou vždy (skoro) kde je jich třeba, foto: Hlína




nádherné horské krajiny, která nemá  asi jinde obdoby,…
nádherné horské krajiny, která nemá asi jinde obdoby,…, foto: Hlína




protože na dřevě…..
protože na dřevě….., foto: Hlína




…..a na  žule tu nešetřili
…..a na žule tu nešetřili, foto: Hlína







[Akt. bodový průměr: 0,80 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5

| Autor: Vladimír Vršovský | Vydáno dne 31. 08. 2011 | Počet komentářů: 7 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj: Hlína

Našli jste ve článku chybu, nebo překlep? Budeme vděční za upozornění. Napište nám. Děkujeme

Související články:
Výlet do C.A.M.P u - Lago Iseo (20.10.2024)
Katzensteingebiet (20.08.2024)
Topa z Mařenky (27.04.2024)
Ermionida - nová lezecká oblast (21.12.2023)
Bošické skály (23.11.2022)
Kvarteto do Malé zmrzlé (18.09.2022)
Burgstallwand (24.06.2022)
Železná jehla je jinde (18.05.2022)
Geyikbayiri pro softmovery? (05.04.2022)
Databáze ČHS a mapové polygony povoleného lezení (23.02.2022)
Bavorské žulové bochánky (12.01.2022)
Nassereith: Tieftal (22.10.2021)
Ewige Wand (23.07.2021)
Dárek pro moravské pískaře (05.01.2021)
Pražské kvaky: Vinořské písky (03.11.2020)
Hostivařská skalka (27.10.2020)
Plombergstein (24.09.2020)
Geniální únik z Alcatrazu, ale bacha na bachaře! (04.06.2020)
Barunka, nová skála v Řeži (27.04.2020)
Leonidio (17.04.2020)
Skály u Židovy strouhy (17.03.2020)
Údolí Kačáku (18.02.2020)
Hornorakouské Quacky (07.08.2019)
Nové cesty na severu (16.01.2019)
Světla odjinud (02.08.2018)
Je libo Houstičku? (21.06.2018)
Tetínské skály zahájily v sobotu (13.05.2018)
Podzim (09.01.2018)
Celva (20.11.2017)
Dojištění v Sasku (13.10.2017)
Il Bersaglio (05.10.2017)
Nové cesty v Banátu (15.08.2017)
Nová cesta v Černolicích (31.07.2017)
Čedičová skála u Arnultovic (28.06.2017)
Císařské údolí (03.05.2017)
Skalka u přívozu (05.04.2017)
Mařenka (18.03.2017)
Chulilla medium (28.02.2017)
Red Rocks I. (11.01.2017)
Val Rosandra – Gliščica (06.01.2017)
Meteora (30.11.2016)
Broumovsko očima občasného návštěvníka (16.09.2016)
Cesty ve stínu (24.06.2016)
Konstein (01.06.2016)
Krkavčí skály - odtajněno (05.04.2016)
Štědrodenní pilíř? Zapomeňte! (23.12.2015)
Stopy historie Výřích skal (28.11.2015)
Bavorské Alpy - nejméně hnusné oblasti (22.11.2015)
Alpspitze pro pokročilé (02.10.2015)
Žďár u Rokycan (15.09.2015)
Nečín - lepší koupačka než lezení? (20.07.2015)
100+1 důvodů proč nejezdit na Poustevnu (16.07.2015)
Sobota na Velké s hudbou pil (01.03.2015)
Zadní skály Držková mění "vzhled" (03.12.2014)
Kašparák (22.09.2014)
Výří skály (18.09.2014)
Kreutzberk – Křížová hora (07.09.2014)
Il re del lago (29.08.2014)
Stav Kočičích kamenů po dokončení ferraty (16.08.2014)
Tak trochu jiný písek - Vosges II (17.07.2014)
Už jste byli na Velké? (11.06.2014)
Costa Brava díl 3 (13.03.2014)
Costa Brava díl 2 (26.02.2014)
Costa Brava (07.02.2014)
Prvovýstupy v Ostrově jen se souhlasem OVK (03.12.2013)
S dětmi na skále III. (24.11.2013)
Arco - Muro dell Asino (20.09.2013)
Nové věže a cesty v Ostrově (04.09.2013)
Jak jsme objevili Klobouček (02.08.2013)
Sanace v Hlubočepích (30.06.2013)
Skály U mamuta (21.06.2013)
Ubrieux a Lou Passo d´Hannibal v Haute Provence. (16.01.2013)
Baume Rousse - lezení v Haute Provence (21.12.2012)
Rocher de Saint Julien (07.12.2012)
Lezení v Bellecombe - Tarendol (28.11.2012)
Monumentální útes CAP CANAILLE v Calanques (20.11.2012)
Odtajněný Hetov (14.10.2012)
Končiny, možná méně známé (09.10.2012)
Sardinie (08.10.2012)
Vykopaný skvost (05.10.2012)
Östlicher Schoberkopf (23.08.2012)
Kdo platí železo v Labáku? (28.06.2012)
Oblast Hohburger Berge - SPIELBERG (27.06.2012)
Dolomity - Lastoni di Formin & Lagazuoi (17.06.2012)
Oblast Hohburger Berge - HOLZBERG (15.06.2012)
Pašinka koupena, děkujeme (12.06.2012)
Melchtal (16.05.2012)
Vánoce na jehle (25.12.2011)
Spaní na Hohe Wandu (08.11.2011)
Zlaté Jizerky (07.11.2011)
Hummelstein u Lockwitz (13.10.2011)
Chceš-li šťastnou dívku míti, na Hoher Nock ji musíš vzíti (19.07.2011)
V Českém Krumlově by chtěl žít každý (20.06.2011)
Španělský slepenec (03.06.2011)
Velikonoce v Arcu (22.04.2011)
Kam v létě na lezení ? …. do Japonska (28.01.2011)
Přehrada Diga di Luzzone (04.11.2010)
Königshainer Berge u Görlitz (12.08.2010)
Klettergarten Liebethaler Grund (09.08.2010)
Simplon pass a Gole di Gondo (19.07.2010)
Tak trochu jiný písek - Vosges (30.06.2010)
Písek je mokrý? Zkus Mravence! (17.06.2010)
Lezení v Praze: Holý vrch (18.04.2010)
Fixní jištění na Srbsku (16.04.2010)
Na Dunaji u Beurouna (26.10.2009)
Jižní Frankenjura (20.10.2009)
Obrvégry (30.05.2009)
Silvestrovská feérie (12.01.2009)
Havraní skály u Velké Javorské (23.12.2008)
Proč jsou Greifensteine Greifensteine? (04.11.2008)
Tak trochu jiný písek (26.06.2008)
V Číně stoupají poplatky za vrcholy (23.06.2008)
Bezingi - návod k použití (06.06.2008)
Lezecké možnosti Moskvy a okolí (15.05.2008)
Tajemný Vrabinec (02.05.2008)
Národní park Terelj (07.04.2008)
Jarní víkend (31.03.2008)
Tašovské dilema (08.02.2008)
Horský informační systém v Tatrách (07.02.2008)
Rozštípenka (27.12.2007)
V zajetí středověké legendy (07.11.2007)
Ďábelský vápenec Col Du Pillon (15.10.2007)
Zase někdy někde (25.09.2007)
Sahara na Sahaře (19.07.2007)
Vápenec - Engelhörner (01.07.2007)
Strach a pot nad jezerem (05.06.2007)
Vodní svět u Hříměždic (11.05.2007)
Perštejn (27.11.2006)
Nový svět (24.10.2006)
Kácovské ozvěny (09.08.2006)
Kvakerské posázaví (11.07.2006)
Aosta - není rula jako rula (06.03.2006)
Pár cest hledá autora (06.05.2004)
Best of extrem (06.04.2003)
Zdalipak touhy dojdou naplnění… (06.02.2002)



Komentář ze dne: 31.08.2011 09:25:28     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Juj!
Parádní kousek Země. Už se tam těším.....Dík za článek a inspiraci.

0 0

Komentář ze dne: 31.08.2011 21:18:39     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Nedori (d.mlejnek@centrum.cz)
Titulek: Paráda
Krásnej článek, Hlínu i Hlínovku zdraví skaláckým pozdravem SAVANA Nedori. Příště jedem s váma...
0 0

Komentář ze dne: 01.09.2011 06:46:58     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Hlína (@)
Titulek: Re: Paráda
Hele Libore, já to beru. Zůstalo tam spousta nevylezenejch pětihvězdiček, některejma ještě protejkala voda ze sněhu.
Takže až pojedu, dám vědět.
zdra
hli
0 0

Komentář ze dne: 01.09.2011 01:15:25     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Jirka V (@)
Titulek: Vany
Pekny clanecek a zjevna zabave ve vodnich vanach. Pro milovniky techto tvaru lze doporucit Septumania (6a+) na Eldoradu u Grimselu
http://www.kletterwiki.de/Eldorado/Septumania
0 0

Komentář ze dne: 01.09.2011 19:27:00     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Nedori (d.mlejnek@centrum.cz)
Titulek:
Tak jo, domluvíme to... A věř tomu, že pustí i Bachar - Yerian. Nedori
0 0

Komentář ze dne: 24.10.2011 15:29:11     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Dobrý
si to znovu přečíst po osobní skušenosti. Ano, Corona je jedno z mála pitelných piv, budweisser (americkej) je hrůza, jak to někdo vůbec může pít. Nejlepší byla ale Cobra v černý plechovce. Furt jsem přemejšlel Hlíno, kde jsi chtěl Stvořiteli pomáhat s úkldem - a hele Daff Dome hnedle na vršku. Taky jsme s ním nehnuli a to na něm Sysel dělal ve větru holubičky:-).
No a Louskáčka doporučuju při měsíčku, to pak vysmaženej nebudeš. Akorát to chce mít čelovky dvě a ne jen jednu.
0 0

Komentář ze dne: 30.10.2011 21:06:08     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Hlína (@)
Titulek: Re: Dobrý
No jasně, že černá Cobra byla výborná, jenomže ji hned druhej den po našem příjezdu na Louky nějaká horolezecká pakáž vykoupila a vychlastala. Seděla vždycky odpoledne před krámem a pila svoje tajný zásoby, nebo měla v samce nějakou protekci. Tahle pakáž asi dole v Údolí nevegetila, protože tam byla Cobra běžně v regálech. Koupit si americkej Budweiser by mě v životě nenapadlo - já jsem si občas chodil mejt nohy do řeky - vyjde to levnějc.
Corona byla v podstatě náhrada, ale osvědčila se.
No zajímavý, že jsem na Cobru nenarazil ani ve Frisku - a hledal jsem ji. V jednom krámu si nějakej postarší prodavč na tuhle značku vzpomenul, ale že prej ji neberou (naznačil, že je jenom pro socky -to by sedělo).

No nic- podle zadanejch cest to vypadá, že jste měli dobrej výběr.
0 0

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

hledej
Horoškola
HI shop
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
nejbližsí akce
30.11.2024 - 30.11.2024
Sherpafest

Oznámení o akcích posílejte redakci