Pidi slaňovátka na způsob osmy s přidanými pomocnými rohy (pamatujete ještě na „rohatého japončíka“ GMG z přelomu sedmdesátých a osmdesátých let? – viz „polosamizdat“ HORY 13-14 / 1981) kupodivu pojmou i lana standardních průměrů a kategorií (jedničky, půlky, dvojčata), ale na rozdíl od běžných osem umožňují spust i na hubených repšňůrách, neboť dostatečné tření a brzdný efekt lze docílit přidáním ovinutí přes rohy. Ty navíc slouží k jednoduchému, okamžitému a jistému zaseknutí, po zastavení se zase stejně snadno rozjedeme. Otvor pro karabinu má uvnitř vsazený gumový „O“-kroužek se světlostí průměru 11 mm, umožňující správné „pozicování“ a fixování slaňovátka na vhodné karabině (bez vystouplého nosu!), nejlépe s kulatým průřezem (dobrou dvojici tvoří např. s karabinou Rock Exotica Pirate, kterou jsme na tomto místě přiblížili počátkem roku).
MINI-EIGHT a MICRO-EIGHT nejsou tažní koně, brát je na každodenní výškařinu je pitomost - ač je jejich dural zvonivý, v karabinové kvalitě, poměrně brzo by z něj asi moc nezbylo. Řekli jsme si přec, že je ho množství „menší než malé“. Běžným lanům zase nešmakují „menší než malé“ rozměry a tím pádem brutálnější ohýbání. MINI-EIGHT a MICRO-EIGHT také nejsou určeny k chytání tvrdých pádů. Jsou to prostě slaňovátka, krásné hračky do rezervy a SOS situací, pro sólolezce - ve spojení s panenkou kvalitní repky do lehoučkého minibalíčku poslední záchrany.
Více najdete na www.rockexotica.com
Vladimír „Chroust“ Procházka II.
Našli jste ve článku chybu, nebo překlep? Budeme vděční za upozornění. Napište nám. Děkujeme
Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat