Nakladatelství Rudolf Rother bylo založeno v Mnichově dva roky po skončení První světové války a jak si dalo do vínku i názvu, hned od počátku se specializovalo na horskou literaturu.
Nahlédneme-li do starých antikvárních svazků, objevíme třeba monografii o nejvyšších vrcholech Alp Dr. Karla Blodiga „Die Viertausender der Alpen“, která vyšla roku 1923 již poněkolikáté s původním logem nakladatelství a jako důkladné a žádané klasické dílo se během dlouhých desetiletí dočkala mnoha dalších vydání, včetně moderních doplněných a přepracovaných.
Horské nakladatelství si během své dlouhé existence vypracovalo pevné místo na knižním trhu a jméno Rother patřilo a patří v této branži k nejzvučnějším. Ediční záběr i množství vydávaných titulů jsou obdivuhodné.
Tyto současné průvodce jednotného formátu 11,5 x 16,5 cm jsou vzorně vytištěny na matné křídě a velmi kvalitně svázány – jde o výrobně náročnější šité brožury v kartonové obálce s polytexovou laminací (narozdíl od častých „salátových“ neb jen levně lepených brožur).
Titulů Rother Wanderführer je téměř bezpočet, průvodci jsou pochopitelně nejvíce pokryty Alpy a jejich podhůří, ale nechybějí ani vzdálenější a hodně vzdálené oblasti, počínaje pohraničními horami České kotliny a Tureckem, Sicílií, Španělskem či Norskem - snad konče? Nene, můžeme se nechat „průvodcovat“ i po Peru, jižní Africe, Bolívii i Himálaji, Patagonii a Tasmánii! Takže „než se někam jede“ je dobré podívat se na www.rother.de
Nakladatelství Bergverlag Rother k oběma výročím pogratulujme a těšme se na „zamáznutí“ dalších z nemnoha bílých míst na ediční mapě!
Jedním takovým a hodně vítaným „zamáznutím“ je „fungl“ nový
Doplňuje dosavadních šest dílů a tento nový nás 56 túrami provede jihovýchodní částí Dolomit. Záběr lokalit a počet lehkých modrých túr, červených středně těžkých i černých „rasáků“ nejrychleji osvětlí pohled do obsahu (prosíme omluvte horší čitelnost, celková maximální povolená 500 pixelová šířka doprovodných obrázků drobným písmenkům nesvědčí). Nového průvodce, stejně jako všech šest předchozích, sepsal a vlastními fotkami vyzdobil vídeňák Franz Hauleitner, specialista na Dolomity.
Vladimír „Chroust“ Procházka II.
Našli jste ve článku chybu, nebo překlep? Budeme vděční za upozornění. Napište nám. Děkujeme
K tomtu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!
Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat