Mluví se o něm. Jezdí se tam. Kdo ještě nebyl na Kalymnosu, možná s cítí jako kluk, který v osmnácti letech ještě neměl holku. Na přednášce se dozvíte jaký je Kalymnos dopravdy, jak je to s pověstmi o tamní měkké klasifikaci. Jak se tam dostat, kdy tam jet, kde bydlet, co si určitě vylézt a co určitě nedělat. Pro zájemce bude k dispozici také omezený počet průvodců s přednáškovou slevou 20 procent.
Králníky jsou poznávacím znamením Kalymnosu. Mají nejrůznější tvary a pokud lezete alespoň 6c, můžete si cesty vybírat. Pětkaři mají jen jednu mořnost ochutnat králníkové lezení.
Malá ale neobyčejně zajímavá je manší skála Doplhin Bay. Jako aperitiv k ní dojdete rumištěn stavebního odpadu a kolem vyhozené motorky. Rozmanitost mílého kamene s nejrůznějšími krystalickými strkturami vás uchvátí tak, že na smetiště brzy zapomnenete.
Kalymnos jsou i vícedélky. Jedna z těch velmi pěkných je 3 Stripes v oblasti Spartacus od švýcarského hoského vůdce a přčed lety i závodníka v drytoolingu Urse Odermatta. Na jaře i s květinovou výzdobou.
Rozhled od sektoru School na ostrov Telendos
Hluboce zaříznuté údolí říčky Jonte, v létě obležené vodáky, vroubí neuvěřitelně bizarní svět vápencových věží tvarově velmi připomínajících pískovce. Jednou z důležitých věží, která asi nebude stát navěky, je Rocher Decolée, kterou jsme si prop sebe nazývali Skříň a která zdobí titulku jednoho z katalogů Petzlu. Lezení v Jonte je nádherné, exponované, absenci moře nahrazují letecké hlídky orlů s rozpětím křídel dva metry.
Na rozdíl od Klaymnosu je zde lezení v zásadé vícedélkové. Nataháte tři až pět délek a morál si taky přijde na své. Tu a tak použijete i vklíněnec.
Údolka na tuhle vázu vám vyžene tep do vyšších frekvencí, o to více pak potěší hotový přelez
Rocher Decolée, grandiózní věž se zahradou na vršku zatím ještě popírá zákony statiky. Otázkou je jask dlouho bude gravitaci odolávat. Až půjde dolů, nechtěl bych pod tím být a to ani v autě dole na silnici.
Katedrála. Nejlehčí cesta za 6b, zbytek kolem sedmičky. Dany Menčík tady měl nataženou lajnu.
Tuto přednášku věnuji Standovi Vaňkovi s přáním Táhni a srůstej. Těším se na vás.
Našli jste ve článku chybu, nebo překlep? Budeme vděční za upozornění. Napište nám. Děkujeme
Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat