Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
redakce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najdete nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání Cookies



O stavění MS s Honzou Zbrankem


Rozhovor

Honza Zbranek je náš jediný stavěč s mezinárodní licencí. Jeho cesty se mi líbily už když stavěl v Mammutu. Potom odjel do Austrálie, kde stavěl a trénoval tamní reprezentační tým, udělal si stavěčkou licenci u IFSC a Světový pohár v Brně v roce 2009 byl jeho tovaryšskou zkouškou. Kromě toho leze skvěle v horách a vede komisi alpinismu. Jeho zásluhou se na Smíchově vždycky najde pro trénink závodní reprezentace cesta na úrovni Světového poháru. Poslední Mistrovství světa v Paříži stavěl jako šéfstavěč a o tom jsme si povídali po MČR v boulderingu ve Slaném.


Honzo, chci ti pogratulovat k tomu, že jsi jako šéfstavěč stavěl cesty na Mistrovství světa a zajmá mne víc o tom, jak to s tím stavěním vlastně je. Jak dlouho dopředu víš,že budeš takovouhle soutěž stavět?

O tom se rozhoduje těsně po Novém roce,řekněme někdy v únoru. A někdy v březnu mi akorát přišlo e-mailem, že to budu stavět s Adamem Pustelnikem, Romainem Cabessutem a Lorainem Laportem, kteří mi tam pomáhali. 

Takže ty jako šéfstavěč si nemůžeš určit tým, se kterým to budeš dělat?
 
Oni mi vždycky nějaký tým doporučí podle toho jak to v kalendáři zrovna vychází a většinou to tak je. Kdybych s nima třeba nevycházel a nebo necítil důvěru v to,že to s nimi zvládnu, mohl bych si je vyměnit, ale ještě jsem to nikdy neudělal.
 
Jakým způsobem se člověk vůbec dostane k tomu,že by mohl něco takového stavět? Je to na základě zkušeností s tvými cestami z dřívějška, nebo je v tom i nějaká politika?
 
Abych se přiznal, úplně přesně nevím, jak to rozhodování funguje. Já akorát vím,že nás tam je s mezinárodní licencí asi čtrnáct a z toho někteří preferují stavět spíš bouldery, někteří spíš obtížnost. Není to taky že bychom nemohli stavět bouldery,  nebo že bychom mohli stavět jenom obtížnost, ale je to tak, že se někdo specializuje a já se třeba specializuju posledních pár roků hlavně na obtížnost, a z těchhle jmen se to musí občas trošičku prostřídat. Asi na mne přišla řada.
 
Jak probíhá ten proces dál? Ty víš, že to budeš stavět, máš tým. Jak se rozhoduje jakého charakteru ty cesty budou a jak se plánuje, jak ta cesta bude konkrétně vypadat?
 
Tak šéfstavěč má tu výhodu, že si trošičku může charakter cesty zvolit, i když pokud už je to tak veliký závod, jako je Mistrovství světa, je limitovaný hodně faktory, ať už je to pořádající IFSC, nebo to může být pořádající francouzská federace, která třeba má pro ten daný event nějakého choreografa. Ten nám třeba říká jak ty cesty mají být barevné, kde na stěně mají být, kolik mají mít kroků a jaké struktury můžeme dávat v jakých kombinacích, takže jsme relativně hodně limitovaní a hlavní stavěč se snaží si v tom snaží najít trošičku té volnosti a svobody aby to nebyla už jen taková ta rutina, trošičku tam přinést toho svého stylu a toho, v čem věří, že je budoucnost lezení.
 
Když se člověk na ty cesty dívá mají i svou estetickou hodnotu. Snažíte se aby ty cesty taky dobře vypadaly, nebo jde jen o to lezení samotné?
 
Určitě se snažíme aby se ta cesta líbila, protože to podle mne funguje jako na skalách. Když se ti ta linie líbí už zespoda a je pro tebe něčím zajímavá, chceš ji lézt a snažíš se, abys ji vylezl. Kdežto když se na tu cestu koukneš a ničím tě neláká, tak do ní nastupuješ s pocitem ne zrovna odhodlání k tomu, abys podal nejlepší výkon. My se snažíme motivovat lezce k tomu, aby bojovali a lezli na max. 
 
Cífrútsetteři Adam Pustelnik a Honza Zbranek 
Čífrútsetteři Adam Pustelnik a Honza Zbranek, foto: Petr Jandík

 

Když se ta cesta už staví na místě, máte nějaké nákresy jak bude vypadat a potom ji dolaďujete a řešíte jak budou postavené chyty? Jak dalece to je naplánované?

 
Důležité je, a to děláme my jako hlavní stavěči, určit si vlastně tým, kdo bude stavět s kým, protože většinou stavíme ve dvojicích. Tady na MS jsme byli čtyři, takže na mně bylo určit, kdo s kým půjde stavět kterou cestu, a to ovlivní charakter celého toho Mistrovství protože každý má takový svůj stavěčský rukopis a charakter té cesty předurčí jakým působem se ten závod bude vyvíjet. Třeba já s Lorainem jsme takoví bouldrovější a já jsem chtěl mít pro kluky show. Tak jsem si vzal Loraina a šli jsme stavět chlapskou finálovku a semifinále, kdežto Adam Pustlnik s Romainem Cabesu mají trošičku jiný styl, který je vyrovnanější, nedělají tam žádné šílenosti. To se mi zdálo, že by bylo lepší pro holky a tak jsem je poslal stavět ženské cesty. 
 
Viděl jsem i v přímém přenosu jak jsi cestu krásně vyhákoval a pucoval ji....
 
Čištění cest je jedna z mých výsad, kterou si jako hlavní stavěč neodpustím využít.

 

 

Jan Zbranek čistí semifinále mužů v Paříži 3
Jan Zbranek čistí semifinále mužů v Paříži 3, foto: IFSC.tv

 

 

Musí stavěč taky vylézt tu cestu, kterou staví?
 
Co se týká vylezení cesty jako takové, my se o to ani nepokoušíme, protože když se pokoušíš vylézt cestu volně, zapomínáš dělat svou práci. A naše práce je prokrokovat každý krok, zkontrolovat každou pozici, jestli je bezpečná, jestli je stejně těžká jako předchozí, nebo jestli to graduje a jestli to má všechny náležitosti. Když člověk potom leze na max tak už zapomíná jestli třeba tam ti malí dosáhnou, nebo jestli ti velcí můžou cvaknout expresku, nebo jestli ta noha pro ně není moc vysoko. Takže ne, neznám stavěče,který by se pokoušel lézt cestu v kuse.
 
Čili musíš cestu zkrokovat, nemůžeš stavět cestu kterou nezkrokuješ?
 
Je to výhoda. Čím jseš v lepší fyzické pohodě, tím míň to bolí. To znamená ty cesty jsou těžké a čím víc boulderů tam musíš udělat, čím těžší to pro tebe je, tím víc tam trpíš. Takže proto se snažíme trénovat, ale ten náš trénink je trošičku jiný, než co dělají závodníci. U nás je to tak, že třeba stavíme sedm dní v kuse 18 hodin denně, takže trénink je spíš takový běžecký a snažíme se být obecně fit abychom vydrželi takovouhle námahu a byli pořád schopní mít takový ten zdravý soudný úsudek, abychom poznali, jestli ta cesta je 8b, 8c nebo 9a, nebo úplný úlet.
 
Jak dlouho to asi tak trvá, než se postaví cesty na jeden závod?
 
Třeba Mistrovství světa bylo zvláštní v tom, že hala v Bercy je strašně drahá, takže se muselo stavět v Chamonix. Tomu se říká presetting. Stavěli jsme dva a půl měsíce před závodem. Hned potom, co skončil v Chamonix svěťák, jsme tam postavili semifinále, finále a některé kvalifikace. Stěna se potom rozbořila, převezla se do Bercy do Paříže, a tam jsme na to měli den ještě před závodem a potom každou noc v průběhu závodu ty cesty nějakým způsobem ladit. Tenhle závod byl docela dlouhý. V Chamonix jsme stavěli pět dní a v Paříži vlastně taky. Postavit klasický svěťák trvá zhruba těch pět dní. 
 
Myslíte při stavění na různé závodníky, jestli jsou malí, nebo velcí?
 
Při stavění nemyslíš přímo na konkrétního člověka. Ty myslíš na určitou populaci, která na té cestě poleze. Čili máš nějaké závodníky, ti jsou zhruba vysocí tak a tak, a třeba jsou schopní lézt takové a takové těžké cesty. Nesnažíme se to vztahovat přímo ke jménu, jestli je to Ramón, nebo Adam, nebo Gautier. Je to spíš, že je nějaký trend, nějaký styl. Jiní stavěči to třeba mají jinak, ale pro mne je to tak, že se snažím kopírovat to, co je na skalách, co se zrovna leze. To, co baví lidi vyhledávat. Teď v poslední době je to jeskyně ve Flatangeru, kde to je trošičku bouldrovější, chyty jsou trošku větší. Je to vždycky takový trend a mne na tom baví, že ten sport jde podobným směrem. Že nejdeme protichůdně. Že by třeba nejlepší lezec na skalách nebyl schopný ani postoupit z kvalifikace na Mistrovství světa. Mám strašnou radost, že ten nejlepší lezec na skalách je schopen potvrdit to i na umělce a ta národnost, že někdo říká jestli to stavím pro Adama, tak to je úplně úplně na konci. Adama mám strašně rád jako člověka, ale když člověk staví hodně svěťáků, je pohromadě se závodníky a já tam mám rád vlastně úplně všechny. Když jsme spolu strávili hodně času tak je to o tom, že mám strašnou radost, že ty skály jsou pořád supr, že lidi na ně trénujou, lezou na nich těžké věci a dokážou to potvrdit i na závodech. 
 
Adam Ondra, vítěz Světového poháru a Honza Zbranek, který mu na to stavěl některé cesty 
Adam Ondra, mistr dvěta a vítěz Světového poháru a Honza Zbranek, který mu na to stavěl
některé cesty, foto: Petr Jandík

  

Čili jak si občas boulderisté stěžují, že bouldery, co se dneska staví nemají nic společného se skalami, v obtížnosti se to snažíte udržet taky aby lezení na překližce a venku bylo stále v kontaktu.
 
Každá ta věc má jiný styl, ale tohle je mým cílem. Já to určitě vyhledávám a mám z toho radost. Proto taky lezu na skalách když mám chviličku a snažím se cestovat do těch destinací, které jsou zrovna in a kouknout co lidi baví, jaké kroky je zajímají a potom si třeba nějaké takové kroky půjčovat i do cest. 
 
Honza Zbranek v Návratu krále 
Honza Zbranek v Návratu krále na Trůn, Labák-pravý břeh, foto: Petr Jandík

 

 
Myslíš že někdy dojde k tomu, že třeba bude na svěťáku širočina, nebo nějaké spáry? Na boulderech je třeba občas vidět žába ...
 
Ony jsou to dvě rozdílné věci. Je Mistrovství světa a je Světový pohár. Na MS to asi vidět nepůjde protože to je vrcholný závod a je to jenom jeden závod. To znamená, že kdyby tam byla širočina, bylo by to hodně dotlačené jedním směrem. My jako stavěči to tam dát můžeme, ale už by to zvýhodňovalo danou skupinu lidí a to bychom nechtěli. Kdežto svěťák je jeden ze závodů celého okruhu. Každý závod je trošičku jiný, některé závody jsou bouldrovější, některé víc vytrvalostní, některé v převisu, některé v kolmici a charakter závodu se mění. To znamená pokud by ten hlavní stavěč, nebo třeba i organizátor měl zájem na tom, aby to bylo specifické v tom, že to bude třeba širočina, je to možné.
Asi třeba ne širočina odsdola nahoru, ale něco zajímavého se tam vyskytnout může a spáry jsou součástí lezení. Na závodech se to ale špatně hodnotí a proto se tomu vyhýbáme. Rozhodčí s tím mají problémy a lezce to většinou bolí, když to neumí. My chceme, aby je ty závody bavily a dokud to nebudou všichni umět tak, aby si to užívali a aby na ty závody jezdili rádi, pochybuju že se to tam bude objevovat pravidelně.
 
Když se lezci vysloví proti tomu, jak někdo staví, má to následky na jeho nasazování, nebo se lezců ti úředníci, co stavění přidělují neptají?
 
Lezci mají svého zástupce a to je Sean McColl. To znamená, že samozřejmě mají své slovo a jejich hlas bere IFSC vážně, protože oni určují směr, kterým ta federace a celý ten sport půjde, nebo jeden z těch směrů. Myslím si, že ten feedback, který oni dávají federaci, je takový hodně příjemný pro stavěče a když se chceme opravdu něco dozvědět, řeknou nám to přímo. Když se nám něco nepovede, nebo něco zkusíme a ono to nefunguje, jdeme třeba špatným směrem, tak tím, že stavíme hodně závodů a se spoustou těch lezců jsme dobří kamarádi, oni prostě přijdou a řeknou: Hele, tohle se vám kluci nepovedlo, tady si myslím, že jdete trošku špatným směrem. Myslím si tohle a tohle. A když už to slyšíme od desátého lezce v řadě, je asi nejvyšší čas se nad tím zamyslet a třeba ten styl přehodnotit.
 
Horolezci roku: Adam Ondra, Lucka Hrozová s diplomem i pro bráchu Libora, Honza Zbranek a Dušan Janák 
Horolezci roku: Adam Ondra, Lucka Hrozová s diplomem i pro bráchu Libora,
Honza Zbranek a Dušan Janák, foto: Petr Jandík

 

 
Co si myslíš o olympiádě a o tom formátu, který se tam teď volí, že to je trojkombinace rychlost, obtížnost a bouldering?
 
Člověk si musí uvědomit, že lezení jako součást olympijské rodiny může mít pozitivní dopad na lezení jako sport. A to, že jsme dostali příležitost v roce 2020 ukázat tady tenhle sport světu, ukázat ho široké veřejnosti, je strašně pozitivní. Spousta lezců vidí Světové poháry, vidí rychlost, bouldering a lezení na obtížnost tak, v jakém jsou současném stavu, ale vidí to z pohledu lezců. Ale olympiáda je o běžných lidech, o lidech, kteří lezení nikdy neviděli a my máme tu příležitost jim ho ukázat. A potom se uvidí, jestli svět o ten náš sport stojí. Pokud se bude líbit a bude dostatečný zájem, dostane se třeba i na další olympiádu, kde hlavním cílem IFSC je, a to je otevřené, o tom se mluví a všichni to zdůrazňují, abychom měli tři sady medailí. Jednu pro obtížnost, jednu pro bouldering a jednu pro rychlost. A potom už to bude tak, jak je to na Světovém poháru nebo na Mistrovství světa. Ale Tokyo 2020 to není olympiáda jako taková, to je pouze šance ukázat lezení světu a ukázat jim ten skvělý sport, který máme my všichni rádi a doufat v to, že se bude líbit natolik, aby ho lidi chtěli vidět znovu. Když ho budou chtít vidět znovu, tak nám MOV přislíbí tři medaile, nebo tři sady medailí a může to být jak je to na mistrovství světa. 
 
Tohle zní logicky, i když třeba Adamovi se to nelíbí a když to vezmu z hlediska šancí našich, Libor Hroza kromě rychlosti nic jiného špičkově nedělá.
 
Já nevím, jestli jsi už viděl ten nový formát, který teď ukázali na Mistrovství světa? Já si z hlavy přesně nepamatuju jak to je, ale je to hodně pozitivní pro lezce s lanem, trošku míň pozitivní pro boulderisty a ještě hodně míň pozitivní pro lezce na rychlost, takže je to tak, že poslední disciplínou bude lezení s lanem a  nevím jak to tam přesně bodově vychází, ale myslím si, že ten, kdo vyhraje lezení s lanem, bude mít s největší pravděpodobností i zlatou olympijskou medaili.
 
Tak to bude mít Adam radost. 
 
Ale nechtěl bych kecat, oni to vyhlašovali a já jsem zrovna přestavoval cestu, takže se na to koukni. Myslím si, že je třeba k tomu přistupovat jako k otevřené příležitosti udělat něco pro sport jako takový a že bychom se měli jako lezci semknout, zabrat a říct že lezení je mladý sport, je v počátku a za dvacet let se tomu jen zasmějeme, jak jsme kdysi lezli na rychlost. 
 
Honzové Zbranek a Bloudek 
Honzové Zbranek a Bloudek, foto: Petr Jandík
 
Jak vidíš šanci ČHS se přebudovat v podstatě z amatérské organizace do svazu, který je schopen provozovat olympijský sport? V současné době jsme až na sekretariát a poloplaceného předsedu spolek amatérů a vrcholový sport na olympijské úrovni vyžaduje špičkové trenéry, kteří jsou pochopitelně placení a na to teď nejsou peníze.
 
Já myslím, že tohle akorát ukazuje jak mladým sportem lezení je, a že všechno potřebuje čas, ale mám plnou důvěru ve schopnost vedení ČHS a v to, že když bude správný čas a správná chvíle, že budou dělat ta správná rozhodnutí.
 
Tak děkuju za rozhovor a měj se krásně na Sardínii.

 Kam dál:

Jan Zbranek na Horinfo: zde

 

Jan Zbranek - škodolibý stavěč, e-montana

Rozhovor s Janem Zbrankem, Lezec.cz

 

 

 

 

 


 

 






[Akt. bodový průměr: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

| Autor: Petr Jandík | Vydáno dne 06. 10. 2016 | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj: Jan Zbranek, Petr Jandík

Našli jste ve článku chybu, nebo překlep? Budeme vděční za upozornění. Napište nám. Děkujeme

Související články:
SP Soul (05.10.2024)
Tiskovka před SP v boulderingu (16.09.2024)
Rock master duel: Jessica Pilz a Filip Schenk (14.09.2024)
SP Koper, obtížnost: Janja Garnbret a Toby Roberts. (08.09.2024)
ME Villars: Rogora a Lehmann (01.09.2024)
Paříž 2024: semifinále obtížnost ženy (08.08.2024)
SP Briancon - obtížnost: Mei Kotake a Zento Murashita (19.07.2024)
Světový pohár v Chamonix: Ai Mori a Colin Duffy (13.07.2024)
SP Innsbruck obtížnost: Jakob Schubert a Janja Garnbret (01.07.2024)
Adam Ondra se chystá na Budapešť (19.06.2024)
Mistry ČR Stráník a Smetanová (05.06.2024)
Olympijská kvalifikační série Šanghaj: Ondra bronzový (18.05.2024)
Zítra začíná olympijská kvalifikace (15.05.2024)
SP Wujiang (13.04.2024)
SP v obtížnosti WuJiang: Ai Mori a Sorato Anraku (24.09.2023)
Jan Štípek zlatý na MEM v obtížností i v EPM v boulderingu (20.09.2023)
SP Koper (obtížnost): Janja Garnbret a Sorato Anraku (09.09.2023)
Rockmasters duel: Adam Ondra a Janja Garnbret (01.09.2023)
MS Bern - kombinace muži: Jakob Schubert (12.08.2023)
MS Bern - kombinace ženy: Janja Garnbret (11.08.2023)
MS Bern - rychlost (11.08.2023)
MS Bern - kombinace (08.08.2023)
MS Bern - obtížnost muži (06.08.2023)
MS Bern - obtížnost ženy: Ai Mori (06.08.2023)
MS Bern - bouldering ženy:Janja Garnbret (05.08.2023)
MS Bern - bouldering muži: Mickael Mawem (04.08.2023)
Rozhovor s Eliškou Adamovskou (16.07.2023)
SP Briancon: Vika Lukan a Sorato Anraku, Adamovská stříbrná (16.07.2023)
SP Chamonix obtížnost: Jain Kim a Toby Roberts (09.07.2023)
Rychlost na SP v Chamonix (08.07.2023)
SP Chamonix (07.07.2023)
SP v obtížnosti Villars: Schubert a Garnbretová (01.07.2023)
SP v obtížnosti a rychlosti Vilars: Kvalifikace (30.06.2023)
Širůčková bronzová na Evropských hrách (24.06.2023)
SP Innsbruck (bouldering, obtížnost): Janja bere všechno (16.06.2023)
SP bouldering Brixen (08.06.2023)
SP bouldering Praha, neděle, ženy: Oriane Bertone (04.06.2023)
SP v boulderingu Praha, sobota: Adam stříbrný (03.06.2023)
SP v boulderingu Praha: Adam v semifinále (01.06.2023)
Kdo nás bude reprezentovat na SP (ženy)? (30.05.2023)
Kdo nás bude reprezentovat na SP (muži)? (29.05.2023)
SP Salt Lake City - bouldering, rychlost (22.05.2023)
Štípek zlatý v Grazu, Mokroluský stříbrný (09.05.2023)
SP v rychlosti Jakarta: Nursamsa a Miroslawová (05.05.2023)
SP Soul, bouldering: Miho Nonaka a Mejdi Schalck (29.04.2023)
SP Soul rychlost: Leonardo a Miroslaw, světové rekordy (27.04.2023)
SP v boulderingu Hachioji: Brooke Raboutou a Mejdi Schalck (20.04.2023)
Světový pohár v boulderu - zvýhodněné vstupenky pro členy ČHS (10.03.2023)
MČR v obtížnosti Big Wall: Adamovská a Stráník (04.11.2022)
Světový pohár Jakarta: Yurikusa a Garnbretová (25.09.2022)
Světový pohár Edinburgh: Ai Mori a Jesse Grupper (09.09.2022)
Světový pohár Koper: Potočar a Mori (02.09.2022)
Finále ME mládeže v boulderingu (05.08.2022)
35. RockMaster Arco: Jakob Schubert, Chaehyun Seo a Jessica Pilz (30.07.2022)
SP Briancon pošestnácté: Jesse Grupper a Janja Garnbret (21.07.2022)
Marek Jeliga celkovým vítězem EP mládeže (20.07.2022)
SP Chamonix: Adam Ondra a Janja Garnbret (08.07.2022)
SP Villars - obtížnost: Garnbretová a Homma (03.07.2022)
SP v obtížnosti Innsbruck:Duffy a Garnbretová (25.06.2022)
SP Innsbruck bouldering: Duffy a Grossmanová (23.06.2022)
Akademické MS Innsbruck (16.06.2022)
SP v boulderingu Brixen: Flohé a Grossmanová (10.06.2022)
Evropský pohár v Arcu (05.06.2022)
Bouldering v Salt Lake City podruhé: Grossmanová a Ogata (30.05.2022)
SP boulderingu v Salt Lake City: Grossmanová a Schalck (23.05.2022)
SP v lezení na rychlost v Salt Lake City (23.05.2022)
Evropský pohár v boulderingu Klagenfurt (22.05.2022)
Kvalifikace na Olympiádu Paříž 2024 (17.05.2022)
Světový pohár IFSC v Soulu: Grossmanová a Fujii (08.05.2022)
Dva světové rekordy v Soulu (06.05.2022)
Světový pohár v Soulu (06.05.2022)
Evropský pohár v boulderu: Eva Maria Hammelmüller a Adam Ondra (01.05.2022)
Evropský pohár v boulderingu semifinále (01.05.2022)
Kvalifikace EP boulderu muži (30.04.2022)
EP v boulderingu v Praze (27.04.2022)
SP Meiringen, finále (10.04.2022)
SP bouldring Meiringen (08.04.2022)
SP v boulderingu přeložen (24.03.2022)
Test v Barceloně: López a Almendrosová (05.03.2022)
EB MOV: Zrušte nebo přesuňte akce v Rusku a Bělorusku. (26.02.2022)
Světový pohár v Moskvě zrušen (26.02.2022)
Nový závod Světového poháru v Číně bude ve formátu Paříž 2022 (22.12.2021)
Sportovní lezení doporučeno na LOH Los Angeles 2028 (11.12.2021)
MČR v obtížnosti Brno: Ondra a Adamovská (24.10.2021)
Kalendář závodů IFSC 2022 (05.10.2021)
MS Moskva 2021: Obtížnost: Schubert a Seo (21.09.2021)
MS Moskva 2021: Bouldering muži - Kokoro Fujii zlatý (18.09.2021)
MS Moskva 2021: Bouldering ženy pro Grosmanovou (18.09.2021)
Moskva 2021: Rychlost Boldyrev a Kalucká (16.09.2021)
MS v lezení Moskva 2021 (16.09.2021)
SP v obtížnosti Kranj: Janja Garnbret a Masahiro Higuči (06.09.2021)
Olympijská kombinace: zlato pro fenomenální Janju Garnbret (06.08.2021)
Adamovská a Ghisolfi našli zlato na konci duhy v Brianconu (19.07.2021)
SP v obtížnosti Briancon: Adamovská zlatá, Stráník bronzový (18.07.2021)
Laura Rogora a Sean Bailey zvítězili v Chamonix (14.07.2021)
SP Chamonix - obtížnost, Stráník bronzový (11.07.2021)
Multisportovní Mistrovství EVROPY 2022 (06.07.2021)
SP Villars - finále obtížnosti (04.07.2021)
SP Villars - obtížnost a rychlost (02.07.2021)
SP Innsbruck - obtížnost, bouldering: Janja Garnbret a Jakob Schubert (25.06.2021)
Tři medaile z EPM Imst (14.06.2021)
SP Salt Lake City: americký koncert (31.05.2021)
SP v boulderingu Salt Lake City: Adam zlatý! (23.05.2021)
ME mládeže Perm: Bernardová mistryní Evropy (06.05.2021)
Marco Scolaris a Debra Gawrych vedou IFSC do roku 2025 (26.04.2021)
SP v boulderingu Meiringen: Adam Ondra a Janja Garnbret (15.04.2021)
Nominace na Olympiádu jsou komplet (09.03.2021)
Zprávy z IFSC (19.02.2021)
Loužecká a Vrtík mistry ČR. (14.12.2020)
ME Moskva kombinace: Rubcov a Meškova, Adamovská třetí (26.11.2020)
ME Moskva 2000 - Obtížnost: Adamovská stříbrná. (24.11.2020)
ME Moskva: Mistry v boulderingu jsou Meškova a Kruder (23.11.2020)
ME Moskva: kvalifikace boulderingu (22.11.2020)
Baraščuková a Boldyrev mistry Evropy v rychlosti (21.11.2020)
Naši profesionální závodníci (04.11.2020)
MČR 2020 finále mužů (04.10.2020)
Kalendář závodů IFSC 2021 (03.09.2020)
Adam Ondra zaslouženě zlatý v Brianconu (23.08.2020)
SP v obtížnosti Briancon: Ondra a Rogora (21.08.2020)
Zahajuje Světový pohár v lezení ma obtížnost (19.08.2020)
Upravený kalendář závodů Světového poháru (28.06.2020)
IFSC odkládá červencové závody a MEmládeže (24.04.2020)
Akční plán IFSC (07.04.2020)
SP v ledolezení Cheongsong: M. Tomilov a Tolokonina (12.01.2020)
Aneta Loužecká 5. na Mistrovství Ruska (15.12.2019)
MČR v lezení na rychlost (08.12.2019)
Adam Ondra si z Toulouse odváží stříbro z kombinace a zaslouženou vstupenku do Tokia (01.12.2019)
Kvalifikační závod kombinace v Toulouse, finále ženy (01.12.2019)
Kvalifikační závod kombinace v Toulouse, Adam Ondra 2. (30.11.2019)
Kombinace v Toulouse, kvalifikace na OH - ženy (29.11.2019)
Olympijská kvalifikace kombinace v Toulouse (28.11.2019)
Světový pohár Xiamen: Adam Ondra zlatý (20.10.2019)
SP v obtížnosti Kranj: Adam Ondra TOP (29.09.2019)
HUDY DĚTSKÉ ZÁVODY 2019 (22.09.2019)
Záznam: 3. kolo Rock Point Českého poháru (13.09.2019)
Absolutní Horák 2019 (10.09.2019)
ME v boulderingu Zakopane: Mickael Mawem a Urska Repušič (07.09.2019)
Mistrovství světa v soutěžním lezení 2019 (27.08.2019)
MS Hachioji: Finále kombinace mužů - Tomoa Narasaki (21.08.2019)
MS Hachioji: Finále kombinace žen (20.08.2019)
MS Hachioji: Kombinace mužů, kvalifikace (18.08.2019)
MS Hachioji: Kvalifikace kombinace žen (18.08.2019)
MS Hachioji: Kříž vicemistrem v rychlosti (17.08.2019)
Adam Ondra potřetí mistrem světa (15.08.2019)
MS Hachioji - Obtížnost: Ondra a Garnbret (15.08.2019)
MS Hachioji - Bouldering:Tomoa Narasaki a Janja Garnbret (15.08.2019)
SP Briancon: obtížnost (21.07.2019)
SP Villars: Janja Garnbret a Sascha Lehmann, (06.07.2019)
Úspěch na EPM: Dvě medaile (01.07.2019)
SP Vail bouldering: Ondra 5., celkově 2. (09.06.2019)
SP boulderig Mnichov: Ondra stříbrný (19.05.2019)
SP rychlost-bouldering Wujiang: Ondra 14. (05.05.2019)
SP Chongqing - bouldering a rychlost (28.04.2019)
SP Moskva, rychlost a bouldering: Adam Ondra stříbrný (14.04.2019)
LOH Paříž 2024: Dvě sady medailí pro závodní lezení o krok blíž (29.03.2019)
Finále ČP na SMíchOFFě (23.03.2019)
Kdo pojede na olympiádu? (06.11.2018)
ING MČR 2018 v lezení na obtížnost - finále (28.10.2018)
MČR 2018 v lezení na obtížnost Zličín kvalifikace a semifinále (27.10.2018)
SP v lezení na obtížnost Kranj: Stefano Ghisolfi a Jain Kim (29.09.2018)
Adam Ondra: Cesta do Tokya (30.08.2018)
SP Arco: Jacob Schubert a Janja Garnbret (28.07.2018)
SP Briancon: Konečný v semifináíle (20.07.2018)
SP Chamonix (L,S): Stefano Ghisolfi a Jessica Pilz, Konečný 9. (14.07.2018)
Jan Kříž akademickým mistrem světa (22.06.2018)
EYC: čtyři finále a jedno zlato (18.06.2018)
SP v boulderingu Vail: Puccio a Sugimoto (10.06.2018)
Čeští lezci excelovali na ME mládeže, Konečný obhájil zlato (29.05.2018)
MEJ Imst: Jakub Konečný mistrem Evropy (27.05.2018)
SP bouldering a rychlost Moskva (22.04.2018)
Pravidla nominace na Olympiádu (20.03.2018)
SP v ledolezení Saas Fee: Děngin a Song (19.01.2018)
MČR na rychlost (17.12.2017)
Mistrovství Slovenska v lezení na obtížnost (13.12.2017)
Finále SP v obtížnosti Kranj (11.11.2017)
DataTrust MČR 2017 (29.10.2017)
MEJ Slaný (16.09.2017)
MEJ v boulderingu Slaný - videopřenosy (14.09.2017)
Adam Ondra vyhrál Duel (27.08.2017)
SP Arco, rychlost a obtížnost (26.08.2017)
SP a ME v boulderingu Mnichov:Stráník 15. (21.08.2017)
SP Briancon: Obtížnost (28.07.2017)
Světové hry: Libor Hroza 8. (22.07.2017)
Světový pohár v Chamonix (13.07.2017)
SP Villars, obtížnost a rychlost (08.07.2017)
ME v lezení na rychlost a obtížnost: Adam stríbrný (01.07.2017)
SP v boulderingu Navi Mumbai (25.06.2017)
SP Tokyo, bouldering: Garnbret a Rubcov (06.05.2017)
SP Nanjing: Watabe a Coxsey (30.04.2017)
SP Chongquing, rychlost a bouldering (22.04.2017)
SP Meiringen:Kokoro Fuji a Shauna Coxey (08.04.2017)
Jak to bude na Olympiádě (14.03.2017)
SP v lezení na obtížnost Kranj (27.11.2016)
Mistrovství světa mládeže Guangžou (13.11.2016)
Adventure Race 2005 (05.11.2016)
AdrenalinCup (05.11.2016)
Poděbradka Bike Adventure (05.11.2016)
Jickovická 24, model 2016 (10.10.2016)
Ftime Mistrovství České republiky v lezení na obtížnost 2016 (10.10.2016)
MČR v boulderingu (25.09.2016)
Adam Ondra o MS v Paříži (23.09.2016)
MS v lezení Paříži v neděli: Adam Ondra mistrem stvěta (18.09.2016)
MS v lezení Paříži v sobotu:Ondra stříbrný v boulderingu, Hroza sedmý (17.09.2016)
MS v lezení Paříži v pátek: Ondra, Hroza a Kříž ve finále (16.09.2016)
MS v Paříži ve čtvrtek: Ondra a Konečný v semifinále obtížnosti (15.09.2016)
MS Paříž ve středu: Adam v semifinále (14.09.2016)
MS v lezení Paříži začalo (14.09.2016)
Konečný mistrem Evropy mládeže (04.09.2016)
Rockmaster Arco: SP v obtížnosti a rychlosti (28.08.2016)
SP v obtížnosti IMST: Škofic a Röcková (18.08.2016)
SP Briancon, obtížnost (23.07.2016)
SP Villers - obtížnost,rychlost (15.07.2016)
SP Chamonix. obtížnost a rychlost: Hroza stříbrný (10.07.2016)
SP bouldering Innsbruck: Stráník šestý (21.05.2016)
SP bouldering Navi Mumbai (15.05.2016)
SP Nanjing: Hroza opět druhý a celkově vede (08.05.2016)
SP Chongqing - boulder a rychlost: Hroza zahájil stříbrem (02.05.2016)
Kalendář závodního lezení (03.03.2016)
Momentky z Kranje (16.11.2015)
Finále Světového poháru Kranj: Ondra dvojité zlato (14.11.2015)
SP Wujiang: Ondra zlatý, Hroza stříbrný (26.10.2015)
SP Stavanger: Ondra stříbrný (22.08.2015)
IFSC Worldcup 2015 výsledky bouldering (16.08.2015)
SP v boulderingu Mnichov: Stráník stříbrný! (15.08.2015)
Startovka v Imstu (27.07.2015)
SP v lezení na obtížnost Briancon (18.07.2015)
Adam Ondra vicemistrem Evropy (13.07.2015)
Libor Hroza zlatý v Chamonix (12.07.2015)
SP v lezení na rychlost a obtížnost, Chamonix (10.07.2015)
SP v boulderingu a rychlosti Haiyang (28.06.2015)
Finále SP v obtížnosti Kranj:Adam zlatý a bronzový (16.11.2014)
SP Inzai: Adam Ondra zlato (26.10.2014)
SP Wujiang, rychlost, obtížnost: Hroza opět stříbrný (19.10.2014)
Světový pohár Mokpo - Libor Hroza stříbrný (12.10.2014)
Mistrovství ČR v lezení na rychlost SAMBARSPEED (10.10.2014)
MS mládeže Noumea: Jan Kříž juniorským mistrem světa! (22.09.2014)
MS Gijón: Adam Ondra dvojitým místrem světa! (14.09.2014)
MS Gijón: semifinále obtížnosti - Adam topuje (13.09.2014)
MS Gijón: Finále rychlosti (12.09.2014)
MS v rychlosti a obtížnosti Gijon (12.09.2014)
adidas Continental Beskydskou sedmičku vyhráli Žákovský a Najvert (10.09.2014)
Krumlovský Doják 2014 (04.09.2014)
SP na rychlost, Arco: Hroza zlatý se světovým rekordem (31.08.2014)
SP v obtížnosti Imst: Zlato pro Adama Ondru. (03.08.2014)
SP Briancon: Ondra osmý (21.07.2014)
SP Chamonix, obtížnost a rychlost (18.07.2014)
SP Haijang: Rychlost, obtížnost i boulder (20.06.2014)
SP v boulderingu Innsbruck: Ondra stříbrný (17.05.2014)
iRCC Wolfsberg (12.05.2014)
SP Baku: druhé kolo (04.05.2014)
Světový pohár v Chongquingu: Hroza bronzový (02.05.2014)
iRCC Zagreb: medaile pro české děti (08.04.2014)
iRCC Tarvisio (ITA) (26.03.2014)
Kalendář závodů IFSC 2014 (03.02.2014)
MČR v Kladně: Rychle a zběsile (04.12.2013)
Světový pohár v obtížnosti Kranj: Adam Ondra stříbrný (17.11.2013)
Adam Ondra: zlato ve Valence (02.11.2013)
Světový pohár Wujiang: Hroza 7., celkově stříbrný (21.10.2013)
Hroza stříbrný v Mokpu (13.10.2013)
Adidas Outdoor Prague 2013 (01.10.2013)
Světový pohár Perm: Hroza stříbrný (29.09.2013)
SP v lezení na obtížnost Puurs (22.09.2013)
GRAND PRIX Holešovice (11.09.2013)
Libor Hroza zlatý v Arcu (07.09.2013)
Bouldering: SP Mnichov a ME Eindhoven (05.09.2013)
SP v obtížnosti Imst (09.08.2013)
Mistrovství Evropy Chamonix: Hroza mistrem Evropy (07.08.2013)
World Games: Hroza pátý (04.08.2013)
Světový pohár IFSC v obtížnosti Briançon (21.07.2013)
Speed project (18.07.2013)
SP na rychlost v Baku (23.06.2013)
Lezení na olympiádě nebude (29.05.2013)
Světový pohár Chongquing: Hroza stříbrný (31.03.2013)
Světový pohár v ledolezení 2013 (13.12.2012)
Světový pohár v obtížnosti v Kranji (19.11.2012)
Světový pohár v Puursu (23.09.2012)
MS Paříž 2012: Bouldering žen, obtížnost a rychlost mužů. Hroza stříbro, Ondra bronz (16.09.2012)
MS 2012 Paříž: Bouldering mužů a obtížnost a rychlost žen (16.09.2012)
MS lezení v Paříži (15.09.2012)
Francouzi ukradli Hrozovi světový rekord (15.09.2012)
Neoficiální světový rekord Libora Hrozy (09.09.2012)
Arco Rock Master (02.09.2012)
Hroza bronzový v Arcu (01.09.2012)
Světový pohár v boulderingu, Mnichov (25.08.2012)
Závod Světového poháru v Imstu (11.08.2012)
Světový pohár v lezení na rychlost (30.07.2012)
Závod Světového poháru v Brianconu (26.07.2012)
Chamonix: Světový pohár se rozbíhá (13.07.2012)
Světový pohár v boulderingu Log Dragomer (21.04.2012)
Světový pohár v boulderingu a rychlosti Chongquing: Hroza stříbrný (17.04.2012)
Světový pohár v lezení na obtížnost (28.11.2011)
Finále SP v obtížnosti Barcelona (27.11.2011)
Světový pohár v obtížnosti Kranj (20.11.2011)
Svěťák v roce 1989 (11.11.2011)
Světový pohár v obtížnosti je na Blízkém východě (22.10.2011)
SP v rychlosti a obtížnosti v Čangži (08.09.2011)
SP Si-Ning, rychlost, obtížnost (03.09.2011)
Mistrovství světa mládeže v Imstu (29.08.2011)
SP ve Val Daone: Zrušeno finále (09.08.2011)
Světový pohár v Brianconu:Schubert a Vidmar (31.07.2011)
Světový pohár v Chamonix: Hroza stříbrný, Ondra nepostoupil (13.07.2011)
Závod Světového poháru v boulderingu Sheffield (03.07.2011)
Závod Světového poháru v boulderingu v Barceloně (26.06.2011)
24 hodin na koloběžce (29.05.2011)
Závod Světového poháru v boulderingu a rychlosti v Miláně. (17.04.2011)
MČR 2010 Brno (31.12.2010)
Jak lezou Mistři v obtížnosti (18.12.2010)
Mistrovství ČR v rychlolezení doménou Hrozových (12.12.2010)
Světový pohár v obtížnosti v Kranji, Slovinsko (14.11.2010)
Horyinfo na Jickovické 24 (15.10.2010)
Závod SP v Puursu - Ondra bronzový (25.09.2010)
Mistrovství Evropy: Ondra vicemistrem Evropy v obtížnosti i v boulderu (18.09.2010)
ME 2010 IMST: Hroza bronzový (16.09.2010)
SPECIALIZED RALLYE SUDETY 2010 (14.09.2010)
Závod světového poháru v korejském Chuncheonu - obtížnost, rychlost (30.08.2010)
Závod světového poháru v čínském Siningu: Ondra vítězí (21.08.2010)
Rock Master 2010 Arco: Hroza vyhrál rychlost, Ondra duel. (18.07.2010)
SP Chamonix: Hroza vyhrál rychlost (13.07.2010)
Noc a den v sedle koloběžky (21.05.2010)
Bergans Český pohár ve skialpinismu 2010 (29.01.2010)
Horolezecká čtyřiadvacetihodinovka (06.01.2010)
MČR 2009 (04.01.2010)
Akce Kulový blesk (08.12.2009)
Aupeak Drytooling Cup `09 (05.12.2009)
Mistrovství ČR v lezení na obtížnost 2009 (02.12.2009)
Patxi Usobiaga, nebo Adam Ondra? ONDRA! (15.11.2009)
SP Brno finále: Jakob Schubert a Jain Kimová (07.11.2009)
Semifinále SP v Brně: Mrázkův návrat (07.11.2009)
Kvalifikace v Brně skončila úspěchem českých barev (06.11.2009)
Elita se sjíždí do Brna (05.11.2009)
Světový pohár v Brně (22.10.2009)
Adam Ondra vyhrál v Puursu (29.09.2009)
Ferrata Race Dachstein (23.09.2009)
Rock Master, Arco (08.09.2009)
SP v obtížnosti IMST - druhé zlato! (26.08.2009)
SP Barcelona - Adam zlatý! (12.08.2009)
Hroza vítězem závodu Světového poháru (04.08.2009)
Outdoor Speedcup Friedrichshafen (19.07.2009)
Ondra proti Sharmovi (16.07.2009)
MS 2009 v Xiningu - Adam Ondra vicemistrem světa (04.07.2009)
SAMBAR Steel 09 (14.05.2009)
SAMBAR Steel 09 (31.03.2009)
Slovácké OUPN 2009 (16.03.2009)
Mistrovství Evropy ve skialpinismu 2009 (25.02.2009)
BERGANS - Český pohár ve skialpinismu 2009 (08.02.2009)
Držte mi palce do Saas Fee (20.01.2009)
LOAP ČSP, MČR v indoor drytoolingu (08.12.2008)
MČR 2008 v lezení na rychlost a obtížnost (30.11.2008)
Mrázek v SP druhý v obtížnosti a třetí v kombinaci (16.11.2008)
LOAP-ČSP v drytoolingu vyhráli Švingál a Hrozová (08.11.2008)
Mistrovství Evropy v Paříži (28.10.2008)
LOAP Česko-slovenský pohár v indoor drytoolingu začíná! (23.10.2008)
Chamonix a Val di Daone (25.07.2008)
SAMBAR STEEL 2008 (28.05.2008)
24 hodin le Stromovka (16.05.2008)
Pozvánka na 2. ročník Sambar Steel (13.05.2008)
Stříbrná radost Karolíny Grohové (03.03.2008)
CCCP - neobvyklé závody (02.02.2008)
ČHS zbrojí na Světový pohár v ledolezení (26.12.2007)
Sobota plná sportu na Cibulce (14.12.2007)
Mistrovství České republiky 2007 (06.12.2007)
Hrozová leze za Turky (27.11.2007)
Tradičně netradiční závody (22.11.2007)
Mrázkova poslední šance (17.11.2007)
Mistrovství ČR v indoor drytoolingu (14.11.2007)
ČESKÝ POHÁR VE SPORTOVNÍM LEZENÍ (14.11.2007)
Edita Vopatová (22.10.2007)
MS v lezení Aviles (28.09.2007)
Rychlolezecké závody na Kladně (06.09.2007)
Mistovství světa mládeže (30.08.2007)
Mrázek vyhrál v Šanghaji (12.08.2007)
Sambar Steel 2007 (01.06.2007)
Pozvánka na závody -PR- (27.04.2007)
Mrázek 3. na ME v boulderingu (19.03.2007)
Závody v Otrokovicích (21.02.2007)
IWC Busteni - poslední závod SP (11.02.2007)
IWC Valle di Daone a Saas-Fee (07.02.2007)
Pelikán 16. v Saas Fee (04.02.2007)
Závody v Otrokovicích (01.02.2007)
Příborský Pavuk (09.01.2007)
Mistrovství ČR na obtížnost (18.12.2006)
Sherpa Rallye 2006 (01.11.2006)
Nescafé Boulder Projekt 2006 (26.09.2006)
Rock Master (02.09.2006)
Čerťákovský satan (30.08.2006)
SP ve Val Daone: Zrušeno finále (00.00.0000)



Komentář ze dne: 07.10.2016 22:53:01     Reagovat
Autor: neregistrovaný - jx null (@)
Titulek: dik
Dekuji za rozhovor.
0 0

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

hledej
Horoškola
HI shop
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
nejbližsí akce
30.11.2024 - 30.11.2024
Sherpafest

Oznámení o akcích posílejte redakci