Membránová bunda Namche je určena pro všeobecné outdoorové použití. Je ušita z trřívrstvé látky s membránou Entrant MP japonského výrobce Torex. Je nepromokavá, neprofukavá, prodyšná a pružná. Bundu výrobce určil pro trekking, turistiku, horolezectví, zimní sporty i každodenní nošení do města.
Má všechno, co by člověk od bundy tohoto typu čekal. Samozřemostí jsou zalepené švy.
Vodoodpudivé zipy YKK jsou použity na hlavní oboustranný zip, který má jezdec dámského typu, z pohledu nositele bundy na pravé straně rozepnutého zipu. U nás je zvykem u pánských zipů že má jezdec na levé polovině zipu, takže než si zvyknete, trochu to mate, zvlášť když máte na sobě víc vrstev a každá má jezdec zipu na jinou stranu. Zase se vám nestane, že byste si zapnuli levou část vnitřní vrstvy s pravou částí vnější vrstvy, takže všechno má své výhody.
Kapsy jdou dolů až ke spodnímu lemu. Kvůli možnosti přístupu až na dno jsou posazené níž než u bund speciálně určených pro horolezectví. Obléknutí sedáku vám z nich dost ukrojí. Je to daň za univerzální určení bundy.
Kapuca má kšiltík a dva ovládací prvky: na stahování kolem obličeje a regulaci vzadu, kterou si můžete upravit délku aby vám kapuca nepadala do očí, když nemáte helmu. Oba prvky lze utahovat bez problému jednou rukou.
Regulovat se dá stahování dolního lemu a utáhnout se dá také jednou rukou.
Odvětrávání na zip pod paží je standardní.
Uvnitř bundy je „tajná” kapsička na doklady, peněženku, nebo telefon. Zavírá se taky na zip.
Je umístěna dost dole což mi nepřipadá úplně praktické. Pokud do ní pújdete shora, musíte hlavní zip rozepnout hodně dolů, nebo ho rozepnout zespodu a to není třeba možné pokud máte přes bundu sedací úvazek. Bylo by lepší přesunout kapsičku výš, aby byla náprsní a ne nábřišní.
Střih je v bocích poměrně úzký. Ne až tak, že by omezoval pohyb, ani s lehkou péřovkou pod bundou nebyl při lezení problém. Pokud ale chcete pod bundu do kapsy u kalhot, jde to těsně a aby to bylo pohodlné, je třeba rozepnout hlavní zip zespodu.
Materiál bundy je vcelku odolný vůči menšímu trní. Lezení jde v bundě docela dobře. Dešti a sněhu odolává tak, jak člověk očekává. Za deště se chová jako každá vnitřní membrána. Tkanina svrchu postupně nasákne vodu ale dovnitř ji membrána nepustí. Prodyšnost je na obvyklé úrovni, při větší námaze je možné rozepnout odvětrávání pod paží.
V případě testovaného vzorku jde o první sérii. Drobné výhrady, které jsem zjistil, slíbila firma Snow Leopard zohlednit ve druhé sérii, jejíž výroba má brzy začít, takže se můžeme těšit na zlepšení poměru cena/výkon.
Resumé
S ohledem na cenu 4499 Kč za membránovou strečovou bundu je poměr cena výkon skvělý, pokud uvážíme, že obdobné větrovky jiných značek cenově začínají zhruba od osmi tisíc výš. S pohledem na cenu jsou drobné výhrady, které jsem psal výše, celkem nepodstatné. Snow Leopard se dá hodnotit jako vítané zpestření trhu v nižších cenových kategoriích. Standardní kvalita za dobrou cenu.
Parametry:
Materiál: 95% polyester, 5% lycra, kevlar, 3 vrstvá konstrukce
Membrána: Enrant-MP
Vlastnosti: nepromokavá, větruodolná, prodyšná, pružná, odolná proti poškození
Vodní sloupec: 20.000 mm H2O a výše
Prodyšnost: 15.000 g/m2/24h
Váha: 510g (velikost L )
Zipy: YKK, voděodpudivé
Větrací: ano, uzavíratelné
Za poskytnutí bundy k textu děkujeme firmě Snow Leopard, zakoupit možno zde.
Našli jste ve článku chybu, nebo překlep? Budeme vděční za upozornění. Napište nám. Děkujeme
K tomtu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!
Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat