Rozpočet celého ČHS byl tehdy kolem 4 milionů Kč, takže nebylo myslitelné, že by ČHS zaplatil celou tu organizaci. Takže se hledal šílenec, kterému bychom to všechno dali do rukou se seznamem toho, co musí udělat a minimálně zařídit a jestli na tom vydělá nebo prodělá, bude jeho věc.
Takový šílenec se našel - Dan Kadlec, který vedl komisi závodění mládeže. Byly s tím i tak nervy, ale nakonec se vše podařilo. Pohrabal jsem se v archivu a tady je pár fotek na připomenutí.
Na závod se přijel podívat tehdejší a stále ještě fungující prezident IFSC Marco Scolaris. Boulderoviště bylo postavené firmou Tomáše Rakoviče TR Walls
Tehdy měl každý boulderproblém svůj vlastní samostatný kutloch. Kouty, komíny a rozpory, které dneska vidíme na skoro každém závodě při tomhle stylu nebylo jak dělat, takže nebyly. Stejně tak různé parkúrové přeběhy. O to menší byly chyty a jelo se hlavně na sílu prstů. Mezi jednotlivými bouldery neodcházeli závodníci do izolace, ale seděli vepředu zády k boulderům a hleděli do publika. Závodilo se o sadu medailí.
A taky o poháry. Brněnský závod byl tehdy poslední v boulderové sezóně, takže se vyhlašovaly i výsledky celého Světového poháru.
Brněnský závod vyhrál Rus Dmitrij Šarafutdinov, štříbrný byl Rakušan Kilian Fischhuber a třetí Francouz Stéphan Julien.
Vízězství v Brně Šarafutdinovi moc nepomohlo. Celkově vyhrál Světový pohár s velkou převahou tehdejší boulderový fenomén Kilian Fischhuber.
Mezi ženami vyhrála Brněnský svěťák Francouzka Juliette Danion, stříbro vybojovala Rakušanka Anna Stöhr před třetí Ukrajinkou Olgou Šalaginou
V celkovém Světovém poháru bylo pořadí Juliette Danion, Olga Šalagina a Slovinka Natalija Gros. Anička Stöhrovic byla ten rok až dvacátá. A kdo závodil z našich? Martin Stráník postoupil do finále, kde byl šestý. To kdyby se podařilo teďka o víkendu, co?
Další z našich mužů byli Kuba Hlaváček (29), Jiří Přibil (32), Jan Chvála (36), Petr Resch (43), Jiří Bradáč (45) a David Kozel (47).
Z našich žen si nejlépe vedla Silva Rajfová. Na fotce se netváří zrovna spokojeně, protože spadla z nějaké jebky a pěkně ji bolí prsty. Celkově ale dosáhla semifinále a 14. místo.
Další naší semifinalistkou byla Helena Lipenská na 18. místě a porazila ponělkud kontroverzní známou Italku jménem Jenny Lavarda.
Helena Lipenská, foto: Petr Jandík
Na 25. místo dosáhla Domča - Dominka Dupalová, která čeří boulderingové vody na domácí scéně ještě občas i dnes. 26. Nelly Kudrová a 30. Anna Čermáková
Kdo je tohle nemám napsáno, ale je z toho vidět, jaké se tehdy stavěly bouldy s pidilištami.
Závodu přihlížela tehdejší předsedkyně ČHS Alena Čepelková vedle prezidenta IFSC Marco Scolarise.
Anna Stöhr topuje a radost je vidět.
Když se diváte na výsledky, možná vás napadne, co tehdejší hlavní hvězda Tomáš Mrázek a vycházející hvězda Adam Ondra? Tomáš Mrázek byl v celkovém pořadí SP na osmém místě, ale ve svém rodném Brně nestartoval a už nevím proč.
Adam Ondra se ve výsledcích taky neobjevuje, protože tenkrát vyhrával mládežnické závody a na dospělé ještě nemohl. Nicméně se zúčastnil alespoň přednáškou s fotografem Pepe Piechowiczem.
Váženým, hostem, který měl přednášku v doprovodném programu byl nejprve závodník a mistr světa, poté sportovní lezec a nakonec horolezecký dobrodruh Stefan Glowacz.
Našli jste ve článku chybu, nebo překlep? Budeme vděční za upozornění. Napište nám. Děkujeme
K tomtu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!
Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat