Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
redakce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najdete nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání CookiesMS v rychlosti a SP v obtížnosti v Kirově


Finále seriálu závodů v ledolezení

Dne 6. - 8. března se v ruském Kirově uskuteční závod Světového poháru v drytoollingu na obtížnost a Mistrovství světa na rychlost. Naše barvy bude hájit Lucie Hrozová. Aktuálně: Lucka stříbrná v Kirově i celkově!


Celkové výsledky Světového poháru:


Muži:
1. Park Hee Yong (Kor) 325
2. Maxim Tomilov (Rus) 300
3. Markus Bendler (Rak/Rum) 298
... 21. Juraj Švingál (Svk) 42
42. Jozef Leško (Svk) 13

Z českých závodníků nikdo nedosáhl na bodované umístění

Ženy:
1. Anna Galljamova (Rus) 316
2. Lucie Hrozová (CZE) 280
3. Shin Woon Seon (Kor) 252
3. Maria Tolokonina (Rus) 243
4. Shin Woon Seon (Kor) 9.17

Celkové výsledky závodu v Kirově:


Muži:
1. Maxim Tomilov (Rus) 14.38
2. Park Hee Yong (Kor) 14.38, horší semifinále
3. Valentin Sipavin (Ukr) 12.35
Ženy:
1. Anna Galljamova (Rus) 13.27
2. Lucie Hrozová (CZE) 12.24
3. Maria Tolokonina (Rus) 9.172
4. Shin Woon Seon (Kor) 9.17

Rychlost ženy:
1. Maria Tolokonina
2. Maria Krasavina
3. Naděžda Galljamova

Rychlost muži:
1. Pavel Guljajev
2. Ivan Spicyn
3. Pavel Batušev

Mužské finále bylo velmi vyrovnané. Dva vedoucí závodníci, Maxim Tomilov a Park Hee Yong dosáhli stejného výsledku a rozřadilo je semifinále. Následující čtyři borci také spadli ze stejného místa a i je rozřadilo semifinále. Smolařem byl Lobzov, který spadl hned za první expreskou. V ženském finále dominovaly Anna Galljamova a Lucka Hrozová. Prakticky všechny další závodnice ztroskotaly na ledovém špalku bez předvrtaných děr, do kterého bylo třeba zasekávat. Lucce se vyplatily letošní kilomtery nalezené v přírodním ledu a špalek přešla bez potíží a nebýt incidentu s mýlícím se ruským rozhodčím, mohla vyhrát. Od vítězné Galljamové jí dělila jedna expreska a kdyby Lucka vyhrála, vyhrála by i celý seriál o čtyři body. Takto skončila druhá o 36 bodů.


Jak šlo dění v posledním závodě

Aktuální zpráva: Protest proti Lucce nebyl uznán a má stříbro jak v posledním závodě, tak celkově. Při jejím pokusu se ruskému rozhodčímu zdálo, že porušila pravidla a chtěl ji zastavit. Libor, ale i diváci na Lucku křičeli, ať leze dál. I přes ztrátu času a koncentrace dosáhla téměř místa, kde skončila vedoucí závodnice seriálu i závodu Anna Galljamova. Po skončení závodu ukazoval Libor Šabalinovi na videu, že Lucka přelezla všechno v pořádku. Přesto však Šabalin podal proti Lucce protest, který však jury neuznala. Takže stříbro je v Čechách, v Praze v Holešovicích.Lucka ve finále
Lucka ve finále


Úterý 8.3. Probíhá finále, časový limit je 11 minut. Střídavě startují muži a ženy. Jak už bylo řečeno včera, každému závodníkovi se dávají čerstvé ledové špalky bez předvrtaných děr. Ty špalky se staly osudnými prvním dvěma finalistkám. Naděžda Galljamova spadla z prvního ledového špalku.

Park Hee Yong zabojoval a skoro topnul. V rozhovoru řekl, že cesta byla velmi těžká a silově náročná. Je diplomat, pochválil organizátory, rozhodčí i cesty. Když slyší v cestě "poslední minuta", je už unaven a nemá žádné zvláštní pocity. Prostě leze dál. Ljudmila Badaljan spadla kousek nad ledovým špalkem. Stanislav Lobzov spadl hned dole. Stéphanie Maureau málem spadla z boule před ledovým špalkem. Vybrala to, ale spotřebovala dost sil a už neměla sílu pořádně zaseknout do špalku a spadla. Její komentář: Udělala jsem velkou chybu, myslela jsem, že dosáhnu mačkou na špalek, ale nepovedlo se. Líbí se mi výměna ledových špalků pro každého. Za vítězku tipuje Marii Tolokoninu. Manuel Córdova spadl ze druhého ledového špalku a Parka nepřekonal. Anna Galljamova měla problém levou rukou zaseknout do ledového špalku. Po delším šachování se to povedlo a špalek přešla. Dostala se až na bouli v závěrečné části cesty. Alexej Děngin došel na čas na druhém špalku.

Lucka Hrozová začala dobře. U ledového špalku na ní rozhodčí začali křičet, snad aby nezapomněla zapnout další expresku a to jí poněkud zdrželo a rozhodilo z koncentrace. Přesto v přešla visící špalek velmi dobře, v další trase bylo vidět, že jí ubývají síly. Dostala se velmi blízko výsledku Anny Galljamové, ale tam jí vypršel čas. Po spuštění bylo vidět, že není spokojená. Horší, než čtvrtá ale nebude.

Valentin Sipavin špatně zasekl do druhého špalku a spadl. Maria Tolokonina se začala trápit na bouli před visutým špalkem. Měla problém zaseknout do ledu levou rukou. Pak se jí to podařilo, ale zasekávala do špalku málo a to se ji nevyplatilo a spadla. Není divu, že na zemi byly vidět slzičky. Neštěstí jednoho je někdy štěstím druhého a Lucka se posunula na třetí místo. Podle zprávy od Libora ale chtěl ruský rozhodčí Lucku diskvalifikovat, ale na videu je prý všechno v pořádku, tak uvidíme. Korejka Woon Seon Shin spadla taky na špalku, takže pokud Lucku nediskvalifikují, bude druhá. Maxim Tomilov šel možná rychleji, než Park, ale sklouzl mu cepín kousek před topem, zhruba tam, kde spadl Park a tak není v tuto chvíli jasné, jak to dopadne. Musíme počkat na výsledky.

Komentář Libora Hrozy: Po včerejším tahu s Markusem a Manfredem ví už většina startovního pole co je pivak. Rusové sledujou co se s cepíny šustne a hned komentovali mou diskvalifikaci ve Víru. Už vím, proč dávají tak pozdě výsledky. Je to děs běs ze strany Šabalina. Včera to tu byl jeden protest za druhým, celkem bylo 7 oficiálních protestů. Na Radku, na Parka. Prostě Rusové, když nezvítězí, půjdou asi na Sibiř. Dneska je tu dost diváků, slaví se svátek MDŽ, ale ani jeden stánek s občerstvením. Oproti lopňsku je ale super, že tu jsou alespoň záchody.

Přímý přenos pondělí 8-18 hodin, úterý 8:20 až 16

Pondělí 7.3. probíhá semifinále. Radka Petkova spadla poměrně nízko. Na cestě, na kterou je limit 8 minut, se zatím dostala nejdál Stéphanie Maureau a Ljudmila Badaljan. Nyní startuje Anna Galljamova, Lucka Hrozová, Angelika Rainer, Shin Woon Seon a Maria Tolokonina. Lucka spadla velmi blízko topu, zatím nejlepší výsledek. Angelika Rainer padá velmi nízko, sklouzl jí cepín. Kdoví, jestli jí to vůbec dá na finále. Velmi pěkně zalezla Woon Seon Shin - první top ve velmi pěkném čase. Druhý top Maria Tolokonina - minutu před limitem. Vypadá to, že Lucka postupuje do finále na třetím místě.Lucka v semifinále
Lucka v semifinále, foto: Libor Hroza st.


Konečně byly vydány výsledky semifinále, Lucka opravdu postupuje na třetím místě. Vyhrála Woon Seon Shin topem za 6:35,06, druhá Maria Tolokonina top za 7:11,38, třetí Lucka, za ní s větším odstupem postupují do finále Stéphanie Maureau, Anna Galljamova, Ljudmila Badaljan, Naděžda Galljamova a Ksenia Astaškina. Výbuchem je poslední místo Angeliky Rainer. Kompletní výsledky semifinálejsou zde.

V mužské části překvapivě spadl nízko Park Hee Yong, mistr světa a ještě více překvapil pádem velmi nízko Markus Bendler, kterého se tam asi po delším čase nebude finále týkat. Dva Rusové, Maxim Tomilov a Nikolaj Kuzovlev dali top. Do finále postupují ještě Valentin Sipavin, Alexej Děngin, Manuel Córdova, Stanislav Lobzov, Park Hee Yong, Minčo Petkov a Vasilij Těrechin. Z favoritů překvapivě vypadl Markus Bendler, o mnoho lépe nedopadl Jevgenij Krivošejcev. Kompletní výsledky semifinálejsou zde.

Komentář Libora Hrozy: Slabý výsledek Park Hee Yonga byl způsoben tím, že se mu ulomil přední hrot. markus měl smůlu. Angelika přepálila tempo. Ve spodní části byla podle Lucky cesta velmi těžká s nepříjemými chyty a muselo se to lézt opatrně. Rusové si udělali závody sami pro sebe. Na použitých chytech už 14 dní trénují, velmi dobře je znají, vědí kde berou a kde mají dirku a to jim dává výhodu oproti ostatním závodníkům. Přímý přenos je dobrý, díval jsem se, ale startovní listina a výsledky jsou snad tajné, vědí to jen Rusové. Udělat za těchto okolností v tomhle pro domácí výrazně nahrávajícím prostředí dobrý výsledek je bude velký výkon.

Na finále se chystají cesty s ledovými špalky, které neboudou předvrtané a bude se do nich zasekávat, podobné to bylo vloni, kdy dávali každému čerstvý špalek.

Redakce: Co do publikace výsledků je Kirov nejhorší závod sezóny. Ještě ani po skončení semifinále nejsou zveřejněny výsledky kvalifikace. Zdá se, že Ruské pořadatele zajímá jen aby domácí vyhráli všechno a víc je nezajímá. Ledolezeckou komisi UIAA vede otec Tolokoniny Šabalin a tak se zlepšení asni nedočkáme.

Neděle 6.3: Naše výprava - Libor Hroza s Luckou - dorazila do Moskvy včera. Oproti slibu pořadatelů na závodníky nikdo nečekal, i neznalí azbuky se musí probojovat na Jaroslavské nádraží, odkud jede noční vlak do Kirova. Markus Bendler měl velikou radost, když potkal Libora s Luckou na nádraží. Z cestování po Moskvě byl trohu překvapen a bukvy se od loňska nenaučil.

Naši jsou v Kirově. V podstatě se všemi "účastníky zájezdu" se shodují, že cestování v Rusku je za trest. V kupé všechny ráno probudilo "dorožnoje radio" a to stačilo, aby měl člověk pokažený ceklý den.

Proběhla kvalifikace. Lucka postupuje na 4. místě. Vyhrála Tolokonina před Korejkou, Angelikou Rainerovou, za Luckou je Anna Galljamova.Lucka v kvalifikaci
Lucka v kvalifikaci, foto: Libor Hroza st.
Lucka v kvalifikaci
Lucka v kvalifikaci, foto: Libor Hroza st.
Držkotlama Stéphanie Maureau
Držkotlama Stéphanie Maureau, foto: Libor Hroza st.


 

Závod světového poháru v Kirově

Závod je zároveň Mistrovstvím světa v ledolezení na rychlost.Slavnostní zahájení
Slavnostní zahájení, foto: Libor Hroza st.


Pořadatel: UIAA,  Department of physical culture and sports of Kirov region

Online přenos: 

Stránky závodu zde

Výsledky budou zde

Startovní listina je zde

 

Program 

Neděle 6. 3.

14:30 kvalifikace obtížnost muži

15:00 kvalifikace obtížnost ženy

Pondělí 7. 3.

10:00 semifinále obtížnost ženy

10:15 semifinále obtížnost muži

17:00 kvalifikace rychlost ženy

18:00 kvalifikace rychlost muži

Úterý  8. 3.

10:20 finále obtížnosti

15:00 finále rychlosti

 


[Akt. bodový průměr: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

| Autor: Veronika Jandíková | Vydáno dne 08. 03. 2011 | Počet komentářů: 13 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj: Veronika Jandíková, Petr Jandík

Našli jste ve článku chybu, nebo překlep? Budeme vděční za upozornění. Napište nám. Děkujeme

Související články:
Aneta Loužecká mistryní světa a vítězkou Světového poháru v rychlosti. (18.02.2024)
MS v ledolezení Edmonton (17.02.2024)
Loužecká čtvrtá v Sunderlandu a třetí celkově (10.02.2024)
MČR 2024 v ledolezení na rychlost (31.01.2024)
SP v ledolezení Saas Fee obtížnost (28.01.2024)
SP v ledolezení Saas Fee - rychlost: Loužecká stříbrná (26.01.2024)
Loužecká stříbrná v Ouray (22.01.2024)
SP v ledolezení Cheongsong: Loužecká zlatá v rychlosti (13.01.2024)
Dry Tool Cup Brno 2023: Loužecká a Bosshard (02.12.2023)
Kalendář ledolezeckých závodů (27.10.2023)
EP v ledolezení Oulu: Devin a Van Der Steen (26.02.2023)
EP v ledolezení Skotsko: Virgile Devin a Marianne van der Steen (17.02.2023)
Světový pohár 2023 v drytoolingu (29.01.2023)
SP v ledolezení Saas Fee: Ladevant Louna a Sina Götz (27.01.2023)
Ouray Ice Festival (22.01.2023)
SP v ledolezení v Champagny-en-Vanoise (21.01.2023)
SP v ledolezení Cheongsong: Heeyong Park a Petra Klingler (21.01.2023)
MM Holandska (10.12.2022)
UIAA Ice Climbing European Cup 2022/23 (05.12.2022)
Loužecká šestá v Žilině (27.11.2022)
Světové poháry UIAA v ledovém lezení v Rusku zrušeny (26.02.2022)
ME v ledolezení Oulu (19.02.2022)
Mistrovství Severní Ameriky v drytoolingu - Ouray (05.02.2022)
MS dospělých a mládeže v ledolezení (30.01.2022)
Loužecká zlatá i bronzová v Ouray (29.01.2022)
Skialpinismus na ZOH (13.08.2021)
SP v ledolezení Kirov: Loužecká sedmá (07.03.2021)
Loužecká třetí v boulderingu na MS mládeže (02.03.2021)
ME v ledolezení Champany: Loužecká čtvrtá a šestá (27.01.2021)
Ouray Ice Festival live (21.01.2021)
EP v drytooligu Žilina (08.12.2020)
SP v ledolezení Saas Fee: Tolokonina a Louna Ladevant (25.01.2020)
SP v ledolezení Čangčun, Čína: Loužecká 9. (04.01.2020)
MS v ledolezení Kirov: Kuzovlev a Woonseon Shin (10.03.2019)
SP v ledolezení Denver: Glatthard a Tolokonina (22.02.2019)
SP v ledolezení Saas Fee: Glatthard a Woonseon Shin (31.01.2019)
SP v ledolezení Cheongsong: Kuzovlev a Tolokonina (12.01.2019)
SP v ledolezení Kirov (04.03.2018)
EP v ledolezení (25.02.2018)
SP v ledolezení Hohhot (04.02.2018)
ICWC Cheongsong, závod překvapení (15.01.2017)
ICWC Beijing 7. - 9.1. (09.01.2017)
ICWC Durango (20.12.2016)
Prozatímní kalendář ICWC (30.07.2016)
SP v ledolezení a ME Rabenstein: Svoljšak a Song (31.01.2016)
ICWC 3: Saas Fee pro Rusy, Dvořáček 12. (24.01.2016)
Ouray: Lucka první a třetí mezi chlapy (21.01.2016)
SP v drytolingu Cheongsong: Tolokonina a Hee Yong Park (17.01.2016)
Ledolezecká sezóna končí v Kirově (08.03.2015)
Vírský cepín - MČR v lezení na rychlost (15.02.2015)
MS v ledolezení na obtížnost a SP na rychlost (01.02.2015)
SP v ledolezení Cheongsong (13.01.2015)
2. kolo slovenského poháru ve drytoolingu (19.11.2014)
ME v ledolezení Ufa: Lucka Hrozová bramborová, Česko třetí v týmech (02.03.2014)
Ve Víru rychlosti Hrozová a Dvořáček (16.02.2014)
SP v Rabensteinu zrušen! (14.02.2014)
Martina Kratochvílová a Janez Svoljšak mistry světa juniorů (09.02.2014)
SP v drytoolingu Champagny-en-Vanoise, France (01.02.2014)
SP v ledolezení Saas Fee (27.01.2014)
Světový pohár v ledolezení Saas Fee od zítřka (23.01.2014)
SP v drytoolingu Busteni (17.01.2014)
SP v drytoolingu Cheongsong (12.01.2014)
Světový pohár ICWC se rozbíhá (09.01.2014)
Drytooling v Bozemanu (04.01.2014)
Black Diamond Drytool cup 2013 (10.12.2013)
Lucka v Bratislavě (20.11.2013)
K2 Drytoolcup 2013 (20.11.2013)
Kalendář závodů v ledolezení (02.08.2013)
Světový pohár v ledolezení Kirov - Lucka Hrozová bronzová! (18.03.2013)
Světový pohár v Busteni: Hrozová zlato! (09.02.2013)
Rabenstein, třetí kolo SP v ledolezení (28.01.2013)
Světový pohár v ledolezení v Saas Fee: Hrozová bronz (24.01.2013)
Mistrovství světa v Cheonsongu (14.01.2013)
Black Diamod Drytool Cup (11.12.2012)
Gutovka drytool cup 2012 (06.12.2012)
Rekord v paragánech (29.11.2012)
Finále Světového poháru v Kirově: Hrozová stříbrná (10.03.2012)
MČR v ledovém rychlolezení (27.02.2012)
SP v Busteni 2012: Lucka šestá, Míra devátý (22.02.2012)
Glace Glise: Bendler a Hrozová (19.02.2012)
SP v ledolezení Busteni (11.02.2012)
Světový pohár v ledolezení Champagny-en-Vanoise: Hrozová bronz (05.02.2012)
Rabenstein 2012 (31.01.2012)
Světový pohár v Saas Fee (21.01.2012)
Fotogalerie ze Saas Fee (21.01.2012)
Hrozová bronzová v Cheongsongu (18.01.2012)
Světový pohár v ledolezení Cheongsong (15.01.2012)
Videa z Kanderstegu 2012 (15.01.2012)
ICE Climbing festival Kandersteg 2012 (09.01.2012)
Začíná ledolezecká sezóna (01.01.2012)
MČR drytooling: fotogalerie (13.12.2011)
Blue Cave Cup 2011 (18.05.2011)
Hrozová stříbrná ve Světovém poháru (08.03.2011)
Evropský pohár českou kořistí (19.02.2011)
Lucie Hrozová čtvrtá na Mistrovství světa (08.02.2011)
Mistrovství světa v drytoolingu v Busteni (06.02.2011)
Adrex Ice Run (04.02.2011)
Hrozová stříbrná v Saas Fee (24.01.2011)
Světový pohár v Saas Fee (23.01.2011)
Hrozová v Koreji bronzová (09.01.2011)
Závod světového poháru v drytoolingu v korejském Cheongsongu (09.01.2011)
Otevřené mezinárodní MČR v drytoolingu, Hrozová bere všechno (30.12.2010)
Europa cup Eisklettern 2010/2011 (11.11.2010)
Hrozová pátá v SP v ledu (10.02.2010)
Saas Fee - Hrozová čtvrtá (23.01.2010)
Světový pohár ve Val Daone: Lucka bronz (18.01.2010)
SP v Kirově: Hrozová čtvrtá (12.01.2010)
SP Kirov: Lucka ve finále (08.01.2010)
Tak nám zase přituhlo…. (22.12.2009)Komentář ze dne: 07.03.2011 08:47:56     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Robert (@)
Titulek: korekce
No, nevim jestli to není překlep jako ty zbývající, ale pokud to v poslední době nepřejmenovali, tak vlaky na východ jezdí z JAROSLAVSKÉHO nádraží.
0 0

Komentář ze dne: 07.03.2011 09:34:34     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: korekce
Díky Roberte. Jak jsem to přepisoval z SMSek v noci narychlo tak jsem tam těch překlepů nasekal až hanba :-) opraveno, díky
0 0

Komentář ze dne: 07.03.2011 08:55:51     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Robert (@)
Titulek: přímý přenos
Jinak přímý přenos jede zcela bez problému (přímý odkaz je ten druhý - INSOL, ale i přes ten první to šlo rychle najít) - K-Meleon 1.6.0 na Win2000; (kupodivu) i na 1Mbit/s lince.
0 0

Komentář ze dne: 07.03.2011 09:07:57     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Robert (@)
Titulek: Re: přímý přenos
Právě dolezla Viktoria Šabalina, skončila na časový limit - no, moc vysoko nebyla.
(A bohužel, musím jít pracovat.)
0 0

Komentář ze dne: 07.03.2011 09:36:18     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: přímý přenos
Řekl bych, na rozdíl o Ruské dopravy je přenos velmi kvalitní, komentář zasvěcený, rusky, občas anglicky. Sledovat lze přímo ze článku, chodí na Safari/MacOS X bez problému. Klobouk dolů... :-)
0 0

Komentář ze dne: 08.03.2011 11:47:01     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Robert (@)
Titulek: Lucka
Lucka už může bejt nejhůř druhá (teda s vyloučením diskvalifikace), Korejka spadla na špalku.
0 0

Komentář ze dne: 08.03.2011 12:00:39     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Lucka
Dík, mně se zasekl přenos, takže Korejku jsem neviděl.
0 0

Komentář ze dne: 08.03.2011 12:17:02     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Robert (@)
Titulek: Re: Re: Lucka
A propos, kdo vede průbežné pořadí SP? Galljamová? Nějak jsem to nikde teď nenašel ... (Pokud to tak je, tak je i závěrečný výsledek myslím jasný - a nevypadá opravdu zle :))
0 0

Komentář ze dne: 08.03.2011 12:18:14     Reagovat
Autor: neregistrovaný - martan (martan.kladno@seznam.cz)
Titulek: Re: Lucka
Dobře ona! Ale ta atmosféra musí bejt určitě napjatá:(
0 0

Komentář ze dne: 08.03.2011 12:32:50     Reagovat
Autor: neregistrovaný - pracovnici (@)
Titulek:
proc hrozi diskvalifikace?
0 0

Komentář ze dne: 08.03.2011 13:28:41     Reagovat
Autor: neregistrovaný - petr Jandik (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re:
Protest byl zamítnut jako neoprávněný - diskvalifikace už nehrozí. Rozhodčí se Lucce omluvil. Bohužel ji tahle věc možná stala medaili zlatou
0 0

Komentář ze dne: 08.03.2011 14:07:06     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Dafe-Bobr (ddafe@seznam.cz)
Titulek: GRATULACE
Velká :)
0 0

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

hledej
Horoškola
HI shop
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
Oznámení o akcích posílejte redakci