Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
redakce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najdete nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání CookiesPatxi Usobiaga, nebo Adam Ondra? ONDRA!


Neděle v Kranji rozhodla o vítězi Světového poháru 2009

Oba dva vedoucí závodníci Světového poháru v obtížnosti, Španěl Patxi Usobiaga a náš Adam Ondra startovali na posledním závodě seriálu SP ve slovinské Kranji. Oba dělilo v žebříčku pouhých devět bodů,. takže dopadnout to mohlo jakkoliv. AKTUÁLNĚ: Adam Ondra vítězí v Kranji a i v celém seriálu IFC.
Adam Ondra
Adam Ondra, foto: Petr Jandík
Vítěz Světového poháru 2009 v lezení na obtížnost
Průběžné výsledky

15.11. 18:50: Finále žen vyhrála Slovinka Mina Markovičová, druhá byla Korejka Jain Kimová, vítězka z Brna. Třetí skončila Johanna Ernstová. Další pořadí: Juka Kobajašiová, Caroline Ciavaldiniová, Jain Kimová, Charlotte Durifová. Totálně to zkazila Maja Vidmarová, které tím pádem uniklo druhé místo v celkovém pořadí SP. Světový pohár vyhrála Rakušanka Johanna Ernstová, měla dostatečný náskok.

15.11. 18:40: Živý přenos běží na Slovinské televizi na adrese http://tvslo.si/predvajaj/v-zivo-tv-slovenija-2/tv.slo2/. Až si tu pustíte, musíte jít vrpavo nahoru do okna na tlačítko "Nastavite" a nastavit Flash player a nízkou kvalitu

15.11. 18:40: Akiyo Noguči stále vede, Juka Kobajaši se zařadila na druhé místo.

15.11. 18:24: Charlotte Durifová je zatím poslední.

15.11. 18:24: Pořadatelům v Kranji stále nejede online přenos, pěkná ostuda. Podle výsledků na IFSC je vidět, že běží finále žen. Zatím jsou tu výsledky dvou- Akiyo Nogučiová se zařadila před Carolie Ciavaldiniovou.

15.11. 18:10:

Adam Ondra je s výsledkem 47- vítěz Kranje i celého Světového poháru!

Druhý v Kranji je Japonec Sači Amma s výsledkem 44, třetí Jakob Schubert o teč (44-), čtvrtý Rus Michail Černikov (42-), teprve pátý Patxi Usobiaga (40+), šestý Slovinec Klemen Bečan (39+), sedmý Francouz Gautier Supper (37) a osmý Nor Magnus Midtbö (37-). Gratulace do Brna!

15.11. 18:00: Patxi Usobiaga průběžně třetí místo. Mužeme už začít jásat? Výsledek 40+ dává Adamovi celké naděje!

15.11. 17:32: Gautier Supper (Francie, 37) se zařazuje na předposlední místo. Nadále vede Amma. Leze Klemen Bečan

15.11. 17:32: Sači Amma (Japonsko, 44) průběžně vede.

15.11. 17:26: Video přenos stále nejde, ale z výsledků, které se postupně objevují na výsledkové listině IFSC je vidět, že průběžně vede Michal Černikov (Rusko, 42-) před Magnusem Midtböem (Norsko, 37-).

15.11. 17:00: Teoreticky by právě měl začínat přímý přenos z Kranje, ale zdá se, že zájem předčil možnosti serverů a web závodu neodpovídá. Zřejmě servery nevydržely nápor návštěvníků. Naštěstí leze Adam jako vítěz semifinále poslední tak se to snad do té doby podaří uvést do provozu. Od 17.15 mají lézt muži. Vloni byl z Kranje perfektní přenos z jejich televize. Zdá se, že letos to dělá někdo jiný, kdo nezvládá dostatečně techniku.

14.11. 22:21:Adam Ondra nenechal nikoho na pochybách, že může-li ho někdo porazit, je to jen on sám. Jako jediný topoval semifinálovou cestu. Do finále za ním postupují Jakob Schubert (Rakousko, 49.00-), Patxi Usobiaga Lakunza (Španělsko, 46.00-), Klemen Bečan (Slovinsko, 46.00-) Gauthier Supper (Francie, 44.50+) a Sači Amma (Japonsko, 44.50-), překvapením je finálový postup Rusa Michaila Černikova (44.00) a posledním finalistou je Nor Magnus Midtbö (44.00). Za branami finále zůstali těsně Manuel Romain, David Lama a Thomas Tauporn, všichni s výkonem 44.00-. Překvapivý je chabý výsledek Ramóna Juliana Puigblanque (21.00)

V ženském semifinále kralovaly společně topem Johanna Ernstová a Jain Kimová. Do finále ještě postupují Angela Eiterová(Rakousko, 45.00-), Maja Vidmarová (Slovinsko, 42+) Juka Kobajašiová(Japonsko) a Mina Markovičová (Slovinsko), obě 40.00+. Finalistky doplňují Akiyo Nogučiová (Japonsko, 36-00-) a Caroline Ciavaldiniová (Francie, 34.00). Do finále se o rozdíl držení a teče nedostaly Natalija Grossová, Charlotte Durifová, Jevgenija Malamidová a Jenny Lavardová. Ze známých tváří nepostoupily ještě Muriel Sarkanyová a Florence Pinetová.

14.11. 21:16:Sači Amma se zařadil na průběžně páté místo a do finále každopádně postupuje.

14.11. 21:56:Už jen dva. Jakob Schubert předstihl Patxiho. Leze Sači Amma.

14.11. 21:56:Běží kvalifikace mužů. Prozatím vede Patxi Usobiaga spolu s Klemenem Bečanem. Ještě poleze pět borců, takže Patxi už má finále jisté.

14.11. 17:50:Kvalifikace žen skončila. První cestu topovalo 33 žen z celkových 37 startujících, takže byla asi opravdu hodně lehká - míměno relativně k úrovni závodnic. Druhá kvalifikační cesta byla jiného kalibru. Topovalo ji 24 žen. Žádné překvapení na účet favoritek se nekonalo, všechny postoupily

14.11. 14:50:Probíhá kvalifikace žen. Možná stavěči netrefili správnou obtížnost, kromě jedné zatím topovaly všechny ze 14 a nejsou mezi nimi samá zvučná jména.

14.11. 13:50:Kvalifikace dokončena. Obě cesty topovali Sači Amma, Romain Desgranges, Ramón Julian Puigblanque, Adam Ondra, Manuel Romain a Jakob Schubert, celkem 7 lidí. Patxi Usobiaga postupuje do semifinále na 8. místě, vše je stále otevřené. Kvalifikační cesty byly zřejmě obtížnější než v Brně, protože topovalo méně závodníků. Do semifinále postupují všichno, od koho se to dalo očekávat a nekonal se žádný překvapivý výpadek.

14.11. 12:35: V mužské kvalifikaci topoval Adam druhou cestu, zatímco Patxi měl na první cestě výsledek 34- a na první cestě obsadil zatím osmé místo. Z dalších borců, kteří by mohli tuto cestu topovat, polezou ještě Klemen Bečan, Magnus Mitdbö, Manuel Romain, Sači Amma, Adam Ondra, Flavio Crespi. V tuto chvíli to vypadá, že Patxi nezačal nejlépe. Uvidíme, jak se mu povede na druhé cestě. Tu zatím topovali Amma, Bečan, Desranges, Ondra a Romain.

 Patxi Usobiaga
Patxi Usobiaga, foto: Petr Jandík


Svět věří Patximu

V anketě, kterou vypsal server sportovních lezců 8a.nu, se o něco více věří Patximu. Šance na vítězství má podle hlasování 54 proti Adamovým 46 procentům. Bude to velmi vyrovnané a pěkně potečou nervy. Patxi o sobě říká: "Nemám takový talent jako ostatní a proto musím mnohem tvrději trénovat". Je zkušený, leze opatrně, a jak ukázal i v Brně, má velkou vytrvalost a vůli po vítězství.

SP Brno, semifinále, Adam Ondra
SP Brno, semifinále, Adam Ondra, foto: Petr Jandík


Adam Ondra je naprotitomu přirozený talent, jaký se hned tak nevidí. Leze s lehkostí a rychle, ale mám pocit, že někdy až trochu zbrkle. Na to také doplatil v Brně, kde prožil "příběh jasného favorita, který z nepochopitelného důvodu skončil na nepochopitelném místě", jak to komentoval Petr Resch. Adámek je však chlapec ctižádostivý. Hned po závodech si na spravení chuti topnul finálovou cestu, kterou nevylezl celou ani vítěz Brna Jakob Schubert a jistě si bude chtít napravit reputaci a škrtnout dosud nejhorší výsledek sezóny. Má sice jisté druhé místo, ať už dopadne závod jakkoli, ale věřím, že bude urputně bojovat o celkové vítězství. Můžeme to brát také tak, že česká ekonomika bude podpořena při jakémkoliv výsledku, protože jak Usobiaga, tak Ondra jsou továrními lezci českého výrobce lan Lanex dodávaných pod značkou Tendon.

Johanna Ernst
Johanna Ernst, foto: Petr Jandík

U žen je to jasnější

Mezi děvčaty vede i po relativním neúspěchu Brně Rakušanka Johanna Erntstová o 38 bodů před Majou Vidmarovou a šanci na vítězství má větší, než Adam v mužích. O druhé místo bude asi dost pranice. Třetí Korejka Jain Kimová, která vyhrála v Brně, ztrácí na Maju jen dva body a v případě výhry Maji a neúspěchu Johanny by teoreticky mohla i celkově vyhrát. Tento scénář však nepatří mezi příliš pravděpodobné.Maja Vidmar
Maja Vidmar, foto: Petr Jandík


Trocha spekulací a matematiky

Pokud Adámek vyhraje v Kranji, vyhraje i celý světový pohár. Bude-li druhý, musel by ho porazit právě Patxi, aby celkově vyhrál. Postoupí-li Adam do finále, stačí Patximu čtvrté místo. Bude-li Adam šestý, Patxi musí být třetí. Bude-li Adam čtvrtý, Patxi by musel být pro celkové vítězství druhý. Důvodem této matematiky je, že se škrtá nejhorší výsledek, a ten bude mít Adam, doufejme, v Brně.

Johanna Ernstová celkově vyhraje, pokud získá alespoň páté místo i kdyby Maja Vidmarová, nebo Jain Kimová vyhrály Kranj. Pokud by byla Maja nebo Jain druhá, stačí Johanně dvanácté místo. Vyloučené sice není nic, ale nejpravděpodobnější vítězkou bude Johanna Ernstová.Jain Kim
Jain Kim, foto: Petr Jandík


Pohled do žebříčků

Zajímavý pohled nabízí také žebříček skalních cest na 8a.nu. Tam Ondra suverénně vede před Ramónem Chulianem Pučblankem, kdyč to napíšu česky, a Pači se tam vůbec nevyskytuje. Zato na 36. místě mezi chlapy je Mája Vidmarovic jako první baba. Skalní žebříček nabízí trošku jiný pohled. Jde v něm o výkony, které si každý lezce sám vybírá, ve chvíli pro něj příznivou a takové, jaké mu sednou. Ne všichni ze skalní špičky se žebříčku zúčastňují - svoje výstupy tam například nepíše Chris Sharma ani Patxi Usobiaga a žebříček tohoto druhu ja závislý na poctivosti účastníků. Vždycky se tam vyskytují výkony, o kterých se dá úspěšně pochybovat. Prásky vylezené neznámým lezcem, jištěným vlastní babičkou, v hlubokém lese a foťák i kamera se ausgerechnet zrovna rozbily. To závodní žebříček je něco jiného. Tam jde o srovnání v jednom čase, na jednom místě a na stejné cestě a před diváky. Není nic poctivějšího a prokazatelnějšího.

 

Program v Kranji

Na závod v Kraji je přihlášeno 145 závodníků, kvalifikace mužů začíná v sobotu v 9 ráno, kvalifikace žen ve 14 odpoledne. Na rozdíl od Brna se semifinále leze ještě týž den, ve 20 hodin. Favorité pak budou mít celou noc a většinu dne k přemýšlení a tečení nervů, protože finále se koná v neděli od 17 hodin a bude se přenášet živě na této adrese, průběžné výsledky žen jsou zde, výsledky mužů zde.

Program v Kranji
den čas program
sobota

9:00

14:00

20:00

kvalifikace muži

kvalifikace ženy

semifinále

neděle 17:00 finále, přímý přenos
 


Kdo vyhraje Světový pohár v obtížnosti mužů?
  
Patxi Usobiaga (Počet hlasů: 17)
(37.78 %)
Adam Ondra (Počet hlasů: 28)
(62.22 %)Celkem hlasovalo: 45


[Akt. bodový průměr: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

| Autor: Petr Jandík | Vydáno dne 15. 11. 2009 | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj: Petr Jandík

Našli jste ve článku chybu, nebo překlep? Budeme vděční za upozornění. Napište nám. Děkujeme

Související články:
Mistry ČR Stráník a Smetanová (05.06.2024)
Olympijská kvalifikační série Šanghaj: Ondra bronzový (18.05.2024)
Zítra začíná olympijská kvalifikace (15.05.2024)
SP Wujiang (13.04.2024)
SP v obtížnosti WuJiang: Ai Mori a Sorato Anraku (24.09.2023)
Jan Štípek zlatý na MEM v obtížností i v EPM v boulderingu (20.09.2023)
SP Koper (obtížnost): Janja Garnbret a Sorato Anraku (09.09.2023)
Rockmasters duel: Adam Ondra a Janja Garnbret (01.09.2023)
MS Bern - kombinace muži: Jakob Schubert (12.08.2023)
MS Bern - kombinace ženy: Janja Garnbret (11.08.2023)
MS Bern - rychlost (11.08.2023)
MS Bern - kombinace (08.08.2023)
MS Bern - obtížnost muži (06.08.2023)
MS Bern - obtížnost ženy: Ai Mori (06.08.2023)
MS Bern - bouldering ženy:Janja Garnbret (05.08.2023)
MS Bern - bouldering muži: Mickael Mawem (04.08.2023)
Rozhovor s Eliškou Adamovskou (16.07.2023)
SP Briancon: Vika Lukan a Sorato Anraku, Adamovská stříbrná (16.07.2023)
SP Chamonix obtížnost: Jain Kim a Toby Roberts (09.07.2023)
Rychlost na SP v Chamonix (08.07.2023)
SP Chamonix (07.07.2023)
SP v obtížnosti Villars: Schubert a Garnbretová (01.07.2023)
SP v obtížnosti a rychlosti Vilars: Kvalifikace (30.06.2023)
Širůčková bronzová na Evropských hrách (24.06.2023)
SP Innsbruck (bouldering, obtížnost): Janja bere všechno (16.06.2023)
SP bouldering Brixen (08.06.2023)
SP bouldering Praha, neděle, ženy: Oriane Bertone (04.06.2023)
SP v boulderingu Praha, sobota: Adam stříbrný (03.06.2023)
SP v boulderingu Praha: Adam v semifinále (01.06.2023)
Kdo nás bude reprezentovat na SP (ženy)? (30.05.2023)
Kdo nás bude reprezentovat na SP (muži)? (29.05.2023)
SP Salt Lake City - bouldering, rychlost (22.05.2023)
Štípek zlatý v Grazu, Mokroluský stříbrný (09.05.2023)
SP v rychlosti Jakarta: Nursamsa a Miroslawová (05.05.2023)
SP Soul, bouldering: Miho Nonaka a Mejdi Schalck (29.04.2023)
SP Soul rychlost: Leonardo a Miroslaw, světové rekordy (27.04.2023)
SP v boulderingu Hachioji: Brooke Raboutou a Mejdi Schalck (20.04.2023)
Světový pohár v boulderu - zvýhodněné vstupenky pro členy ČHS (10.03.2023)
MČR v obtížnosti Big Wall: Adamovská a Stráník (04.11.2022)
Světový pohár Jakarta: Yurikusa a Garnbretová (25.09.2022)
Světový pohár Edinburgh: Ai Mori a Jesse Grupper (09.09.2022)
Světový pohár Koper: Potočar a Mori (02.09.2022)
Finále ME mládeže v boulderingu (05.08.2022)
35. RockMaster Arco: Jakob Schubert, Chaehyun Seo a Jessica Pilz (30.07.2022)
SP Briancon pošestnácté: Jesse Grupper a Janja Garnbret (21.07.2022)
Marek Jeliga celkovým vítězem EP mládeže (20.07.2022)
SP Chamonix: Adam Ondra a Janja Garnbret (08.07.2022)
SP Villars - obtížnost: Garnbretová a Homma (03.07.2022)
SP v obtížnosti Innsbruck:Duffy a Garnbretová (25.06.2022)
SP Innsbruck bouldering: Duffy a Grossmanová (23.06.2022)
Akademické MS Innsbruck (16.06.2022)
SP v boulderingu Brixen: Flohé a Grossmanová (10.06.2022)
Evropský pohár v Arcu (05.06.2022)
Bouldering v Salt Lake City podruhé: Grossmanová a Ogata (30.05.2022)
SP boulderingu v Salt Lake City: Grossmanová a Schalck (23.05.2022)
SP v lezení na rychlost v Salt Lake City (23.05.2022)
Evropský pohár v boulderingu Klagenfurt (22.05.2022)
Kvalifikace na Olympiádu Paříž 2024 (17.05.2022)
Světový pohár IFSC v Soulu: Grossmanová a Fujii (08.05.2022)
Dva světové rekordy v Soulu (06.05.2022)
Světový pohár v Soulu (06.05.2022)
Evropský pohár v boulderu: Eva Maria Hammelmüller a Adam Ondra (01.05.2022)
Evropský pohár v boulderingu semifinále (01.05.2022)
Kvalifikace EP boulderu muži (30.04.2022)
EP v boulderingu v Praze (27.04.2022)
SP Meiringen, finále (10.04.2022)
SP bouldring Meiringen (08.04.2022)
SP v boulderingu přeložen (24.03.2022)
Test v Barceloně: López a Almendrosová (05.03.2022)
EB MOV: Zrušte nebo přesuňte akce v Rusku a Bělorusku. (26.02.2022)
Světový pohár v Moskvě zrušen (26.02.2022)
Nový závod Světového poháru v Číně bude ve formátu Paříž 2022 (22.12.2021)
Sportovní lezení doporučeno na LOH Los Angeles 2028 (11.12.2021)
MČR v obtížnosti Brno: Ondra a Adamovská (24.10.2021)
Kalendář závodů IFSC 2022 (05.10.2021)
MS Moskva 2021: Obtížnost: Schubert a Seo (21.09.2021)
MS Moskva 2021: Bouldering muži - Kokoro Fujii zlatý (18.09.2021)
MS Moskva 2021: Bouldering ženy pro Grosmanovou (18.09.2021)
Moskva 2021: Rychlost Boldyrev a Kalucká (16.09.2021)
MS v lezení Moskva 2021 (16.09.2021)
SP v obtížnosti Kranj: Janja Garnbret a Masahiro Higuči (06.09.2021)
Olympijská kombinace: zlato pro fenomenální Janju Garnbret (06.08.2021)
Adamovská a Ghisolfi našli zlato na konci duhy v Brianconu (19.07.2021)
SP v obtížnosti Briancon: Adamovská zlatá, Stráník bronzový (18.07.2021)
Laura Rogora a Sean Bailey zvítězili v Chamonix (14.07.2021)
SP Chamonix - obtížnost, Stráník bronzový (11.07.2021)
Multisportovní Mistrovství EVROPY 2022 (06.07.2021)
SP Villars - finále obtížnosti (04.07.2021)
SP Villars - obtížnost a rychlost (02.07.2021)
SP Innsbruck - obtížnost, bouldering: Janja Garnbret a Jakob Schubert (25.06.2021)
Tři medaile z EPM Imst (14.06.2021)
SP Salt Lake City: americký koncert (31.05.2021)
SP v boulderingu Salt Lake City: Adam zlatý! (23.05.2021)
ME mládeže Perm: Bernardová mistryní Evropy (06.05.2021)
Marco Scolaris a Debra Gawrych vedou IFSC do roku 2025 (26.04.2021)
SP v boulderingu Meiringen: Adam Ondra a Janja Garnbret (15.04.2021)
Nominace na Olympiádu jsou komplet (09.03.2021)
Zprávy z IFSC (19.02.2021)
Loužecká a Vrtík mistry ČR. (14.12.2020)
ME Moskva kombinace: Rubcov a Meškova, Adamovská třetí (26.11.2020)
ME Moskva 2000 - Obtížnost: Adamovská stříbrná. (24.11.2020)
ME Moskva: Mistry v boulderingu jsou Meškova a Kruder (23.11.2020)
ME Moskva: kvalifikace boulderingu (22.11.2020)
Baraščuková a Boldyrev mistry Evropy v rychlosti (21.11.2020)
Naši profesionální závodníci (04.11.2020)
MČR 2020 finále mužů (04.10.2020)
Kalendář závodů IFSC 2021 (03.09.2020)
Adam Ondra zaslouženě zlatý v Brianconu (23.08.2020)
SP v obtížnosti Briancon: Ondra a Rogora (21.08.2020)
Zahajuje Světový pohár v lezení ma obtížnost (19.08.2020)
Upravený kalendář závodů Světového poháru (28.06.2020)
IFSC odkládá červencové závody a MEmládeže (24.04.2020)
Akční plán IFSC (07.04.2020)
SP v ledolezení Cheongsong: M. Tomilov a Tolokonina (12.01.2020)
Aneta Loužecká 5. na Mistrovství Ruska (15.12.2019)
MČR v lezení na rychlost (08.12.2019)
Adam Ondra si z Toulouse odváží stříbro z kombinace a zaslouženou vstupenku do Tokia (01.12.2019)
Kvalifikační závod kombinace v Toulouse, finále ženy (01.12.2019)
Kvalifikační závod kombinace v Toulouse, Adam Ondra 2. (30.11.2019)
Kombinace v Toulouse, kvalifikace na OH - ženy (29.11.2019)
Olympijská kvalifikace kombinace v Toulouse (28.11.2019)
Světový pohár Xiamen: Adam Ondra zlatý (20.10.2019)
SP v obtížnosti Kranj: Adam Ondra TOP (29.09.2019)
HUDY DĚTSKÉ ZÁVODY 2019 (22.09.2019)
Záznam: 3. kolo Rock Point Českého poháru (13.09.2019)
Absolutní Horák 2019 (10.09.2019)
ME v boulderingu Zakopane: Mickael Mawem a Urska Repušič (07.09.2019)
Mistrovství světa v soutěžním lezení 2019 (27.08.2019)
MS Hachioji: Finále kombinace mužů - Tomoa Narasaki (21.08.2019)
MS Hachioji: Finále kombinace žen (20.08.2019)
MS Hachioji: Kombinace mužů, kvalifikace (18.08.2019)
MS Hachioji: Kvalifikace kombinace žen (18.08.2019)
MS Hachioji: Kříž vicemistrem v rychlosti (17.08.2019)
Adam Ondra potřetí mistrem světa (15.08.2019)
MS Hachioji - Obtížnost: Ondra a Garnbret (15.08.2019)
MS Hachioji - Bouldering:Tomoa Narasaki a Janja Garnbret (15.08.2019)
SP Briancon: obtížnost (21.07.2019)
SP Villars: Janja Garnbret a Sascha Lehmann, (06.07.2019)
Úspěch na EPM: Dvě medaile (01.07.2019)
SP Vail bouldering: Ondra 5., celkově 2. (09.06.2019)
SP boulderig Mnichov: Ondra stříbrný (19.05.2019)
SP rychlost-bouldering Wujiang: Ondra 14. (05.05.2019)
SP Chongqing - bouldering a rychlost (28.04.2019)
SP Moskva, rychlost a bouldering: Adam Ondra stříbrný (14.04.2019)
LOH Paříž 2024: Dvě sady medailí pro závodní lezení o krok blíž (29.03.2019)
Finále ČP na SMíchOFFě (23.03.2019)
Kdo pojede na olympiádu? (06.11.2018)
ING MČR 2018 v lezení na obtížnost - finále (28.10.2018)
MČR 2018 v lezení na obtížnost Zličín kvalifikace a semifinále (27.10.2018)
SP v lezení na obtížnost Kranj: Stefano Ghisolfi a Jain Kim (29.09.2018)
Adam Ondra: Cesta do Tokya (30.08.2018)
SP Arco: Jacob Schubert a Janja Garnbret (28.07.2018)
SP Briancon: Konečný v semifináíle (20.07.2018)
SP Chamonix (L,S): Stefano Ghisolfi a Jessica Pilz, Konečný 9. (14.07.2018)
Jan Kříž akademickým mistrem světa (22.06.2018)
EYC: čtyři finále a jedno zlato (18.06.2018)
SP v boulderingu Vail: Puccio a Sugimoto (10.06.2018)
Čeští lezci excelovali na ME mládeže, Konečný obhájil zlato (29.05.2018)
MEJ Imst: Jakub Konečný mistrem Evropy (27.05.2018)
SP bouldering a rychlost Moskva (22.04.2018)
Pravidla nominace na Olympiádu (20.03.2018)
SP v ledolezení Saas Fee: Děngin a Song (19.01.2018)
MČR na rychlost (17.12.2017)
Mistrovství Slovenska v lezení na obtížnost (13.12.2017)
Finále SP v obtížnosti Kranj (11.11.2017)
DataTrust MČR 2017 (29.10.2017)
MEJ Slaný (16.09.2017)
MEJ v boulderingu Slaný - videopřenosy (14.09.2017)
Adam Ondra vyhrál Duel (27.08.2017)
SP Arco, rychlost a obtížnost (26.08.2017)
SP a ME v boulderingu Mnichov:Stráník 15. (21.08.2017)
SP Briancon: Obtížnost (28.07.2017)
Světové hry: Libor Hroza 8. (22.07.2017)
Světový pohár v Chamonix (13.07.2017)
SP Villars, obtížnost a rychlost (08.07.2017)
ME v lezení na rychlost a obtížnost: Adam stríbrný (01.07.2017)
SP v boulderingu Navi Mumbai (25.06.2017)
SP Tokyo, bouldering: Garnbret a Rubcov (06.05.2017)
SP Nanjing: Watabe a Coxsey (30.04.2017)
SP Chongquing, rychlost a bouldering (22.04.2017)
SP Meiringen:Kokoro Fuji a Shauna Coxey (08.04.2017)
Jak to bude na Olympiádě (14.03.2017)
SP v lezení na obtížnost Kranj (27.11.2016)
Mistrovství světa mládeže Guangžou (13.11.2016)
Adventure Race 2005 (05.11.2016)
AdrenalinCup (05.11.2016)
Poděbradka Bike Adventure (05.11.2016)
Jickovická 24, model 2016 (10.10.2016)
Ftime Mistrovství České republiky v lezení na obtížnost 2016 (10.10.2016)
O stavění MS s Honzou Zbrankem (06.10.2016)
MČR v boulderingu (25.09.2016)
Adam Ondra o MS v Paříži (23.09.2016)
MS v lezení Paříži v neděli: Adam Ondra mistrem stvěta (18.09.2016)
MS v lezení Paříži v sobotu:Ondra stříbrný v boulderingu, Hroza sedmý (17.09.2016)
MS v lezení Paříži v pátek: Ondra, Hroza a Kříž ve finále (16.09.2016)
MS v Paříži ve čtvrtek: Ondra a Konečný v semifinále obtížnosti (15.09.2016)
MS Paříž ve středu: Adam v semifinále (14.09.2016)
MS v lezení Paříži začalo (14.09.2016)
Konečný mistrem Evropy mládeže (04.09.2016)
Rockmaster Arco: SP v obtížnosti a rychlosti (28.08.2016)
SP v obtížnosti IMST: Škofic a Röcková (18.08.2016)
SP Briancon, obtížnost (23.07.2016)
SP Villers - obtížnost,rychlost (15.07.2016)
SP Chamonix. obtížnost a rychlost: Hroza stříbrný (10.07.2016)
SP bouldering Innsbruck: Stráník šestý (21.05.2016)
SP bouldering Navi Mumbai (15.05.2016)
SP Nanjing: Hroza opět druhý a celkově vede (08.05.2016)
SP Chongqing - boulder a rychlost: Hroza zahájil stříbrem (02.05.2016)
Kalendář závodního lezení (03.03.2016)
Momentky z Kranje (16.11.2015)
Finále Světového poháru Kranj: Ondra dvojité zlato (14.11.2015)
SP Wujiang: Ondra zlatý, Hroza stříbrný (26.10.2015)
SP Stavanger: Ondra stříbrný (22.08.2015)
IFSC Worldcup 2015 výsledky bouldering (16.08.2015)
SP v boulderingu Mnichov: Stráník stříbrný! (15.08.2015)
Startovka v Imstu (27.07.2015)
SP v lezení na obtížnost Briancon (18.07.2015)
Adam Ondra vicemistrem Evropy (13.07.2015)
Libor Hroza zlatý v Chamonix (12.07.2015)
SP v lezení na rychlost a obtížnost, Chamonix (10.07.2015)
SP v boulderingu a rychlosti Haiyang (28.06.2015)
Finále SP v obtížnosti Kranj:Adam zlatý a bronzový (16.11.2014)
SP Inzai: Adam Ondra zlato (26.10.2014)
SP Wujiang, rychlost, obtížnost: Hroza opět stříbrný (19.10.2014)
Světový pohár Mokpo - Libor Hroza stříbrný (12.10.2014)
Mistrovství ČR v lezení na rychlost SAMBARSPEED (10.10.2014)
MS mládeže Noumea: Jan Kříž juniorským mistrem světa! (22.09.2014)
MS Gijón: Adam Ondra dvojitým místrem světa! (14.09.2014)
MS Gijón: semifinále obtížnosti - Adam topuje (13.09.2014)
MS Gijón: Finále rychlosti (12.09.2014)
MS v rychlosti a obtížnosti Gijon (12.09.2014)
adidas Continental Beskydskou sedmičku vyhráli Žákovský a Najvert (10.09.2014)
Krumlovský Doják 2014 (04.09.2014)
SP na rychlost, Arco: Hroza zlatý se světovým rekordem (31.08.2014)
SP v obtížnosti Imst: Zlato pro Adama Ondru. (03.08.2014)
SP Briancon: Ondra osmý (21.07.2014)
SP Chamonix, obtížnost a rychlost (18.07.2014)
SP Haijang: Rychlost, obtížnost i boulder (20.06.2014)
SP v boulderingu Innsbruck: Ondra stříbrný (17.05.2014)
iRCC Wolfsberg (12.05.2014)
SP Baku: druhé kolo (04.05.2014)
Světový pohár v Chongquingu: Hroza bronzový (02.05.2014)
iRCC Zagreb: medaile pro české děti (08.04.2014)
iRCC Tarvisio (ITA) (26.03.2014)
Kalendář závodů IFSC 2014 (03.02.2014)
MČR v Kladně: Rychle a zběsile (04.12.2013)
Světový pohár v obtížnosti Kranj: Adam Ondra stříbrný (17.11.2013)
Adam Ondra: zlato ve Valence (02.11.2013)
Světový pohár Wujiang: Hroza 7., celkově stříbrný (21.10.2013)
Hroza stříbrný v Mokpu (13.10.2013)
Adidas Outdoor Prague 2013 (01.10.2013)
Světový pohár Perm: Hroza stříbrný (29.09.2013)
SP v lezení na obtížnost Puurs (22.09.2013)
GRAND PRIX Holešovice (11.09.2013)
Libor Hroza zlatý v Arcu (07.09.2013)
Bouldering: SP Mnichov a ME Eindhoven (05.09.2013)
SP v obtížnosti Imst (09.08.2013)
Mistrovství Evropy Chamonix: Hroza mistrem Evropy (07.08.2013)
World Games: Hroza pátý (04.08.2013)
Světový pohár IFSC v obtížnosti Briançon (21.07.2013)
Speed project (18.07.2013)
SP na rychlost v Baku (23.06.2013)
Lezení na olympiádě nebude (29.05.2013)
Světový pohár Chongquing: Hroza stříbrný (31.03.2013)
Světový pohár v ledolezení 2013 (13.12.2012)
Světový pohár v obtížnosti v Kranji (19.11.2012)
Světový pohár v Puursu (23.09.2012)
MS Paříž 2012: Bouldering žen, obtížnost a rychlost mužů. Hroza stříbro, Ondra bronz (16.09.2012)
MS 2012 Paříž: Bouldering mužů a obtížnost a rychlost žen (16.09.2012)
MS lezení v Paříži (15.09.2012)
Francouzi ukradli Hrozovi světový rekord (15.09.2012)
Neoficiální světový rekord Libora Hrozy (09.09.2012)
Arco Rock Master (02.09.2012)
Hroza bronzový v Arcu (01.09.2012)
Světový pohár v boulderingu, Mnichov (25.08.2012)
Závod Světového poháru v Imstu (11.08.2012)
Světový pohár v lezení na rychlost (30.07.2012)
Závod Světového poháru v Brianconu (26.07.2012)
Chamonix: Světový pohár se rozbíhá (13.07.2012)
Světový pohár v boulderingu Log Dragomer (21.04.2012)
Světový pohár v boulderingu a rychlosti Chongquing: Hroza stříbrný (17.04.2012)
Světový pohár v lezení na obtížnost (28.11.2011)
Finále SP v obtížnosti Barcelona (27.11.2011)
Světový pohár v obtížnosti Kranj (20.11.2011)
Svěťák v roce 1989 (11.11.2011)
Světový pohár v obtížnosti je na Blízkém východě (22.10.2011)
SP v rychlosti a obtížnosti v Čangži (08.09.2011)
SP Si-Ning, rychlost, obtížnost (03.09.2011)
Mistrovství světa mládeže v Imstu (29.08.2011)
SP ve Val Daone: Zrušeno finále (09.08.2011)
Světový pohár v Brianconu:Schubert a Vidmar (31.07.2011)
Světový pohár v Chamonix: Hroza stříbrný, Ondra nepostoupil (13.07.2011)
Závod Světového poháru v boulderingu Sheffield (03.07.2011)
Závod Světového poháru v boulderingu v Barceloně (26.06.2011)
24 hodin na koloběžce (29.05.2011)
Závod Světového poháru v boulderingu a rychlosti v Miláně. (17.04.2011)
MČR 2010 Brno (31.12.2010)
Jak lezou Mistři v obtížnosti (18.12.2010)
Mistrovství ČR v rychlolezení doménou Hrozových (12.12.2010)
Světový pohár v obtížnosti v Kranji, Slovinsko (14.11.2010)
Horyinfo na Jickovické 24 (15.10.2010)
Závod SP v Puursu - Ondra bronzový (25.09.2010)
Mistrovství Evropy: Ondra vicemistrem Evropy v obtížnosti i v boulderu (18.09.2010)
ME 2010 IMST: Hroza bronzový (16.09.2010)
SPECIALIZED RALLYE SUDETY 2010 (14.09.2010)
Závod světového poháru v korejském Chuncheonu - obtížnost, rychlost (30.08.2010)
Závod světového poháru v čínském Siningu: Ondra vítězí (21.08.2010)
Rock Master 2010 Arco: Hroza vyhrál rychlost, Ondra duel. (18.07.2010)
SP Chamonix: Hroza vyhrál rychlost (13.07.2010)
Noc a den v sedle koloběžky (21.05.2010)
Bergans Český pohár ve skialpinismu 2010 (29.01.2010)
Horolezecká čtyřiadvacetihodinovka (06.01.2010)
MČR 2009 (04.01.2010)
Akce Kulový blesk (08.12.2009)
Aupeak Drytooling Cup `09 (05.12.2009)
Mistrovství ČR v lezení na obtížnost 2009 (02.12.2009)
SP Brno finále: Jakob Schubert a Jain Kimová (07.11.2009)
Semifinále SP v Brně: Mrázkův návrat (07.11.2009)
Kvalifikace v Brně skončila úspěchem českých barev (06.11.2009)
Elita se sjíždí do Brna (05.11.2009)
Světový pohár v Brně (22.10.2009)
Adam Ondra vyhrál v Puursu (29.09.2009)
Ferrata Race Dachstein (23.09.2009)
Rock Master, Arco (08.09.2009)
SP v obtížnosti IMST - druhé zlato! (26.08.2009)
SP Barcelona - Adam zlatý! (12.08.2009)
Hroza vítězem závodu Světového poháru (04.08.2009)
Outdoor Speedcup Friedrichshafen (19.07.2009)
Ondra proti Sharmovi (16.07.2009)
MS 2009 v Xiningu - Adam Ondra vicemistrem světa (04.07.2009)
SAMBAR Steel 09 (14.05.2009)
SAMBAR Steel 09 (31.03.2009)
Slovácké OUPN 2009 (16.03.2009)
Mistrovství Evropy ve skialpinismu 2009 (25.02.2009)
BERGANS - Český pohár ve skialpinismu 2009 (08.02.2009)
Držte mi palce do Saas Fee (20.01.2009)
LOAP ČSP, MČR v indoor drytoolingu (08.12.2008)
MČR 2008 v lezení na rychlost a obtížnost (30.11.2008)
Mrázek v SP druhý v obtížnosti a třetí v kombinaci (16.11.2008)
LOAP-ČSP v drytoolingu vyhráli Švingál a Hrozová (08.11.2008)
Mistrovství Evropy v Paříži (28.10.2008)
LOAP Česko-slovenský pohár v indoor drytoolingu začíná! (23.10.2008)
Chamonix a Val di Daone (25.07.2008)
SAMBAR STEEL 2008 (28.05.2008)
24 hodin le Stromovka (16.05.2008)
Pozvánka na 2. ročník Sambar Steel (13.05.2008)
Stříbrná radost Karolíny Grohové (03.03.2008)
CCCP - neobvyklé závody (02.02.2008)
ČHS zbrojí na Světový pohár v ledolezení (26.12.2007)
Sobota plná sportu na Cibulce (14.12.2007)
Mistrovství České republiky 2007 (06.12.2007)
Hrozová leze za Turky (27.11.2007)
Tradičně netradiční závody (22.11.2007)
Mrázkova poslední šance (17.11.2007)
Mistrovství ČR v indoor drytoolingu (14.11.2007)
ČESKÝ POHÁR VE SPORTOVNÍM LEZENÍ (14.11.2007)
Edita Vopatová (22.10.2007)
MS v lezení Aviles (28.09.2007)
Rychlolezecké závody na Kladně (06.09.2007)
Mistovství světa mládeže (30.08.2007)
Mrázek vyhrál v Šanghaji (12.08.2007)
Sambar Steel 2007 (01.06.2007)
Pozvánka na závody -PR- (27.04.2007)
Mrázek 3. na ME v boulderingu (19.03.2007)
Závody v Otrokovicích (21.02.2007)
IWC Busteni - poslední závod SP (11.02.2007)
IWC Valle di Daone a Saas-Fee (07.02.2007)
Pelikán 16. v Saas Fee (04.02.2007)
Závody v Otrokovicích (01.02.2007)
Příborský Pavuk (09.01.2007)
Mistrovství ČR na obtížnost (18.12.2006)
Sherpa Rallye 2006 (01.11.2006)
Nescafé Boulder Projekt 2006 (26.09.2006)
Rock Master (02.09.2006)
Čerťákovský satan (30.08.2006)
SP ve Val Daone: Zrušeno finále (00.00.0000)Komentář ze dne: 15.11.2009 02:16:06     Reagovat
Autor: neregistrovaný - jikos (@)
Titulek: Prechylovani
Diky za podrobny report. Ale to prechylovani cizich zenskych prijmenich je fakt divny :)
0 0

Komentář ze dne: 15.11.2009 09:00:31     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandik (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Prechylovani
Máš pravdu, je to trochu nezvyk, ale dokud jezdím přes Mnichov do Kaiseru a ne přes München do Kaiser a kancléřkou Německa je Angela Merlkelová a ne Anela Merkel, považuju za správnější v češtině přechylovat, a nikdo mne nedonutí psát Jevgenije Krivošejceva jako Yevenyi Kryvosheytsev
Abych nevymýšlel již vymyšlené, ztotožňuju se s názorem Petra Resche, který napsal v diskusi na jiném serveru: "I odpůrce přechylování samozřejmě použije v jiných případech skloňování a pak z toho vznikne taková zajímavá dvojcesta: Nikdo neřekne : "to je tričko Johanna Ernst", ale antipřechylovač řekne to je tričko "Johanny Ernst" - tedy první jméno suverénně vyskloňuje a druhé nepřechýlí. Pokud tedy vynechá křestní jméno, má z toho stejný příklad, jako u té lodi. "To tričko Ernst je fakt pěkný."(tak a už běžím do krámu koupit si něco od značky Ernst) Kde je tedy hranice respektování pravidel češtiny a od kdy se nám jeví býti tato pravidla nelogická?" konec citátu.
Pokud bude psát report někdo jiný, kdo přechylovat nebude, nebudu mu to přepisovat. :-)
0 0

Komentář ze dne: 15.11.2009 19:45:25     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandik (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Velká gratulace
Srdečně gratuluji k velkolepé nápravě drobného škobrtnutí v Brně a k vítězství v závodě i světovém poháru. Chtěli jsme to vidět už v Brně, ale o týden se to posunulo :-)
0 0

Komentář ze dne: 16.11.2009 09:43:50     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandik (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Ondra v hlavních zprácách raiožurnálu
Pslouchám ráno zprávy Raidiožurnálu a hele : Hlásí o tom, jak Adam vyhrál v Kranji a světový pohár. Takhle do hlavních zpráv se lezení nedostalo co se pamatuju. Jestli v tom má prsty mediální komise ČHS, pak gratuluu, dobrá práce :-)
0 0

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

hledej
Horoškola
HI shop
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
Oznámení o akcích posílejte redakci