Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
redakce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najdete nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání CookiesSaas Fee - Hrozová čtvrtá


Další závod světového poháru v ledolezení/drytoolingu

Dosud nejpočetnější česká výprava dorazila se zpožděním, ale v pořádku do Saas Fee. Kromě Lucky Hrozové, která bojuje o špičku celkového pořadí, bude naše barvy hájit ve svém druhém závodě Mirek Matějec a v prvním závodě Lukáš Pálka. AKTUÁLNĚ: Na konci doplněna fotogalerie


 

Watch live streaming video from iceclimbing at livestream.com

 

 

Finále muži

Nervydrásající finále na težké, možná bouldrové cetě, na kterou byl limit pouhých 9 minut, měla hned po opuštění ledopádu slušné grády. Už výlez na první ledový blok nezvládl Španěl Javier Bueno Berges. Z nejistých chytů v první desce spadl Alexej Tomilov. V traverzu nad první deskou spadl Ukrajinec Ljuljukin a ještě před traverzem Alexej Děngin. Do závěrečné převislé desky s ledovými špalky dolezli všichni čtyři favorité, kteří topovali semifinále. Patrika Aufdenblattena už tlačil čas a dolezl nejníže. Maxim Tomilov se dsotal skoro do topu. Markus Bendler nevypadal tak úplně ve formě, ostatně byl v semifinále druhý. V závěrečné části mu dokonce ustřelil cepín a spadl, ale ještě to chytil. Ppostavil se zovu a spadl podruhé, definitivně. Čěkalo se na Korejce Park Hee Yonga. Lezl razantně, chvílemi vypadal líp jak Bendler. Nnakonec to ale uspěchal a spadl a výsledkem bylo třetí místo .

Konečné výsledky:

 1. Markus Bendler (AUS)
 2. Maxim Tomilov (RUS)
 3. Park Hee Yong (KOR)
 4. Patrik Aufdenblatten (SUI)
 5. Alexej Děngin (RUS)
 6. Ivan Ljuljukin (UKR)
 7. Alexej Tomilov (RUS)
 8. Javier Bueno Berges (ESP)

Kompletní výsledky si můžete stáhnout v sekci download - oddělení Výsledky závodů

 

Finále ženy

Konečné výsledky:

 1. Stéphanie Moreau (FRA) TOP
 2. Jeong Won Wha (KOR) 15.280
 3. Radka Petkova (BUL) 15.280
 4. Lucie Hrozová (CZE) 15.272
 5. Anna Galljamova (RUS) 9.190
 6. Felicitas Feller (SUI) 6.090
 7. Chloé Graftiaux (BEL) 4.070 (diskvalifikace, dotek mimo zónu)
 8. Ljudmila Badaljan (RUS) 4.060 

Kompletní výsledky si můžete stáhnout v sekci download - oddělení Výsledky závodů. Výsledky mezi 2 až 4. místem jsou velmi těsné. Mezi Radkou a Jeong rozhodlo semifinále, kde Korejka topovala. Lucka Hrozová si polepšila oproti loňsku o tři místa. V neoficiálně spočítaném celkovém rankingu by Lucka měla být třetí.


Ženská finálová cesta s limitem 12 minut vede z ledopádu doprava na první blok, na natraverzování je oproti semifinálovce mužů přidán chyt. Ztíženo je dosažení druhého – svislého bloku. Ze třetího vodorovného ledu se jde hned nahoru, a traverzem doprava, holky tam mají něco přidaných chytů. Na čtvrtý ledový blok se skoro nejde, jen se na něj odšlapává.Po dvou natahovacích krocích za kamenné chyty naásleduje pátý ledový blok, mírně šikmý, kterým se doleze na vrchol rychlostího ledopádu. Tam se dá vyklepat a následuje deska se sklonem 45 stupňů se dvěmaledovými visícími špalky, cesta žen vede jen přes levý dotopu, který je nakonci této desky.

Felicitas Feller pěkně natraverzpvala na první blok. Po trošce ladění dosahuje druhý blok a při odlezu ze třetího vodorovnéholedového bloku do kamenných chytů na druhé desce padá. Zdá se, že se nechává uplynout celých 12 minut, i když závodnice spadla dřív, aby ty v izolaci nevěděly, jak dopadly jejich předchůdkyně.

Nastupuje Anna Galljamova. Delikátně natraverzovává na první blok. První desku leze opatrně. Ze třetího chytu se vrací a dává si jinak cepín. Čtyřka, a má druhý ledový blok.Třetí blok překonán, dosahuje druhou desku, čtvrtý ledový blok. Na jeho konci se kroutí a hledá postup. Zbývá 15 sekund. Timeout na druhém chytu za čtvrtým ledovým blokem

Lucka Hrozová Traverz na první blok v pohodě. Má svislý blok, už nemůže být hůř, jak sedmá. Dolézá do druhé desky, šesté místo je jisté. Přelézá za čtvrtý blok. Času dost – 4:03. Cvaká expresku v pátém bloku a je a něm – šesté místo jistě. Dolézá vrchol ledopádu. 2:23 vyklepává, mává taťkovi, nebo Parkovi? 1:20 jde do převislé desky. Čtyřka, leze po černém. Další čtyřka. 0:15. Levý ledový špalek a padá právě okamžiku timeoutu. Supr výkon, minimálně šesté místo. Teď bude záležet, jak polezou ostatní.

Radka Petkova leze rychle, svislý blok má v 9:23. Sil má zatím dost. Druhá deska, je za čtvrtým blokem. Vyklepává. ustřelila jí mačka, ale vybrala to. Je na pátém ledovém bloku, právě překonala Annu Galljamovou. 2:44, Radka je na vrcholu ledopádu a vyklepává. Jde do převislé desky. Má špalek a padá z něj. Myslím, že Lucka bylo o trošičku výš – asi šesté místo, Lucka tby ím pádem mohla být pátá. Pokud se počítá celý špalek jako zóna, bude to obráceně. Radka měla lepší semifinále.

Ljudmila Badaljan padá na konci první desky – pohřeb favoritů? Lucka je tím pádem asi čtvrtá, nebo pátá

Stépahie Moreau. Má překvapivě problém se dostat na druhý ledový blok. Se třetím si poradila dobře, druhý chyt nad ním bere do ruky. Traverzuje ke čtvrtému bloku. Bez větších problémů pátý blok a na vrcholu ledopádu má ještě 5:22 času. Levý ledový špalek má ve 2:30. Přelézá Lucku a Radku. První TOP, více než minutu před limitem.

Chloé Graftiaux je ve svislém druhém bloku bez problémů a ve skvělém čase, ale neuvěřitelné – sáhla mimo povopenou zónu a rozhodčí ji zastavili!! To je tedy překvapení. Lucka nejhůře čtvrá.

Jeong Woon Wha, poslední závodnice, první v semifinále. Svislý blok dokonce s rezervou 9:24. Nad třetím blokem dost vyklepává. Trošku problém dosáhnout čtvrtý blok. Je pomalejší, než Stéphanie. Má pátý blok. Vrchol ledopádu ve 3:40. Hodně vyklepává. 3:07 vyráží do převislé desky. Vypadá v tom líp, než Stéphanie. Vysmekl se jí ale cepín!! Padá, ale zachytila se o chyt níž. Není to porušení pravidel? Znovu hákuje spoďák a snaží se dosáhnout svislý špalek. A má ho. Je v místě, kde byla Lucka a Radka – Timeout!!

Výsledek lze z online přenosu opravdu těžko určit, dá se říci jen, že Lucka může být druhá až čtvrtá. V případě rovnosti bodů ve finále rozhoduje semifinále.

Semifinále muži

Semifinálová cesta mužů vede několik kroků ledopádem, traverzuje vpravo po prvním ledovém bloku. Následuje deska s kamennými chyty, druhý, svislý ledový blok, do kterého je dlouhý nátah, třetí vodorovný ledový blok bez odšlapů, který se natraverzuje dopava až na konec. Následuje dlouhý zdvih a druhá deska s kamennými chyty. nechybí šikmý ctvrtý ledový blok, ze kterého se jde přes dvav elmi dlouhé nátahy doleva na konec ledoládu. Poté se jde do dlouhé převisé desky, vyšperkované visícím ledovým válcem. odšlapuje se na druhý ledový válec vpravo a top je na konci desky.

 

Simon Anthamatten doplatil na cepín, který skoro dvě minuty nemohl vyndat ze třetího bloku. Nakonec musel druhým cepínem vysekat poněkud širší otvor. Tím ztratil skoro tři minuty a spadl z nátahů za čtvrtým ledovým blokem.
Javier Bueno Berges dolezl až do převislé desky nad ledopádem a na visícím válci mu došel čas. 
Park Hee Yong- lezl razantně. Problém měl s natahovákem z prvního bloku a pak ze čtvrtého. Do horní převislé desky se dostal s rezervou 4 minut, TOP.
Alexej Děngin. Na první blok natraverzval z ledopádu zleva a nelezl přes převis. V horní převilsé desce volil cestu přes pravý visící válec a vynechal chyt vlevo. Byla to ale slepá cesta. Z válce se nedostal dál a vypršel mu čas.
Stanislavu Lobzovovi se pěkně kousl cepín ve třetím bloku, timeout na čtvrtém.
Pavel Guljajev též vynechal první převis a natraverzoval až na něj. Málem spadl z prvního natahováku v kolmé desce a padá hned ze druhého chytu. To je smůla.
Žeňa Krivošejcev neustál dynamický natahovák za čtvrtým blokem. Napřed mu vyjely nohy, chvilku se držel ale pak šel.
Se stejným natahovákem měl potíže i Patrik Aufdeblatten, ale napodruhé to zvládl, S rezervou 2:50 vyrazil do převislé desky. Vlezl na pravý ledový špalek, přehoupl se na levý, sil má viditelně dost . Dává TOP a ještě si plácá rukou na pozdrav s pořadateli, protože je člen místního spolku.
Maxim Tomilov. Trochu potíže s cvakáním karabiny na čtvrtém bloku. S téměř tříminutovou rezervou se pouští do horní převislé desky. Z pravého válce jse přímo do spoďáku, levý válec úplně vynechává a topuje 31 sekund před limitem.
Markus Bendler se překvapivě zdržel v natahováku ze čtvrtého bloku, ale nahnal čas trochu tím, ře neodpočíval na vrchu ledopádu a topoval nějakých 30 sekund do limitu.
Alexej Tomilov chytil natahovák za čtvrtým hned napoprvé, ale i tak má horší čas, než Markus. S rezervou 2.20 jde do závěrečné desky. Jako jeden z mála jde do levého chytu a ne do špalku vpravo. Timeout na předposledním chytu.

 

Rychlost - výsledky

 Muži: Vyhrál Pavel Guljajev za 12:99, před Pavlem Batuševem a Igorem Fajzulinem. První neruský závodník je Matevz Vukotič ze Slovinska s nejlepším časem 16:46, prvním neslovanským závodníkem šestý Dennic Van Hoek z Holanska s časem 19:10. Slováci obsadili 15. (Švingál, nejlepčí čas 20:69) a 16. místo (Leško, 20:02). Míra Matějec zůstal o jedno místo před branou finále. Kdyby neměl první čas výrazně pomalejší, možná by i postoupil. Lukáš pálka v rychlosti nestartoval.

Rychlost žen vyhrála Marjam Filippova s nejlepším časem 21:89. Druhá skončila Naděžda Šubina a Najalja Kulikova.

Semifinále žen

23. 1. 2010 12:30:Výsledky semifinále žen

 1. Jeong Woon Wha (KOR)
 2. Chloé Graftiaux (BEL)
 3. Stépahine Maureau (FRA)
 4. Ljudmila Badaljan (RUS)
 5. Radka Petkova (BUL)
 6. Lucie Hrozová (CZE)
 7. Anna Galljamova (RUS)
 8. Felicitas Feller (SUI)

 9. Maryjam Filippova (RUS)
 10. Petra Müller (SUI)
 11. Angelika Rainer (ITA)
 12. Marianne Van Der Steen (NED)
 13. Natalija Kulikova (RUS)
 14. Naděžda Launic (RUS)
 15. Dalia Hamdy (SUI)
 16. Viktoria Šabalina (RUS)
 17. Ioana Ionita (ROM)
 18. Christina Haider (GER)

23. 1. 2010 11:34:Jeong Woon Wha, Korea. S vyndáním cepínu s druhého bloku potíže nemá. Relativně snadno přelézá převis třetího bloku.Chyt pod čtvrt'ým blokem bere rukou. Má čtvrtý blok s rezervou tří minut. Jestli to nezkazí, musí dát top.No jasně je to tam, 0:56 před limitem.

 

23. 1. 2010 11:26: Petra Müller. Letos její první závod. První blok bez větších potíží. Druhý blok 6:17.  I ona vkládá cepín do osudné díry, ale daří se jí ho vyndat hned napoprvé. Hákuje chyt nad převidem... a padá!!  Překvapivé odpadnutí favoritky. Připomeňme, že vloni byla druhá za Angelikou Rainerovou.

 

23. 1. 2010 11:17: Felicitas Feller. Traverz prvního bloku řeší čtyřkami, nalézá na něj lehčeji, než Chloé. Fuj, koleno :-)  Jde rychle. druhý blok má s rezervou 6:20. I ona má problém se zakouslým cepínem a musí se vrátit ze čtyřky. No konečně, ale síly a čas jsou pryč. 

3:06 má chyt nad třetím blokem. Čtvrtý blok.. Vyklepává. Čtyřka a má první chyt za čtvrtým blokem ale padá. Lucku nepřelezla.

 

23. 1. 2010 11:07: Chloé Graftiaux. Nečekané problémy při přelezu prvníhoi bloku, ale podařilo se. Opatrně leze první deskou. Druhý svislý blok dosahuje s rezervou šesti minut. Také menčí potíž s vyndáním cepínu z druhého bloku. Přes třetí blok shybuje bez nohou. I ona vyklepává. Má čtvrtý blok. 1:30 a má pátý blok. Teď už top nemůže nedat. Má vrchol ledopádu a TOP 47 sekund před limitem.

 

23. 1. 2010 10:56:  Ljudmila Badaljan je mrňavá a má docela potíže s prvním blokem. Nalézá na něj, zanechávajíc cepíny pod sebou, ale šikovně si je podává. Celkem lehce přelézá desku, kde předtím bojovala o holej Viktoria Šabalina a s rezervou téměř šesti minut dosahuje svislý blok číslo 2. Komplikace při přechodu do previsu třetího bloku, jí  ve druhém zůstal zaseknutý cepín, který nemohla vyndat, pak se totéž stalo i s druhým cepínem. Ztráta sil a dvou minut. Převis třetího bloku překonává celkem elegantně. Ještě 3 minuty. Komplikovaně hákuje spoďák pod čtvrtým blokem. První chyt za čtvrtým blokem, druhý, cvaká, překonává Lucku, je v pátém bloku. Timeout. Potíže s vyndaváním příliš zakouských cepínů jí stály top.

 

 

23. 1. 2010 10:45:  

Naděžda Launic řešila převis prvního bloku dramatickou patičkou a nakonec spadla ze třetího ledového bloku.

 

Anna Galljamova překonala elegantně první blok, překonává převis třetího bloku. Má už pěkně nateklo. Bere chyt i rukou. Dosahuje čtvrtý ledový blok a padá z druhého chytu za ním.

 

Marianne Van der Steen. Převis prvního bloku řeší chycením prvního chytu nad blokem rukou. Dalo jí to zabrat, vyklepává už ve stoje na prvním bloku. Začátek první desky lkeze taky rukama. Na začítku druhého ledového bloku jí zbývají 4 minuty. Nešťastně si zasekla cepín a nemůže ho vyndat. Chaoticky se hemží na převisu třetího bloku a jak se dalo čekat, dochází ji magi a padá.

 

Lucka Hrozová tak teď držíme palce" Převis prvního bloku traverzuje čtyřkami, krok přes něj vykroutila patičkou, první chyty vzala rukama. Drobný zádrhel se zamotaným lanem do maček. První desku leze z poloviny rukama. Na druhém ledovém bloku má ještě 5 minut. 

Po několika marných pokusech překonává převis, vyklepává, dosahuje pátý ledový blok. Komplikace s cepícem chyceným špičkou za kalhoty. Timeout na druhém chytu za pátým ledovým blokem. Bude to stačit na finále? Doufejme. Vypadá to na lepší výsledek, než měla Anna Galljamova.

 

Radka Petkova, Lucčina kamarádka. Traverz prvním blokem zvládla lépe než Lucka - s odšlapy. Je rychlejší, na druhém ledovém bloku má ješětě 6 minut. Bojuje s převisem čtvrtého bloku a také v něm vypadá líp jak Lucka. Vyklepává. Na pátem bloku ledu má ještě tři minuty. První chyt za pátým blokem, cvaká, Dosahuje šestý blok, už je dál než Lucka- a je tu TOP.

 

Maryam Filippova celkem bez větších problémů dolezla do převisu třetího ledového bloku, Tam ještě dosáhla chyt nad ním. Pak jí asi docházely síly a divně se tam motala. Nakonec jí spadl cepín a tím její pokus skončil. Je za Luckou.

 

Stéphanie Maureau - jedna z favoritek. Pěkně s odšlapem na sloup pod prvním blokem traverzuje. Obtážně se staví na první ledový blok. 

 

Přenos je nějak pomíchaný, místo Stepanie Maureau nám znovu ukazují Radku Petkovou, takže nevíme, jak dopadla Stéphanie.

 

Viktoria Šabalina. Poněkud kuriózní patičkou na levou nohu překonala první blok. Má dost velké potíže v sekci s kamennými chyty. Vyklepává a vrací se. Viditelně se bojí, že jí ustřelí cepín. Počítám, že do finále nepostoupí. Ještě dvě minuty. Pořád ladí uprostřed desky a neví jak do toho. Další marné pokusy nahoru a dolů. Už jen čeká na milosrdnou časomíru až ukončí její trápení. A je to tu. Timeout ji vysvobozuje..

23. 1. 2010 08:45:  Semifinálová cesta žen začíná několika kroky ve středovém kolmém ledu, na kterém se závodí v rychlost.. Poté se leze traverzem s odšlapy doleva prvním zavěšeným ledovým blokem, kde je potřeba jít doleva a obtížně se na něj nakulit. Následuje první deska s kamennými chyty a svisle zavěšený druhý ledový blok.Následuje traverz doleva třetím ledovým blokem, vodorovně položeným. bez odšlapů na nohy, druhá deska s kamennými chyty, na kterou se dostává dost těžko bez nohou. V desce se jde dále doleva a na čtvrtý ledový blok, visící v prostoru. Z něj je vysoký nátah do chytu a přes další chyt doprava na pátý ledový blok, zavěšený šikmo Následují dva kamennéí chyty a šestý ledový blok zavěšený šikmo, kterým se dojde doprava na vrchol ledopádu a po zvedu na něj je TOP. Limit na cestu je 9 minut.

 

Kvalifikace mužů

22. 1. 2010 19:46:  Výsledky mužů: Lukáš Pálka nejlepší z našich, 11.-14. místo ve skupině, o jedno místo mu utekl postup do semifinále. Mirek Matějec 15.-17. místo spolu s Jozefem Leškem a Denisem Van Hoekem (HOL). V celkovém pořadí to vypadá kolem 22. a 32. místa, nevím jak se přesně skládají výslkedky ze skupin dohromady. Vzhledem k minulým výsledkům z roku 2009 (Hovanec 51., Vančura 58.) se dá hovořit o úspěchu a zlepšení. Výsledky mezi 6. a 11 místem jsou velmi těsné. Možná by bylo bývalo stačilo, aby si Lukáš nezamotával lano do maček a mohl postoupit. V první skupině topoval jen Maxim Tomilov, kousek pod topem zůstali Maxim Tomilov a Žeňa Krivošejcev. Z druhé skupiny postupují do semifinále oba Tomilovové, Krivošejcev, Glujajev, Vukotič, Tarasov,Garcia Bello, Steindl, Blanco a Ljuljukin,

Ve druhé skupině, kde se nahloučilo více špičkových borců, topovalo prvních šest: Markus Bendler, Patrik Aufdenblatten, Lee Chang Hzon, Stanislav Lobzov, Alexej Děngin a Park Hee Yong. Do semifinále postupují ještě Bueno Berges, Simon Anthamatten a Manuel Cordóva Alegre.

Kompletní výsledky si můžete stáhnout v sekci download - oddělení Výsledky závodů 

22. 1. 2010 16:07:  Lukáš Pálka měl docela potíže přelézt převis do první dřevěné desky. Riskantní patička za ledový blok mu ale vyšla. Dvakrát mu ustřelil cepín na kamenném chytu vpravo, ale vybral to a se štěstím se dostal na svislý ledový blok. S minutou času do limitu se pustil do traverzu ve vodorovném ledovém bloku. Na něm se několikrát zamotal mačkou do lana, ale podařilo se mu zapnout další expresku, když mu došel čas. Dobrý výkon, poznamenaný nervozitou. Možná bude mít lepší body, než Míra Matějec a Jožo Leško. protože Ďuro Švingál spadl ze třetího chytu, je momentálně týmový souboj mužů Česko - Slovensko jednoznačný v náš prospěch. To už tu dlouho nebylo.

22. 1. 2010 15:27:  Mirek Matějec dopadl v podstatě stejně jako Jozef Leško. Dolezl na visící vodorovný ledový blok, udělal v něm jeden krok, nepodařilo se mu srovnat nohy a po několika čtyřkách na jednu i druhou stranu opustil bojiště. S ohledem na předchozí výsledky se dá říct, že super zabojoval. Jestli to bude stačit na postup, se v tuto chvíli ještě neví, ale vyrovnat se Slovákům je pro naše hochy určitě úspěch. 

22. 1. 2010 15:27:  Jozef Leško dolezl do prvního vodorovného ledového bloku. Tam zkusil dvakrát udělat čtyřku, došlo magi a opustil své cepíny vertikálním rovnoměrně zrychleným pohybem k zemi, stejně jako Bulhar před ním. 
Libor Hroza: Teď jsem mluvil o cestě se Žeňou Krivošejcevem a říkal,že ta kvalifikační cesta se stavěčům moc nepovedla:-( moc záleží na náhodě. Skoro všichni se shodují na tom, že chyty jsou buď hop a nebo trop. Markus Bendler mi potvrdil, že se mu spodák pod ledem taky vysmekl a měl štěstí že mu horní cepín vklouznul do díry v ledu. Prostě dnes lézt na jistotu nejde.
To je ovšem nepříliš pozitivní informace pro naše benjamínky. Doufejme, že to bude hop a ne trop.
 

 

Kvalifikace žen

22. 1. 2010 13:30 Výsledky kvalifikace žen:
1 20 Jeong Woon Wha KOR TOP (5.13)
2 24 Müller Petra SUI TOP (5.14)
3 26 Feller Felicitas SUI TOP (5.42)
4 27 Chloe Graftiaux BEL TOP (5.59)
5 30 Badalyan Liudmila RUS 6.101
Lucka Hrozová s číslem 23 je na 10 místě, postupuje 18 závodnic. Vypadly celkem tři: Italka Guilia Venturelli, Ruska Jekatěrina Pleskačeva a Naděžda Šubina, tedy pro jazykové fajnšmekry Надежда Шубина. Kompletní výsledky si můžete stáhnout v sekci download - oddělení Výsledky závodů 

22. 1. 2010 12:30Zpráva od Libora: Ďuro jde 8. má číslo 71. Jožo 20. má číslo 81. Míra 24. má číslo 70. Lukáš 26. má číslo 80. Lucka i přes to spadnutí má skvělou náladu a to je na zítra potřeba:-)
Bendler na levé cestě TOP se čtyřicetisekundovou rezervou, Maxim Tomilov spadl na pravé kousek pod topem. Lobzov TOP na levé. Park Hee Yong (40) - TOP. Alexej Tomilov (85) - TOP.

 

Chlapi lezou současně dvě víceméně zrcadlově postavené stěny. Začátek je v téměř kolmém ledu, jak je v Saas Fee zvykem. V půlce se odbočuje prvním traverzem doprava (doleva) k první desce s kamennými chyty, jí se jde na první svislý ledový blok, z něj na první vodorovný ledový blok s traverzem doprava (doleva) až za něj. Následuje druhá deska s kamennými chyty, nad kterou je šikmý téměř vodorovný ledový blok, po kterém se leze doleva (doprava) k dalšímu šikmému visícímu ledovému bloku, kde je top. Na cestu mají muži 6 minut.

 

22. 1. 2010 11:00Zpráva od Libora: Zatím to toply Korejka a Petra. Lucka říká,že ani neví jak ji to vystřelilo. Ale lezlo se ji dobře:-). Semi je jisté a o to šlo.

27 - Chloé Graftiaux - TOP

22. 1. 2010 10:27: Naděžda Launicová spadla hned po traverzu ledovým blokem doprava. S číslem 23 leze Lucka Hrozová. Úvodní led dala bez problému, přechod do desky s kamennými chyty taky. Zbývá 4:12 - dosahuje svislý ledový blok. 3:13 traverz po vodorovném, ledovém bloku a padá kousek nad místem, odkud spadla Naděžda Launicová. Zdá se, že kvalifikace je dost krutorská cesta a je na ni hodně málo času. Teď se budeme klepat, jestli Lucka postoupí.
Číslo 24, vloni suverénní Petra Müllerová. V první desce s kamennými chyty má větší potíže, než Lucka. Leze pomaleji, než ona. 3:16 nalézá do traverzu vodorovným ledem. Překonává místo, odkud spadla Lucka. Dosahuje další zavěšený ledový blok a topuje 1:46 před vypršením limitu.
25: Natalija Kulikova, Rusko. Má problémy v první desce. Nemůže dosáhnout natahováky. První – svislý ledový blok dosahuje v 2:45 před limitem. Cvičí na něm, vyklepává. V 1:52 je do vodorovného ledového bloku. 0:43 se dostává na první kamenný chyt nad vodorovným ledem a padá. Bude za Luckou.  26 - Felicitas Feller - TOP.

 

22. 1. 2010 09:14: Lucka poleze třináctá, teď jde třetí holka. Na cestu mají 7min. Začíná ledovým sloupem, pak kamene chyty. Potom dva ledové bloky. Opět chyty a konec v ledovém bloku. Lucka chce postoupit z jakéhokoli místa a hlavně se moc neunavit na zítra. To se půjde semi i finále a pak se může únava dost projevit.

 22. 1. 2010 09:05: Včera dorazila naše výprava se zpožděním, ale naše přihlásili kluci slovenští - díky jim. Mužů startuje 60 a jsou rozděleni do dvou skupin. Naši i Slováci jsou ve stejné skupině a tak se budou moci popasovat. Žen startuje 21. Bohužel, slibovaný přímý přenos na stránkách závodu zatím nefunguje. Seznam přihlášených závodníků je zde

 

Helma - bez sponzorů to nejde

Tentokrát je závod přenášen online, tak se konečně budeme moci na jeho průběh podívat od svého počítače. Hlavním českým želízkem v ohni je Lucka Hrozová, která se v dosud neoficiálně vypočteném celkovém žebříčku nachází na třetím až čtvrtém místě. V loňském roce se v Saas Fee umístila na sedmém místě, když ve finálovém závodě přehlédla odšlapy při traverzu přes visící ledový kvádr, a zde spotřebované síly pak chyběly. Letos je Lucka zkušenější a silově lépe připravená, tak budeme doufat v dobrý výsledek. Mirek Matějec se v minulém závodě otrkával a bude zajímavé sledovat, jak se mu bude dařit napodruhé. Vedoucím ledolezců v ČHS Radkem Lienerthem již od loňska prosazovaný Lukáš Pálka bude závodit poprvé, a sám Lienerth od něj ani od Matějce nic neočekává. "Letos se s charakterem závodů seznamují a tak mohou pouze příjemně překvapit", píše Lienerth na stránkách českého horolezeckého svazu. Naši muži v loňském roce v Saas Fee nezaznamenali velký úspěch, Stanislav Kvak Hovanec skončil na 51. a Václav Šampón Vančura na 58. místě. Pěkný výsledek má z loňska Slovák Ďuro Švingál, který skončil s trochou štěstí na sedmém místě.

Zatím nejlepší z našich mužů byl v Saas Fee Jirka Pelikán. V roce 2007 zde udělal pěkný výsledek, vybojoval 16. místo, v roce 2008 se propadl na 27. místo, . Téhož roku se Lucka Hrozová umístila na 14., Jitka Mázlová na 17. a Silva Rajfová na 24 místě z 24 žen. V roce 2009 startovala v Saas Fee z našich jen Lucka Hrozová, která byla sedmá, jak už jsem napsal výše. Vůbec nejlepšími historickými výsledky našich reprezentantů bylo kromě dnes již třech bronzových medailí Lucky Hrozové páté místo Jitky Mázlové v dosud jediném závodě SP u nás na Špičáku, kde ale nebyla kompletní tehdejší špička. V závodě mužů zde byl Honza Doudlebský devátý a Jirka Pelikán desátý. K závodu na Špičáku se váže historka, že rozhodčí řekl Honzovi, ať tu karabinu necvaká a leze dál, ale pak mu to, co ulezl od té karabiny nezapočítali, jinak by byl šestý. Pátý byl Jirka Pelikán v norském Hemsdalu v roce 2006, kam Honza Doudlebský nejel a kde také nebyla špička kompletní. Pokud jdeme dále do historie, ješlě Luboš Mázl byl devátý v roce 2002 v Pitztalu. Nová generace závodníků, která by se výsledky alespoň vyrovnala těm minulým se zatím hledá. 

Užitečné informace k závodu v Saas Fee:

Webové stránky: http://www.iceclimbingworldcup.ch/

Online přenos: Internetové stránky

Program:

 

 

Pátek, 22.01.2010

 

Obtížnost ženy: 08.45 - 11.00 kvalifikace

Obtížnost muži: 12.45 - 17.15 kvalifikace  

Rychlost ženy:

17.30 - 18.00 Trénink

18.15 - 19.00Kvalifikace a fináleI

Rychlost muži:

19.00 - 19.45 Trénink

19.45 - 20.45 Kvalifikace

21.00 - 22.00 Finále

Sobota, 22.01.2010

Obtížnost ženy semifinále: 08.45 - 11.45 

Obtížnost muži semifinále:13.00 - 16.00

Obtížnost ženy finále: 17.45 - 19.15

Obtížnost muži finále: 21.00 - 22.15 

 

Fotogalerie

Výběr z více než tisíce fotek, které udělal Mirek Matějec s menší pomocí Libora HrozySaas Fee světový pohár 2010, Lucka Hrozová semifinále 1
Saas Fee světový pohár 2010, Lucka Hrozová semifinále 1, foto: Mirek Matějec
Saas Fee světový pohár 2010, Lucka Hrozová semifinále 2
Saas Fee světový pohár 2010, Lucka Hrozová semifinále 2, foto: Mirek Matějec
Saas Fee světový pohár 2010, Lucka Hrozová semifinále 3
Saas Fee světový pohár 2010, Lucka Hrozová semifinále 3, foto: Mirek Matějec
Saas Fee světový pohár 2010, Lucka Hrozová semifinále 4
Saas Fee světový pohár 2010, Lucka Hrozová semifinále 4, foto: Mirek Matějec
Saas Fee světový pohár 2010, Felicitas Feller, finále 1
Saas Fee světový pohár 2010, Felicitas Feller, finále 1, foto: Mirek Matějec
Saas Fee světový pohár 2010, Felicitas Feller, finále 2
Saas Fee světový pohár 2010, Felicitas Feller, finále 2, foto: Mirek Matějec
Kamenný chyt
Kamenný chyt, foto: Mirek Matějec
Saas Fee světový pohár 2010, prohlídka finálové trati
Saas Fee světový pohár 2010, prohlídka finálové trati, foto: Mirek Matějec
Saas Fee světový pohár 2010, Felicitas Feller, finále 3
Saas Fee světový pohár 2010, Felicitas Feller, finále 3, foto: Mirek Matějec
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Anna Galljamova 1
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Anna Galljamova 1, foto: Mirek Matějec
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Anna Galljamova 2
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Anna Galljamova 2, foto: Mirek Matějec
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Anna Galljamova 3
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Anna Galljamova 3, foto: Mirek Matějec
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Anna Galljamova 4
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Anna Galljamova 4, foto: Mirek Matějec
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Lucka Hrozová 1
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Lucka Hrozová 1, foto: Mirek Matějec
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Lucka Hrozová 2
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Lucka Hrozová 2, foto: Mirek Matějec
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Lucka Hrozová 3
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Lucka Hrozová 3, foto: Mirek Matějec
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Lucka Hrozová 4
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Lucka Hrozová 4, foto: Mirek Matějec
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Lucka Hrozová 5
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Lucka Hrozová 5, foto: Mirek Matějec
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Radka Petkova 1
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Radka Petkova 1, foto: Mirek Matějec
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Radka Petkova 2
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Radka Petkova 2, foto: Mirek Matějec
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Radka Petkova 3
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Radka Petkova 3, foto: Mirek Matějec
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Radka Petkova 4
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Radka Petkova 4, foto: Mirek Matějec
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Stéphanie Maureau 1
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Stéphanie Maureau 1, foto: Mirek Matějec
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Stéphanie Maureau 2
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Stéphanie Maureau 2, foto: Mirek Matějec
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Stéphanie Maureau 3
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Stéphanie Maureau 3, foto: Mirek Matějec
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Jeon Woon Wha 1
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Jeon Woon Wha 1, foto: Mirek Matějec
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Jeon Woon Wha 2
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Jeon Woon Wha 2, foto: Mirek Matějec
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Jeon Woon Wha 3
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Jeon Woon Wha 3, foto: Mirek Matějec
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Jeon Woon Wha 4
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Jeon Woon Wha 4, foto: Mirek Matějec
Saas Fee světový pohár 2010, finále, parkoviště nabité diváky
Saas Fee světový pohár 2010, finále, parkoviště nabité diváky, foto: Mirek Matějec
Saas Fee světový pohár 2010, Patrik Aufdenblatten
Saas Fee světový pohár 2010, Patrik Aufdenblatten, foto: Mirek Matějec
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Patrik Aufdenblatten
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Patrik Aufdenblatten, foto: Mirek Matějec
Saas Fee světový pohár 2010, Patrik Aufdenblatten
Saas Fee světový pohár 2010, Patrik Aufdenblatten, foto: Mirek Matějec
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Maxim Tomilov
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Maxim Tomilov, foto: Mirek Matějec
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Markus Bendler
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Markus Bendler, foto: Mirek Matějec
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Markus Bendler
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Markus Bendler, foto: Mirek Matějec
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Markus Bendler
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Markus Bendler, foto: Mirek Matějec
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Markus Bendler
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Markus Bendler, foto: Mirek Matějec
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Park Hee Yong
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Park Hee Yong, foto: Mirek Matějec
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Park Hee Yong
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Park Hee Yong, foto: Mirek Matějec
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Park Hee Yong
Saas Fee světový pohár 2010, finále, Park Hee Yong, foto: Mirek Matějec
Stéphanie Maureau
Stéphanie Maureau, foto: Mirek Matějec
Soupeři a kamarádi. Park Hee Yong a Markus Bendler
Soupeři a kamarádi. Park Hee Yong a Markus Bendler, foto: Mirek Matějec
Vítězky ze Saas Fee 2010: Jeong Woon Wha, Stéphanie Maureau, Radka Petkova, Lucka Hrozová
Vítězky ze Saas Fee 2010: Jeong Woon Wha, Stéphanie Maureau, Radka Petkova, Lucka Hrozová, foto: Mirek Matějec
Vitězové ze Saas Fee 2010: Maxim Tomilov, Markus Bendler, Pak Hee Yong, Patrik Aufdenblatten
Vitězové ze Saas Fee 2010: Maxim Tomilov, Markus Bendler, Pak Hee Yong, Patrik Aufdenblatten, foto: Mirek Matějec[Akt. bodový průměr: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

| Autor: Petr Jandík | Vydáno dne 23. 01. 2010 | Počet komentářů: 11 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj: Petr Jandík, Libor Hroza

Našli jste ve článku chybu, nebo překlep? Budeme vděční za upozornění. Napište nám. Děkujeme

Související články:
Aneta Loužecká mistryní světa a vítězkou Světového poháru v rychlosti. (18.02.2024)
MS v ledolezení Edmonton (17.02.2024)
Loužecká čtvrtá v Sunderlandu a třetí celkově (10.02.2024)
MČR 2024 v ledolezení na rychlost (31.01.2024)
SP v ledolezení Saas Fee obtížnost (28.01.2024)
SP v ledolezení Saas Fee - rychlost: Loužecká stříbrná (26.01.2024)
Loužecká stříbrná v Ouray (22.01.2024)
SP v ledolezení Cheongsong: Loužecká zlatá v rychlosti (13.01.2024)
Dry Tool Cup Brno 2023: Loužecká a Bosshard (02.12.2023)
Kalendář ledolezeckých závodů (27.10.2023)
EP v ledolezení Oulu: Devin a Van Der Steen (26.02.2023)
EP v ledolezení Skotsko: Virgile Devin a Marianne van der Steen (17.02.2023)
Světový pohár 2023 v drytoolingu (29.01.2023)
SP v ledolezení Saas Fee: Ladevant Louna a Sina Götz (27.01.2023)
Ouray Ice Festival (22.01.2023)
SP v ledolezení v Champagny-en-Vanoise (21.01.2023)
SP v ledolezení Cheongsong: Heeyong Park a Petra Klingler (21.01.2023)
MM Holandska (10.12.2022)
UIAA Ice Climbing European Cup 2022/23 (05.12.2022)
Loužecká šestá v Žilině (27.11.2022)
Světové poháry UIAA v ledovém lezení v Rusku zrušeny (26.02.2022)
ME v ledolezení Oulu (19.02.2022)
Mistrovství Severní Ameriky v drytoolingu - Ouray (05.02.2022)
MS dospělých a mládeže v ledolezení (30.01.2022)
Loužecká zlatá i bronzová v Ouray (29.01.2022)
Skialpinismus na ZOH (13.08.2021)
SP v ledolezení Kirov: Loužecká sedmá (07.03.2021)
Loužecká třetí v boulderingu na MS mládeže (02.03.2021)
ME v ledolezení Champany: Loužecká čtvrtá a šestá (27.01.2021)
Ouray Ice Festival live (21.01.2021)
EP v drytooligu Žilina (08.12.2020)
SP v ledolezení Saas Fee: Tolokonina a Louna Ladevant (25.01.2020)
SP v ledolezení Čangčun, Čína: Loužecká 9. (04.01.2020)
MS v ledolezení Kirov: Kuzovlev a Woonseon Shin (10.03.2019)
SP v ledolezení Denver: Glatthard a Tolokonina (22.02.2019)
SP v ledolezení Saas Fee: Glatthard a Woonseon Shin (31.01.2019)
SP v ledolezení Cheongsong: Kuzovlev a Tolokonina (12.01.2019)
SP v ledolezení Kirov (04.03.2018)
EP v ledolezení (25.02.2018)
SP v ledolezení Hohhot (04.02.2018)
ICWC Cheongsong, závod překvapení (15.01.2017)
ICWC Beijing 7. - 9.1. (09.01.2017)
ICWC Durango (20.12.2016)
Prozatímní kalendář ICWC (30.07.2016)
SP v ledolezení a ME Rabenstein: Svoljšak a Song (31.01.2016)
ICWC 3: Saas Fee pro Rusy, Dvořáček 12. (24.01.2016)
Ouray: Lucka první a třetí mezi chlapy (21.01.2016)
SP v drytolingu Cheongsong: Tolokonina a Hee Yong Park (17.01.2016)
Ledolezecká sezóna končí v Kirově (08.03.2015)
Vírský cepín - MČR v lezení na rychlost (15.02.2015)
MS v ledolezení na obtížnost a SP na rychlost (01.02.2015)
SP v ledolezení Cheongsong (13.01.2015)
2. kolo slovenského poháru ve drytoolingu (19.11.2014)
ME v ledolezení Ufa: Lucka Hrozová bramborová, Česko třetí v týmech (02.03.2014)
Ve Víru rychlosti Hrozová a Dvořáček (16.02.2014)
SP v Rabensteinu zrušen! (14.02.2014)
Martina Kratochvílová a Janez Svoljšak mistry světa juniorů (09.02.2014)
SP v drytoolingu Champagny-en-Vanoise, France (01.02.2014)
SP v ledolezení Saas Fee (27.01.2014)
Světový pohár v ledolezení Saas Fee od zítřka (23.01.2014)
SP v drytoolingu Busteni (17.01.2014)
SP v drytoolingu Cheongsong (12.01.2014)
Světový pohár ICWC se rozbíhá (09.01.2014)
Drytooling v Bozemanu (04.01.2014)
Black Diamond Drytool cup 2013 (10.12.2013)
Lucka v Bratislavě (20.11.2013)
K2 Drytoolcup 2013 (20.11.2013)
Kalendář závodů v ledolezení (02.08.2013)
Světový pohár v ledolezení Kirov - Lucka Hrozová bronzová! (18.03.2013)
Světový pohár v Busteni: Hrozová zlato! (09.02.2013)
Rabenstein, třetí kolo SP v ledolezení (28.01.2013)
Světový pohár v ledolezení v Saas Fee: Hrozová bronz (24.01.2013)
Mistrovství světa v Cheonsongu (14.01.2013)
Black Diamod Drytool Cup (11.12.2012)
Gutovka drytool cup 2012 (06.12.2012)
Rekord v paragánech (29.11.2012)
Finále Světového poháru v Kirově: Hrozová stříbrná (10.03.2012)
MČR v ledovém rychlolezení (27.02.2012)
SP v Busteni 2012: Lucka šestá, Míra devátý (22.02.2012)
Glace Glise: Bendler a Hrozová (19.02.2012)
SP v ledolezení Busteni (11.02.2012)
Světový pohár v ledolezení Champagny-en-Vanoise: Hrozová bronz (05.02.2012)
Rabenstein 2012 (31.01.2012)
Světový pohár v Saas Fee (21.01.2012)
Fotogalerie ze Saas Fee (21.01.2012)
Hrozová bronzová v Cheongsongu (18.01.2012)
Světový pohár v ledolezení Cheongsong (15.01.2012)
Videa z Kanderstegu 2012 (15.01.2012)
ICE Climbing festival Kandersteg 2012 (09.01.2012)
Začíná ledolezecká sezóna (01.01.2012)
MČR drytooling: fotogalerie (13.12.2011)
Blue Cave Cup 2011 (18.05.2011)
Hrozová stříbrná ve Světovém poháru (08.03.2011)
MS v rychlosti a SP v obtížnosti v Kirově (08.03.2011)
Evropský pohár českou kořistí (19.02.2011)
Lucie Hrozová čtvrtá na Mistrovství světa (08.02.2011)
Mistrovství světa v drytoolingu v Busteni (06.02.2011)
Adrex Ice Run (04.02.2011)
Hrozová stříbrná v Saas Fee (24.01.2011)
Světový pohár v Saas Fee (23.01.2011)
Hrozová v Koreji bronzová (09.01.2011)
Závod světového poháru v drytoolingu v korejském Cheongsongu (09.01.2011)
Otevřené mezinárodní MČR v drytoolingu, Hrozová bere všechno (30.12.2010)
Europa cup Eisklettern 2010/2011 (11.11.2010)
Hrozová pátá v SP v ledu (10.02.2010)
Světový pohár ve Val Daone: Lucka bronz (18.01.2010)
SP v Kirově: Hrozová čtvrtá (12.01.2010)
SP Kirov: Lucka ve finále (08.01.2010)
Tak nám zase přituhlo…. (22.12.2009)Komentář ze dne: 22.01.2010 17:31:06     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Šampon (@)
Titulek:
Hele v roce 2009 tam startoval i Kvak a já:D
0 0

Komentář ze dne: 22.01.2010 17:52:21     Reagovat
Autor: [pjandik] - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re:
Dík, doplníme.
0 0

Komentář ze dne: 23.01.2010 13:26:26     Reagovat
Autor: [pjandik] - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Lucka
Lucka zatím dobrý, ale na bednu to až tak nevypadá. Držme palce.
0 0

Komentář ze dne: 23.01.2010 14:02:27     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Martin (@)
Titulek: Finále
Myslím, že i účast ve finále je super, zvláště když tam Lucka odjela s nedoléčenou virózou a taky i vzhledem k tomu, že se do finále nedostaly ani dvě velké favoritky - Angelika R. a Petra M., loni v S.Fee na 1. a 2.místě. Buďme rádi i za finále, i když bedna by byla jistě lepší.:-) Držím palec, aby to vyšlo.:-)
0 0

Komentář ze dne: 23.01.2010 15:30:52     Reagovat
Autor: [pjandik] - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Finále
Samo, že je finále úspěch. Lucka byla vloni sedmá a myslím, že i když se silově zlepšila, silové lezení s Saas Fee jí tak moc nesedí a úspěchem tu bude cokoliv lepšího, než to loňské sedmé místo. V semifinále bylo vidět, že má se silovými pasážemi větší problémy, než současné favoritky Chloé a Korejka Wha a další. Petra Müllerová vypadala na trati v silových pasážích taky líp, než Lucka, ale zvrtl se jí cepín a spadla. Angeliku jsem bohužel neviděl, ale asi je z formy, protože ani v Daone neudělala nějaký skvělý výsledek. Přitom vloni vyhrála, ale kdeže loňské sněhy jsou :-). Tak Lucko bojuj, třeba bude příjemné překvapení.
0 0

Komentář ze dne: 24.01.2010 19:55:46     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Martin (@)
Titulek: Re: Re: Finále
Tak Lucka má nakonec pěkné 4. místo.:-) Každopádně gratulace! Jinak je fakt, že Lucka za svými favoritkami pořád silově zaostává, což ji stojí úsilí navíc, a tím pádem i ztrátu času. Zase na druhou stranu, aspoň ví, kde má Achillovu patu. Když má člověk rezervy, může pak stoupat delší dobu nahoru, na rozdíl od toho, kdo těch rezerv už moc nemá.
0 0

Komentář ze dne: 24.01.2010 21:21:28     Reagovat
Autor: neregistrovaný - jesus (@)
Titulek: Re: Re: Re: Finále
Jejéj, všichni maj rezervy. Ať padne už konečně zlato, jinak stpoupání je bezva, ,ale ... Vítěz je jen jeden.
0 0

Komentář ze dne: 24.01.2010 22:29:39     Reagovat
Autor: [pjandik] - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Finále
Ono to bylo takové hop nebo trop. Kdyby lezla Lucka trošičku rychlejc dole, nebo kraší dobu vyklepávala na vršku ledopádu, mohla bejt druhá, kdyby měla na horní část o minutu víc, mohlo bejt i zlato.
Jenže kdyby Chloé nešáhla za čáru a Ljudmila neměla nervy a nespadla dole, taky by místo čtvrtého místa mohlo být šesté. Nojo. Nervy jsou toho taky součástí a na kdyby se nehraje.
Je to prostě takhle a budeme držet palce do Busteni, kde je úplně nová stěna. Ta stará ze šalovacích desek, na kterých byl ještě vidět beton, Lucce vyhovovala, uvidíme jak to bude s tou novou.
0 0

Komentář ze dne: 24.01.2010 23:38:38     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Finále
Komentář Chloé z Facebooku: Fucking red line....
0 0

Komentář ze dne: 23.01.2010 20:26:03     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Zdenek
Titulek: Lucka prubezne 3. :)
Aktualni neoficialni prubezne vysledky ICE WC Women Lead po Saas Fee

1 194 Graftiaux Chloe BEL 5 51 1 100 7 43
2 180 Maureau Stephanie FRA 0 0 2 80 1 100
3 175 Hrozova Lucie CZE 4 55 3 65 4 55
4 168 Rainer Angelika ITA 1 100 9 37 11 31
5 167 Gallyamova Anna RUS 3 65 5 51 5 51
6 160 Badalyan Liudmila RUS 2 80 8 40 8 40
7 135 Jeong Woon Wha KOR 0 0 4 55 2 80
8 121 Filippova Maryam RUS 6 47 9 37 9 37
9 108 Petkova Radka BUL 0 0 7 43 3 65
10 95 Launits Nadezda RUS 8 40 11 31 14 24
11 94 Feller Felicitas SUI 0 0 6 47 6 47
12 74 Shabalina Viktoriya RUS 12 28 13 26 16 20
13 60 Kulikova Natalya RUS 10 34 0 0 13 26
14 52 Van Der Steen Marianne NED 0 0 14 24 12 28
15 50 Hamdy Dalia SUI 0 0 12 28 15 22
16 43 Gallyamova Nadezhda RUS 7 43 0 0 0 0
17 38 Ionita Ioana ROU 0 0 16 20 17 18
18 37 Protopopova Maria RUS 9 37 0 0 0 0
19 36 Venturelli Giulia ITA 0 0 15 22 19 14
20 34 Müller Petra SUI 0 0 0 0 10 34
21 31 Karpova Alena RUS 11 31 0 0 0 0
22 28 Mikryukova Liubov RUS 12 28 0 0 0 0
23 24 Krasavina Maria RUS 14 24 0 0 0 0
24 22 Permyakova Irina RUS 15 22 0 0 0 0
25 20 Kochurova Anna RUS 16 20 0 0 0 0
26 18 Petenko Elizaveta RUS 17 18 0 0 0 0
27 16 Yudintceva Tatiana RUS 18 16 0 0 0 0
27 16 Huber Christina GER 0 0 0 0 18 16
29 14 Takahashi Megumi JPN 19 14 0 0 0 0
30 12 Jafarova Dilara AZB 20 12 0 0 0 0
30 12 Pleskacheva Ekaterina RUS 0 0 0 0 20 12

Snad tam nejsou chyby...

Zdroj: UIAA, iceclimbingworldcup.ch, body podle lonska
0 0

Komentář ze dne: 23.01.2010 20:28:20     Reagovat
Autor: [pjandik] - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Lucka prubezne 3. :)
:-) Díky, skvělá informace
0 0

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

hledej
Horoškola
HI shop
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
Oznámení o akcích posílejte redakci