Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
redakce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najdete nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání CookiesSP v ledolezení Saas Fee


Podrobné zpravodajství

Ve švýcarském Saas Fee proběhl třetí závod Světového poháru. Podívejte se, jak si vedli naši reprezentanti. Lucka Hrozová pátá, vyhráli Angelika Rainer a Hee Yong Park. Video s Luckou.


 

Celkový stav Světového poháru

Po třech závodech Lucka pomalu likviduje náskok Nadi Galljamové způsobený jejím smolným výpadkem v Koreji. Také Angelika Rainer dotahuje náskok Korejky Woon Seon Shin, Tolokoniu tíží zase smolný výpadek ve finále Busteni. Lucka se potýká s pro ni nevýhodným trendem ve stavbě závodních cest, kde se preferuje rychlost na úkor obtížnosti. Situaci asi nejlépe ukazuje, že zatímco je Lucka ve Světovém poháru celkově šestá se dvěma pátými a jedním osmým místem, ani jedna z jejích soupeřek dosud nepřelezla Ironmama M14, i když se o to Angelika snažila již nejméně třemi sériemi pokusů a úspěšná nebyla ani Tolokonina, která tomu zatím věnovala jeden den. Rovněž tak Illuminati nemá přelezené žádná z nich, přitom pro Angeliku je to domácí terén.

Lucka ze sebe, na rozdíl od venkovních terénů, pod závodním stresem nedovede v ten pravý okamžik vydat všechno co umí. V začátku závodních cest leze pomalu, takzvaně na jistotu a "závěrečný spurt", byť obdiovuhodný, to nedokáže dohonit. Podobné je to i s naším nejlepším drytoolovým lezcem v přírodě Mirkem Matějcem. Také má jako jediný od nás přelezeného Ironmana a Law and Order, ale v závodech jej nervy letos významně zrazují. Martina Kratochvílová je nadějí do budoucna. V semifinále lezla uvolněně, nikdo od ní nic nečekal. Teprve v dalších závodech se ukáže, jak zvládne psychiku.

O vystoupení našich mužů se nedá psát s uspokojením. Máme marnotratně jmenované tříčlenné reprezentační družstvo, které se rozmístilo od 27. do 45. místa. Nejlépe dopadl Radek Lienerth, který však letos neměl takovou kliku jako vloni, kdy se dostal jako poslední do velké skupiny závodníků, kterří popadali na stejném místě, ledovém špalku. V bodovém hodnocení se tehdy nijak neprojevilo, kdo tam minutu a půl bojoval, a kdo spadl hned. 16. místo nezopakoval. 

Takto široká podpora průměrných výkonů je kuriózní v případě, kdy Lucka Hrozová nedostává na závod v Busteni (5. místo) podporu žádnou a na ostatní závody jen částečnou. 

 

poř. Jméno body
1 Shin Woon Seon 260
2 Angelika Rainer 245
3 Maria Tolokonina 212
4 Maryam Filippova 175
5 Naděžda Galljamova 145
6 Lucie Hrozová 142
7 Song Han Na Rai 122
8 Kulikova 117
19-20 Martina Kratochvílová 34

Podívejte se na semifinále Lucky Hrozové

 

Sobota

Finále mužů

Skončilo v mnoha ohledem pozoruhodné finále mužů. První kuriozitou je 6. místo 44letého Ukrajince Jevgenije Krivošejceva. Druhou kuriozitou je upadllý topový chyt pod Maximem Tomilovem. Bylo to poté, co cvakl topovou karabinu a měl v topovém chytu oba cepíny, teže cesta byla dokončena. Jen se nečekaně proletěl. Chyt dole nikoho netrefil. Třetí kuriozitou je dění kolem Park Hee Yonga. Kousek před topem se mu zhasli světlo, nicméně by mu to i tak zaručoval bronzovou medaili. Protože je tma  technický incident a postižený má právo na opakování pokusu, rozhodl se Park, že poleze finálovku ještě jednou. Při takovém opakovanéím pokusu jel jak motorová myš a doběhl k tomu nějaké dvě a půl minuty před limitem. Neskutečné divadlo. Ještě mu pak ujely nohy, ale vybral to. Pak si v klidu cvakl topovou karabinu a top byl hotov nějaké dvě minuty před limitem, zlato. Pak ještě vylezl nahoru na oblouk s chyty, zamával a skočil dolů.

poř. Jméno země Výsledek
1 Park HeeYong KOR TOP (7:01)
2 Tomilov Maxim RUS TOP (8:54)
3 Kuzovlev Nikolaj RUS 18.24
4 Primerov Nikolay AZE 18.22
5 Tomilov Alexey RUS 16.22
6 Kriyvošejcev Jevgenij UKR 11.15
7 Svoljšak Janez SLO 7,11
8 Novoselcev Jevgenij RUS 3.061
27 Radek Lienerth CZE 7.122 (Q1)
40 Jan Straka CZE 8.13 (Q2)
45 Mirek Matějec CZE 6.11 (Q1)

Kompletní výsledky ze stažení zde

Finále žen

Na cestu je 10 minut, vede po levé straně. Začíjá vyšťavovákem - visícím dřevěným špalkem s předvrtanými dírami a pokračuje po kamenných chytech první desky. Následuje traverz doleva. První ledový špalek vychází na levou ruku. Podobně jako v semifinále pokračuje šikmá kláda  vedoucí na spodek podkovy se stále se zvětšujícím převisem. V ní visí druhý špalek, tentokrát dost houpací Po někoika kamenných chytech je ještě jeden ledový špalek u vrcholu.

Naďa Galljamova má u špalku 4 minuty. Skoro minutu ztratila vyndaváním cepínu. Kládu řeší zakopáváním maček. Na začátku podkovy má něco přes 2 minuty. Dosáhla druhý špalek a došel jí čas pod třetím.

Mariane van der Steen má u špalku méně, než 4 minuty, je pomalejší, než Galljamova. Ze sekání do klády je vidět, že už nemá mnoho sil. Je pomalejší a končí pod Naďou Galljamovou.

Lucie Hrozová dosáhla ledový špalek s rezervou 4:40. Za kládou má ještě 2:45. Na potvoru se přenos seká, takže není nic vidět. Další viditelný úšek a vidíme Lucku na třetím špalku. Zřejmě nasadila svůj pověstný závěrečný finiš. Nepochybně to bude vedení, ale na kolik to bude stačit nakonec se uvidí. Replay ukazuje, že kládu přeběhla velmi rychle a že jí na třetím špalku došel čas. Komentátor říká, že dosáhla nový nejvyšší bod cesty.

Petra Klingler vypadá na začátku rychle, ale začátek první desky jí zbrzdil. A padá pod třetí expreskou! Slzy zklamání jsou pochopitelné. Lucka má tím pádem jistě páté místo. Pokud ovšem nejde o technický incident. Pak by Petra dostala jkeště jeden pokus.

Woon Seon Shin je pekelně rychlá Na špalku má o minutu a půl víc času než Lucka. Pokud něco nezvorá, určitě ji přeleze.V podkově si pořád drží před Luckou náskok minutu a půl. Má druhý ledový špalek a tři minuty k dobru. Vytřepává. S rezerviz dvě minuty dosahuje třetí ledový špalek. Přelézá ho a překonává Lucku..40 sekund a má čtvrtý ledový špalek. Končí na čas jednu exporesku před topem. Fascinující výkon.

Maryam Filippova je pomalejší, než Korejka. Na kládě je o půl minuty za Korejkou a tím minutu před Luckou. 3:50 na začátku podkovy. Zpomaluje, trošku jí docházejí síly. Přešla druhý ledový špalek. Cvaká presku a má třetí špalek, 35 sekund času. Bere chyt za špalkem, je před Luckou. Není schopná cvaknout presku za třetím špalkem, time out.

Maria Tolokonina si chce spravit chuť po neúspěchu v Busteni. Na špalku má přes 6 minut,  je nepatrně rychlejší, než Korejka, asi o tři sekundy. Druhý špalek vůbec nepoužila. Síly má spoustu. Na třetím špalku má přes dvě minuty času. Jenža padá z druhého chytu za třetím špalkem a vedení zůstává Korekjce. Uspěchala to zbytečně, měla ještě přes minutu času. Lucku ovšem i tak odsunuje na čtvrté místo. Neťastný výraz, zlato nebude.

Angelika Rainer se snaží jít rychle, jde trochu riskantně. Na prvním ledovém špalku má něco přes 6 minut. Je o 7 sekund rychlejší, než Korejka. Na začátku podkovy ale opět ztrácí. Dlouho nemůže chytit natahovák na druhým špalkem. Zpomaluje, vyklepává. Před druhým špalkem založila cepín do šroubu chytu, ale nevypadla. Třetí špalek. Minuta deset. Cvaká presku za třetím špalkem. Dobře přešla do dalšího chytu a bojuje o zlato. Padá z následujícho chytu, ale presku cvakla těsně před pádem stejnou, jako Korejka. Protože měšla lepší výsledek v semifinále, je vítězkou. Vložení cepínu do šroubu místo na chyt, což pravidla nepovolují, rozhodnutí rozhodčích neovlivnilo a po pravdě řečeno, Angelice nepomohlo, spíš přidalo nervy. Asi si toho Rusové nevšimli, protest nikdo nepodal.

 

Poř. Jméno Země Výsledek
1 Rainer Angelika ITA 19.29
2 Shin WoonSeon KOR 19.29
3 Tolokonina Maria RUS 18.271
4 Filippova Maryam RUS 17.26
5 Hrozova Lucie CZE 17.252
6 Gallyamova Nadezhda RUS 16.23
7 Van Der Steen Marianne NED 14.191
8 Klingler Petra SUI 2.09
10 Martina Kratochvílová CZE 12.15 (semi)

 

Kompletní výsledky žen najdete zde.


Semifinále mužů

Na mužké cestě vyhrál Maxim Tomilov, ale před jeho bratra alexeje se senzačně vklínil Slovince Janez Svoljšak. Zoban na jeho formu upozornňoval zcela právem. Další senzací je finálový postup veterána všech veteránů Jevgenije Krivošejcva, který byl v lezech 200 až 2006 třikrát mistrem světa a stále ještě nepatří do starého železa, podobně jako tarasov, který vyhrál bronz v Busteni. Ve finále uvidíme kromě bratrů Tomilovových, Svljšaka a Krivošejceva ještě Nikolaje Kuzovleva, Korejce Park Hee Yonga, ruského reprezentanta Ázerbajdžánu Nikolaje Primerova a dalšího Rusa Jevgenije Novoselceva. Na historii Krivošejcevových vítezství se můžete podívat na jeho Facebookové stránce na videu.

Semifinále žen

Konečné výsledky semifinále

start. číslo jméno stát poř. výsledek
3 Rainer Angelika ITA 1 Top (8.35)
37 Tolokonina Maria RUS 2 Top (8.39)
24 Filippova Maryam RUS 3 17.23
8 Shin WoonSeon KOR 4 17.23
39 Klingler Petra SUI 5 17.23
38 Hrozová Lucie CZE 6 16.192
9 Van Der Steen Marianne NED 7 15.191
32 Gallyamova Nadezhda RUS 8 14.18
15 Kulikova Natalya RUS 9 14.171
2 Kratochvilova Martina CZE 10 12.15
21 Song HanNaRai KOR 11 11.141
31 Koshcheeva Ekaterina RUS 12 8.115
23 Juarez Marjorie FRA 13 8.115
22 Olson Jennifer CAN 14 7.102
17 Kosek Olga POL 15 7.102
11 Vlasova Alena RUS 16 6.102
10 Aleksieieva Yevheniia UKR 17 6.09
29 Feoktistova Ekaterina RUS 18 3.04

 

Lucka Hrozová postupuje po solidním výkonu do finále na výhodném šestém místě. Nebude se muset dlouho nervovat v izolaci, i s ohledem na její nemoc je to dobré výchozí postavení. Martina Kratochvílová podala svůj životní výkon. Desáté místo při první startu ve Světovém poháru je vynikající. Porazila mimo jiné finalistku z Koreje Song HanNaRai.


A máme tu semifinále. Holky mají na cestu 9 minut a je řádně dlouhá, ale podle Lucka lehčí, než kvalifikace. Začíná ledem, pak vede doprava do první desky, kde jsou některé chyty shodné se včerejší mužskou kvalifikací. Stejně jako ona traverzuje sestupně druhou deskou s nepříjemným spoďákem k ledovému špalku. Následuje šikmo doprava dřevěný kmae, kde se nesmí zasekávat do horní části, a napojuje se na obrovskou podkovu, kde je vytrvalostní sekce jdoucí stále víc do převisu. Cesta končí třetím

Jako první nastoupoila Alena Vlasova. Dlouho jí trval úvodní led. Opatrně se pohybovala v první desce a dospěla do traverzu, kde vyletěla.

Jako druhá starovala naše Martina Kratochvílová, jejíž příjmení komentátorovi málem zlomilo jazyk. Zbavila se včerejší nervozity a podala možná svůj živoitní výkon. Podstatně rychleji, než Vlasova přešla první desku, v sestupném traverzu po platonickém pokusu dosáhnout přímo z plastového chytu ledový špalek správně sestoupila do spoďáku. Špalek jí mnoho problému nenadělal, bezpečně prošla přes šikmý kmen a udělala ještě pár kroků v začátku oblouku obrovské podkovy, když pod tlakem ubývajícího času za šícáku nohou nedostatečně založila spoďák, který jí vypadl. Průběžné vedení, výsledek 12.15. Na první účast ve svěťáku úctyhodný výkon a Martina se za něj rozhodně nemusí stydět. V semifinále rozhodně nebude predposlední. Marjorie Juarez dolezla k ledovému špalku, kde nedokázala vyndat cepín a nedostala se na šikmý kmen. 8.115, zústáva za Martinou.

Následující Polka Olga Kosek vypadla ze sestupného traverzu ze spoďáku. Poté následovala oprava cesty a výměna jednoho chytu.

Ukrajinka Jevženija Aleksejeva má trable už v první stěně a Martinino vedení neohrozila. Začíná se rodit senzace.

Ruska Jekatěrina Feoktistova smekla v první desce a Martina stále vede.

Jenifer Olson si včas nevyndala cepín z plastového chytu ve druhé desce a šla doprava do ledového špalku. Tam sice úspěšna založila cepín do díry, ale zamkla se tím v nemožně natažené pozici. Po několika pokusech se jí cepín z plastového chytu vlevo podařilo vyndat, ale následný hhup do visu ve špalku neudržela. Martina stále vede.

Olga Kosek má opravný pokus, při prvním pokusu se jí ulomil chyt a to je na rozdíl od ledu technický incident. Nezvládla sestupný traverz a i tak neohrožuje Martinino vedení.

Ruska Jekatěrina Koščejeva je v začátku možná pomalejší, než Martina. Už cestou vyklepává. Se čtyřminutovou rezervou dolézá na kulatý ledový špalek. Hodně vyklepává, a nemůže vyndat cepín z ledu. Zdá se, že je ve špalku navrtaná zákeřná díra, které se Martina dokázala vyhnout. Vysílena padá a Martina vede dál. Teď už nemůže být horší, než 11. Postup do finále už nemusí být SciFi, pokud udělá chybu jěště několik dalších papírově silnějších závodnic.

Holaďanka Marianne Van der Steen, tradiční účastnice Světových pohárů. Má dlouhý cepín s trojitým úchopem. V sestupném traverzu má ještě 5 minut času. V ledovém špalku nepoužila díru.past. Je na šikmém špalku. S rezervou 2:37 dosahuje oblouk podkovy. Cvaká 12. presku a s více než minutovou rezervou překonává Martinu. Druhý ledový špalek, pokračuje po podkově a padá pár sekund před vypršením času. Průběžné vedení, 15.191, Martina je druhá.

Natalija Kulikova zahajuje skupinu těch nejlepších. S rezervou šesti minut absolvuje sestupný traverz ve druhé desce. Přechází ledový špalek a s pětiminutovou rezervou jde na kmen. Při sekání do kmenu se zdá, že má méně sil, ale přechází ho a po krocích v podkově má druhý ledový špalek a přes dvě minuty času. Ale neopatrně zatížila kamenné chyty a padá. Výsledek 14.171, druhé místo, Martina je třetí. 

Korejka Song HanNaRai má potíže s úvodním ledem. Do první stěny traverzuje nízko. Do druhé desky jde už jen s pětiminutovou rezervou. Na šikmém kmenu má ještě 3.30. Focena Mirkem Matějcem však padá a protože nedosáhla spoďák, ze kterého vypadla Martina, zařazuje se na 4. místo výsledkem 11.141.

Naděžda Galljamova celkem plynule dosáhla s více než tříminutovou rezevou kmen. Se dvěma minutami k dobu vstupuje na podkovu. Dvacet sekund jí stojí vyndat cepín z posledního záseku kmene. Druhý ledový špalek a 13 expreska. 14. expreska. Time out. Martina je čtvrtá.

A je tu Lucka Hrozová. Jak se asi zotavila z horečky? Slušnou rychlostí postupuje první deskou, Ve druhé vynechává spoďák a jde rovnou do druhého špalku. Na kmen jde s rezervou 4 minut. Na podkově je se třetmiminutami k dobru. Druhý špalek a dvě minuty. Závěrečný spurt přinesl Lucce vedení a Martině pokles na 5. místo. Protože startuje ještě pět děvčat, Lucka má jistý postup do finále = nejhůř šesté místo a Martina nejhůř jedenácté. Aby  mohla Martina postoupit i do finále, musely by udělat výraznou chybu dvě ze šestice nejlepších a na to se spoléhat nedá.

Bohužel v tuto chvíli vypadl přímý přenos.

Švýcarka Petra Klingler se jako první dostává na třetí ledový špalek a padá před vypršením limitu. Každopádně ale vedení. Skvělý výkon. Lucka 2., Martina 6.

Korejka WoonSeon Shin odlézá z kmene dřív, než Lucka. V podkově má přes čtyri minuty. Dolézá do třetího ledového špalku a překonává Petru Klingler. První místo, Lucka 3., Martina 7.

Maria Tolokonina se topem ujímá vedení, video stream stávkuje.

Snad ukáže Angeliku Rainer. Ta je velmi rychlá, jak je u ní zvykem. Na kmenu má ještě 5:30. Nakonec je z toho TOP o 4 seundy před Tolokoninou.

Mariam Filippova, vítězka kvalifikace  timeout  na topovém třetím ledovém špalku. Třetí místo.


 

Pátek 

Dobojováno. Chlapi můžou na večírek, protože nepostoupili. Holky uspěly obě. Martina Kratochvílová se štěstím postoupila do semifinále, když nečekaně vypadla papírově silnější Radka Petkova a o jeden chyt se dostala před Kendru Stritch a Vivien Labarille. Tak držte palce zítra ve tři čtvrtě na devět. 

Jak šla Lucčina kvalifikace:

 

Lucka kvalifikace Saas Fee. V pohodě dosahuje na chyt, na který se Martina a řada jiných nemohla dostat
Lucka kvalifikace Saas Fee. V pohodě dosahuje na chyt, na který se Martina a řada jiných nemohla dostat

 

 

Lucka kvalifikace Saas Fee, umí se pěkně natáhnout
Lucka kvalifikace Saas Fee, umí se pěkně natáhnout

 

 

Lucka kvalifikace Saas Fee - nohy sem, nohy tam...
Lucka kvalifikace Saas Fee - nohy sem, nohy tam...

 

 

Lucka kvalifikace Saas Fee, závěrečný spurt, top v poslední sekundě
Lucka kvalifikace Saas Fee, závěrečný spurt, top v poslední sekundě

 

 

Lucka kvalifikace Saas Fee, má toho dost, jde se zase potit do postele
Lucka kvalifikace Saas Fee, má toho dost, jde se zase potit do postele

 


Výsledky kvalifikace:

Ženy

1 Filippova Maryam RUS 24 Top (4.48) -
2 Rainer Angelika ITA 3 Top (5.1) -
3 Tolokonina Maria RUS 37 Top (5.29) -
4 Shin WoonSeon KOR 8 Top (5.4) -
5 Klingler Petra SUI 39 Top (5.44) -
6 Hrozova Lucie CZE 38 Top (6)

17 Kratochvilova Martina CZE 2 5.10

Muži 1

1 Primerov Nikolay AZE 116 Top (5) -
2 Děngin Alexej RUS 58 11.212 -
3 Svoljšak Janez SLO 66 11.21

14 Lienerth Radek CZE 73 7.122

23 Matějec Mirek CZE 119 6.11

Muži 2

1 Tomilov Maxim RUS 97 Top (4.54) -
2 Duverney-Guichard Simon FRA 42 Top (4.56) -
3 Proščenko Radomir RUS 84 11.192

20 Straka Jan CZE 77 8.13


Kvalifikace mužů

Odpolední kvalifikace mužů začala s hodinovým zpožděním. Pětiminutové cesty obsahují start na betonovém sloupu, dřevěný visící špalek, první desku kamennými chyty, převislejší druhou se sestupným traverzem, visící ledový špalek, třetí stěnu, ledový blok a top v dalším ledu. Podle komentátorky Angeliky Rainer jsou mužské chyty horší, než měly na své kvalifikaci ženy.

První se z našich zástupců představil Radek Lienerth. Dolezl do&


[Akt. bodový průměr: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

| Autor: Petr Jandík | Vydáno dne 27. 01. 2014 | Počet komentářů: 32 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj: Petr Jandík

Našli jste ve článku chybu, nebo překlep? Budeme vděční za upozornění. Napište nám. Děkujeme

Související články:
Aneta Loužecká mistryní světa a vítězkou Světového poháru v rychlosti. (18.02.2024)
MS v ledolezení Edmonton (17.02.2024)
Loužecká čtvrtá v Sunderlandu a třetí celkově (10.02.2024)
MČR 2024 v ledolezení na rychlost (31.01.2024)
SP v ledolezení Saas Fee obtížnost (28.01.2024)
SP v ledolezení Saas Fee - rychlost: Loužecká stříbrná (26.01.2024)
Loužecká stříbrná v Ouray (22.01.2024)
SP v ledolezení Cheongsong: Loužecká zlatá v rychlosti (13.01.2024)
Dry Tool Cup Brno 2023: Loužecká a Bosshard (02.12.2023)
Kalendář ledolezeckých závodů (27.10.2023)
EP v ledolezení Oulu: Devin a Van Der Steen (26.02.2023)
EP v ledolezení Skotsko: Virgile Devin a Marianne van der Steen (17.02.2023)
Světový pohár 2023 v drytoolingu (29.01.2023)
SP v ledolezení Saas Fee: Ladevant Louna a Sina Götz (27.01.2023)
Ouray Ice Festival (22.01.2023)
SP v ledolezení v Champagny-en-Vanoise (21.01.2023)
SP v ledolezení Cheongsong: Heeyong Park a Petra Klingler (21.01.2023)
MM Holandska (10.12.2022)
UIAA Ice Climbing European Cup 2022/23 (05.12.2022)
Loužecká šestá v Žilině (27.11.2022)
Světové poháry UIAA v ledovém lezení v Rusku zrušeny (26.02.2022)
ME v ledolezení Oulu (19.02.2022)
Mistrovství Severní Ameriky v drytoolingu - Ouray (05.02.2022)
MS dospělých a mládeže v ledolezení (30.01.2022)
Loužecká zlatá i bronzová v Ouray (29.01.2022)
Skialpinismus na ZOH (13.08.2021)
SP v ledolezení Kirov: Loužecká sedmá (07.03.2021)
Loužecká třetí v boulderingu na MS mládeže (02.03.2021)
ME v ledolezení Champany: Loužecká čtvrtá a šestá (27.01.2021)
Ouray Ice Festival live (21.01.2021)
EP v drytooligu Žilina (08.12.2020)
SP v ledolezení Saas Fee: Tolokonina a Louna Ladevant (25.01.2020)
SP v ledolezení Čangčun, Čína: Loužecká 9. (04.01.2020)
MS v ledolezení Kirov: Kuzovlev a Woonseon Shin (10.03.2019)
SP v ledolezení Denver: Glatthard a Tolokonina (22.02.2019)
SP v ledolezení Saas Fee: Glatthard a Woonseon Shin (31.01.2019)
SP v ledolezení Cheongsong: Kuzovlev a Tolokonina (12.01.2019)
SP v ledolezení Kirov (04.03.2018)
EP v ledolezení (25.02.2018)
SP v ledolezení Hohhot (04.02.2018)
ICWC Cheongsong, závod překvapení (15.01.2017)
ICWC Beijing 7. - 9.1. (09.01.2017)
ICWC Durango (20.12.2016)
Prozatímní kalendář ICWC (30.07.2016)
SP v ledolezení a ME Rabenstein: Svoljšak a Song (31.01.2016)
ICWC 3: Saas Fee pro Rusy, Dvořáček 12. (24.01.2016)
Ouray: Lucka první a třetí mezi chlapy (21.01.2016)
SP v drytolingu Cheongsong: Tolokonina a Hee Yong Park (17.01.2016)
Ledolezecká sezóna končí v Kirově (08.03.2015)
Vírský cepín - MČR v lezení na rychlost (15.02.2015)
MS v ledolezení na obtížnost a SP na rychlost (01.02.2015)
SP v ledolezení Cheongsong (13.01.2015)
2. kolo slovenského poháru ve drytoolingu (19.11.2014)
ME v ledolezení Ufa: Lucka Hrozová bramborová, Česko třetí v týmech (02.03.2014)
Ve Víru rychlosti Hrozová a Dvořáček (16.02.2014)
SP v Rabensteinu zrušen! (14.02.2014)
Martina Kratochvílová a Janez Svoljšak mistry světa juniorů (09.02.2014)
SP v drytoolingu Champagny-en-Vanoise, France (01.02.2014)
Světový pohár v ledolezení Saas Fee od zítřka (23.01.2014)
SP v drytoolingu Busteni (17.01.2014)
SP v drytoolingu Cheongsong (12.01.2014)
Světový pohár ICWC se rozbíhá (09.01.2014)
Drytooling v Bozemanu (04.01.2014)
Black Diamond Drytool cup 2013 (10.12.2013)
Lucka v Bratislavě (20.11.2013)
K2 Drytoolcup 2013 (20.11.2013)
Kalendář závodů v ledolezení (02.08.2013)
Světový pohár v ledolezení Kirov - Lucka Hrozová bronzová! (18.03.2013)
Světový pohár v Busteni: Hrozová zlato! (09.02.2013)
Rabenstein, třetí kolo SP v ledolezení (28.01.2013)
Světový pohár v ledolezení v Saas Fee: Hrozová bronz (24.01.2013)
Mistrovství světa v Cheonsongu (14.01.2013)
Black Diamod Drytool Cup (11.12.2012)
Gutovka drytool cup 2012 (06.12.2012)
Rekord v paragánech (29.11.2012)
Finále Světového poháru v Kirově: Hrozová stříbrná (10.03.2012)
MČR v ledovém rychlolezení (27.02.2012)
SP v Busteni 2012: Lucka šestá, Míra devátý (22.02.2012)
Glace Glise: Bendler a Hrozová (19.02.2012)
SP v ledolezení Busteni (11.02.2012)
Světový pohár v ledolezení Champagny-en-Vanoise: Hrozová bronz (05.02.2012)
Rabenstein 2012 (31.01.2012)
Světový pohár v Saas Fee (21.01.2012)
Fotogalerie ze Saas Fee (21.01.2012)
Hrozová bronzová v Cheongsongu (18.01.2012)
Světový pohár v ledolezení Cheongsong (15.01.2012)
Videa z Kanderstegu 2012 (15.01.2012)
ICE Climbing festival Kandersteg 2012 (09.01.2012)
Začíná ledolezecká sezóna (01.01.2012)
MČR drytooling: fotogalerie (13.12.2011)
Blue Cave Cup 2011 (18.05.2011)
Hrozová stříbrná ve Světovém poháru (08.03.2011)
MS v rychlosti a SP v obtížnosti v Kirově (08.03.2011)
Evropský pohár českou kořistí (19.02.2011)
Lucie Hrozová čtvrtá na Mistrovství světa (08.02.2011)
Mistrovství světa v drytoolingu v Busteni (06.02.2011)
Adrex Ice Run (04.02.2011)
Hrozová stříbrná v Saas Fee (24.01.2011)
Světový pohár v Saas Fee (23.01.2011)
Hrozová v Koreji bronzová (09.01.2011)
Závod světového poháru v drytoolingu v korejském Cheongsongu (09.01.2011)
Otevřené mezinárodní MČR v drytoolingu, Hrozová bere všechno (30.12.2010)
Europa cup Eisklettern 2010/2011 (11.11.2010)
Hrozová pátá v SP v ledu (10.02.2010)
Saas Fee - Hrozová čtvrtá (23.01.2010)
Světový pohár ve Val Daone: Lucka bronz (18.01.2010)
SP v Kirově: Hrozová čtvrtá (12.01.2010)
SP Kirov: Lucka ve finále (08.01.2010)
Tak nám zase přituhlo…. (22.12.2009)Komentář ze dne: 24.01.2014 12:46:35     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Robert (@)
Titulek:
Hm. Na http://www.iceclimbingworldcup.org/latest-results.html Martina Kratochvílová ve výsledovce vůbec nefiguruje. 17.-18. místo Wells Anna a Maiorova Julia. Někde je chybka?
0 0

Komentář ze dne: 24.01.2014 13:19:33     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re:
tradičně mezi židlí a klávesnicí. Iceclimbingworldcup.org ukazuje defaultně výsledky z Busteni, Přepni si na Saas Fee :-)
0 0

Komentář ze dne: 24.01.2014 15:08:22     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Robert (@)
Titulek: Re: Re:
mezi židlí a klávesnicí - souhlas, ale v tomhle případě bych neřek, že jde o moji židli ;). Busteni jsou "latest results"??? :)))
0 0

Komentář ze dne: 24.01.2014 16:00:25     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Re:
je tam rolovací meníčko, ze kterého si vybíráš závod. Latest results = ty letošní. Obdivuju mudrce, co remcaj nad překlepama v onilne zpravodajství a neuměj si vyrolovat řádek v menu :-)
0 0

Komentář ze dne: 25.01.2014 01:54:34     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Robert (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re:
Petře, sorry, ale: "latest results" FAKT NEMŮŽOU být "letošní výsledky", pokud už běží další závod. (Rozdíl mezi slovy "last" a "latest" je maximálně tak středoškolská angličtina, a to v hodně nízkém ročníku. A samozřejmě, že to není chyba u HoryInfo.)
0 0

Komentář ze dne: 25.01.2014 09:29:49     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re:
To si vyříď s UIAA :-) Já popisuju existující stav, ne jak by to možná mělo být, Ale pro lidi co neuměj zacházet s rolovacím menu včera poštelovali default už na to Saas Fee, takže bys neměl mít problém.
0 0

Komentář ze dne: 25.01.2014 13:14:47     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Robert (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
:-) Já s rolovacím menu zacházet umim, teda aspoň si to myslim. Akorát mne nenapadlo se vůbec dívat po nějaké položce "výběr závodu". Asi jako když bych viděl v pátek v supermarketu regál označený "dnešní pečivo", nejspíš nebudu zkoumat, jestli tam náhodou nejsou přihrádky "čtvrteční rohlíky" a "páteční rohlíky" :-)))
0 0

Komentář ze dne: 24.01.2014 12:49:48     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Robert (@)
Titulek: br :)
Oprav si, Petře, ty překlepy "fontd" "sekunt". (Pak tohle klidně smaž :) )
0 0

Komentář ze dne: 24.01.2014 13:15:53     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (@)
Titulek: Re: br :)
Díky, Tohle online psaní je mor a na překlepy zatím není čas opravovat. Vydrž to s nima :-)
0 0

Komentář ze dne: 25.01.2014 01:59:15     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Robert (@)
Titulek: Re: Re: br :)
To není problém :)

Horší je, že jak jsem koukal na Lucku, tak vypadá, jako že toho má fakt plný kecky. Držme jí palce.
0 0

Komentář ze dne: 25.01.2014 12:43:47     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Re: br :)
V semifinále Lucka odvedla i přes chorobu svůj standardní výkon, takže teď aby se dala do večera nějak ještě dohromady. Finále bude určitě těžké a to by jí mohlo vyhovovat. Těžko doufat za tohohle jejího stavu v medaili, ale možné je všechno, pokud zapracujou nervy u těch ostatních.
0 2

Komentář ze dne: 25.01.2014 13:19:53     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Robert (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: br :)
V medaili u Lucky bych klidně i doufal. Jednak abych to neuhranul ;-) a jednak proto, že L. je drsoňka. Těžko říct, jak jí bude přes den, ale možný to klidně je. V minulosti už s nemocí zvládla takový věci, že jeden jen zíral. (Jak bude vypadat po návratu, je věc jiná.)
0 0

Komentář ze dne: 25.01.2014 13:51:43     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: br :)
Tak já taky doufám, ale cesta bude dlouhá: když dali na semifinále 9 minut, na finále by to mohlo být třeba 12 a makat naplno 12 minut chce fakt dobrou kondici a navíc odpočinek po semifinále je krátký. Snad to udejchá. Hlava je nejdůležitější lezecký sval.

No a gratulace Martině. Jednoho závodu nejde dělat definitivní závěry, ale zabojovala opravdu pěkně a dostala se do té širší světové špičky. Posun mezi ty úplně nejlepší, co se perou o medaile, je ještě hodně velká dřina. Můžeme spoléhat na to, že ji úspěch povzbudí a vrhne se do toho.
0 0

Komentář ze dne: 25.01.2014 17:49:09     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: br :)
Jak na to koukám na videu, zdá se mi Lucka v lepším stavu než včera. Dokonce zamávala do kamery, na to včera myšlenku neměla. Tak do toho a držet palečky.
0 0

Komentář ze dne: 25.01.2014 13:22:28     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Robert (@)
Titulek: Martina K.
Fakt slušný výkon. Na první start - klobouk dolů. Jestli u toho vydrží a půjde nahoru, tak za nějaký čas má ČR další lezkyni v absolutní špičce.
0 0

Komentář ze dne: 25.01.2014 18:30:22     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Sysel (@)
Titulek: už leze :-)
Už si to Lůca valí. Komentátor ji uvedl tím, že táta na ní kouká pod stěnou a že má doma dělané zbraně. Už minule to říkal, že je prý dělal její strejda....:-)
0 0

Komentář ze dne: 25.01.2014 18:51:32     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: už leze :-)
Jo, slyšel jsem :-) Myslím, že podala optimální výkon a bude dost napínavé, jak to dopadne..
0 0

Komentář ze dne: 26.01.2014 17:18:06     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Robert (@)
Titulek: Re: Re: už leze :-)
Velká gratulace Lucce. S osmatřicítkou horečkou je to obdivuhodnej výkon.
0 0

Komentář ze dne: 26.01.2014 17:24:44     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Robert (@)
Titulek: Krivošejcev neboli "starci" v závodním poli
Když už to tady tentokrát tak tapetuju ;-) - co kdyby se někdy LRH podíval na SP ne jako trenér, ale ve startovním poli? Třeba by se neztratil ... Libore? ;)))
0 0

Komentář ze dne: 26.01.2014 17:31:04     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Krivošejcev neboli "starci" v závodním poli
Možná by mohl porazit většinu Ázerbajdžánců :-)
0 0

Komentář ze dne: 26.01.2014 18:53:11     Reagovat
Autor: neregistrovaný - lrh (@)
Titulek: azerbajdzan
Primerov je rus žijící ve svajcu, kde zatím nemá občanství. Protože se neúčastnil ruských kval závodu nemohl za rusko startovat. Nemohl ani za svajc. Napsal trenérovi Ázerbájdžánců. Ten mu nechal vystavit do měsíce pas a startuje za ne. Trenéra Ázerbájdžánců znám z Kirova. Není tedy pravdou jak mi tvrdil Sabalin, ze nejde za nikoho jiného už startovat. Možná je to i řešení pro
Lucku.Primerov mi přislíbil pomoc pokud půjdeme touto cestou.
0 0

Komentář ze dne: 26.01.2014 19:18:56     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: azerbajdzan
Pokud žije někde, kde nemá občanství, mu občanství Ázerbajdžánu problém neudělá. Horší by to bylo u nás. Mám pocit, že dvojí občanství je možné snad jen s USA, jinak buď naše, nebo jejich. Řekl bych, že měnit občaství na Azerbajdžán by mohlo přinést trable, za které ty závody asi nestojí.
0 0

Komentář ze dne: 27.01.2014 01:01:38     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Robert (@)
Titulek: Re: Re: azerbajdzan
"Mám pocit, že dvojí občanství je možné snad jen s USA, jinak buď naše, nebo jejich." Až pokud vím, tak tohle není pravda, resp. ještě nedávno nebyla (trochu jsem to sledoval kvůli souběhu českého a slovenského občanství) - ono by to takto bylo v rozporu s "lidskoprávními dokumenty" (typu Helsinské dohody atp.). (Problémy vznikaly např. u států s povinnou vojenskou službou - obvykle není přípustné sloužit v armádě cizího státu, a to ani t.č. spřáteleného, ale to je mimo tenhle kontext.) Nicméně, na tohle je asi povolanější Sysel, teda pokud to má načtené.
0 0

Komentář ze dne: 27.01.2014 01:25:49     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Robert (@)
Titulek: Re: Re: Re: azerbajdzan
Docela mne to s tím občanstvím zaujalo, tak jsem se podíval sám :-).
Nesekl jsem se. Byly v tom v uplynulé době různé kotrmelce, které jsem, přiznávám, ani nezaregistroval, ale v současné době je to skutečně tak, jak jsem psal. Státního občanství ČR můžeš pozbýt jen z vlastní vůle, prohlášením; a občanství jiného státu na to nemá vliv. Viz zákon č. 186/2013, hlava III.
0 0

Komentář ze dne: 27.01.2014 09:12:52     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: azerbajdzan
Tak hurá, vzhůru do Azerbajdžánu. Třeba toho Luce zaplatí víc
0 0

Komentář ze dne: 27.01.2014 15:35:50     Reagovat
Autor: neregistrovaný - P. (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: azerbajdzan
A nešly by nějaký Bahamy nebo Kajmanský ostrovy?
Nebyly by daněný ani vysoký výhry.
To tam ještě nikoho nenapadlo zařídit si živnost na přidělování občanství a reprezentačních doložek?
0 0

Komentář ze dne: 27.01.2014 23:02:39     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Robert (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: azerbajdzan
Ještě před tím by si tam musel zařídit živnost na ustavování národních sportovních svazů... :)
0 0

Komentář ze dne: 28.01.2014 14:34:58     Reagovat
Autor: neregistrovaný - P. (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: azerbajdzan
To by nějak zvládli.
Když si vezmeme, že se na jedněch "obskurních" závodech v garáži sešli minimálně dvě osoby, pro které je ta otázka aktuální, tak musí být svět závodníků takových případů plnej. - Kolik z nich se nedostalo ani do tý garáže? Natož na olympijský stadiony. A tam by určitě chtěla spousta lidí... - No a s tím vším by mohli ti šikovní živnostníci z Karibiku či odkud světu pomoct...
0 0

Komentář ze dne: 28.01.2014 14:38:54     Reagovat
Autor: neregistrovaný - P. (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: azerbajdzan
Uf. SešlY osoby. Úplně mě polil studenej pot.
0 0

Komentář ze dne: 29.01.2014 01:58:22     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Robert (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: azerbajdzan
:) Dobře, Piškote! (Jseš to ty, žejo.)
0 0

Komentář ze dne: 27.01.2014 09:26:17     Reagovat
Autor: neregistrovaný - LRH (@)
Titulek: Zobanovi na skipas
Myslím, že by to bylo dobré i pro Zobana. Peníze co by ušetřil odchodem Lucky, by si mohl přídělit sobě, třeba na skipas :-) Ať už to lyžování za prachy čhs stojí za to.
0 0

Komentář ze dne: 30.01.2014 17:51:55     Reagovat
Autor: neregistrovaný - lrh (@)
Titulek: No nic
Tak Primerov nemůže už dal na SP IWC startovat. Někdo si stěžoval na UIAA.
0 0

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

hledej
Horoškola
HI shop
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
Oznámení o akcích posílejte redakci