Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
redakce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najdete nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání CookiesSvětový pohár v ledolezení v Saas Fee: Hrozová bronz


Druhý závod v obtížnosti i rychlosti

Uplynulý víkend se konala druhá zastávka seriálu Světového poháru v ledolezení a drytoolingu ve švýcarském Caas Fee, Zajímavý závod, tradičně konaný v garáži, kde je závodníkům vidět až do kuchyně, bude mít i slušné české zastoupení. Kromě nepostradatelné Lucky Hrozové a Mirka Matějce se v obtížnosti představí ještě Petr Adámek, Petr Harmann, kůži na trh ponese snad poprvé ve světovém poháru i Radek Lienerth. V rychlosti nastoupí Zdeněk Pelíšek a Milan Dvořáček. Aktuálně: Oficiální video.


Jak se chytá bronz

a bez sluníčka

 

Je třeba se kousnout...
Je třeba se kousnout...


 

Odhadnout, kde bere další chyt
Odhadnout, kde bere další chyt

 

Čas už se krátí
Čas už se krátí

 

 

Poslední dotyk se stěnou a pád tři sekundy před vypršením času na výsledku nic neměnil. Bronz je chycen
Poslední dotyk se stěnou a pád tři sekundy před vypršením času na výsledku nic neměnil. Bronz je chycen.

 

 

Konečné výsledky

Soutěž v obtížnosti žen vyhrála při stejném výsledku lepším semifinále Maria Tolokonina před mistryní světa Angelikou Rainer. Lucka Hrozová na třetím místě získala svou první letošní medaili. Po skvělém výkonu v semifinále si dala základ i pro finále, kde výkonem 16.23, shodným se Švýcarkou Petrou Klingler získala zásluhou lepšího semifinále bronz. Uvážíme-li, po jakých štrapácích na závod jela, a že vloni po operaci kotníku dlouho nelezla, je to super výkon.

Závod v obtížnosti mužů vyhrál Rus Maxim Tomilov těsně o jeden chyt před Korejcem Hee Yong Parkem, bronzový stupínek dobyl Rus Valentin Sypavin. Překvapením je 15. místo Radka Lienertha, který za sebou nechal i známá jména, jako Jevgenije Krivošejceva, Pavla Guljajeva, nebo Alexeje Děngina a připsal si své první body do Světového poháru.

Obtížnost ženy Obtížnost muži

1. Maria Tolokonina (RUS) 18.291
2. Angelika Rainer (ITA) 18.291
3. Lucie Hrozová (CZE) 16.23
4. Petra Klingler (SUI) 16.23
5. Anna Galljamova (RUS) 15.23
6. Maryam Filippova (RUS) 9.14

 

1. Maxim Tomilov (RUS)17.23
2. Hee Yong Park(KOR) 17.22
3. Valentin Sypavin (RUS) 16.191

15. Radek Lienerth (CZE) 12.152 (SF)

28. Jozef Leško (SVK) 6.11 (SF)

43. Mirek Matějec (CZE) 3.061 (KV)

48. Petr Hartmann (CZE) 2.05 (KV)

58. Petr Adámek (CZE 4.062 (KV)

 

Celkové výsledky ke stažení jsou v sekci download

 

 Jak se to počítá? Co znamenají ta čísla? Klikni zde.

 

 

Po dvou závodech Světového poháru je v kategorii obtížnosti žen následující stav:

1. Angelika Rainer (ITA) 180
2. Maria Tolokonina (RUS) 155
3. Anna Galljamova (RUS) 131
4. Lucie Hrozová (CZE) 116
5. Shin Woon Seon (KOR) 105 

  

Semifinále obtížnosti žen

Fantastický výkon Lucka Hrozové, která postoupila do semifinále ne nepříliš lichotivém patnáctém místě, dal na tuto epizodu zapomenout. Lucka, která startovala jako čtvrtá, lezla sice opatrně, ale rychle a jistě. S nástrahou druhého visícího špalku si poradila velmi chytrým odšlapem levou nohou. Zanedlouho dosáhla zavěšených ledových kvádrů a bez problémů se přeparagánovala zpátky k centrálnímu ledu. Času už moc nebylo, a tak vyklepala jen chviličku a vyrazila dál. Zdolala třetí visící špalek, zapnula nad ním expresku a dala ještě dva chyty nad tím. Ulezla více, než dvakrát tolik, co její předcházející soupeřky a její jméno se zaskvělo na prvním místě semifinálových výsledků.

Teď už nezbylo než čekat, co udělají ostatní. první, kdo mohl Lucku odsunout, byla Maria Tolokonina, které se kvalifikace také příliš nepovedla a chtěla si spravit žáhu. Ti se jí také podařilo. Druhý špalek zdolala brutální silou a do horní části dolezla rychleji než Lucka - průběžné první místo. Nikdo jiný ze skupiny sedmi obětí druhého špalku v kvalifikaci, Lucku již nepřekonal, takže finále měla už Lucka jisté. Nyní bylo již jen otázkou, na kterém místě to bude. Světlana Sokolova však spotřebovala spoustu času a sil na úplně prvním převisu, který jinak nikomu zvláštní potíže nečinil, není divu, že spadla z druhého špalku, Lucka stále druhá. Ljudmila Badaljan šla pěkně, překonala i druhý špalek, dostala se s trochou času pod třetí. Přelezla jej ale z jeho vrchu spadla, Lucku nepřekonala. Podobně dopadla i Petra Klingler. Napětí stoupalo. V startovním poli byly už jen tři nejlepší, Korejka Woon Seon Shin a dvě mistryně světa, Anna Galljamova a Angelika Rainer. Z těch třech už Lucku překonala jen a pouze Angelika, takže fantastické třetí místo v semifinále.

Výsledky semifinále:
1. Maria Tolokonina (RUS) 18.262
2. Angelika Rainer (ITA) 18.261
3. Lucie Hrozová (CZE) 16.24
4. Ljudmila Badaljan (RUS) 16.231
5. Maryam Filippova (RUS) 16.23
6. Woon Seon Shin (KOR) 15.23
7. Anna Galljamova (RUS) 14.23
8. Petra Klingler (SUI) 14.21

Finále rychlosti mužů

Holandská senzace. Zvykli jsme si vídat stupně vítězů v rychlosti v jednotvárné červeno modři ruských barev. V Saas Fee tomu učinil přítrž Holanďan Dennis Van Hoek, který ve finále neuvěřitelným časem 7:05 sekundy odsunul celou ruskou smečku na druhou kolej. O třináct setin sekundy byl pomalejší Ivan Spicyn a jednobarevnost výsledkové listiny narušuje až na 8. místě Bulhar Tihomir Dimitrov.

Kvalifikace obtížnosti mužů

Skupina 1 Skupina 2

1. Maxim Tomilov (RUS) Top (4.14)
2. Hee Yong Park (KOR) Top (5.23)
3. Alexej Děngin (RUS) TOP (5.3)
4. Valentin Sypavin (UKR) Top (5.35)
5. Pavel Dobrinskij (RUS) TOP (5.37)
6. Nikolaj Kuzovlev (Rus) 12.162

29. Petr Adámek (CZE) 4.062

Celkem ve skupině 39 závodníků,

postupuje prvních 9

 

1. Alexej Tomilov (RUS) TOP (5.21)
2. Stanislav Lobzov /RUS) 12.18
3. Jung Hee Han (KOR) 9.172
4. Pavel Batušev (RUS) 7.13
5. Andrej Volchoncev (RUS) 6.13
6. Radek Lienerth (CZE), Janez Svolšak ( SLO), Jevgenij Krivošejcev (UKR), Minčo Petkov (BUL), Stanimir Željazkov (BUL), Weon Jo Jung (KOR), Sergej Tarasov (RUS), Bojko Lalov (BUL), Ivan Ljuljukiín (RUS)  6.121

15. Jozef Leško (SVK) 6.111

21. Mirek Matějec (CZE) 3.061

25. Petr Harmann (CZE) 2.05

Celkem ve skupině 38 závodníků, postupuje prvních 6 (celá banda)

 

 Jak se to počítá? Co znamenají ta čísla? Klikni zde.

 

Kvalifikace mužů přinesla z hlediska naší účasti dvě překvapení, jedno negativní, jedno pozitivní. První překvapení bylo brzké vypadnutí a nepostup Mirka Matějce, druhé překvapení byl dobrý výkon a šťastný postup do semifinále pro Radka Lienertha. Ale pojďme po řadě. Dvě zrcadlově postavené cesty mužů vypadaly sice stejně, ale pět topů na jedné a jen jeden na druhé signalizuje, že úplně stejné asi nebyly. Obě cesty vedly z okraje centrálního ledu přes vodorovný zavěšený kvádr k první stěně s kamennými chyty ukončené visícím ledovým špalkem. Následoval traverz od centrálního ledu s mírným sestupem, zakončený druhým visícím ledovým špalkem. Po dlouhém nátahu do druhé stěny s kamennými chyty následovaly zavěšené ledové kvádry postupně vedoucí zpět k centrálnímu ledu, kde byl top.

Na pravé cestě pro skupinu 2, která byla těžší, vytvořili stavěči pořádný špek v podobě nátahu z druhého špalku do kamenného chytu, na kterém skončilo na zcela stejném místě s hodnotou 6.121 devět borců. Ke svému štěstí se mezi ně vešel i Radek Lienerth, pro nějž je postup do semifinále životním úspěchem v této disciplíně. Radek lezl optimálně, technicky dobře a bez jakýchkoliv psychických tlaků. Na špalku dal několik platonických pokusů a bylo již jasné, že na ten natahovák nemá sílu. Většina z těch, kdo na tomto špalku skončili také, měla síly více, avšak na víc než na její postupné vyplýtvání marnými pokusy dosáhnout na další chyt také neměli.

Smůlu měl Mirek Matějec, který poněkud uspěchal zhoupnutí k prvními ledovému špalku. Cepín mu sklouzl a bylo po nadějích. Petr Hartmann se snažil, ale bylo vidět že na kamenných chytech, které jsou specialitou Saas Fee, nebyl doma. Petr Adámek se v první skupině dostal výše, zapnul expresky čtyři, ale první skupina měla cestu celkově lehčí, takže to stačilo jen na 29. místo.

 

Kvalifikace obtížnosti žen

1. Angelika Rainer
2. Anna Galljamova
3. Woon Seon Shin

15. Lucie Hrozová

celkové výsledky kvalifikace jsou zde. Celkem startovalo 27 žen.
 

Kvalifikační cesta žen byla dost těžká a s časovým limitem 6 minut ji nepřelezla žádná závodnice až do topu. Začínala na centrálním ledu, cca po třech metrech se šlo doprava na vodorovný ledový kvádr s odšlapy na visící kulatý špalek. Tento kvádr se stal konečnou pro poslední tři závodnice - Ázerbájdžánku Leylu Alijevu, Ukrajinku Olenu Panak a Japonku Jagi Nae. Po nátahu na kamenný chyt do stěny, který se bral jak svrchu, tak na spoďáka, byl natahovák dpo dalšího spoďáka, který nepřekonala 24. Jekatěrina Feoktistova z Ruska a o chyt dále vypadla Kanaďanka Jennifer Olson. Zbytek stěnky, první ledový špalek a traverz doprava ke hraně zvládly už všechny. Další kritické místo byl varchlatý kamenný chyt v pokračování traverzu mírně dolů a nátah do spoďáku. Zde vypadlo šest závodnic, které nestačily zapnout šestou expresku.

Další skupina šestou expresku zapnula a rozřadily se podle toho, jestli dosáhly druhý kulatý špalek a popřípadě z něho zahájily pohyb dál. Z této skupiny nedosáhla špalek Elisa Melliot, a bohužel taky Lucka Hrozová, která vypadala v pohodě, měla i čas, ale spoďák nesprávně založila a zatížila a spadla. Druhý špalek se stal prubířským kamenem, na které si vylámalo cepíny hned deset závodnic - Sokolova, Stéphanie Maureau, Mariam Filippova, Radka Petkova, Naďa Galljamova, vítězka z Brna Barbara Zwerger, Maria Tolokonina, Maria Věžnina a Marianne Van der Steen. Před tento špalek dále se dostalo jen prvních pět. Fascinující výkon podala Angelika Rainer, která sice netopovala, ale dala 10 expresek. O kousek za ní Anna Galljamova, která jen zahájeným pohybem dál předběhla Korejku Woon Seon Shin. Té už došly síly na konci druhého kvádru a dál se nepohnula. Jen o kousek méně dolezla Švýcarka Petra Klingler, úřadující juniorská mistryně světa, 4- místo. Pokud chcete vědět, v jakém stavu a po jakých událostech odjela Lucka do Saas Fee, přečtěte si tenhle její článek.

Kvalifikace mužů v rychlosti

Kvalifikaci vyhrál časem 8:39 sekundy Pavel Batušev. Z našich bodoval jen Zdeněk Pelíšek na 35. místě s časem 19:88 sekundy. Milan Dvořáček vypadl ve všech pokusech. Pěkný úspěch měl Slovák Jožo Leško, postoupil jako 18. do semifinále. Celkem startovalo 44 závodníků.


Tradiční závod v Saas Fee, jehož cesty jsou stavěny uprostřed garáže a publikum má jedinečnou možnost vidět závodníky pěkně zblízka po celou výšku cesty, má uprostřed ledovou stěnu používanou pro závod v rychlosti, ale led se často používá i na  začátky obtížnostních cest. Důležitou roli v cestách hrají i předvrtané ledové bloky. Chyty jsou tradičně kamenné Steingriffe, které kladou na závodníky velké nároky z hledika techniky lezení.

Tradičně je se bude pozornost soustřeďovat na Lucku Hrozovou, která tu v roce 2011 získala stříbrnou medaili. Vzhledem k tomu, že si odlet z prvního závodu v Koreji zkomplikovala ztraceným pasem a následnou další nocí na lavičce na letišti a do Saas Fee odjela hned potom, uvidíme do jaké pohody se dokáže dostat. Na získání medailového umístění je dnes i mezi ženami nutný špičkový výkon, o finálovém výsledku rozhodují i ty nejmenší detaily. Mirek Matějec se bude pokoušet o semifinále. U všech ostatních by byl postup příjemným překvapením.

Rychlolezci Milan Dvořáček a Zdeněk Pelíšek se budou pokoušet o postup z kvalifikace.

Startovní pořadí: Lucie Hrozová 17., Mirek Matějec 5. ve skupině 2, Radek Lienerth 8. ve skupině 2, Petr Adámek 16. ve skupině 1 Petr Hartmann 19. ve skupině 2, 

Přímý přenos: swiss.sport.tv, ve formátu Flah.

Stránky závodu: www.iceworldcup.ch

 

Program:

Pátek 18.1.2013

8:30 až 13:30 kvalifikace žen

9:00 až 10:00 kvalifikace rychlosti mužů

14:15 až 18:45 kvalifikace mužů

Sobota 19.1.2013

08:45 - 11:45 semifinále žen

12:30 - 12:45 semifinále mužů

17:45 - 19:15 finále žen

21:00 - 22:15 finále mužů

 


[Akt. bodový průměr: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

| Autor: Petr Jandík | Vydáno dne 24. 01. 2013 | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj: Petr Jandík

Našli jste ve článku chybu, nebo překlep? Budeme vděční za upozornění. Napište nám. Děkujeme

Související články:
Aneta Loužecká mistryní světa a vítězkou Světového poháru v rychlosti. (18.02.2024)
MS v ledolezení Edmonton (17.02.2024)
Loužecká čtvrtá v Sunderlandu a třetí celkově (10.02.2024)
MČR 2024 v ledolezení na rychlost (31.01.2024)
SP v ledolezení Saas Fee obtížnost (28.01.2024)
SP v ledolezení Saas Fee - rychlost: Loužecká stříbrná (26.01.2024)
Loužecká stříbrná v Ouray (22.01.2024)
SP v ledolezení Cheongsong: Loužecká zlatá v rychlosti (13.01.2024)
Dry Tool Cup Brno 2023: Loužecká a Bosshard (02.12.2023)
Kalendář ledolezeckých závodů (27.10.2023)
EP v ledolezení Oulu: Devin a Van Der Steen (26.02.2023)
EP v ledolezení Skotsko: Virgile Devin a Marianne van der Steen (17.02.2023)
Světový pohár 2023 v drytoolingu (29.01.2023)
SP v ledolezení Saas Fee: Ladevant Louna a Sina Götz (27.01.2023)
Ouray Ice Festival (22.01.2023)
SP v ledolezení v Champagny-en-Vanoise (21.01.2023)
SP v ledolezení Cheongsong: Heeyong Park a Petra Klingler (21.01.2023)
MM Holandska (10.12.2022)
UIAA Ice Climbing European Cup 2022/23 (05.12.2022)
Loužecká šestá v Žilině (27.11.2022)
Světové poháry UIAA v ledovém lezení v Rusku zrušeny (26.02.2022)
ME v ledolezení Oulu (19.02.2022)
Mistrovství Severní Ameriky v drytoolingu - Ouray (05.02.2022)
MS dospělých a mládeže v ledolezení (30.01.2022)
Loužecká zlatá i bronzová v Ouray (29.01.2022)
Skialpinismus na ZOH (13.08.2021)
SP v ledolezení Kirov: Loužecká sedmá (07.03.2021)
Loužecká třetí v boulderingu na MS mládeže (02.03.2021)
ME v ledolezení Champany: Loužecká čtvrtá a šestá (27.01.2021)
Ouray Ice Festival live (21.01.2021)
EP v drytooligu Žilina (08.12.2020)
SP v ledolezení Saas Fee: Tolokonina a Louna Ladevant (25.01.2020)
SP v ledolezení Čangčun, Čína: Loužecká 9. (04.01.2020)
MS v ledolezení Kirov: Kuzovlev a Woonseon Shin (10.03.2019)
SP v ledolezení Denver: Glatthard a Tolokonina (22.02.2019)
SP v ledolezení Saas Fee: Glatthard a Woonseon Shin (31.01.2019)
SP v ledolezení Cheongsong: Kuzovlev a Tolokonina (12.01.2019)
SP v ledolezení Kirov (04.03.2018)
EP v ledolezení (25.02.2018)
SP v ledolezení Hohhot (04.02.2018)
ICWC Cheongsong, závod překvapení (15.01.2017)
ICWC Beijing 7. - 9.1. (09.01.2017)
ICWC Durango (20.12.2016)
Prozatímní kalendář ICWC (30.07.2016)
SP v ledolezení a ME Rabenstein: Svoljšak a Song (31.01.2016)
ICWC 3: Saas Fee pro Rusy, Dvořáček 12. (24.01.2016)
Ouray: Lucka první a třetí mezi chlapy (21.01.2016)
SP v drytolingu Cheongsong: Tolokonina a Hee Yong Park (17.01.2016)
Ledolezecká sezóna končí v Kirově (08.03.2015)
Vírský cepín - MČR v lezení na rychlost (15.02.2015)
MS v ledolezení na obtížnost a SP na rychlost (01.02.2015)
SP v ledolezení Cheongsong (13.01.2015)
2. kolo slovenského poháru ve drytoolingu (19.11.2014)
ME v ledolezení Ufa: Lucka Hrozová bramborová, Česko třetí v týmech (02.03.2014)
Ve Víru rychlosti Hrozová a Dvořáček (16.02.2014)
SP v Rabensteinu zrušen! (14.02.2014)
Martina Kratochvílová a Janez Svoljšak mistry světa juniorů (09.02.2014)
SP v drytoolingu Champagny-en-Vanoise, France (01.02.2014)
SP v ledolezení Saas Fee (27.01.2014)
Světový pohár v ledolezení Saas Fee od zítřka (23.01.2014)
SP v drytoolingu Busteni (17.01.2014)
SP v drytoolingu Cheongsong (12.01.2014)
Světový pohár ICWC se rozbíhá (09.01.2014)
Drytooling v Bozemanu (04.01.2014)
Black Diamond Drytool cup 2013 (10.12.2013)
Lucka v Bratislavě (20.11.2013)
K2 Drytoolcup 2013 (20.11.2013)
Kalendář závodů v ledolezení (02.08.2013)
Světový pohár v ledolezení Kirov - Lucka Hrozová bronzová! (18.03.2013)
Světový pohár v Busteni: Hrozová zlato! (09.02.2013)
Rabenstein, třetí kolo SP v ledolezení (28.01.2013)
Mistrovství světa v Cheonsongu (14.01.2013)
Black Diamod Drytool Cup (11.12.2012)
Gutovka drytool cup 2012 (06.12.2012)
Rekord v paragánech (29.11.2012)
Finále Světového poháru v Kirově: Hrozová stříbrná (10.03.2012)
MČR v ledovém rychlolezení (27.02.2012)
SP v Busteni 2012: Lucka šestá, Míra devátý (22.02.2012)
Glace Glise: Bendler a Hrozová (19.02.2012)
SP v ledolezení Busteni (11.02.2012)
Světový pohár v ledolezení Champagny-en-Vanoise: Hrozová bronz (05.02.2012)
Rabenstein 2012 (31.01.2012)
Světový pohár v Saas Fee (21.01.2012)
Fotogalerie ze Saas Fee (21.01.2012)
Hrozová bronzová v Cheongsongu (18.01.2012)
Světový pohár v ledolezení Cheongsong (15.01.2012)
Videa z Kanderstegu 2012 (15.01.2012)
ICE Climbing festival Kandersteg 2012 (09.01.2012)
Začíná ledolezecká sezóna (01.01.2012)
MČR drytooling: fotogalerie (13.12.2011)
Blue Cave Cup 2011 (18.05.2011)
Hrozová stříbrná ve Světovém poháru (08.03.2011)
MS v rychlosti a SP v obtížnosti v Kirově (08.03.2011)
Evropský pohár českou kořistí (19.02.2011)
Lucie Hrozová čtvrtá na Mistrovství světa (08.02.2011)
Mistrovství světa v drytoolingu v Busteni (06.02.2011)
Adrex Ice Run (04.02.2011)
Hrozová stříbrná v Saas Fee (24.01.2011)
Světový pohár v Saas Fee (23.01.2011)
Hrozová v Koreji bronzová (09.01.2011)
Závod světového poháru v drytoolingu v korejském Cheongsongu (09.01.2011)
Otevřené mezinárodní MČR v drytoolingu, Hrozová bere všechno (30.12.2010)
Europa cup Eisklettern 2010/2011 (11.11.2010)
Hrozová pátá v SP v ledu (10.02.2010)
Saas Fee - Hrozová čtvrtá (23.01.2010)
Světový pohár ve Val Daone: Lucka bronz (18.01.2010)
SP v Kirově: Hrozová čtvrtá (12.01.2010)
SP Kirov: Lucka ve finále (08.01.2010)
Tak nám zase přituhlo…. (22.12.2009)Komentář ze dne: 20.01.2013 01:25:02     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Bomba
Super, velká gratulace
0 0

Komentář ze dne: 20.01.2013 14:23:39     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Milan Dvořáček (@)
Titulek:
Parádní výsledek Lucky, bohužel v rychlosti jsme pohořeli. O neuvěřitelné finále mužů v rychlosti se postaral Dennis Van Hoek. Více info, stejně jako možnost zůčastnit se tipovací soutěže naleznete na www.iceexpress.cz
0 0

Komentář ze dne: 20.01.2013 20:02:56     Reagovat
Autor: neregistrovaný - matóni (@)
Titulek: Chlapi
Co se myslelo že uleze Horomírek, ulez Zloban. A dokonce ani přitom necvakal presa za sebou, jak doporučoval Hroznýšovce před rokem :-)
0 0

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

horyinfo.cz je mediální partner Českého horolezeckého svazu
hledej
Horoškola
HI shop
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
Oznámení o akcích posílejte redakci