Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
redakce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najdete nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání CookiesSvětový pohár v Saas Fee


Druhá zastávka Světového poháru

20. - 21. ledna se koná závod světového poháru v ledolezení/drytoolingu ve švýcarském Saas Fee. Naše barvy hájí Lucie Hrozová, Míra Matějec, Lukáš Pálka, Petr Adámek a v rychlosti Milan Dvořáček. Aktuálně: Lucka Hrozová čtvrtá, vítězí Agelika Rainerová a Maxim Tomilov


 

Sobota 21. 1.

Finále mužů

Finálová cesta je maso už od začátku, vachrlaté chyty, špalky, síla teče. Řada chytů se musí brát jako bočáky. Vyhrazený čas 11 minut. Alexej Děngin se totálně vycukal uprostřed při přelezu ze špalku přes převis. Statečný výkon podal veterán Žeňa Krivošejcev. Do nohandu pod závěrečnou deskou se dvěma ledovými špalky dolezl dost hotovej cca 5 minut před limitem. Hodně vyklepával, ale nepomohlo. Stačil dolézt jen na první špalek v desce a tam dvě minuty visel a marně se snažil rozhoupat a zaháčit kamenný chyt, který nebyl žádná sláva, až ho milosrdně osvobodil timeout. Valentin Sypavin hodně řešil první chyt v první desce, ostatně jako všichni ostatní. Dolezl na konec převislé desky se dvěma špalky, a tam se ukázalo, že chlapi mají za tím pověšenou ještě jednu další desku. Park Hee Yong zazmatkoval a spadl při přelezu ze špalku přes převis cca v půlce cesty a je z boje o medaile vyřazen. V rámci postupného pokroku se Ivan Ljuljukin dostal až na špalek mezi předposlední a poslední převislou deskou. Tam mu došlo a spadl asi 20 sekund před timeoutem. Nikolaj Kuzovlev trefil první chyt první desky hned na poprvé a nic neřešil. Má sílu a umí to. Na poslední dvě desky měl skoro 5 minut, ale přepálil tempo. Neopatrně zatížil chyt za prvním špalkem předposlední převislé desky a spadl. Podstatně hůř dopadl Markus Bendler, který se při výlezy z úplně první desky příliš rozmáchl ze spoďáku do ledu a než chytil led, spoďák mu vypadl. Vypadá to na bezkonkurečně poslední místo ve finále. Dříve mu takovéhle věci bez problému vycházely. Zřejmě prochází nějakou krizí. V Koreji vypadl v kvalifikaci, taky to sice bylo lepší, ale na neotřesitelného fenoména předchozích let je to málo. Možná bude novým fenoménem Maxim Tomilov, který předvedl fantastický výkon. Nejprve vypadl z blbého chytu v předposlední převislé desce, ale udržel se na levé ruce zaseknuté do špalku. Měl ještě kolem čtyř minut a nakonec dolezl až k topu, kde mu vypršel čas dřív, než cvakl topovou expresku. I tak zvítězil rozdílem třídy. Úžasné divadlo.

Výsledky mužů, platí pro světový pohár i Mistrovství Evropy

1. Maxim Tomilov (Rus) 23.30
2. Ivan Ljuljukin (RUS) 20.24
3. Valentin Sypavil (RUS) 19,23

 Kompletní výslkedky jsou zde.

Finále žen

Je to tady. Finálová cesta je docela drsná už odposdu, limit je 9 minut. Výlez přes betonový sloup s navrtanými dirkami, přes převis z ledového kvádru do stěny s kamennými chyty. Pak přes ledový špalek doprava do další stěny a po ledových kvádrech šikmo zpátky doleva doprostřed. Následuje taneček na visícím špalku a asi 60stupňový převis v podobě zavěšené desky. Na jejím konci je další špalek, který je zároveň topem.

 

Petra Klingler došla na čas ještě před závěrečnou sekvencí. Nervózní Stefanie Maureau spadla z ledového špalku v půli cesty, asi jí to nějak nesedlo. Anna Galljamova leze poměrně rychle, ale taky ji natejká a vyklepává. Dostává se na začátek závěrečné převislé desky a v poslední minutě ji přelézá, ale necvakne topovou expresku. Dosud nejlepší výkon. Vydala ze sebe všechno a už ani nemá sílu vyháknout cepíny ze závěrečného ledového špalku, nechává je tam a věsí se do lana. Mariam Filippova se dostala na konec traverzu pod převislou desku v poslední minutě, dolezla ani ne do půlky závěrečné desky a spadla sekundu před timeoutem. Lucka Hrozová postupovala pěkně, ustála hodně vachrlatý kamenný chyt v traverzu, který nevzala zboku, jako ostatní, ale špičkou zepředu. Pod závěrečnou deskou měla tři minuty času. Moc nevyklepávala a šla rovnou do desky, pak jí ale trochu došly síly, malinko se tam motala a došel jí čas zjruba o dva chyty níž, než Anně Galljamové. Jestli neudělá Tolokonina, Woon Seon Shin ani Rainerová chybu, medaile to už nebude, ale horší než páté místo taky ne. Angelika Rainer lezla rychleji. Pod závěrečnou deskou byla o minutu dřív než Lucka. Víc vyklepávala a s dobrou časovou rezervou dolezla na konec desky, ale přece jen udělal chybičku a spadla dřív, než stačila zapnout poslední expresku. Rozhodně bude ale před Luckou. Woon Seon Shin byla pomalejší, než Lucka, a spadla s vypršení, času na prvním chytu závěrečné desky. Lucka tedy bude nejhůře čtvrtá. Leze Maša from Raša, jak žertuje komentátor - Maria Tolokonina. Má trochu problémy v první převislé desce. Pak ale zrychluje a do závěrečné desky jde čtyři minuty před limitem. Síly má dost. Už přelezla Lucku... a padá před koncem závěrečné desky, asi třetí místo.

 Výsledky finále, platí pro světový pohár i Mistrovství Evropy

1. Angelika Rainer (ITA) 13.2
2. Anna Galljamova (RUS) 13.252
3. Maria Tolokonina (RUS) 12.24
4. Lucie Hrozová (CZE) 12.22

Kompletní výskledky jsou zde

Průběžný stav Světového poháru:

1. Angelika Rainer 200
2. Anna Galljamova 160
3. Lucie Hrozová 120

 

Semifinále mužů

Semifinálovka mužů dost přitvrdila. Už začátek po navrtaných dírách v betonovém sloupu byl zajímavý a převislá deska se sdvěma visícími špalky na závěr dodělala ty, kterým zbylo ještě alespoń trochu sil. Markus Bendler už je zase ve formě, do topu mu zbýval jen kousek. O něco horší byl Hee Yong Park. Maxim Tomilov top ve velkém stylu. Bude ti pro Bandlera celký soupeř. Obdivuhodný je veterán Žeňa Krivošejcev, vítěz Světového poháru v letech 2002 a 2007. Dolezl až do závěrečné desky, ale trochu to zvrtal a spadl.

Výsledky semifinále:

1. Maxim Tomilov (RUS) TOP
2. Markus Bendler (RAK) 17.232
3. Nikolaj Kuzovlev (Rus) 16.24
4. Ivan Ljuljukin (RUS) 16.222
5. Hee Yong Park (KOR) 16.2
6. Valentin Sypavin /RUS) 15.202
7. Jevgenij Krivošejcev (UKR) 15.201
8. Patrik Aufdenblatten (SUI) 15.2

 

Semifinále žen 8:45 až 11:45

Lucka startuje třetí od konce. Nejlépe zalezla Tolokonina, která dala top v poslední minutě. Topovala ještě Korejka Woon Seon Shin. O něco pomalejší byly se stejným výsledkem Angelika Rainer a Lucka Hrozová, které obě cvakly poslední expresku, ale nedaly cepíny do topového chytu - tentokrát v podobě modře označených děr v ledu. U Lucky to bylo vypršením času, u Angeliky  chyba, protože čas ještě měla, ale zazmatkovala a nedala do děr druhý cepín. V průběhu semifinále došlo k pozitivnímu vývoji. Někomu se podařilo vysvětlit komentátorovi, že Českoslovewnsko už není, a začal tedy již správně říkat Czech Republic.

Výsledky semifinále:

1. Maria Tolokonina (RUS) TOP (6.43)
2. Woon Seon Shin (KOR) TOP (7.28)
3. Angelika Rainrer (ITA) 15.20
4. Lucie Hrozová (CZE) 15.20
5. Mariam Filippova (RUS) 14.19
6. Anna Galljamova (RUS) 13.19
7. Stéphanie Maureau (FRA) 12.19
8. Petra Klingler (SUI) 11.181

Na 16. místě skončila Slovinka Tjaša Kosić, kterou známe z MČR v Brně. 

 

 


Rychlost muži 

Rychlostní závod byl podle očekávání doménou Rusů. Překvapením je však třetí místo Slovince Matevze Vukotiče, který se dotáhl na odstup 16 setin sekundy za vítězným Alexejem Tomilovem. O pouhých 5 setin sekundy pomalejší byl Jegor Trapeznikov. Prvních devět závodníků se dostalo pod 8 sekund. Druhým neruským závodníkem je Holanďan Dennis Van Hoek na 10 místě. Do finále se kromě Rusů dostali dva Slovinci a po jednom Čechovi, Holanďanovi, Švýcarovi a Bulharovi. V tomto ohledu je třeba Mirka Matějce pochválit jako univerzálního závodníka. Z našich mužů byl nejlepší jak v obtížnosti, tak v rychlosti. V rychlosti udělal nejlepší čas v kvalifikaci - 9,20 sekundy, ale i kdyby tohle zalezl ve finále, o místo by neposkočil. 15. Vlad Golub měl 9.06.

Výsledky rychlosti mužů:

1. Alexej Tomilov (RUS) 6,90 s
2. Jegot Trapeznikov (RUS) 6,96 s
3. Matevz Vukotič (SLO) 7,06 s

16. Mirek Matějec (CZE) 9.24 s

30. Martin Grajciar (SVK) 13.12 s

36. Juraj Švingál (SVK) 14.12 s

37. Milan Dvořáček (CZE) 14,44 s

45.Petr Adámek - neklasifikován, vypadl ve všech pokusech, ale vypadaly nadějně.

Úplné výsledky jsou zde.

Petr Adámek bojoval, ale v obou kvalifikačních kolech vypadl

Milan Dvořáček v kvalifikaci

Mirek Matějec

Mirek Matějec ve svém nejpomalejším pokusu v kvalifikaci

 

Probíhá rychlost mužů. Nejlepší Rusové dávají časy i pod 8 sekund, nejdelší byl boj jednoho z Ázerbajdžánců minutu dvacet. Lukáš Pálka nestartuje, při zmatcích s pozdě zaplacenými licencemi a jeho pozdějším příjezdem se Slováky byl do listiny zapsán zřejmě omylem. Nejlepší časy z našich dává Mirek Matějec. Petr Adámek zdatně bojuje, ale zatím dvakrát vypadl. Milan Dvořáček dává čas kousek nad 18 sekund, ve druhém kole něco nad 14. Ve finále Mirek Matějec lezl v prvním kole spíše více na jistotu. Ve druhých dvou kolech více zariskoval a v obou vypadl. Perfektní podívanou korunoval nový úžasný rekord stěny za 6,90 sekundy v podání Maxima Tomilova.

 

Komu asi fandí tenhle divák?


Rychlost ženy

1. Maria Krasavina 9,06 s
2. Julija Olejnikova 9,17 s
3. Maria Tolokonina 9,74 s

Kompletní výsledky jsou zde.

Prvních devět míst obsadily Rusky, na 10 místě je Američanka Kendra Stritch.


Pátek, kvalifikace

Kvalifikace žen: Na kvalifikační cestu je 7 minut. Začíná traverzem z centrálního ledu v ledovém převisu doprava, na odšlap je zavěšený špalek. Poté vzhůru, doprava a zpět k centrálnímu ledu, kde je top. Lucka prošla v pohodě, TOP. Postup zajištěn. 

Topovalo 6 závodnic. Výsledky kvalifikace žen:

1. Angelika Rainer TOP (5.02)
2. Maria Tolokonina TOP (5.49)
3. Lucie Hrozová TOP (6.06)
4. Mariam Filippova TOP (6.36)
5. Anna Galljamova TOP (6.37)

Lucka v hodně dobrém čase a s minimálním odstupem za Tolokoninou a s bezpečným odstupem od čtvrté Mariam Filippové. Pěkný výkon.

Kvalifikace mužů: 

Mirek Matějec dolezl o tři expresky před top, kdy mu došel čas, Lukáš Pálka skončil o tři expresky za ním. Velmi pěkný výkon podal ve druhé skupině při svém prvním startu na Světovém poháru Petr Adámek.

Postup do semifinále zajišťoval téměř výhradně top, takže z našich nikdo nepostoupil. Obzvláště to mrzí u Mirka Matějce, který zůstal ve druhé skupině o jediné místo zpět, na 10 místě ve skupině. Nechal za sebou ze známých borců Rusa Vagina, Chorvata Behliče, Brita Malcolma Kenta, závodícího za Dánsko, i brněnskou naději Lukáše Pálku a přijmeme-li poněkud varchrlatou tezi, že obě+ kvalifikační cesty byly zhruba stejné, porazil by i vbítěze z Brna Alexandra Matarugu, který skončil ve své sousední skupině jedenáctý. Ve skupině topovalo pět borců - Sergej Tarasov, Alexej Děngin, Minčo Petkov, Markus Bendler a Park Hee Yong v rozmezí časů 4.52 až 5.22.

V první skupině se Petr Adámek umístil na pěkném 26. místě spolu s Rusem Alexejem Tomilovem, který stál stupních vítězů v Koreji, a porazil Slováka Ďuro Švingála. Topovalo dokonce 7 borců v časech od 4.29 do 5.42: Šampión z minulých let Jevgenij Krivošejcev, Maxim Tomilov, Atrik Aufdenblatten, Vasilij Těrechin, Valentin Sypavin, Nikolaj Kuzněcov a Ivan Ljuljukin.

Výsledky kvalifikace jsou zde

 

 

Část našeho týmu v Saas Fee

Lucka Hrozová v kvalifikaci

500

Mirek Matějec v kvalifikaci

 


Závod se koná ve známé podzemní garáži, letos jako Mistrovství Evropy a naše účast bude po dlouhé době poměrně silná. V obtížnosti mužů startuje Petr Adámek, startovní číslo 41 v první skupině jako 23., ve druhé skupině jako 8. Lukáš Pálka, startovní číslo 23 a 9. Mirek Matějec, startovní číslo 24. Lukáš Pálka startoval v Saa Fee v roce 2010 kdy obsadil 24. místo, Míra Matějec se téhož roku dostal na 29. místo. Celkem staruje 78 mužů. V rychlosti budeme mít dokonce čtyři zástupce, kromě Milana Dvořáčka startují i Mirek Matějec a Petr Adámek. 

Hlavním želízkem je Lucka Hrozová, která má startovní číslo100 a startuje devátá. Vloni byla Lucka v Saas Fee druhá, předloni čtvrtá, v roce 2009 sedmá, v roce 2008 při svém úplně prvním startu čtrnáctá. Celkem startuje 29 žen. Je zvláštní, že když už jede z Brna Lukáš Pálka, že nestartuje také Martina Kratochvílová.

Kvalifikace žen bude zítra od rána, takže v poledne už budeme vědět, jak to dopadlo.


Podzemní garáž, kde se kromě parkování taky závodí Světový pohár, foto Libor Hroza

 

Světový pohár v Saas Fee

Stránky závodu: www.iceclimbingworldcup.ch

Startovní listina: SAAS-FEE.zip

Přímý přenos: swiss-sport.tv/ 8:30 až 22:00


Lucie Hrozová v Saas Fee
Lucka Hrozová, foto Libor Hroza

Program 

pátek 20. 1.

08.45 - 11.00 Kvalifikace žen obtížnost

12.45 - 17.15 Kvalifikace mužů obtížnost

18.15 - 19.00 Kvalifikace a finále žen rychlost

19.45 - 20.45 Kvalifikace mužů rychlost

21.00 - 22.00 Finále mužů rychlost

Sobota 21. 1.

08.45 - 11.45 Semifinále žen obtížnost

13.00 - 16.00 Semifinále mužů obtížnost

17.45 - 19.15 Finále žen obtížnost

21.00 - 22.15 Finále mužů obtížnost

22.30 -23.00 Předávání cen


[Akt. bodový průměr: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

| Autor: Petr Jandík | Vydáno dne 21. 01. 2012 | Počet komentářů: 24 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj: Petr Jandík

Našli jste ve článku chybu, nebo překlep? Budeme vděční za upozornění. Napište nám. Děkujeme

Související články:
Aneta Loužecká mistryní světa a vítězkou Světového poháru v rychlosti. (18.02.2024)
MS v ledolezení Edmonton (17.02.2024)
Loužecká čtvrtá v Sunderlandu a třetí celkově (10.02.2024)
MČR 2024 v ledolezení na rychlost (31.01.2024)
SP v ledolezení Saas Fee obtížnost (28.01.2024)
SP v ledolezení Saas Fee - rychlost: Loužecká stříbrná (26.01.2024)
Loužecká stříbrná v Ouray (22.01.2024)
SP v ledolezení Cheongsong: Loužecká zlatá v rychlosti (13.01.2024)
Dry Tool Cup Brno 2023: Loužecká a Bosshard (02.12.2023)
Kalendář ledolezeckých závodů (27.10.2023)
EP v ledolezení Oulu: Devin a Van Der Steen (26.02.2023)
EP v ledolezení Skotsko: Virgile Devin a Marianne van der Steen (17.02.2023)
Světový pohár 2023 v drytoolingu (29.01.2023)
SP v ledolezení Saas Fee: Ladevant Louna a Sina Götz (27.01.2023)
Ouray Ice Festival (22.01.2023)
SP v ledolezení v Champagny-en-Vanoise (21.01.2023)
SP v ledolezení Cheongsong: Heeyong Park a Petra Klingler (21.01.2023)
MM Holandska (10.12.2022)
UIAA Ice Climbing European Cup 2022/23 (05.12.2022)
Loužecká šestá v Žilině (27.11.2022)
Světové poháry UIAA v ledovém lezení v Rusku zrušeny (26.02.2022)
ME v ledolezení Oulu (19.02.2022)
Mistrovství Severní Ameriky v drytoolingu - Ouray (05.02.2022)
MS dospělých a mládeže v ledolezení (30.01.2022)
Loužecká zlatá i bronzová v Ouray (29.01.2022)
Skialpinismus na ZOH (13.08.2021)
SP v ledolezení Kirov: Loužecká sedmá (07.03.2021)
Loužecká třetí v boulderingu na MS mládeže (02.03.2021)
ME v ledolezení Champany: Loužecká čtvrtá a šestá (27.01.2021)
Ouray Ice Festival live (21.01.2021)
EP v drytooligu Žilina (08.12.2020)
SP v ledolezení Saas Fee: Tolokonina a Louna Ladevant (25.01.2020)
SP v ledolezení Čangčun, Čína: Loužecká 9. (04.01.2020)
MS v ledolezení Kirov: Kuzovlev a Woonseon Shin (10.03.2019)
SP v ledolezení Denver: Glatthard a Tolokonina (22.02.2019)
SP v ledolezení Saas Fee: Glatthard a Woonseon Shin (31.01.2019)
SP v ledolezení Cheongsong: Kuzovlev a Tolokonina (12.01.2019)
SP v ledolezení Kirov (04.03.2018)
EP v ledolezení (25.02.2018)
SP v ledolezení Hohhot (04.02.2018)
ICWC Cheongsong, závod překvapení (15.01.2017)
ICWC Beijing 7. - 9.1. (09.01.2017)
ICWC Durango (20.12.2016)
Prozatímní kalendář ICWC (30.07.2016)
SP v ledolezení a ME Rabenstein: Svoljšak a Song (31.01.2016)
ICWC 3: Saas Fee pro Rusy, Dvořáček 12. (24.01.2016)
Ouray: Lucka první a třetí mezi chlapy (21.01.2016)
SP v drytolingu Cheongsong: Tolokonina a Hee Yong Park (17.01.2016)
Ledolezecká sezóna končí v Kirově (08.03.2015)
Vírský cepín - MČR v lezení na rychlost (15.02.2015)
MS v ledolezení na obtížnost a SP na rychlost (01.02.2015)
SP v ledolezení Cheongsong (13.01.2015)
2. kolo slovenského poháru ve drytoolingu (19.11.2014)
ME v ledolezení Ufa: Lucka Hrozová bramborová, Česko třetí v týmech (02.03.2014)
Ve Víru rychlosti Hrozová a Dvořáček (16.02.2014)
SP v Rabensteinu zrušen! (14.02.2014)
Martina Kratochvílová a Janez Svoljšak mistry světa juniorů (09.02.2014)
SP v drytoolingu Champagny-en-Vanoise, France (01.02.2014)
SP v ledolezení Saas Fee (27.01.2014)
Světový pohár v ledolezení Saas Fee od zítřka (23.01.2014)
SP v drytoolingu Busteni (17.01.2014)
SP v drytoolingu Cheongsong (12.01.2014)
Světový pohár ICWC se rozbíhá (09.01.2014)
Drytooling v Bozemanu (04.01.2014)
Black Diamond Drytool cup 2013 (10.12.2013)
Lucka v Bratislavě (20.11.2013)
K2 Drytoolcup 2013 (20.11.2013)
Kalendář závodů v ledolezení (02.08.2013)
Světový pohár v ledolezení Kirov - Lucka Hrozová bronzová! (18.03.2013)
Světový pohár v Busteni: Hrozová zlato! (09.02.2013)
Rabenstein, třetí kolo SP v ledolezení (28.01.2013)
Světový pohár v ledolezení v Saas Fee: Hrozová bronz (24.01.2013)
Mistrovství světa v Cheonsongu (14.01.2013)
Black Diamod Drytool Cup (11.12.2012)
Gutovka drytool cup 2012 (06.12.2012)
Rekord v paragánech (29.11.2012)
Finále Světového poháru v Kirově: Hrozová stříbrná (10.03.2012)
MČR v ledovém rychlolezení (27.02.2012)
SP v Busteni 2012: Lucka šestá, Míra devátý (22.02.2012)
Glace Glise: Bendler a Hrozová (19.02.2012)
SP v ledolezení Busteni (11.02.2012)
Světový pohár v ledolezení Champagny-en-Vanoise: Hrozová bronz (05.02.2012)
Rabenstein 2012 (31.01.2012)
Fotogalerie ze Saas Fee (21.01.2012)
Hrozová bronzová v Cheongsongu (18.01.2012)
Světový pohár v ledolezení Cheongsong (15.01.2012)
Videa z Kanderstegu 2012 (15.01.2012)
ICE Climbing festival Kandersteg 2012 (09.01.2012)
Začíná ledolezecká sezóna (01.01.2012)
MČR drytooling: fotogalerie (13.12.2011)
Blue Cave Cup 2011 (18.05.2011)
Hrozová stříbrná ve Světovém poháru (08.03.2011)
MS v rychlosti a SP v obtížnosti v Kirově (08.03.2011)
Evropský pohár českou kořistí (19.02.2011)
Lucie Hrozová čtvrtá na Mistrovství světa (08.02.2011)
Mistrovství světa v drytoolingu v Busteni (06.02.2011)
Adrex Ice Run (04.02.2011)
Hrozová stříbrná v Saas Fee (24.01.2011)
Světový pohár v Saas Fee (23.01.2011)
Hrozová v Koreji bronzová (09.01.2011)
Závod světového poháru v drytoolingu v korejském Cheongsongu (09.01.2011)
Otevřené mezinárodní MČR v drytoolingu, Hrozová bere všechno (30.12.2010)
Europa cup Eisklettern 2010/2011 (11.11.2010)
Hrozová pátá v SP v ledu (10.02.2010)
Saas Fee - Hrozová čtvrtá (23.01.2010)
Světový pohár ve Val Daone: Lucka bronz (18.01.2010)
SP v Kirově: Hrozová čtvrtá (12.01.2010)
SP Kirov: Lucka ve finále (08.01.2010)
Tak nám zase přituhlo…. (22.12.2009)Komentář ze dne: 20.01.2012 14:04:37     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Tom Vidlák (@)
Titulek: zvláštní
"Je zvláštní, že když už jede z Brna Lukáš Pálka, že nestartuje také Martina Kratochvílová."

Co je na tom zvláštního? :-)
0 0

Komentář ze dne: 20.01.2012 14:20:47     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: zvláštní
Zvláštní je, že naše druhá nejlepší žena nejede alespoň sbírat zkušenosti. Teoreticky by nebyla bez šancí. Když už tam jede jeden, ve dvou by se snížily náklady na cestu.
0 0

Komentář ze dne: 20.01.2012 14:27:43     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Tom Vidlák (@)
Titulek: Re: Re: zvláštní
Já nevím, ale třeba si ráda Marťa pro radost zazávodí doma nebo někde poblíž, ale místo toho, aby se na závody hnala tak daleko tak jede do Krasu, Tater apod.
Na tom by mi nepřišlo nic divnýho...

Lukin jel sám až do Saas Fee?
0 0

Komentář ze dne: 20.01.2012 14:38:34     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Re: zvláštní
Asi není Martina závodní typ. Škoda, protože by mohla postupně navázat na Lucku. Jak jel Lukin do Saas Fee nevím.
0 0

Komentář ze dne: 20.01.2012 14:46:56     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Tom Vidlák (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: zvláštní
Škoda pro koho? To je podle mě ta zásadní otázka na kterou bude mít asi každý jiný názor. Mě třeba bude daleko víc těšit když by Marťa lezla pořádný cesty někde na horách a ne na závodech. A to teď nemyslím jen konkrétně na Marťu. Každý má něco do sebe. A pokud Marťa nebo kdokoliv jinej ma radši něco jiného než závody tak to není por ty lidi škoda. Může to být škoda pro ty co se chtějí s jejich výkony nějak chlubit nebo něco podobného. Ale pro ty lidi to škoda není. To je stejný jako kdybysme řekli, že je škoda že třeba Lucka místo Saas Fee nejede radši do Skotska nebo někam. Prostě je to každého volba a pokud si to ten člověk užívá tak to není rozhodně škoda, ne? :-) No dost akademických debat a vzhůru na víkend na kopce. Měj se.
0 0

Komentář ze dne: 20.01.2012 15:43:04     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: zvláštní
Zrovna jsem se bavil o téhle věci s TomasemK. Svaz chce sponzory. Sponzory lze získat na mediální publicitu. A její nezanedbatelnou složkou jsou dobré výsledky na závodech. Lze namítnout, že sami závodníci spotřebují většinu takto získaných prostředků, ale to je otázka rozpočtu a jeho nastavení. Kromě toho, řada špičkových horských lezců začínala jako závodníci - třeba Stefan Glowacz a vsadil bych se, že tímto směrem půjde časem i Adam Ondra.
0 0

Komentář ze dne: 20.01.2012 14:29:51     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Tom Vidlák (@)
Titulek: Re: Re: zvláštní
Ještě dodatek :-) pro někoho jsou cennější zkušenosti z hor pro někoho ze závodů a to je na tom lezení to hezký ne...
0 0

Komentář ze dne: 20.01.2012 14:52:09     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Re: zvláštní
To je samozřejmě pravda, nic proti tomu. Proč je pak ale v závodní reprezentaci závodník, který nechce závodit?
0 0

Komentář ze dne: 20.01.2012 14:59:46     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Tom Vidlák (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: zvláštní
Jo to já nevím :-) možná aby se splnili nějaký limity? fakt netuším, moc to nesleduju, to se budeš muset zeptat šéfa závodníků nebo Martiny...ale divný to je, to máš recht
0 0

Komentář ze dne: 20.01.2012 15:12:11     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: zvláštní
Každopádně to může mít své důsledky. Pokud pojede někam, na co je z rozpočtu závodní komise příspěvek, spotřebuje určité peníze. Účast na závodech Evropského poháru, nebo na onom Mistrovství Rakouska, kde brněnská skupina byla nejpočetnější ze všech výprav a podobné závody, je prezentována jako sbírání zkušeností na Světový pohár a podpora perspektivních závodníků. Pokud takto podporovaný závodník potom nezávodí tam, kde ty závody mají prestiž a váhu, a ty zkušenosti, které získal mimo jiné s podporou rozpočtu ČHS nezúročuje, jsou to vyhozené peníze a otazníky nad hospodařením dotyčné komise.

Mně jako platícímu členu ČHS takovéto hospodaření není příliš sympatické.
0 0

Komentář ze dne: 20.01.2012 15:20:26     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Tom Vidlák (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zvláštní
Jo s tím souhlasím. Mě jako řadového člena zase zajímá spiš členský servis, takže já bych nějaké příspěvky na závody zrušil klidně úplně... takže tu ti odporovat rozhodně nebudu:-)
0 0

Komentář ze dne: 23.01.2012 18:30:42     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Vlk (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zvláštní
Pěkně jste si pánové poplkali, ale mohu vás ujistit, že Marťa ČHS reprezentuje, ale ve Skotsku, ono nelze být v podstatě na dvou místech a dvou rozdílných akcích současně a pokud vím tak v neděli ráno odlétala:-).
0 0

Komentář ze dne: 23.01.2012 19:00:43     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zvláštní
Dík za informaci. A jaké důležité juniorské závody jsou ve Skotsku ausgerechnet v době Mistrovství Evropy? V kalendáři na stránkách ČHS na tento termín nic není.
0 0

Komentář ze dne: 23.01.2012 20:25:58     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Libor rebel Hroza (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zvláštní
A Vlku, má Martina vyřízenou a zaplacenou licenci?
0 0

Komentář ze dne: 23.01.2012 23:35:22     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zvláštní
Podle v ýpisu reprezentace 2012 na horosvazu je Martina nominovaná jako junior na Evropské závody, což nevím co je. Může to být míněno jako Evropský pohár, kam licenći zaplacenou mít nemusí, nebo závody pořádané v Evropě a to je i Světopvý pohár. Chtělo by to napsat jasněji. Neříkal jsi, že půjdeš spát?
0 0

Komentář ze dne: 24.01.2012 08:39:10     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Libor Rebel Hroza (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zvláštní
To víš, že jsem říkal, že půjdu spát. Ale ještě jsem musel smontovat postýlku.... Máš pravdu Zobanova pravidla nominací a vlastně všeho kolem repre v ledu jsou zmatečná, dovolují Zobanovi s nimi manipulovat, rozdávat peníze jak se mu zlíbí. Napsal si je tak, aby mu dávala hodně prostoru s nimi manipulovat. Například nevím, kde přišel na to, že na SP mohou jet jen čtyři závodníci. Mladej Hartman klidně mohl na SP startovat a né se nechat Zobanem tahat po bezvýznamných závodech.Přitom UIAA dovoluje startovat 8 závodníkům v každé kategorii, tzn. 8 mužů obt. 8 žen obt. atd. tedy celkem 32 závodníků.
0 0

Komentář ze dne: 20.01.2012 14:53:54     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Pochvala Švýcarům
Přímý přenos je v super kvalitě a na tozdíl od rána už docela pěkně běží. Paráda
0 0

Komentář ze dne: 21.01.2012 12:38:58     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Sysel (michalsylla@seznam.cz)
Titulek: Nervíky
Tak to byly nervy! Lucka předvedla opravdu dobře načasovaný výkon. Škoda jen toho topu. Finále bude asi nářez. Tolokonina i Rainer mají našlápnuto.
0 0

Komentář ze dne: 21.01.2012 12:57:22     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Nervíky
Jsem zvědavej, jestli Angelice uznají top. Podle mně si nedala oba pikly do té modré zóny.
0 0

Komentář ze dne: 21.01.2012 18:42:54     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Sysel (michalsylla@seznam.cz)
Titulek: Krásnej výkon Lucky!
První místo to sice nebude, ale předvedenej výkon byl opravdu srdnatej! Nádhera!
0 0

Komentář ze dne: 21.01.2012 19:29:11     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Krásnej výkon Lucky!
Bylo to super a pěkně napínavý. Myslím, že bude brambora. Zabojovala pěkně, velká gratulace.

Loňská situace, kdy jí tři největší soupeřky - Angelika Rainer, Woon Seon Shin i Maria Tolokonina odpadly tuším už v semifinále, se mohla těžko opakovat. S ohledem na tohle, má letošní čtvrté místo možná větší hodnotu, než loňské stříbro.
0 0

Komentář ze dne: 24.01.2012 08:55:48     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Libor Rebel Hroza (@)
Titulek: Průšvih a ostuda Čhs
Každý kdo sleduje trochu závodní lezení, ví, že mám neustálé spory s Čhs. Bohužel pro Čhs doposud, všechny spory které, řešila revizní a disciplinární komise vyšli v můj prospěch. Většinou jsem, ale udělal chybu v tom, že jsem celý problém medializoval. O tom co proběhlo v Saas Fee budu mlčet až do doby než se k tomu vyjádří VV. Ale s jistotou mohu říct, že pokud bych udělal já, to co Zoban udělal celé reprezentaci, tak by mě VV navrhl vyloučit z vedení komise, ale i z Čhs.
0 0

Komentář ze dne: 24.01.2012 09:16:01     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Tom Vidlák (@)
Titulek: Re: Průšvih a ostuda Čhs
Libore, proč to sem vůbec píšeš? Buď se něco stalo a chceš se o to s ostatníma podělit, pak napiš co se stalo za průšvih. A nebo je lepší si to nechat pro sebe a až bude správná doba tak s tím přijít. Ale napsat - stalo se něco strašnýho, ale zatím vám neřeknu co ... to je hodnotnej příaspěvek na úrovni. Leda že by jsi tím sledoval nějaké rozproudění atmosferý mezi zůčastněnými :-).
0 0

Komentář ze dne: 24.01.2012 10:26:49     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Libor Rebel Hroza (@)
Titulek: Re: Re: Průšvih a ostuda Čhs
Tome, asi máš pravdu....ale každej jsme nějakej. Když jsem v minulosti problémy zveřejnil, řekli, že jen křičím. Když je nezveřejním a řeším"oficiálně". Tak od března loňského roku pořád nemám, po několika urgencích, od předsedy revizní komise odpověď na svůj dotaz. Tak třeba teď to zkusím tak na půl :-)
0 0

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

hledej
Horoškola
HI shop
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
Oznámení o akcích posílejte redakci