Zatím na to nemám čas, ale časem udělám podrobnější článek na jiný server. Něco by o fraktálech měli mít
tady. Jaká je za tím matematika netuším a nejspíš by to pro mne byla španělská vesnice, německy Böhmisches Dorf.
Postupné zvětšování myslím k ničemu lepšímu to nevede. Viz příklad přidaný na konec.
Pokud se týká úpravy portrétů, není třeba chodit až do Playboye. Stačí se podívat na Nelly in natura a v reklamě ČSOB:-)
Ještě pro Myssaka: Fotolab je něco úplně jiného, než ofsetový tisk. Má jiné techologie a je na něco jiného. Chtěl bych vidět, kdo by zaplatil 500 plakátů z fotolabu, nehledě na to, že fotolabů A2 moc není:-). Jednotlivé fotky ve velkých formátech se dneska tisknou na inkjetovém plotru.
Fotolaby jsou různých typů, ale v zásadě bych je rozdělil na tisknoucí analogově - sublimačně a digitálně - rastrově.
Rastrový fotolab je neštěstím pro skeneristu, kterému přinesou k naskenování "fotku". Ono to pouhým okem vypadá jako fotka, ale po zvětšení lupou, nebo skeenrem je vidět, že je to rastrový tisk s jednotlivými body. Následkem při skenování je moaré, které kze odstranit jen rozmazáním, nebo nezvětšováním.
Sublimační tisk funguje tak, že barva obrazového bodu se prolne do speciální podložky a jednotlivé body se spojí do kontinuáního obrazu a vypadá to jako opticky dělaná fotka. Tohle třeba dělá Foto Škoda ve Vodičkovce. Je to trochu šidítko na oči, sublimační tisk nemá příliš velkou ostrost, třeba je-li ve snímku písmo, moc dobře obvykle nedopadne.