Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
redakce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najdete nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání CookiesPřehled ledopádů v Česku.Kde motyku do rampouchu zatnouti?

Ledolezecká sezóna začíná. Legální krkonošský ledopád v Labském dole je již v provozu. Rok 2014 přinesl další umělou ledovou arénu přímo v Liberci, odlehčilo se tak lomu U Kozy v Oldřichově. Umělé ledy jsou ve Svatém Petru a v Rokytnici nad Jizerou. Přinášíme aktualizovaný článek o možnostech, kde se dá v Česku ledolézti.


Samozřejmě to není úplný přehled, a taky ne na všech lokalitách se led vždycky udělá a tak je třeba to obhlédnout. Kromě přírodních ledových stěn a stěnek existuje také uměle vytvořená ledová stěna pod Vírskou přehradou, ledová aréna Hanibal v Liberci  a další menší umělé ledové stěnky. Protože nejvíce návštěvníků chodí na Horyinfo z Prahy, vezmu ten přehled z pohledu středu Čech. Kdo bydlí jinde, si jistě vzdálenosti terénů dovede přepočítat a sám se rozhodnout, kam mu stojí za to vyrazit.

V databázi ČHS jsou jako ledolezecké označené tyto skály:

Oblast Sektor Skála Počet led. cest
Brno a okolí Skály v údolí Punkvy Skály u fabriky 1
České středohoří Výří skály Vodopády v průčelské rokli 1
CHKO Lužické hory Mlýny a Kytlice Břidličný vrch 1
Jizerské hory Oldřichovské sedlo Lom u Kozy v Oldřichově 6
Krkonoše - KRNAP Ledopád v Labském dole Levá skála 1
Krkonoše - KRNAP Ledopád v Labském dole Pravá skála 1
Krušné hory Peklo Stěna ledopádů 2

Pozn.: U ledopádů se dá lézt v určitém pásu kdekoliv, takže počet cest je vcelku irelevantní.

 

Vzhledem k rostoucímu zájmu o drytooling, to jest lezení s cepíny po skále bez ledu, přidávám také seznam drytoolových oblastí pode databáze skal ČHS

Oblast Sektor Skála Počet dr. cest
Brno a okolí Skály v údolí Punkvy Skály u fabriky 7
Hrubý Jeseník Branná - Banja Luka Pravá část 4
Hrubý Jeseník Branná - Podzámčí Podzámčí 4
Skály v údolí Jizery Krkavčí skála Orgon (Mix) 11

Uvedené ledopády:


Terény v Čechách


Ledolezecká mapa:

 

 Vrané nad Vltavou

Ze středu Čech je nejblíž na teoreticky celkem nenáročný ledík u Vraného nad Vltavou, administrativně je v podstatě ještě v Praze. Popis ledíku, který mívá kolem 30 metrů výšky a sklon 45 až 55 stupňů najdete tady. Vzdálenost od centra Prahy 18 km.
V nedávné době tam byly nainstalovány sítě a lana proti pádu kamenů na silnici, takže budou překážet.

mapa GoogleZpět na obsah.

 

Barrandovský led

Přímo v Praze je malý ledopád v malém lomu směrem z Hlubočep na Chuchli na Zbraslavské ulici. Spodní kolmý stupeň má kolem 5 metrů a někdy se může udělat i horní. Uprostřed rostou stromy, ke kterým by se dalo dostat exponovaným traverzem zprava.Barrandovský ledopád
Barrandovský ledopád, foto: Petr Jandík

 

Zobrazit místo Barrandov na větší mapěZpět na obsah.

 

Mařenka

Na stěně Mařence je v levé části centrální stěny cesta Komín, kde se za příznivých podmínek může objevit až sedmdesátimetrový ledopád. Z Prahy jedeme na Jesenici a Jílové, odtud do Kamenného přívozu a Krňan. Z Krňan po silnici směr Teletín, cca 300m za vesnicí první odbočka doprava, prudce dolů, po 100m končí asfalt. Lesní cestou do osady "Proudy", zde možnost horní i spodní cestou v lese až na konec. Led tu nebývá často, musí hodně mrznout aby byl lezitelný. Máte-li aktuální zprávu, napište pro ostatní do komentáře. Vzdálenost z Prahy 42 km.

Mařenka, ledopád 1982
Mařenka, ledopád 1982, foto: Vláďa Novotný

 

Mařenka na mapěZpět na obsah.

 

Vodopád Vrkoč

Vodopád Vrkoč se nachází poblíž známého čedičového útvaru, kterého si na silnici na levém břehu Labe po projetí Vaňovem asi každý všimne. Od silnice je vodopád asi 500 metrů do kopce. Fotogalerie je zde. Z Prahy po dálnici na Teplice, sjet před Lovosicemi, po břehu Labe do Ústí. Po projetí čtvrtí Vaňov u čedičového "slunce" zaparkovat, vzdálenost od Prahy 84 km.
 

Vrkoč na mapěZpět na obsah.

 

Výří potok

Na Výřím potoce, který stéká z Výřích skal do ústecké městské části Brná, je Výří vodopád v soutěsce mezi Výří věží a Stěnou vodopádu. Aby to zamrzlo jsou třeba pořádné mrazy, vzdálenost od Prahy 84 km.
 

Výří potokZpět na obsah.

 

Votrubcův lom (Kozákov)

Lom na Kozákově u Turnova, známý hlavně hledačům polodrahokamů, se v zimě může změnit v ledolezeckou arénu. Než tam půjdete, stavte se dovolit majitele, který má v blízké vsi muzeum polodrahokamů, protože lom je soukromým pozemkem. Led tu nebývá vždy. Vzdálenost z Prahy 98 km.

Obrázky ze začátku února 2010:

Votrubcův lom 2010 5
Votrubcův lom 2010 5, foto: Standa HajskýVotrubcův lom 2010 6
Votrubcův lom 2010 6, foto: Standa Hajský

 

Votrubcův lomZpět na obsah.

 

Klokoty, umělý ledík u Lužnice

Umělý led, který pro potěchu sobě a lezoucím kamarádům vytvořil Jirka Rybák pod klášterem Klokoty u Tábora. Fotogalerii najdete na sympatickém webíku Štochejle. Jsou tam asi tři možné cesty, na jednom z obrázků na webu Štochejle je telefon na autora. Vzdálenost z Prahy 98 km. Nově jsou založené stránky ledytabor.cz
 

KlokotyZpět na obsah.

 

Kytlice - Břidličný vrch

Zaledněná stěna v lese na severní stěně Břidličného vrchu na pravé straně silnice Česká Kamenice - Kytlice. Zaparkujeme pod Pustým zámkem (zřícenina) a přejdeme přes říčku a trať a asi 100 m zpět k České Kamenici, ve svahu v lese jsou ledové stěnky. Vzdálenost z Prahy 102 km, Liberce 52 km, Ústí nad Labem 45 km. Popis oblasti je zde.

Nejvyšší část
Nejvyšší část, foto: Petr Jandík

 

KytliceZpět na obsah.

 

Hanibal aréna

Umělý ledolezecký a drytoolový areál přímo v Liberci. Vstupné 200 Kč, členové ČHS a OEAW Edelweiss 100 Kč, podrobnosti zde.

Zobrazit místo Hanibal aréna na větší mapě

Zpět na obsah.

 

Rokytnice

 

Umělá stěna Icewall Mountain Base v Rokytnici nad Jizerou. Výška 8m, tři linie na top rope. Cena za osobu je 150 Kč/den s průkazem ČHS (+zvýhodněná cena při zapůjčení skialp setu). Možnost lezení s instruktorem pro jednotlivce i skupiny. K dispozici plně vybavená půjčovna ledolezeckého materiálu pro tři dvojice. Vše nejlépe rezervovat předem na skialpinistické půjčovně Mountain Base (tel. 739 066 161). Aktuální info vždy na FB profilu.
 
Zpět na obsah.

 

 

Oldřichovský lom

Vpravo vedle silnice z Oldřichova v Hájích na Raspenavu je žulový lom, ve kterém bývá dost ledu o výšce kolem 20 metrů. Jde o poměrně profláknutou lokalitu, kde může být i dost lidí. Popis oblasti je zde Vzdálenost z Prahy 120 km.

Oldřichov v Hájích, lom v obležení i za špatného počasí
Oldřichov v Hájích, lom v obležení i za špatného počasí, foto: Petr Jandík

 

Oldřichov, lom u KozyZpět na obsah.

 

Velký Štolpich

Přístup do Štolpichu je nejlepší z Ferdinandova. Do něj se dostaneme nejlépe autem přes Hejnice, nebo vlakem či autobusem do Hejnic a pak pěšky (cca 3 km). Ve Ferdinandově se dá zaparkovat buď u mostu nebo u Lesní restaurace. Popis oblasti je zde. Vzdálenost z Prahy 133 km.

Lezení ve Štolpichu
Lezení ve Štolpichu, foto: Vladimír Vršovský

 

ŠtolpichyZpět na obsah.

 

Ledy u Havlíčkova Brodu

Ledy ve svahu vpravo od silnice č. 24, výška cca od osmi metrů, někdy spíš mixy. Vzdálenost z Prahy 125 km, z Brna 106 km. Další ledíky mohou být také u Humpolce v údolí Želivky.
 

Led u Havlíčkova BroduZpět na obsah.

 

Krkonoše, Labský důl

Ledy na pravém břehu Labe v Labském dole, ve svahu poblíž konce upravované běžecké trasy Buď fit. Nově povolená oblast, podléhající přísným pravidlům. Oblast tvoří cca 20 m vysoká skalní stěna v Labském dole mimo cestu u konce upravované běžecké cesty Buď fit (modrá značka, Špindlerův Mlýn–Labský důl). Nejpodstatnější je, že se pro lezení musíte předem zaregistrovat na rezervační stránce KRNAP a na Správě KRNAP ve Špindlerově Mlýně si vyzvednout tištěné povolení. Povoluje se až 16 osob na den. Vypadá to sice na první pohled jako pruda, ale na rozdíl od Oldřichova se Vám tam nestane, že bude přelidněno a že tam pojedete téměř zbytečně. Fotogalerii najdete zde. Momentálně je led v dobrém stavu, o hezkém víkendu může být brzy obsazeno. Článek o ledopádu je zde: Na rampouchu v Labáku"

 

Alena Čepelková stoupá uprostřed
Alena Čepelková stoupá uprostřed, foto: Ondra Pavlíček

 

Zobrazit místo Ledopád v Labském dole na větší mapě.Zpět na obsah.

 

Krkonoše, Svatý Petr

Umělá ledová věž, led je vytvářen na ledové konstrukci v lyžařském areálu Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně. Věž má umělé osvětlení. Více podrobností lze zjistit na facebookové stránce. Bližší informace na tel. 603578909, 733280855 nebo e-mail: ledovastenaspindl@gmail.com.

 

Zpět na obsah.

Výrovka

Umělý led na Výrovce je nastříkaný na komínu na zadní straně Výrovky. Lze zapůjčit vybavení - mají jeden set: cepíny Cassin bez poutek + dobré mačky. Lano visí shora. S sebou vlastní sedáky, jistítka a helmy. Led je kolmý, tedy dost namáhavý, obtížnost nejspíš závisí na tom, jak hodně je nastříkaný.

Více informací: http://www.vyrovka-krkonose.cz/rubrika/12-Vybaveni-volny-cas/index.htm

Aktuální stav a informace:

Chata Výrovka tel: 777033331 Michaela Šťastná,

info@vyrovkakrkonose.cz , Facebook: Chata Výrovka Pec pod Sněžkou
Kudy tam: nejjednodušší cesta je po urolbované běžkařské trase z Pece pod Sněžkou přes Richterovy Boudy (5km)
Ubytování: Od 200 Kč

 

Eva s úsměvem
Eva s úsměvem, foto: Markéta Syllová

 Zpět na obsah.

 


Terény na Moravě


Umělá ledová stěna ve Víru

Jsou zde připraveny trasy různých obtížností. Nejvíce se leze v pětadvacetimetrovém úseku, kde je udělaný štand, po dohodě si lze půjčit i osmdesátimetrové lano a lézt celou stěnu. Zásadně se jistí na rybu, cena za osobu je 200,- Kč (člen ČHS 150,- Kč). Návštěvu je nutno rezervovat na webu. Více informací je zde. Vzdálenost od Prahy 198 km, z Brna 60 km, Ostravy 195 km. Stav ledu lze vidět na webkameře.

Umělá ledová stěna ve Víru
Umělá ledová stěna ve Víru, foto: Adrex

 

VírZpět na obsah.

 

Vysoký vodopád v Jeseníkách

Ledová kaskáda se sklonem do 70° a délkou 20 metrů a dva rampouchy se sklonem do 90° a délkou do 8 metrů. Oblast je v CHKO Jeseníky a PR Vysoký vodopád. Lezení povoleno od 1.11 do 18.2., výjimka je pouze pro HO Jeseník, po dohodě možný výstup max. 6 lidí denně. Správce skal Lukáš Abt, kontakty na HO Jeseník jsou zde. Vzdálenost z Brna 178 km, z Ostravy 110 km.
 

Zobrazit místo Vysoký vodopád na větší mapěZpět na obsah.

 

Lom Jakubčovice

Lom v Jakubčovicích v Oderských vrších - výtok vody je ve stěně lomu, takže výlez do nikam - ale měly by tam být už borháky. Poloha na mapě je přibližná, údaje převzaty z komentáře čtenáře Michala. Vzdálenost z Ostravy 52 km, Olomouce 50 km, z Brna 126 km.
 

Zobrazit místo Lom Jakubčovice na větší mapěZpět na obsah.

 

Žimrovice

Ledopády Žimrovice, papírenský náhon 2
Ledopády Žimrovice, papírenský náhon 2, foto: Radek Drochytka

 

Papírenský náhon na řece Moravici - Žimrovice u Hradce nad Moravicí. Ledy se dělají na třech místech poblíž papírny, hlavní led na konci náhonu, výška údajně kolem 30 metrů. Celý prostor je oplocený a patrně na území papírny. Další specifická záležitost je, že se průtok vody náhonem může náhle skokově změnit, když zastaví chod elektrárna. Je otázkou, zda je přístup k ledům vůbec povolen. Záležitost pro dobrodružné povahy. Vzdálenost z Ostravy 52 km, Olomouce 66 km, z Brna 163 km. Z obrázků to vypadá jako humáč. Další fotky a popis je zde v databázi.
 

Zobrazit místo Náhon Žimrovice na větší mapěZpět na obsah.

 

Děhylov - Pohádka

V ostravské části Děhylov - Pohádka. u žel. trati západně od přejezdu v Děhylově. Výška asi 12m, stačí pár hodně mrazivých dní a led je tam. Údaje převzaty z komentáře čtenáře Michala. Vzdálenost z centra Ostravy 13 km.
 

Zobrazit místo Děhylov - Pohádka na větší mapěZpět na obsah.

 

Umělý led Baldovec

Umělý led na dřevěné konstrukci v kempu Baldovec. Vzdálenost 35km od Brna a 25km od Vyškova nebo Prostějova. Bližší údaje zde
 

Zobrazit místo Baldovec na větší mapěZpět na obsah.

 


Terény v příhraničí


Ledy na Javoru (Großes Arber)

Ledy jsou momentálně zakázané, viz Zákazy lezení. Nedávno si někdo stěžoval na tučnou pokutu, kterou tam dostal.

Tak a už jen nabrousit motyky a mačky a hurá do stěn. A napište nám do diskuse, jak to kde teď vypadá. 


[Akt. bodový průměr: 1,67 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5

| Autor: Petr Jandík | Vydáno dne 22. 01. 2024 | Počet komentářů: 30 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj: Petr Jandík

Našli jste ve článku chybu, nebo překlep? Budeme vděční za upozornění. Napište nám. Děkujeme

Související články:
Sbohem Králi (24.03.2022)
ICEC Brno, Evropský pohár a mezinárodní MČR v ledolezení (04.12.2021)
IC ECC Bern - ledolezení: Loužecká 5. (15.11.2021)
MSJ v ledolezení Kirov (08.03.2020)
Lucky Strike (03.03.2020)
Finice 2019: Aneta bronzová (02.03.2019)
SP Champany-en-Vanoise: Tolokonina a Kuzovlev (09.02.2019)
SP v ledolezení Rabenstein: Kuzovlev a Tolokonina (02.02.2019)
SP v ledolezení Peking: Kuzovlev a Tolokonina (18.01.2019)
Generation Dry (06.01.2019)
Aljaška krásná a ledová (29.12.2018)
Loužecká třetí na EP v Žilině (10.12.2018)
Evropský pohár: Loužecká sedmá (02.12.2018)
MČR v drytoolingu (01.12.2018)
DRYTOOLCUP Brno 2018 (25.11.2018)
Dry Tool Cup Brno 2018 už příští týden (14.11.2018)
MČR v drytoolingu 2018 bude na Hitlerově pilíři (26.10.2018)
Aneta s Luckou na Aljašce (19.09.2018)
Poprvé na svěťáku (10.03.2018)
Jen si tak trochu klofnout (05.03.2018)
V sobotu 17.2. Vírský cepín nebude (12.02.2018)
SP v drytoolingu Cheongsong (11.02.2018)
SP v ledolezení Rabenstein: Safdarian a HanNaRai Song (26.01.2018)
Ice Climbing Tour pokračuje v Itálii (25.01.2018)
Začíná světový pohár v ledovém lezení (18.01.2018)
MS juniorů v drytoolingu (07.01.2018)
Abalakovovy hodiny podle Steva House (05.01.2018)
SP v ledolezení na Olympic Channel (03.01.2018)
Ledové zprávy: Doping a menší cepíny (19.07.2017)
French Connection (11.04.2017)
MS v ledolezení v Champany: Korejci mistry (05.02.2017)
Rabenstein: finále SP (29.01.2017)
ICWC Saas Fee: Zlatí Korejci, bronzová Petra Klingler i přes zranění (20.01.2017)
Ice Climbing Test Day (17.01.2017)
Lucka zkrotila Mustanga (04.02.2016)
Novinky v Drylandu, aneb 3 třináctky vedle sebe. (03.02.2016)
ICWC startuje v Bozemanu (12.12.2015)
Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v drytoolingu (30.11.2015)
Lucie Hrozová: Další M14, první ženský přelez (24.02.2015)
SP v ledolezení Champany (07.02.2015)
SP v Saas Fee: Dvořáček třináctý (25.01.2015)
Kalendář SP v ledolezení (31.10.2014)
Evolution M9+/120m (19.03.2014)
Hrozová a Matějec: Pray for Power (27.02.2014)
Druhé housle pro Paľo Rajčana (19.02.2014)
Tatranská strašidla, BAFOMET M 14 (15.02.2014)
Ledové královny (08.02.2014)
Lucie Hrozová: Bafomet M14 (08.02.2014)
Angelika Rainer: Steel Koan M 13+ (02.01.2014)
Ironman pro Mirka Matějce (14.03.2013)
Mordor (11.03.2013)
Rušno v Eptingenu: Ironman v obležení (08.03.2013)
Ledy a rampouchy (28.02.2013)
UIAA: nová videa o pravidlech ledolezení (23.02.2013)
Led na Výrovce (19.02.2013)
Lucka Hrozová ulovila tři muže, M14 je doma! (04.02.2013)
Superman pro Lucku Hrozovou (01.02.2013)
Spiderman M13 - první ženský přelez (31.01.2013)
Law and Order M13+ (13.03.2012)
Matějec přelezl Law and Order (11.03.2012)
Na rampouchu v Labáku (05.03.2012)
Video z Illuminati (24.02.2012)
Na ledech v Oldřichově (08.02.2012)
Klemen Premrl: Spray On flash (01.02.2012)
Ines Papert vylezla Iluminati (31.01.2012)
Motyčky na Smíchově (04.12.2011)
Ledová derniéra v Maltatalu (05.04.2011)
Lucka dává nejtěžší mix světa M13 (21.03.2011)
Vyvrcholení Evropského poháru v drytoolingu (16.03.2011)
Španělé na francouzském ledu (13.03.2011)
Hrozová dává Fear and Loathing (27.02.2011)
Skotské ledové hrátky (13.02.2011)
Šavle skoro na OS (17.01.2011)
Ledolezení v Nepálu (06.04.2010)
Mistři drytoolingu (12.03.2009)
ICWC Worldcup Busteni (11.02.2009)
Světový pohár v ledu v Saas Fee (25.01.2009)
Hrozová bronzová ve Val Daone (19.01.2009)
Ve víru zbraní (06.01.2009)
LOAP ČSP, MČR v indoor drytoolingu (29.12.2008)
Česko-slovenský pohár v drytoolingu odstartoval (15.04.2008)
Drytooling je přitažlivější než ostatní disciplíny - II. (09.04.2008)
Drytooling je přitažlivější než ostatní disciplíny - I. (08.04.2008)
HOLEŠOVICKÝ RAMPOUCH (07.04.2008)
Světový pohár lezení v ledu (29.02.2008)
Světový pohár Saas Fee (23.02.2008)
ICWC Busteni (09.02.2008)Komentář ze dne: 04.01.2009 10:07:55     Reagovat
Autor: neregistrovaný - ash (tom.ash@seznam.cz)
Titulek: Aktuál
Na YouTube je videjko jak to ve Vraném vypadalo 3.1.2008, zadejte "Ledy Vrané". Nebýt přítomnosti šéfredaktora Horyinfo, tak by tam bylo ouplně klidno :o) Jedna rada: Nečekejte zázraky!
0 0

Komentář ze dne: 04.01.2009 20:39:41     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Aktuál
Cheche, díky. Na filmu to vypadá skoro líp, jak ve skutečnosti. Zařadil jsem ho do oblíbených, takže se dá taky tím pádem najít v seznamu na kanálu Horyinfo v oblíbených. A nahoru! :-)
0 0

Komentář ze dne: 05.01.2009 01:00:47     Reagovat
Autor: neregistrovaný - ash (tom.ash@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Aktuál
Též díky. No to asi dělá ta spousta matroše :o)
0 0

Komentář ze dne: 05.01.2009 12:11:21     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Kuba Turek (jakub.turek@horydoly.cz)
Titulek: Re: Aktuál
Postarší video je tady: http://www.youtube.com/watch?v=IpS1IBOVkJY Kdysi jsme tam lezli a je vidět realistický (= malý) sklon
0 0

Komentář ze dne: 05.01.2009 09:16:37     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Papouš (krivinka@euroclimbing.com)
Titulek: Klíčí chuť na Klíč
Klíčí chuť... velmi vtipná narážka na jižní srázy vrchu Klíč (760 mnm, S od Nového Boru v Lužických horách) :-) Žádná jakuboturecká přímočarost, ale skrytý avízo, čtení mezi řádky :-) Na Silvestra sem jel kolem a už tam rost rampouch, teď napadlo, takže navíc bude mít z čeho natejkat.

Lezení po ledu na Klíči ale koliduje s poněkud zfetovanými představami OOP (orgáni ochrany přírody, Organizace pro osvobození Palestiny, Hamas and Papas apod.)
0 0

Komentář ze dne: 08.01.2009 22:10:13     Reagovat
Autor: neregistrovaný - podza (podza@centrum.cz)
Titulek: praha
Hele, co tak napsat co je blizko Brna?:) Prazaci :)
0 0

Komentář ze dne: 08.01.2009 22:23:12     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: praha
Už se stalo. Ve víru zbraní. Jak se ve článku dočteš, je to z Brna coby cepínem dohodil :-).
0 0

Komentář ze dne: 20.12.2009 08:57:02     Reagovat
Autor: neregistrovaný - h (@)
Titulek:
Nějak mrzne moc a přestalo to natejkat. V jedné zde neuvedené oblasti se mezi pozorováním ve středu a v sobotu na tloušťce glazury nezměnilo nic.
z.h.
0 0

Komentář ze dne: 20.12.2009 11:59:42     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Tajná oblast?
Ahoj H. ,
pokud myslíš, že by bylo dobré sem onu neuvedenou obast doplnit, prozraď která to je. Předpokládám, že bude uvedena na mapce povolených ledů v Jizerkách, pečlivě vypracované v rámci všeobecného povolení lezení.

Zdravím, Petr
0 0

Komentář ze dne: 21.12.2009 21:53:27     Reagovat
Autor: neregistrovaný - MIchal (@)
Titulek: Tak nějak
se mi nezdá, že u nás se jezdí lézt jen z Prahy (viz udané vzdálenosti z Prahy k ledu), taky tam chybí moravské oblasti ledového lezení, které jsou mimo jiné ve výšce přes 1100m, takže je tam led i když ty umělé nebo přírodné terény u Prahy mají teplotu chlazeného piva, ale ono je to vlastně východně od kolína a tam už z práglu těžko dohlédnouti...
0 0

Komentář ze dne: 22.12.2009 10:13:10     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Tak nějak
Netvrdím, že se jezdí lézt jen z Prahy. Vzdálenosti z Prahy jsou tu proto, že podle statistik je nejvetší počet návtevníků Horyinfo právě z Prahy. Můžeme třeba doplnit vzdálenosti z Brna, Olomouce, Ostravy, Zlína... abychom ale neurazili Plzeňáky, Děčíňáky, nebo Karlovaráky, o Písku a Budějovicích, či Táboru nemluvě :-) V době Googlovských map a map.cz je to otázka minuty :-)
Moravské oblasti: rád doplním, poslal bys mi nějaké tipy?
0 0

Komentář ze dne: 22.12.2009 14:13:28     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Michal (@)
Titulek: Re: Re: Tak nějak
OK, pokud je majorita čtenářů z Prahy, je to OK :-) každý si pečuje o své klienty. Moravské oblasti jsou Vysoký vodopád v Jeseníkách, povoleno po dohodě s jesenickým oddílem (pouhé oznámení) - regulace počtulezců za den, 20m led, každoročně nateklý. Potom lom v Jakubčovicích v oderských vrších - pramen je ve stěně lomu, takže výlez do nikam - ale měly by tam být už borháky. Dále papírenský náhon na řece Moravici - žimrovice u Hradce nad Moravicí. Nakonec led v ostravské části Děhylov - Pohádka. u žel. trati západně od přejezdu v Děhylově. Výška asi 12m, stačí pár hodně mrazivých dní a led je tam. Na ledech (krom Vysokého vdp.) není nijak regulováno lezení. Potom jsou ledy v masívu hory Smrk (na potoku ze sedla mezi Malým Smrkem a Smrkem k severu) a Lysá hora (na potoku Mazák, zde ale rezervace) v Beskydech, ale ledy jsou spíše kaskády, žádné dlouhé kolmáče. Hore zdar
0 0

Komentář ze dne: 22.12.2009 14:20:01     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Tak nějak
Díky moc za tipy, zpracuju to a přidám. Na lom v Jakubčovicích jsem koukal, ale nevěděl, že se tam leze (Moje žena pochází z Vítkova). Není tam problém s přístupem? Myslím, že se obecně do lomů (i vytěžených) nesmí, kvůli Hornímu zákonu.
0 0

Komentář ze dne: 18.01.2010 18:04:27     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Belial (@)
Titulek: Re: Re: Re: Tak nějak
Ledů v Jakubčovicích jsem si všiml, ale dyť je to normálně "aktivní" lom. Denně se tam těží a probíhá normální pracovní proces. To tam nechají někoho lézt? Pod ledy projíždí těžká technika apod.
0 0

Komentář ze dne: 18.01.2010 22:43:57     Reagovat
Autor: [pjandik] - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Tak nějak
Nevím, už jsem tam v zimě pár let nebyl a když jsem tam byl, nenapadlo mne si toho všímat. Lom je hodně veliký a je možné, že jsou ledy v žásti, kde už se neteží? Doufám, že se k tomu vyjádří někdo z místních, kdo to zná.
0 0

Komentář ze dne: 23.12.2009 11:13:40     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Brňáci pozor
ale i ostatní. Podle oznámení Adrexu, od 22.12. je v provozu uměla ledová stěna ve Víru. Pohov.
0 0

Komentář ze dne: 13.01.2010 09:19:30     Reagovat
Autor: neregistrovaný - kopac (@)
Titulek: velky javor
Zdravim, jak je to s tim Javorem? Odkazovana stranka a jeji preklad (http://translate.google.com/translate?js=y&prev=_t&hl=c s&ie=UTF-8&layout=1&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww.ab ocms.de%2Fabophp%2Fcms_MainDoc01.php%3Fid%3D290&sl=de&tl =en)
vypada, ze je z roku 2008. Ten zakaz porad trva?
0 0

Komentář ze dne: 13.01.2010 09:41:01     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandik (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: velky javor
Píšou tam, že je stav z roku 2008, ale protože se jedná o chráněnou přírodní oblast, nevidím mnoho důvodů pro zrušení toho zákazu.
Fakt ovšem je, že tam čas od času někdo leze a nic se mu nestalo.
0 0

Komentář ze dne: 15.02.2010 10:59:10     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: ledopády - tipy
Možná inspirace pro hledání potenciálních ledopádů je zde: www.vodopady.info
0 0

Komentář ze dne: 15.02.2010 11:18:34     Reagovat
Autor: [pjandik] - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: ledopády - tipy
Dík, o téhle stránce vím. Uvádí ale i vodopády občasné na tocích tekoucích jen po dešti, třeba jako Bubovický potok, takže to chce průzkum. Nicméně jakékoliv ověřené tipy uvítáme, když napíšete do komentu
0 0

Komentář ze dne: 16.02.2010 13:15:12     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Kuba Turek (jakub.turek@horydoly.cz)
Titulek: Re: Re: ledopády - tipy
Bubovické vodopády jsem kdysi sjel na běžkách, takže to asi žádné lezení nebude.
0 0

Komentář ze dne: 15.02.2010 23:30:18     Reagovat
Autor: neregistrovaný - vonkreuz (@)
Titulek: Ledy u Havl Brodu
Tady je fotka ledu z vlaku, tuto sobotu ... Je to v tom jakoby malem "lomu". Primo na silnicnim zarezu take nateklo, ale je to hned u silnice...
Posledni led (velka plocha) v albu je ze zacatku zeleznicniho zarezu mezi stanicemi Sazava u Zdaru - Hamry nad Sazavou (brano od Sazavy)
Pozn. redakce: odkaz na fotku je příliš dlouhý, nefunguje, proto jsme ho zkrátili. V seznamu alb klikněte na album s názvem 2010-02-12 - domu, ledy u Pohledských Dvořáků, nádražní etudy, lezecká stěna na Wolkrovce a pak pryč a v něm najděte fotku CIMG1644.
0 0

Komentář ze dne: 20.01.2011 10:48:13     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Jura (LedyTabor@seznam.cz)
Titulek: LedyTabor
Ahoj,

ledy v Táboře mají aktualizované stránky. Kromě linku z webu www.stochjle.cz jedou nové stránky

http://www.ledytabor.cz/

Zdar všem přátelům hrotů.
0 0

Komentář ze dne: 20.01.2011 12:37:03     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: LedyTabor
Díky za zprávu, zaktualizuju článek.
0 0

Komentář ze dne: 30.12.2011 10:10:54     Reagovat
Autor: neregistrovaný - alphaguide (@)
Titulek: Buďfit ledy
1 0

Komentář ze dne: 09.02.2012 14:09:16     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Aktuální stav
V Oldřichově jsou ledy dobré, i když méně, než obvykle. Podobně to vypadá v Kytlici. V provozu je stěna ve Víru i umělý ledopád u Tábora. Řada ledopádů narostla kolem úUstí nad Labem. Máte-li zprávy o stavu dalších, pište zde do komentáře.
0 0

Komentář ze dne: 21.12.2012 15:32:27     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Sysel (michalsylla@seznam.cz)
Titulek: Kozákov?
Nevíte pls někdo, jak vypadá Kozákov?!
0 0

Komentář ze dne: 24.01.2017 23:32:34     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Mařenka
Letos na Mařence není led
0 0

Komentář ze dne: 12.02.2017 22:42:44     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Aleš (@)
Titulek: Klíč
Na Klíči jsou krásné ledy, ale pravděpodobně je tam zákaz. Má někdo aktuální info?
0 0

Komentář ze dne: 13.02.2017 01:35:16     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (@)
Titulek: Re: Klíč
Klíč je už nějakou dobu zakázaný.
0 0

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

hledej
Horoškola
HI shop
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
Oznámení o akcích posílejte redakci