Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
redakce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najdete nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání Cookies
Oblez kruhu je nejtěžší. Kvůli tření lana je vycvaknutý velký friend
Cesta nad kapličkou - VI, 6 m
Poslední věž (580 m), Polední kameny, Jizerské hory, Česká republika
Hejnice nebo Bílý potok

výstup nástup období orientace
6 m   furt S
chata východisko sestup útvar, výška stěny
  Hejnice nebo Bílý potok   6 m
jištění - druh, kvalita lano vybavení další vybavení
kruh, friend
kvalita: dobrá
1 x 30 m poloviční expresky: 4
vklíněnce: ano
friendy: jeden velký
smyčky: ano
helma
charakter cesty
Kolmá stěna s krystaly
popis nástupu
Z Hejnic po žluté a rozcestí pod údolím, z Bílého potoka po zelené tamtéž, dále po zelené značce, z ní odočíme doleva a strání k věžím.
popis sestupu
slanění
východisko
Hejnice nebo Bílý potok
popis příjezdu
Liberec - Oldřichov - Oldřichovské sedlo - Raspenava - Hejnice
prvovýstupci
Zorka Prachtelová, P. Prachtel, I. Vojtíšková  -  9. 8. 1987
popis cesty
Překrok do stěny a šikmo doleva vzhůru kolem kruhu. Při hraně na vrchol.Mapka rozmístění věží je zdeNa Mapy.cz v turistické mapě - zdeMagnézium není v Jizerských horách povoleno!
literatura
Jizerské hory, horolezecký průvodce, Pavel Fajgl, Otokar Simm, Milan Vrkoslav, 1999


[Akt. bodový průměr: 0,00 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
| Autor: Petr Jandík | Vydáno dne 29. 09. 2007 | 36434 přečtení | Počet komentářů: 18 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout cestu | Zdroj: Petr Jandík
Komentář ze dne: 29.09.2007 21:25:13     Reagovat
Autor: neregistrovaný - j. (@)
Titulek: Sádrování žuly?
V popisu vybavení by mohlo být napsáno, že maglajs by měl zůstat doma. Fotky v tomto ohledu navádějí k nepravostem. Takže upozornění : v JH bez MG.

Komentář ze dne: 29.09.2007 21:29:57     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Sádrování žuly?
Díky za připomínku. Doplněno.

Komentář ze dne: 29.09.2007 21:37:27     Reagovat
Autor: neregistrovaný - j. (@)
Titulek: Re: Re: Sádrování žuly?
OK, že aby pak člověk neběhal se starým zubáčkem a nemusel pucovat stěny od toho sajrajtu. Unavuje to...:o)

Komentář ze dne: 29.09.2007 22:14:43     Reagovat
Autor: neregistrovaný - "v" (@)
Titulek: konzistence názorů a konání ....
Milý neregistrovaný "j".
Zvykli jsme si špatné věci nenazývat jasně. Snad z důvodů diplomatických, nebo pochybné politické korektnosti. proto místo "lež" řekneme "nepravda".
Tvoji formulaci: "Fotky v tomto ohledu navádějí k nepravostem" bych já vyjádřil konkrétněji:"Fotky zcela nevhodně propagují porušování pravidel" a mimo kameru bych dodal, že právě v případě Petra Jandíka (jako autora fotek, ale také funkcionáře svazu, který snad zná stanovy (§§2,9) a pravidla lezení na nepíscích) je to o to zarážející.
Mimochodem, Hodinková je stará 40 let a tehdy měli chlapi asi jenom pohorky, v lepším případě vojenské kecky.
Zdraví "v" - ale ty "j" víš kdo

Komentář ze dne: 30.09.2007 21:25:37     Reagovat
Autor: neregistrovaný - malé j s tečkou (@)
Titulek: Re: konzistence názorů a konání ....
Něco na tom bude. Mně vždycky štvali konkrétní obílení pablbi, které jsem potkával ve skalách, upozorňoval, diskutoval s nimi a v krajních případech je i sundaval se stěn. Je ale pravdou, že takovýhle přístup, kdy člověk patlá v zakázaných oblastech, vesele to zveřejňuje a přitom je ještě v posici, kdy musí vědět, že je to porušování pravidel, je nesrovnatelně škodlivější. Snad jsem se měl vyjádřit razantněji. Kaju se. Může mi být odpuštěno?:o)

Komentář ze dne: 30.09.2007 22:47:01     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Sysel (@)
Titulek: Re: Re: konzistence názorů a konání ....
Já teda nevim, ale na fotkách nevidim mágujícího Petra Jandíka a jsem si jist, že on pravidla neporušuje.
Řadím se taky spíš k antimaglajzistům, ale nesmí se to přehánět do iracionality. Pár zveřejněných fotek spíš upozorní na to, že i v Jizerkách je hezký lezení a to určitě převáží nad "negativním vlivem" mg na fotkách.

Komentář ze dne: 01.10.2007 13:23:28     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Hlína (@)
Titulek: zajímavý názor od budoucího právníka....
Takže když uvidím někde v samce bezdomovce krást krabičák, tak se vlastně nic něděje, nepůjdu přece do iracionality a nedejbože zasahovat. Nic se vlastně neděje, ten krám to unese a aspoň se upozorní, jaké to mají ti obdachlósaci těžky - vlastně taková osvěta.
Dovedeno ještě dál, promítání dětského porna na veřejnoprávní televizi je takové vlastně výchovné působení na populaci, jaká že to je prasárna.
hl.

Komentář ze dne: 01.10.2007 14:08:11     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Sysel (michalsylla@seznam.cz)
Titulek: hold zdravému rozumu...
Používání magnézia na místech, kde je to zakázané a zveřejňování fotek s mg je to samé jako kradení vína v sámošce, neudání bezdomovce a pouštění dětského porna ve veřejnoprávním médiu- opravdu racionální teze, na které stavíš.

Komentář ze dne: 01.10.2007 17:09:28     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Vladimír Vršovský (@)
Titulek: zajímavý názor budoucího právníka....II.
Já jsem netvrdil, že je to to samé, protože ten rozdíl je pochopitelně v té tzv. společenské nebezpečnosti, která je jiná u krádeže krabičáku, veřejného pouštění pornografie, nebo používání čehosi bílého v oblastech, kde je to zakázáno. Ale v čem to je to samé a to si tvrdit dovolím, všechny výše uvedené (a zcela náhodně vybrané příměry) jsou porušením pravidel (dokonce těch psaných), byť jsou to v jednom případě zákony Bóží (nepokradeš), v druhém zákony lidské, schválené našimi zákonodárci, a v neposladní řadě "norma" vydaná ve správním řízení ministrestvem.
V případě Petra, který je činovníkem ČHS a který před nedávném v otázce mg zaujal dosti zásadní postoj je to pro mne velmi pikantní. Já bych si jednoduše vystavení těch fotek odpustil. A vůbec, tahle debata snad ani nepatří sem, k popisu cesty, byť s velmi nevhodnou doprovodnou fotkou. jestli mi k tomu ještě něco chceš napsat, rozšířit moje, nebo i svoje obzory pošli mi to na můj domácí mejl - jménotečkapříjmení na seznamu.
zdra
hli

Komentář ze dne: 15.01.2008 01:02:04     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Papouš (krivinka@centrum.cz)
Titulek:
Dyk ten člověk má jen pytlik u pasu, jesi prášil, nevíme (možná by to mohl objasnit autor snímku). Na většině světovejch žul se mg v klidu používá, proč by ne i v JH? Zanechává tam snad nějakej environmentální impakt? Odpovím si sám, zero zero nic. Což bude asi společenská nebezpečnost větší než malá. No nic, svět chce být klamán.

Komentář ze dne: 15.01.2008 01:18:19     Reagovat
Autor: [pjandik] - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re:
Jirka Hušek se již vícekrát veřejně vyjádřil v tom smyslu, že zákaz MG v Jizerkách se používá jako opatření k regulaci návštěvnosti, viz jeho komentáře na Lezci, které jako bývalý investigativec máš jistě ve své databází výroků zaznamenán. Mně to takhle nepřipadá správné, přestože s Jirkou Huškem sdílím názor, že bíle zapatlané skály nejsou esteticky přitažlivé a když mi Tomajda slibuje, že to dvakrát do roka oprší, nějak mi to nestačí. Rozhodě se mi víc líbí čisté Sasko, než obílená Tisá.

Komentář ze dne: 15.01.2008 18:01:32     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Sysel (michalsylla@seznam.cz)
Titulek: Re: "impakt"
Jako vždy, uhodils hřebíček... Ten tvůj enviromentální impakt je právě jádro sporu. OP často tvrdí, že Mg porušuje krajinný ráz a tudíž impakt zanechává a není zero zero nic.

Komentář ze dne: 18.01.2008 10:05:58     Reagovat
Autor: neregistrovaný - JH (h u s e k @ n a t u r e . c z)
Titulek: Re: Re: "impakt"
Tady si dovolím nesouhlasit s "častým tvrzením OP" o porušování krajinného rázu (ono zase tak časté není, ale objevuje se). Připadá mi to jako jít s kanónem na zajíce, krajinný ráz je nástroj velkého kalibru, ovšem na něco jiného...
U maglajzu v Jizerkách nemá cenu diskutovat o jeho impaktu na přírodu, není ale ani dobré vytýkat před závorku jeho zákaz jako regulační prostředek návštěvnosti. Ten zákaz tak sice funguje, ale především v komplexu s ostatními podmínkami, jimiž v Jizerkách OP prudí (zákaz rybaření, dodávání fixních jištění, lokální uzávěry kvůli fóglům zákaz doprovodných "delegací" u lezeckých družstev ...). Omezení se pochopitelně týkají rezervace a jejího ochranného pásma, ne celých Jizerek. Je ovšem taky třeba říct, že OP ve svých podmínkách prakticky jenom petrifikuje stav, který se tu za více než 100 let lezení přirozeně vyvinul (včetně náhrady tradičního smyčkování vklíněnci a friendy). Dlužno podotknout, že existuje velmi podstatná skupina jizerských lezců (a nejen těch s úmrtním listem v kapse), kterým tenhle status quo naprosto vyhovuje a jsou schopni tradičním stylem nejen lézt těžké věci, ale dělat i docela svižné prvovýstupy. Papouš ať si spánembohem vrtá ve Středohoří ze slanění svoje nejtový žebříky, proč ne. Zároveň by mohl připustit, že jeden z půvabů lezení je právě v jeho různosti.

Komentář ze dne: 18.01.2008 16:17:17     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Papouš (krivinka@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: "impakt"
Já si to myslel, že mágo žule neva. Impakt nula, krajinnej ráz OK.
Jinak s tou růzností nemam problém - počet cvoků v cestě je věcí prvovýstupce.
Ještě bych upřesnil vrtání středohorskejch "nejtovejch žebříků" ze slanění: sou to skoro samý čtyrky dělaný vodspoda, dovrtávky sou samozřejmě zvrchu (páč kdo by se houpal zbytečně v háčku, když už je to vylezený). I klasici to hodnotí kladně: viz Kodl v posledním čísle renomovaného měsíčníku CAO :-) Doufám, že sme to z hlediska toho krajinnýho menedžmentu snad vodkaučovali v poho.
Přijeď pobejt, je to lokální plezír. Auzichty jak noha, klíšťová encefalitida zdarma.

Komentář ze dne: 18.01.2008 17:01:37     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Sysel (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: "impakt"
:-)) Ty seš fakt špásburš.

Komentář ze dne: 18.01.2008 17:24:40     Reagovat
Autor: neregistrovaný - petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: "impakt"
Was heißt spaßbursch?

Komentář ze dne: 18.01.2008 19:58:41     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: "impakt"
něco jako ftipalek

Komentář ze dne: 18.01.2008 23:59:20     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: "impakt"
Já znám spíš špáßfógl a to by tady sedělo víc. A nebo Pappnase.

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]


hledej
Horoškola
HI shop
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
Oznámení o akcích posílejte redakci